Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinna być kurtka firmy Columbia, bo to wchodziło w ten pakiet.

Używana jak nic przyda się do potencjalnych napraw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Nie znalazłem powitalni więc witam się tutaj. (pewnie jestem ślepy). W chwili obecnej jeżdżę volvo V70 w dieselku z automatem z 1999 roku. Przebieg to 440000 km.świetne auto. Jednak zachciało mi się czegoś nowego - x-ksa. Mam około 20000 tysięcy i znalazłem takie ogłoszenie http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5751736469&ref=last-visited

Przebieg nie przeraża (o ile autentyk) a cena na tyle niska, że będę miał około szóstki na to, żeby go dopieścić mechanicznie. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Co do powitań tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/1060-chcesz-się-przywitać-jesteś-nowy/page-262#entry1079942możesz wszystkim pomachać.

Co do Xsa, przebieg jak najbardziej realny, choć i tak znajdą się tacy co napiszą że cofnięte 200 kkm. A na co zwrócić uwagę?

Zapalanie na zimnym/ciepłym (przy trzecim obrocie powinien załapać).

Dwumasa (tutaj opisane objawy http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/100835-awaria-dwumasa-w-22-dci-filmik-i-fotki/?do=findComment&comment=1070937).

Turbina ma pracować cichutko.

Po uruchomieniu kontrolka napędów 4wd (pomarańczowa) powinna zgasnąć, dopiero po przełączeniu na auto lub lock zaświecają się odpowiednie kontrolki.

Reszta jak w innych autach.

 

Czy bierze olej nie jesteś w stanie sprawdzić a 5w50 to trochę za gęsty olej do tego silnika.

Zdjęcia się nie wyświetlają (może tylko u mnie) więc o stanie wnętrza i blacharki nic nie powiem.

Z resztą co tu pisać? Ruda lubi wyłazić na rancie tylnego błotnika. Na pewno będą wgniotki i zarysowania, fotele i kierownica przytarte, ale to nie nowość z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie zdjęcia już się nie odpalają. A fajne były. Widać było oczywiście otarcia itd. Fotel kierowcy uświadamia przebieg. Powiedz czego przyczyną może być wlanie gęstszego oleju do tego silnika. Czy to próba doraźnego poradzenia sobie z jakimś problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gość zawsze na takim jeździł? Nie wiem, ale nie znaczy od razu że coś chce ukryć (np. branie oleju czy wycieki). Na forum są osoby które od nowości leją taki olej :D Xtrail to nie auto z marsa czy specjalnej troski. Przy zakupie używki można trafić dobrze lub źle. Tyczy się to każdej marki samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie zdjęcia już się nie odpalają. A fajne były. Widać było oczywiście otarcia itd. Fotel kierowcy uświadamia przebieg. Powiedz czego przyczyną może być wlanie gęstszego oleju do tego silnika. Czy to próba doraźnego poradzenia sobie z jakimś problemem?

Wielu kompletnie nie ma pojecia nt olejow silników a szczegolnie juz ich oznaczeń.

Olej o specyfikacji 5W50 jest to olej w 100% syntetyczny  gdzie parametr pierwszy czyli cyfra 5 oznacza lepkość w niskich  temp. a cyfra 50 w wyzszych temp.

Lepkośc oleju a gęstośc to nie jest to samo.

Reasumujac;

jesli ktos uzywał oleju 5w50 to dla silnika robił raczej  dobrze niż odwrotnie .                                                                                                                                                                                                    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęsty mam na myśli mniej lejący się ;). Producent zaleca 5w30 to po co robić lepiej niż dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gęsty mam na myśli mniej lejący się ;). Producent zaleca 5w30 to po co robić lepiej niż dobrze?

Napisałem swój post ,gdyż u  Kolegi ,ktory mysli o zakupie zasiano niepokoj informacją,ze silnik jest zalany olejem 5w50.

A to jest dobra informacja a nie powod do nie pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc po przeczytaniu niepokój minie.

A ja odniosłem się do zaleceń producenta, lecz napiszę dla jasności, że po zalaniu 5w50 krzywda silnikowi się nie stała :)

Napisz jeszcze drogi Piotrze czego kolega może się spodziewać, bo miałeś 2,2Di i chyba wiesz więcej niż ja na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pete dobrze prawi, 5/50 to dobry olej. Ale dość rzadko spotykany w popularnych miejscach zakupu stacjonarnych.

Grzmotu - na pewno nie będę pisał nic o przebiegu tego leopoldowego xa


Krótki opis osobowościowy a zatem wiscerogenny sprzedającego i jego oferty:

-w opisie jest masa zdjęć, zatem zależy mu na sprzedaży, dlaczego???

-opis jest kolorowy zatem mocno chce zainteresować kupującego, wiadomo czemu...

-dosyć szeroki ale niestety nie poparty żadnymi dowodami opis (gdzie są fotki dokumentacji, gdzie? ja się pytam?)

-"wymieniłem to i tamto" - a gdzie rachunki, faktury? inna sprawa, że przez 6 lat musiał wymienić znacznie więcej (praktycznie wszystko)...a jak nie to niedobrze bo go w tym zastąpisz, zatem zawsze niedobrze...

-zajawka o 5/50 by pokazać, że nie oszczędza - niesprawdzalne

-sprawdzalne jest jednak, że kupił rejestrator-czemu On go kupił? Czemu? ha? Kupił go w xkomie a wiadomo, że tak jest najtaniej, czyli grosza żałuje...uuuuuuuuuuuuuu niedobrze

-kupił też ekraniki do telefonów, zatem oszczędza na drobnostkach, czyli oszczędza na pewno na aucie, który drobnostką nie jest.

