Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was drodzy forumowicze.

 

Potrzebuje pomocy a raczej rady :) mam zamiar kupic x-traila t30 z silnikiem 2.5b w automacie i chcialbym uzyskac od Was opinie na temat tego silnika.mam tez na oku jeden egzemplarz do którego podaje link http://allegro.pl/nissan-x-trail-4x4-2-5-benzyna-skora-krem-panorama-i5632985290.html

NISSAN X-TRAIL 4X4 2.5 BENZYNA SKORA KREM PANORAMA   nazwa aukcji jakby link nie wchodzil

  niestey nie mieszkam blisko i tu tez moja prośba czy ktoś z Was forumowiczów mógłby zerknac okiem na to autko? i dać jakas obiektywna ocene? czy jest warto jechac prawie 600 km w jedna strone obejrzec i ew kupić ten egzemplarz? Bardzo prosze o pomoc i jakiekowiek opinie z waszej strony.

 

Pozdrawiam Wiktor.

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego auta mogę tylko zachwalać jako ze sam jeżdżę takim ale wiadomo nie jest to obiektywne :)

Co mi nie pasuje to blacharka tyle nadkola ale to bez względu na skrzynie i silnik wielu ma ten problem. Podoba mi się elastyczność silnika i zapas mocy. Jak trzeba wyprzedzić jest z czego krzesać.

Tak samo z komfortem jazdy 120-130 i jest cisza. Żona jeździ C4 1,6 HDI i tam przy 120 mam wrażenie ze zaraz oderwę się od ziemi taki hałas. Na  początku trochę okoniem do skrzyni bo automat to może się psuć i tylko 4 biegi. Teraz z wyboru nie chciałbym nawalnej skrzyni a skrzynia jest tak zestrojona ze przy 140 mam 3 tys obrotów. Stara konstrukcja ( nie CVT) więc w dobrej kondycji będzie służyć. Spalanie? 14 litrów lpg i Benz , jak nie masz ciężkiej nogi można zejśc do 13 lub może do 12 ale ciężko będzie.

Na Allegro widzę tylko 1 szt poza ta z Elbląga.

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-benzyna-automat-navi-klima-4x4-ID4pa91G.html

 

Nie wiem kto przy zdrowym rozsądku sprzedaje sprawdzone auto za takie pieniądze. Może to nie przypadek ze tylko handlarze maja w ofercie?


dodatkowa lektura

http://www.autocentrum.pl/oceny/nissan/x-trail/i/silnik-benzynowy-2.5-i-16v-165km-2003-2007/

i wyniki spalania

http://www.autocentrum.pl/spalanie/nissan/x-trail/i/silnik-benzynowy-2.5-i-16v-165km-2003-2007/

 

Jesli to handlarz nie warto jechac - w Elblagu jest ich sporo. Po szacie graficznej aukcji zakładam ze nie jest to osoba prywatna. Nie generalizuje bo sam kupilem w 2 lata temu Honde w elblągu z prywatnych rąk, kupiona w salonie w Gdańsku.

Edytowane przez michoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was drodzy forumowicze.

 

Potrzebuje pomocy a raczej rady :) mam zamiar kupic x-traila t30 z silnikiem 2.5b w automacie i chcialbym uzyskac od Was opinie na temat tego silnika.mam tez na oku jeden egzemplarz do którego podaje link http://allegro.pl/nissan-x-trail-4x4-2-5-benzyna-skora-krem-panorama-i5632985290.html

NISSAN X-TRAIL 4X4 2.5 BENZYNA SKORA KREM PANORAMA   nazwa aukcji jakby link nie wchodzil

  niestey nie mieszkam blisko i tu tez moja prośba czy ktoś z Was forumowiczów mógłby zerknac okiem na to autko? i dać jakas obiektywna ocene? czy jest warto jechac prawie 600 km w jedna strone obejrzec i ew kupić ten egzemplarz? Bardzo prosze o pomoc i jakiekowiek opinie z waszej strony.

