Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jezdzilem (jako pasazer) dlugim Terrano. Komfort ma sie nijak do X'a. Znajomy ktory go ma, wolal nad morze jechc blaszakiem mercem niz tym terrano.

Mieszka na Mazurach i to terrano sluzy mu do ciorchania po bezdrozach, ciagnieciu lodki, przyczepy itp. Taki wol roboczy.

Terrano to jednak zupelnie inny segment i inne przeznaczenie. W terenie duzo lepiej jak X w trasie duzo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z bazy Nissana:

Produkcja: 09.2002, Wersja: SR, Silnik: ZD30, Skrzynia manualna, Przeznaczenie na rynek południowej i środkowej Europy, Wnętrze w kolorze beżowym (K), nadwozie w kolorze srebrnym (KL0), Wyposażenie produkcyjne: 2x poduszka powietrzna przód, lampy przednie z układem spryskiwaczy, przyciemniane szyby, Nissan RadioCode, szyberdach, stopnice boczne, skórzana kierownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z bazy Nissana:

Produkcja: 09.2002, Wersja: SR, Silnik: ZD30, Skrzynia manualna, Przeznaczenie na rynek południowej i środkowej Europy, Wnętrze w kolorze beżowym (K), nadwozie w kolorze srebrnym (KL0), Wyposażenie produkcyjne: 2x poduszka powietrzna przód, lampy przednie z układem spryskiwaczy, przyciemniane szyby, Nissan RadioCode, szyberdach, stopnice boczne, skórzana kierownica.

Dzięki. W/g tych info. i tych zawartych w ofercie - m.inn. na zdjęciach - wszystko sie zgadza. Od obecnego własciciela usłyszałem, ze serwisowany do 158kkm. Szkoda, ze brak wzmainki o przeglądach i przebiegu, ale wydaje się być prawdziwy. Pozostaje ocena kondycji silnika i zewnętrznej powłoki I w tym...qrczę - znowu problem. Z moją marną wiedzą w temacie blacharki i silników mogę dac sobie coś wcisnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos jest zainteresowany Terrano to moze też  patrzeć na Ford-a Maverick-a.

To jest to samo co Terrano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W/g tych info. i tych zawartych w ofercie - m.inn. na zdjęciach - wszystko sie zgadza. Od obecnego własciciela usłyszałem, ze serwisowany do 158kkm. Szkoda, ze brak wzmainki o przeglądach i przebiegu, ale wydaje się być prawdziwy. Pozostaje ocena kondycji silnika i zewnętrznej powłoki I w tym...qrczę - znowu problem. Z moją marną wiedzą w temacie blacharki i silników mogę dac sobie coś wcisnąć...

 

Informacje o tym możesz sprawdzić w CEPiK'u.- https://historiapojazdu.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód żony - niestety widać. Podejrzewam że doprowadzenie go do stanu czystości trochę czasu zajmie. Brak zdjęć z komory silnika i tyłu pojazdu. Niektóre Panie nie zwracają uwagi na świecące się kontrolki itd. Pytanie czy olej regularnie wymieniany.

 

Po przygodach z moim przedostatnim pojazdem wyleczyłem się z kupna SUV'a czy terenówki od damy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można jeszce znaleść mniej populare silniki benzynowe 2,4l, czy to też są równie dobre silniki co 2.0, chodzi mi o awaryjność itp

czy czy  bez problmu przyjmą LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma 2.4, są 2.5. Mają podobny apetyt na paliwo, a osiągi ciut lepsze. Poczytaj wątki o gazie w x-trailu T30. Powinno być kilka stron temu. Do tego na forum jest kolega z zagazowanym 2.5, więc zawsze możesz go podpytać o uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz jest wykluczony jesli auto ma pojezdzic wiecej niz 50tysi. 2.0 jest kompletnie pozbawiony problemów. do 200-300 nic się nie dzieje.

ta oferta to najbogatsza wersja i bym się wybrał. Cena niska, te otarcia można tanio zrobić. Rzadko sie zdarza by pl był w szybrze i takim wyposazeniu. Powstaje jednak pytanie dlaczego sprzedaje. Ten przebieg nie bedzie prawdziwy, pewnie wyciagnal juz łancuch, policzyl ocierki i amortyzatory = wyszlo 5tysi i sie zegna. I tu bym szukal problemu. Idziesz do niego kladziesz 16 na stoł i się nie znamy. To będzie realna cena. Trzeba go tylko wytrzymac, czyli zostawić mu wizytówkę. Te benzyny szybko nie schodzą.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ten?

http://olx.pl/oferta/nissan-x-trail-salon-polska-serwis-aso-2005-CID5-ID9jG6w.html#8b86d41758

 

i przedewszystkim pytanie jak to jest aktualnie z tymi katalizatorami (wypalanie,kawałki trafiaja dosilnika itp)? Jest aktuanlie na to pantent?

