Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze miałem auta importowane bo nasze drogi zabijają wszystko ale zwykle sam po nie jeździłem teraz akurart nie mam czasu. Oceniłem auto stan blacharki i jest ok, wnętrze prawie jak nowe, ale wystarszyła mnie ta nawigacja bezsensowna (bo i tak trzeba bedzie wymienić) pytanie czy nowsza będzie plug&play z resztą auta? No i najważniejsze lampy są spryski a nie ma xenonów. Wszedłem na stronę http://japancars.ruwpisałem vin ale zero informacji na temat lamp czy wyposażenia danego egzemplarza.


zadzwoniłem do aso i podali mi cenę 1226zł za lampę (po vinie dobierali) wiec to pewnie zwykla bo xenonowa sporo droższa. Uspokoiłem się trochę tak wyjechało z fabryki. Teraz tylko co z tą nawigacją czy update sprzętu do nowszego jest możliwy bez dewastacji całej instalacji auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z centralnego rejestru Nissana:

Produkcja: maj 2007

Silnik: M9R 110KW

Napęd/skrzynia: 4WD, manualna

Wersja: SE

Przeznaczenie: Grupa C EU, kod kraju NNE

Kolor nadwozia: Blade Silver M

Kolor wnętrza: szary

Opcje wyposażenia: VDC/ASCD/2DIN AM/FM 6CD W/HFP

 

Jak widać brak info o spryskiwaczach reflektorów, więc albo dokładane wcześniej albo nie było innego zderzaka do założenia przy naprawie blacharskiej. Działają te spryskiwacze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z centralnego rejestru Nissana:

Produkcja: maj 2007

Silnik: M9R 110KW

Napęd/skrzynia: 4WD, manualna

Wersja: SE

Przeznaczenie: Grupa C EU, kod kraju NNE

Kolor nadwozia: Blade Silver M

Kolor wnętrza: szary

Opcje wyposażenia: VDC/ASCD/2DIN AM/FM 6CD W/HFP

 

Jak widać brak info o spryskiwaczach reflektorów, więc albo dokładane wcześniej albo nie było innego zderzaka do założenia przy naprawie blacharskiej. Działają te spryskiwacze??

 

nie sprawdzałem tego.

Ja nie wierzę w okazje u handlarzy - pamiętaj, że on musi też jakieś 5k zarobić by to się mu wszystko opłacało więc pytanie za 100pkt za ile on ten samochód kupił?

Nie jest też napisane, że jest bezwypadkowy....

fakt, ale sprawdzałem lakier jest równomierny, brać odcięć lakierniczych itp itd na tym się dosyć dobrze znam. Więc musiałby lakierować misrz zebym się dał oszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz oczywiście rację trzeba uważać nie mogę jednak za bardzo w paranoję popadać bo nic nie kupię :) Najlepiej byłby auto na ramę zabrać ale to nie zawsze jest możliwe. Rozważam jeszcze qashqaia 1.5 dci i wymianę panewek na wstępie. Mam już dosyć wycieczek po polsce a do niemiec na kilka dni nie mam kiedy jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko lepszym, ale ładniejszym, bardziej funkcjonalnym, stylowym i bardziej męskim :).

Jak ktoś z QQ zajrzy, zaraz się zacznie. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie chcę rozpoczynać wojny :) wszystko generalnie kwestia gustu. Ale wyliczam sobie, że w serwisie wyjdzie mi taniej 1.5 poza tym 2.0 też jest podatne na pady panewek a panewki i wałk droższe :) Co prawda w xtrailu więcej miejsca w bagażniku to jest plus niezaprzeczalny i bezdyskusyjny :)

Edytowane przez krzysio82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko lepszym, ale ładniejszym, bardziej funkcjonalnym, stylowym i bardziej męskim :).

Jak ktoś z QQ zajrzy, zaraz się zacznie. ;)

Prawda :) . A jak będą tu zaglądać to się ich przegoni :D;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wpadł mi w oko nissan z 2007 roku z silnikiem 2.0dci (mam nadzieje, że podczas spokojnej jazdy do pracy zmieszczę się w 7l ropy) - zero korków 30km trasy, ale do rzeczy.

 

Oto ogłoszenie:

 link

 

 

1. Czy fabryczna nawigacja jeszcze się do czegoś nada (dostępność aktualnych map?) widziałem, że ma bluetooth ale czy np działa odtwarzanie plików mp3 z komórki na głośniki auta?