-wstawka o normalnie dużym przebiegu stosowana gdy nie opłaca się go podrasowywać do sprzedaży

-kolor rzadki jak na xa i za ładny, czyli bity i lakierowany no bo jak inaczej?

-za zakupem przemawia, że jest 6 lat w jednych rękach ale czy jest to 6 lat czy 0,6 lat i czy w jednych czy w wielu nie wiadomo....

no i szyber cały czas otwarty czyli kicha w deszczu....choć to mój fetysz i tylko dla niego samego bym go kupił...

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dobrze prawi (nie mogę znaleźć gdzie napisałem że źle :| )

Co do przebiegu, to wcale nie miałem Ciebie na myśli Kari :D

A pisanie że sprowadzany to min. 40kkm/rok jest błedem, bo to nie auto typowo flotowe jak Skodilak ;)

Tu nie odnosze się akurat do tego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że dobrze prawi (nie mogę znaleźć gdzie napisałem że źle :| ) nie pisałem, że napisałeś, że źle prawi he he

Co do przebiegu, to wcale nie miałem Ciebie na myśli Kari :D jasne

A pisanie że sprowadzany to min. 40kkm/rok jest błedem, bo to nie auto typowo flotowe jak Skodilak ;)

 

Tedy chyba w ogóle nie było flot takich jak dziś i dlatego ma więcej niż 40 tysi /rok

 

Tam u góry teraz jest więcej napisane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzeba zmienić tytuł na "Chcesz kupić X-traila, lepiej sobie odpuść" :P

Dobrze że jak kupowałem swojego to nie wiedzałem o istnieniu tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu jeżdże juz trzecim z kolei X-trailem.

Trudno rozpisywac nt co nalezy sprawdzic w tym czy innym aucie.

Moim zdaniem w kazdym to samo-bez wzgledu na markę.

Kiedy dojrzała mi po raz pierwszy mysl aby na przesiąc na auto typu SUV to bardzo długo analizował jaki to ma byc samochód.

Wybór padl X-traila i nie załuje ,bo moim zdaniem to jest to najlepszy SUV na rynku(myśle o wersji T30 i T31).

Ale teraz mam bardzo powazny dylemat bo obecny T31 jest juz w moim rekach 3 rok i wg zasad jakimi zawsze kierowałem sie-nadchodzi czas na zmiane na nowsze auto.

i tu jest dramat teraz ,bo nie ma w czym wybierac .

Gdyby było mnie stac na zakup a przede wszystkim ponoszenie kosztów eksploatacji to wybieralbym innego typu auto np.Toyota LandCruiser czy Hilux -ostatecznie nowsza wersje VW Amaroka.

Z obecnie produkowanych auta typu SUV nie ma juz nic porzadnego co by spelniało wymagania do jakich przyzwyczailem sie jeżdżac ostatnie lata X-trailami.

Dlatego jak ktos chce kupic porzadnego i niedrogiego ,uzywanego SUV-a to radze skupic sie na X-trailach T30 I T31 odpuszczajac sobie inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja jak Piotrek piszę się na Toyotę a właściwie Toyota w wersji v8 j10 (tu zera zabrakło)  a realnie t31/Pat. Zatem t31 Piotrka może kiedyś za tanie pieniądze będzie mój. Ale musiałyby to być tanie pieniądze...gdyż nie lubię dużo wydawać.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim kupowaniem samochodów zawsze jest tak samo. Jakoś  głupim szczęsciem trafiam na w miarę porządne egzemplarze. Ciekawe, czy tym razem będzie podobnie. W zasadzie wszystkie opisy są identyczne: autentyczny przebieg itd. w zasadzie dopiero co z salonu wyjechały. W sumie to trochę to zasmucające jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Leo jest dokładnie tak jak mówisz. JEst to zrobione po to byś się nie zorientował, które jest prawdziwe. Jest to rodzaj zmowy, cyt. co tu zrobić by chociaż przyjechali, potem ich ogarniemy, Inaczej do śmieci byś nie przyjechał.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego Patka szukałem 2 lata. W końcu trafił się krajowy, z bardzo niskim przebiegiem udokumentowanym w maksymalnej wersji. Na Allegro wisiał 2 godziny a ludzie po ściągnięciu nadal dzwonili. Generalnie okazje się zdarzają ale trafić jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Chciałbym się was poradzić czy warto zawracać sobie głowę jak również czekam na wasze opinie na temat ww. pojazdu. Po rozmowie pan twierdzi że dla x-a nic nie dolega. Po rozmowie z ASO gdyż dostałem nr. Vin przebieg wydaje się być realny. Proszę was o info również jak jest z awaryjnością tego silnika. Czego trzeba się spodziewać. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.

 

http://otomoto.pl/oferta/nissan-x-trail-4x4-stan-bardzo-dobry-sprowadzony-oplacony-ID6yaD67.html#a6b9980c8d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkcja 11.2002, wersja Luxury, Model T30, Silnik QR25DE, Skrzynia manual 5 biegów, Napęd 4WD, Przeznaczenie grupa C rynek niemiecki, Wnętrze w kolorze C, Nadwozie w kolorze BW6, Wyposażenie: dodatki z wersji Elegance, odtwarzacz kasetowy 1DIN, szyberdach, zmieniarka CD, kierownica wielofunkcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...