 

Pozdrawiam Wiktor.

Jest to handlarz https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=797-675-315

Czy warto jechać, czy też nie, to Ci nie powiem i nie podpowiem, gdyż wszędzie może być czarna owca.

Handlarz, to jego zawód, tak samo jak "chłopek" z ziemniakami na rynku.

Są regiony, gdzie osoby się tym trudnią i z tego żyją.

Ja wiem, że km masz dużo, ale może ktoś faktycznie blisko mieszka i pomoże. Chociażby porówna fotki z autentycznością.

 

Z drugiej strony zastanów się czego chcesz?!?!?

Czy 12 letni samochód z rdzą, czy też samochód częściowo naprawiony, gdzie wstawiono nowe elementy i je polakierowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to handlarz https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=797-675-315

Czy warto jechać, czy też nie, to Ci nie powiem i nie podpowiem, gdyż wszędzie może być czarna owca.

Handlarz, to jego zawód, tak samo jak "chłopek" z ziemniakami na rynku.

Są regiony, gdzie osoby się tym trudnią i z tego żyją.

Ja wiem, że km masz dużo, ale może ktoś faktycznie blisko mieszka i pomoże. Chociażby porówna fotki z autentycznością.

 

Z drugiej strony zastanów się czego chcesz?!?!?

Czy 12 letni samochód z rdzą, czy też samochód częściowo naprawiony, gdzie wstawiono nowe elementy i je polakierowano?

wiek auta tak na prawde nie ma zbyt dużego znaczenia. raczej jak wyglada i czy nie jest "sciorany" bo wiadomo nie od dziś że sa auta stare i zadbane które kosztuja wiecej niż nowszej wersji itd. po prostu bylbym zdecydowany ale nie chce tez jechac w ciemno. gosciu ma łącznie chyba 4 auta do sprzedania wiec to jakis drobny handlarz ale od handlarzy tezz mozna cos dobrego kupic pod warunkiem ze nie jest to auto robione z 2 albo mocno zużyte i w pl doprowadzone do niby dobrego stanu, dlatego prośba czy ktos mógłby zerknąć na nie, nawet przejazdem. a to ze było nie raz wystawione na allegro to nie musi znaczyc ze cos nie tak z nim. może po prostu nie kazdego stac na utrzymanie 2.5b w dodatku w automacie co za pewne pali najmniej 13l. umówmy sie ale polska nie słynie z dużych zarobków. jednak moc i auomat ida w parze i podoba mi sie to bo naprawde jest to wygodne. aczkolwiek gościu z aukcji na aukcje nie spuscił z ceny. bardzo bym chciał aby ktoś mógł chociaż podjechac i spojrzeć czy to wszystko jest warte "zachodu"

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspominałem wcześniej myślę nad zamianą swojego na Subaru. Szczegóły masz PW

 

p.s. Bije się z myślami czy się rozstawać z nim czy nie dlatego nie dałem ogłoszenia od 2 tyg. Inna opcja to sukcesywna inwestycja w utrzymanie w doskonałym stanie. za 10 lat będzie to klasyk  z fajnym silnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie uważam ,ze zakup od kogokowiek ,czy gdziekolwiek nie gwarantuje dobrego czy zlego zakupu.

Tu trzeba miec po prostu mieć wiedze,doswiadczenie przy zakupie auta lub skorzystac z pomocy kogos kto ta wiedze posiada.

Przy zakupie w ASO czy od pierwszego własciciela tez moza wdepnac na mine ,bo wszyscy bez wyjatku kombinują.

Nawet i sprawdzanie historii ,wpisy w ksiązce nie sa gwarantem wiarygodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy właściciel to już sytuacja kilkukrotnie pewniejsza.

Tylko pod względem mniej czasochłonnej   procedury sprawdzenia auta.Nic wiecej.