 

2. Zarówno z przodu z lewej strony jak i z prawej z tyłu odstaje listwa plastikowa nadkola. Każdy element sprawdzałem i ma oryginalny lakier więc nie było tam żadnego wypadku co najwyżej jakieś puknięcie w zderzak. Tylko czy przypadkiem te mocowania są dostępne np w aso?

 

3. Z zewnątrz korozji brak (jeszcze nie widziałem auta ze spodu dzisiaj będę oglądał) ale czy wersje z 2007 roku miały już ocynk? Bo starsze wiem, że dosyć poważnie korodują niestety.

 

4. Uszkodzone (porysowane) są maskownice na boczkach drzwi te które są zwykle w kolorze srebrnym przy podłokietniku wiem, że da się je zdemontować, dzwoniłem do aso ale prosili o ich kod. Dysponuje ktoś katalogiem części do tego modelu żeby wyciągnąć kod który pozwoliłby mi zamówić te elementy w aso?

 

Ad.1 - brak aktualnych map. Może pojawią się za kilka lat.

Ad.2 - listwy są mocowane na marne zaczepy. Wystarczy lekko docisnąć albo przesunąć w bok i dramat. Na szczęście kostka montażowa i ładna śruba rozwiązują problem na zawsze.

Ad.4 - rysy na maskownicach można pomalować dopasowanym lakierem zaprawkowym, jeśli nie są głębokie.

 

Widzę, że ta wersja ma regulację odcinka lędźwiowego w fotelu pasażera. Mój z 2008 tego nie ma, a mam najwyższą wersję wyposażenia. Poza tym brak "dCi" z tyłu i zamykania lusterek (nie było?). Te odblaski na tylnym zderzak to z tornistra? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te odblaski na tylnym zderzak to z tornistra? ;)

No niestety trochę szpecą więc zderzak przewiduje do lakierowania po ich liwkidacji. Po jakie licho ktoś je montował skoro poniżej są fabryczne, bez sensu.

Edytowane przez krzysio82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej strony nowy użytkownik na forum, także chciałbym powitać szanownych :)

 

Nadszedł czas wymiany wysłużonej primerki p11 (2.0 TD) na coś nowszego, a że chciałbym również coś większego - celuję w Xtraila właśnie. Poczytałem co ludzie piszą po necie, ale mam jeszcze kilka wątpliwości za rozwianie których z góry dziękuję.

 

Samochód ma być użytkowany głównie do jeżdzenia po mieście (z domu do pracy 13 km w korkach, trasy sporadycznie -  benzyna wydaje się więc rozsądna), ale jako że chciałbym również raz na czas wyskoczyć poza asfalt (a raczej, dojechać na miejsce nie targając ze sobą sprzętu na nogach) to pytanie, czy silniki benzynowe opisywane po necie jako trochę ospałe i wymagające obrotów by ruszyć faktycznie wykluczają możliwość pojechania "w teren" (gdzie przez teren mam na myśli nierówną łąkę, nie żadne wzniesienia czy błoto).

Co wybrać w takim przypadku: 2.0 czy 2.2Di? Silnik w primerce znosi korki niemalże wzorowo, ale boję się że przy Xtrailu mogą być większe (droższe) problemy, zwłaszcza że T30 już swoje kilometry mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taka jazde (kilka-kilkanascie km dziennie) diesel to pomylka. Ja swojego sprzedalem wlasnie z tego powodu. Silnik nie zdazyl sie dogrzac, zanim dojechalem do pracy. 8 godzin postoju i do domu. I tak przez miesiac, 500km i przez caly czas na zimnym silniku. Lepsza bylaby benzyna, ale ta trzeba krecic, zeby chciala jechac. Co nie wyklucza wjazd na lake czy piach. Ja niestety nie zdecydowalem sie na 2l X'a i kupilem zupelnie cos innego :).

PS jesli cie stac i Ci sie uda, kup 2.5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma być użytkowany głównie do jeżdzenia po mieście (z domu do pracy 13 km w korkach, trasy sporadycznie -  benzyna wydaje się więc rozsądna), ale jako że chciałbym również raz na czas wyskoczyć poza asfalt (a raczej, dojechać na miejsce nie targając ze sobą sprzętu na nogach) to pytanie, czy silniki benzynowe opisywane po necie jako trochę ospałe i wymagające obrotów by ruszyć faktycznie wykluczają możliwość pojechania "w teren" (gdzie przez teren mam na myśli nierówną łąkę, nie żadne wzniesienia czy błoto).
Co wybrać w takim przypadku: 2.0 czy 2.2Di? Silnik w primerce znosi korki niemalże wzorowo, ale boję się że przy Xtrailu mogą być większe (droższe) problemy, zwłaszcza że T30 już swoje kilometry mają.

