Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma pewniaków z tym silnikiem a juz dci to w ogóle...to autko widziałem juz na alle 2 lata temu chyba. Było wtedy za jakieś kosmiczne pieniądze. Ale to nie jest fabryczne tylko chyba miał to jakiś diler ASO. Poza tym sprzedaje to handlarz..

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie będę fatygował po VIN, faktycznie, gościu to jakiś handlarz, ma pełno części na sprzedaż i dodatkowo "brat" sprzedaje "bo czas na zmiany". Już mam dość przeglądania tych aut, bo każda oferta wygląda identycznie.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ile tu już było takich wniosków?? Poszukaj w ASO, mają czasem od pierwszych właścicieli, potem pogadaj z mechanikiem z ASO i podpytaj czy był robiony u nich? i takiego weź. Czasem na forum ludzie informują od sprzedaży - to dobra formuła też...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję t30, najlepiej 2004 rok (bez dpfu) w dieslu 2.2. 

Moją uwagę przyciągnęła ta oferta: http://allegro.pl/nissan-x-trail-2004-po-lifcie-skory-losos-i5569020578.html

Niepostykane wnętrze, ale co mnie dziwi to to, że w sumie w opisie nic nie ma oprócz "lania wody" i stanu lakieru. Zazwyczaj sprzedający wypisują jakieś wymiany oleju, kiedy co było robione, coś o oponach itd., a tu nic. Dodatkowo zastanawia mnie fakt niepodania "bezwypadkowy" w informacjach. Auto z Francji dobrze się nie zapowiada. Pytam, bo trochę daleko tam mam (8h pociągiem) i wolę się najpierw doradzić na forum.

A może podesłalibyście jakieś pewniaki z okolic pomorza?

Osobiscie nic szczególnego w opisie o co mozna czepiac sie nie widze.

A takz doświadczenia własnego wiem ,ze jak ktos w ogłoszeniu wyraźnie zaznacza ,ze auto jest bezwypadkowe to 9/10 jest akurat wypadkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś normalna cena.

Szkoda tylko, że przed małym FL, który był w 2010 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś normalna cena.

Szkoda tylko, że przed małym FL, który był w 2010 roku.

Normalna cena??

Nierealna do uzyskania.

Srednia cena katalogowa tego modelu oscyluje ok.50 tys.zł.

A realnie bez problemu do kupienia sporo  taniej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim katalogiem się posługiwałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, chyba nierealnym eurotaxem?

Realna cena sprzedawanego auta to 20% mniej od wywoławczej. Oczywiście od amatora a nie handlarza. Czyli x wywołany za 20 schodzi w realu (jeśli schodzi) za 16 max.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie, chyba nierealnym eurotaxem?

Realna cena sprzedawanego auta to 20% mniej od wywoławczej. Oczywiście od amatora a nie handlarza. Czyli x wywołany za 20 schodzi w realu (jeśli schodzi) za 16 max.

Masz Kolego w pełni rację!

A co do Eurotax-u to sprzedałbym z marszu swojego X-traila jakby ktos zapłacił mi kwote na jaką wycieniony jest tam moj X-trail..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zastanawiam sie nad sprzedażą swojego. Służy bardzo dobrze a jedyne co mnie pcha w ta stronę to fakt ze zachorowałem na Subaru Forester lub Outback. w 90% znam historie auta bo pochodzi z warszawskiego salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad sprzedażą swojego. Służy bardzo dobrze a jedyne co mnie pcha w ta stronę to fakt ze zachorowałem na Subaru Forester lub Outback. w 90% znam historie auta bo pochodzi z warszawskiego salonu.

Masz to samo co ja :). Tylko ze ja na razie kupilem legacy (na outbacka mnie nie bylo stac). Sprzedalem X'a i kupilem subaru. Jak moge cos doradzic. Nie wierz w ta niby slynna beazawaryjnosc subaru. A koszty eksploatacji X'a w porownaniu do Subaru to pikus :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak narazie koszty ekploatacji x-a są nieodczuwalne. Oleje, opony, hamulce itp :) + PALIWO.


pawelz a w czym jest największa różnica?

 

karibox1 - tutaj jest troche jak z każdym stereotypem. Domyslasz się co inni tweirdza na temat np x-a z silnikiem 2.2 dci? Ile zle kupionych aut tyle negatywnych opnini. Podobnie z Subaru z Turbo. Mechaniku którego robie przeglad LPG i roboty eksplatacyjne jeździ foresterm z doładowanym silnikiem. Zapytałem czy się nie sypie itp. Powiedział zejak ktoś ma cięzką noge a mając 200 km pod maska łatwo o to i nie pilnuje stanu oleju to potem sa problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale to sa opinie z gazet moto. Silniki turbo S są krytykowane w autoświecie i motorze od kilku lat. Zawsze. Bez turbo Sub są ok.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza roznica ?.

Np dwumasa. W benzynie wytrzymuje max 100 tys a wielu piszczy niemalze od poczatku. 99% osob przy pierwszej wymianie sprzegla robi od razu konwersje (okolo 3 tys). Sama wymiana sprzegla  u mnie  bez dwumasy (mialem juz konwersje robiona) plus olej do skrzyni to wyszlo okolo 2200 zl.

Regulacja zaworow. W nowszych silnikach (nie pamietam oznaczen) koniecznosc wyciagania silnika. Zeby wymienic swiece trzeba sie niezle napocic. Kumaty mechanik da rade, ale wezmie odpowiednio wiecej. Strzelajace uszczelki pod glowica w turbo. Ja mam wolnossacy, ale jak czytam na forum, ze kazdy albo wymienial albo za moment bedzie wymienial, to slabo mi sie robi. Cena wydechu tez nie jest niska. Ja mam wymieniony na bardziej bulgoczacy, ale dostalem wraz z autem oryginalny. Z ciekawosci sprawdzilem cene. Nie chcialbym placic :). O spalaniu nie wspomne :). choc moj jeszcze tak zle nie wychodzi. Porownywalnie z X'em (moze z 10% wiecej). Ale Outback 2.5l potrafi wciagnac i 17-18l w miescie. A H6 to tyle ile wlejesz. itd itp. Ja w kazdym badz razie bylem lekko rozczarowany. Na spalanie bylem gotowy, ale ilosc usterek (tych powazniejszych i drobiazgow) troche mnie zaskoczyla. Co prawda u mnie jeszcze nic sie nie wydarzylo ale czytajac forum Subaru robi sie cieplo w zoladku :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze na chwile o tej awaryjności i bezawaryjności. wczoraj oglądałem zakup kontrolowany. wniosek z niego taki iż kazdy kto ma skrzynie automatyczna CVT powinien niezwłocznie sprzedać swojego x-a choćby za 40% wartości z uwagi na opinie jakie ma ta skrzynia. ciekawe co powiedzą o tym użytkownicy T31 z ta skrzynia i silnikiem dci? powinni być podwójnie ukarani za skrzynie i francuski silnik ( osobiście jeździłem Sceniciem z dci i uważam go za bardzo dobry silnik- przez 5 lat żadnych problemów potem sprzedałem) :) wracając do tematu wrzucę swoją ofertę w dziale " sprzedam" chyba jest taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakupie kontrolowanym Panowie prowadzący nie mają bladego pojęcia o tym co znajdują. Opinie i dane o awaryjności czerpią z różnych dziwnych artykułów i portali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno zaprzeczyć słuchając czasami ulubionego punktu czyli częste usterki. wg nich co drugie auto ma problem z elektryka, maglownicą, wtryskami itp. podsumowując " jak dbasz tak masz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...