Nie jeden klnie w żywe kamienie bo dał się uspić przy zakupie auta formułkami w stylu:auto salonowe,pierwszy własciciel,bezwypadkowe,serwisowane w ASO...+

Ja tylko moge powtórzyć ,ze kupujac auto uzywane trzeba miec wiedze jak sprawdzic auto,gdzie zajrzeć,a jak to jest nie możliwe to posilkowac sie pomocą fachowca.

Z góry nie mozna zakładac tylko jednej opcji -bo żadna nie jest gwarantem zakupu auta bez wad.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przynamniej próbowałem.

Do tego co pisaliście trzeba jeszcze zaliczyć fart. Bo można kupić zadbany, pewny egzemplarz, który zdechnie na drugi dzień :D Złośliwość rzeczy martwych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym kupić X-Triala 2.5 w automacie. Czy ktoś mi powie jaka tam jest skrzynia asb? Czy jest to klasyczny automat, bezstopniowa? Czy jest awaryjna. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam-mam pytanie....jak sprawdzić czy w x-trailu jest silnik nissana czy renault..?Po parametrach?Sprzedałam swojego X i szykuje się do zakupu następnego.Wolałbym żeby miał silnik nissana.Nissan X-Trail 2.2 Diesel 136Ps ! Polski Salon ! Xenon ! Skóry ! Będzin Małobądz • OLX.plCo myślicie o tym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-mam pytanie....jak sprawdzić czy w x-trailu jest silnik nissana czy renault..?Po parametrach?Sprzedałam swojego X i szykuje się do zakupu następnego.Wolałbym żeby miał silnik nissana.Nissan X-Trail 2.2 Diesel 136Ps ! Polski Salon ! Xenon ! Skóry ! Będzin Małobądz • OLX.plCo myślicie o tym?

No powiem ładny ładny, z tego co pamiętam to nie było takich barw w PL ale ważniejsze, że przebieg mały bo 25 tysi rocznie w dizlu. Tak to nie ma w autach, które się kupowało za ponad 100 tysi. No i potrzebował ktoś telefonu do dzieciaczka (jest uchwyt na stałe) jak odwoził do przedszkola. Reasumując on ma pół miliona przebiegu. Ale jest przepiękny. Takie przyciemnianie szyb rzeczywiście było modne w salon PL. No i sprzedaje handlarz.

jest to silnik japonski, co niewiele zmienia w t30

http://autokomis-opinie.pl/wojewodztwo-l-skie-am-f17/ato-komis-auto-gutek-b-dzin-ul-pi-sudskiego-49-t472.html

Edytowane przez karibox1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za złą wrzutke tematu...I dzięki za komentarz-kubeł zimnej wody.Jestem laikiem więc rady doświadczonych kolegów są mile widziane...Coż szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mało oryginalny i powtórzę się. Jak to jest możliwe np. na Mobile.de ten rocznik chodzi w średniej cenie 5-5,5 ty eur a nasi handlarze mają takie dojścia ze kupują za 50% ceny bo przecież musi zarobić na tym. Zauważcie ze zawsze w parze z wykrywaniem nieuczciwości handlarzy spotykamy się z mega agresją z ich strony. jak się uspokoją to przyznają ze kręcą liczniki bo tego oczekuje od nich rynek. I tu się w zupełności zgadza. Fakt jest to nieuczciwe z ich strony i powinno być karalne ale nie można zapominać ze przyczyną tego jest czym kieruje się kupujący. Szuka auta z niskim przebiegiem choć sam dobrze o tym wie ze jak policzycie ile wychodzi w skali miesiąca to jest to mało realne nawet w naszych warunkach a należy wciąż poprawkę na to jakie przebiegi robi Kowalski w Niemczech. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy z tymi przebiegami. 25 tys / rok to wcale nie maly przebieg jak na osobe prywatna. Ja swoim X'em w ciagu 2 lat zrobilem okolo 20 tys. A byloby mniej, gdyby zona nie jezdzila do pracy za miasto. Uwazam ze 250 tys km w aucie od osoby prywatnej mieszkajacej w niewielkiim miescie to sporo. Co innego auta rejestrowane na firme. Ale ile firm w Polsce kupowalo X'y ?.