Czy faktycznie gaz do 2.0 to zbrodnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz to nie zbrodnia, tylko kłopoty, które u niego właśnie się zaczęły. Trzeby by pojechać do salonu i podpytać mechaników co tam się z nim działo. Ale książka będzie podrobiona bo nikt tak długo nie serwisuje w ASO. Podpisy tez takie same. Ta sama piczątka. Z katalizatorem się nic nie dzieje.


Sprzedawał tu benzyne ktoś chyba z nad morza i to był ten Kolega co to miał też jeepa 5,7L. Zaraz ktoś przypomni pewnie. Szukaj raczej od forumowiczów.


Polecam też wersję fwd.

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wita wszystkich,

chciałbym zostać właścicielem X-Traila tak do 60 tys. Liczę na pomoc forumowiczów w ocenie potencjalnych kandydatów. A może ktoś o jakimś fajnym autku słyszał. Na pierwszy ogień, co myślicie o autku z poniższego linku?

 

http://otomoto.pl/nissan-x-trail-stan-bardzo-dobry-bogate-wyposazenie-C36596978.html - ten jednak za drogi chyba jak na swoje lata.

 

Poproszę o kilka słów na temat tego egzemplarza

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-nowy-model-skora-idealny-full-ID4p4B74.html

 

Dzięki za wszelkie uwagi.

Edytowane przez troglli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz auta na lata to bierz krajowego. Sprawdzisz sobie na spokojnie historię i będzie w porządku. Takie auta są zawsze droższe niż sprowadzone "okazje". Bierz droższego do Aso, niech sprawdzą i odjedź sprawnym i Twoim wozem, pozdrawiam.

 

ten tańszy to dziwny golas. Z jednej strony skóra, a nawet chyba napędu na 4 nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym raczej celował w krajowy. Jeśli ten drugi nie ma napędu na 4 koła to szkoda nim sobie głowę zawracać. Mała szansa że przebieg jest prawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jak mam zamiar kupic auto to zawsze jeszcze długo bede go szukal za granicą.

Bez zadnych posredników,handlarzy ,itp.

Auto zza granicy zawsze bedzie lepiej utrzymane ,w lepszych stanie i lepiej wyposażone niz takie samo rodem z kraju.

A oszustwa z przebiegiem ,wypadkowościa na równi zdarzaja sie wszedzie..

Polski rodowod auta na prawde niczego nie gwarantuje,napisze wiecej -w Polsce sa o wiele wieksze mozliwości zachachmęcenia historii auta niz za granicą.

Na temat jakie sa sposoby sprawdzenia auta jak rowniez możliwości fałszerstw mozna by ksiażke napisać.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgodzę, ale tylko jeśli sam kupujesz za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą zgodzę, ale tylko jeśli sam kupujesz za granicą.

Oczywiście!!

Nie inaczej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami moim systemem zakupu używanego auta. Najczęściej w kraju, na polskich blachach, sprowadzany lub z polskiego salonu.

A mam trochę doświadczenia. X jest moim 42 samochodem. Z racji tego, że zwykle w domu są 2 samochody, a ja jestem ze średnio-starszego pokolenia, powyższy wynik nie jest specjalnie imponujący.

 

Robię to tak:

1. Wstępną selekcję robię przez telefon. Jeśli w rozmowie ze sprzedającym słyszę teksty „wicie”, „rozumicie”, „igła”, „Niemiec jeździł nim tylko w niedzielę do kościoła i płakał jak sprzedawał, a książka przeglądów zaginęła gdzieś po drodze”, „nie mogę podać numeru VIN”, „nie zgadzam się na gruntowny przegląd w warsztacie wskazanym przez kupującego”, odpuszczam temat.

2. Diesel, bo zwykle takimi jeżdżę sprowadzony z Niemiec ma średni roczny przebieg 15 czy 20 kkm , odpuszczam temat.

3. W czasie oględzin widzę, że lakier na 4 czy 5 letnim „bezwypadkowym” czy „bezkolizyjnym” samochodzie nie ma żadnych rys, odprysków, wgniotek, komora silnika wylizana i świeci się jak psu …….. oczy, odpuszczam temat.

4. I tu najważniejsze kryterium wyboru :):

Wśród pierwszych 3 zaprogramowanych stacji radiowych muszą być przynajmniej 2 z 3 poniższych:

-  PR3,

-  AntyRadio,

-  ESKA Rock

Jak słyszę że ktoś ma na pierwszych miejscach ZET-love, ZET-dance, jakieś disco polo, czy inne umpa-umpa, a nie daj Boże ESKA (z całym szacunkiem dla pasjonatów tej stacji), odpuszczam temat.

Pewnie powyższym narobię sobie wrogów na forum :), ale jestem absolutnie przekonany, że gusta muzyczne, bardzo dużo mówią o człowieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truth :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham jeszcze kaset :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...