 

 

Na taką jazdę lepszy będzie inny typ samochodu, np. Panda 4x4, jeśli zmieścisz się bagażowo. X-trail średnio nadaje się do jazdy po mieście - jego żywiołem są codzienne szutry, nierówności, nachylenia i dużo zieleni. :)

Poza tym, czy łąka odróżni diesla od benzyny?;)

Edytowane przez Erdol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ta wersja ma regulację odcinka lędźwiowego w fotelu pasażera. Mój z 2008 tego nie ma, a mam najwyższą wersję wyposażenia. Poza tym brak "dCi" z tyłu i zamykania lusterek (nie było?).

Ciekawe, czy w fotelu kierowcy jest :). Znaczka dCi u mnie też nie ma i od nowości nie było. Robiony również na Danię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... nissan z 2007 roku z silnikiem 2.0dci (mam nadzieje, że podczas spokojnej jazdy do pracy zmieszczę się w 7l ropy) - zero korków 30km trasy, ale do rzeczy.

 

tak srednio policz sobie 8-9l / 100

 

ps

jak czasami będziesz śmigał z Piątku na Łowicz - skręć na jeziorka za Guźnią. Baaaardzo przyjazne okolice dla Xa ;) (namiastka na YT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak srednio policz sobie 8-9l / 100

 

ps

jak czasami będziesz śmigał z Piątku na Łowicz - skręć na jeziorka za Guźnią. Baaaardzo przyjazne okolice dla Xa ;) (namiastka na YT)

Eee nie będzie tak źle. Ja pokonuje podobny odcinek , również płynna jazda i spalanie mam do 6l bez specjalnego wysiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tyle co normalnie golf tdi 105KM. Szacunek.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee nie będzie tak źle. Ja pokonuje podobny odcinek , również płynna jazda i spalanie mam do 6l bez specjalnego wysiłku.

Paliwa czy oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj adres

Okolice Krakowa. Szczegóły mogę podać na priv. Obowiązuje kolejność zgłoszeń :) Terminy wolne od lipca. Chyba, że ktoś chce pojezdzić po Chorwacji.

Paliwa czy oleju ?

Oleju napędowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdanie z przed kilku dni:

-Wyjazd w Bieszczady -840 km w jedna stronę ok.550km trasa S3 potem od Wrocławia autostrada az do Tarnowa ,tempomat 130 km/h ,5 osób ,obciązony na max-a -średnie spalanie całej trasy wg komputera 8,1l/100km a rzeczywiste wg tego co weszło do zbiornika od tankowania do tankowania pod korek ok.7,8l/100km.

X-trail 2.0dci ,bez dpf ,po ecotunningu o mocy ok.170 KM

 

P.S.

A normalna jazda 1-2 dwie osoby ,bez obciązenia ,trasy 20-100km ,predkość średnia 90km/100h -normalką jest średnie spalanie ok.6l/100km ,jazda miejska latem ok.7,5l ,zimą do 8,5 l/100km

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w fotelu kierowcy jest :). Znaczka dCi u mnie też nie ma i od nowości nie było. Robiony również na Danię.

 

 

A może fotel pasażera to fotel kierowcy z kraju o ruchu lewostronnym (czytać: auto odwijane z latarni)? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lekko sugerowałem, czy to nie przekładka z angola. A dzwona dużego nie musiał mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, poszukuję t30, najlepiej 2004 rok (bez dpfu) w dieslu 2.2. 

Moją uwagę przyciągnęła ta oferta: http://allegro.pl/nissan-x-trail-2004-po-lifcie-skory-losos-i5569020578.html

Niepostykane wnętrze, ale co mnie dziwi to to, że w sumie w opisie nic nie ma oprócz "lania wody" i stanu lakieru. Zazwyczaj sprzedający wypisują jakieś wymiany oleju, kiedy co było robione, coś o oponach itd., a tu nic. Dodatkowo zastanawia mnie fakt niepodania "bezwypadkowy" w informacjach. Auto z Francji dobrze się nie zapowiada. Pytam, bo trochę daleko tam mam (8h pociągiem) i wolę się najpierw doradzić na forum.

A może podesłalibyście jakieś pewniaki z okolic pomorza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...