Obecnie kupilem Subaru. W kwietniu. I do dzis przejechalem okolo 3000 km.

A co do sprzedazy przez handlarza. Zawod jak kazdy inny. Nie wazne od kogo, wazne co sie kupuje. Ja swoj wystawilem tez przez znajomego handlujacego autami. Nie chcialo mi sie pitolic z robieniem zdjec, umieszczaniem ogloszen itp. Jesli auto z Polski, ma wszystkie papiery itp to warto obejrzec, pojechac do serwisu skad ma wpisy i sprawdzic. Poza tym to juz prawie 11 letnie auto !!!. Igiel w tym wieku nie ma. Ma jezdzic i sie nie psuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, co Wy z tymi przebiegami. 25 tys / rok to wcale nie maly przebieg jak na osobe prywatna.

-Większość prywatnych osób nie kupuje takich aut a już nie w dizlu i nie po to by jeździć 25 rocznie

 

 

Ja swoim X'em w ciagu 2 lat zrobilem okolo 20 tys. A byloby mniej, gdyby zona nie jezdzila do pracy za miasto.

-ten x był kupiony bezpośrednio jako nowy z salonu czy jako używka?

 

Uważamze 250 tys km w aucie od osoby prywatnej mieszkajacej w niewielkiim miescie to sporo. Co innego auta rejestrowane na firme. Ale ile firm w Polsce kupowalo X'y ?.

-Nie ma oficjalnych danych nt sprzedanych x i dla kogo. Można domniemywać, że zatrudnionych najemnie kupiło go bardzo mało a przedsiębiorców więcej

 

Obecnie kupilem Subaru. W kwietniu. I do dzis przejechalem okolo 3000 km.

-Nawet jeśli tak jest to będziesz w znakomitej mniejszości

 

A co do sprzedazy przez handlarza. Zawod jak kazdy inny. Nie wazne od kogo, wazne co sie kupuje. Ja swoj wystawilem tez przez znajomego handlujacego autami. Nie chcialo mi sie pitolic z robieniem zdjec, umieszczaniem ogloszen itp. Jesli auto z Polski, ma wszystkie papiery itp to warto obejrzec, pojechac do serwisu skad ma wpisy i sprawdzic. Poza tym to juz prawie 11 letnie auto !!!. Igiel w tym wieku nie ma.

-Handlarz ma zarobić a nie zrobić Ci dobrze, Oni w ogóle nie mają dobrych aut. Takich nikt by nie kupił. Dwa razy droższe.

 

Ma jezdzic i sie nie psuc.

-I tak powinno być

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie primery kupilem w komisach. P11.144 i P12. Pierwsza to byl salon Polska druga sprowadzona z Niemiec. W ciagu okolo 6 lat w sumie jakie je mialem, zdarzyla sie jedna jedyna powazna awaria w P11. Nie dalo sie odpalic auta, jakas cewka przy aparacie zaplonowym czy cos tam. Elektryk zrobil za 250 zl. A tak to to, co normalnie. Zawieszenie (zwlaszcza przy p11 - skrzypiace wahacze), oleje i plyny. I raz zatarte jakies przeguby czy sworznie przy mechanizmie wycieraczek.

Wiadomo ze handlarz ma zarobic. I ciezej z nim utargowac cos z ceny. I w komisie mozna trafic niezle auto. Ale nigdy nie szukalem tzw okazji. Jak ktos sprzedaj cos co powinno kosztowac np 25 tys za 22 i jeszcze od razu opuszcza 2-3 tys to ja olewam takie ogloszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...