Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić X-traila... Rozważania na temat innych marek.


Gość Zboro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rexton to bardzo dobry wybor.Duży przestronny ,tani w eksploatacji i wyposazony w w bardzo dobre silniki Mercedesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rexton lepszy od xtrail?

Na tak zformulowane pytanie nie dostaniesz wiarygodnej i jednoznacznej odpowiedzi.

Oba auta sa warte uwagi i spelniaja Twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w reksiach najmniejszy diesel to 2,7 i ma staly naped na 4 z tego co widzialem w necie, wlasciciele reksia polecaja zamiast reksia kurona i sam juz nie wiem czego szukac:( potrzebuje napewno cos w dieslu jednak bo mam dostep do tanszej ropy. Te xtraile 114 albo 136 naprawde sa takie awaryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te xtraile 114 albo 136 naprawde sa takie awaryjne?

Zauważ, że większość na forum zagląda tylko jak ma jakąś usterkę. 

Stąd Twoje przypuszczenia że są awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, z kazdym autem tak jest, dlatego chcialem zapytac posiadaczy co sadza o xtrailach:) tylko zdziwilem sie ze na forum o xtrailach polecacie inne auta dlatego juz zwatpilem i pomyslalem ze moze cos z nimi nie tak skoro polecacie inny wybor:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie potrzebuje cos wiekszego od osobowki ale nie znowu ciezarowke:) po autostardzie nie bede tym jezdzil wiec nie musi to byc demon predkosci a zeby w miare malo palil, dlatego silnik 2,7 w reksie jest dla mnie za duzy i gabatytowo az tak wielkiego auta chyba tez nie potrzebuje. Generalnie zeby sobie poradzil przy odrobinie blota i 5-10cm sniegu na zwirze pod gore gdzie osobowka mieli kolami bez lancuchow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... X-trail jest zrobiony na płycie podłogowej Almery więc z grubsza to taki podniesiony kompakt kombi.

a nie primery? - nie wiem... pytam

 

Co nie zmienia faktu, że bagażnik jest raczej skromny... w tym przypadku pomaga wyrzucenie rolety. 

 

Ze względu na Twoje potrzeby odrzuciłbym ravke i forestera (są ciasnawe) a poleciłbym tak jak koledzy wyżej rzucić okiem na crv 2.2 citd (np http://otomoto.pl/oferta/honda-cr-v-zarejestrowany-2-2-cdti-klima-ladny-stan-4x4-ID6yDOow.html#b0559c473a - nie patrz na egzemplarz tylo na model)

oraz na xc70 - http://allegro.pl/show_item.php?item=6593260199# - bo to pełnowymiarowe kombi klasy średniej

 

prześwitem się nie martw bo volvo wbrew pozorom ma o 5mm więcej niż xtrail (ale to do sprawdzenia)

 

wnioski - przejedź się po komisach i pooglądaj na żywo te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niii... almerka...

 

Czemu nie Rexton? Duży... silnik od Mercedesa, dobra cena, rama, 4x4...

Duży to mało powiedziane -Rexton jest bardzo duzy i ma ogromny bagażnik.

Siedząc w nim za kierownicą ma sie odczucie jazdy jak w typowym amerykańcu.

Ma bardzo dobry silnik CommonRail Mercedesa 2,7 cdi i wiele innych podzespołow -głownie Mercedesa ML.

Bardzo dobrze pasuje do parametrów poszukiwanego auta przez Kolegę .

No i jest wyjatkowo tani na rynku wtornym-głownie dlatego,że  dla wiekszości kojarzy z egzotycznym pochodzeniem a nie Mercedesem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naszym rynku to niszowe auto a poczatkowa atrakcyjna (?) cena zakupu moze w przyszlosci skutkowac zwiekszonymi wydatkami z powodu braku dostepu do czesci zamiennych, know-how, warsztatow

inna sprawa ze patrzac na dostepne ogloszenia, Rextony sa mniej zajezdzone niz np. T30

 

> potrzebuje przewozić wózek, a obawiam się, że do tego X-trail może być za mały

takie wozki zwykle sie skladaja ale mysle ze nawet gotowy do jazdy, da rade sie zmiescic do bagaznika bez skladania tylnych siedzen

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poki co niestety nie znalazlem.zadnego reksia w mojej okolicy:( ogladalem rav4 ale zajechana strasznie a po drugie wydaje mi sie jakos ciasna:) w rextonie boje sie troche tego silnika min 2,7 bo u mnie nie ma plaskiego terenu tylko jazda gora-dol wiec boje sie ze spalanie bedzie spore dlatego wypatrzylem xtraila bo 114 lub 136km mi wystarczy tylko teraz musze jeszcze zobaczyc jak wyglada w nich ten bagaznik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile pali ten 2.7, ale w przypadku diesla pojemnosc nie jest zawsze wyznacznikiem wielkości spalania.

Dokładnie.

Znajomy ma LandCruiser-a ważacego ponad 2 tony z silnikiem diesla ponad 4 litrowym i spalanie mieści sie w 10 l/100km.

Najbardziej paliwożernym autem jest fiat 126p ,przy pojemnosci 650 ccm  spalanie jest na poziomie 7l/100km

Soniqgsm-Rav4 nie spelnia warunkow jakie wymieniłes -jest w niej bardzo ciasno w przestrzeni pasażerskiej jak i mało miejsca w bagażniku -zapomnij aby tam włozyć wózek inwalidzki.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ravka trafia sie przypadkowo do obejrzenia wiec zobaczylem ale tak jak piszesz jest za ciasna. O rextonie z tego co pisza w necie to spalanie 12-20l wiec u mnie raczej bylaby ta gorna granica bo jak zjezdzam z asfaltu na moja droge do domu to caly czas 1bieg max 2 i tak 5km caly czas pod gore wiec podejrzewam ze bylby wir w baku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej.

Przy spokojnej jeździe swobodnie rexton bedzie miescil sie w 8l/100km.

Skąd Soniqgsm Ty wziąłeś te 20 l/100km? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek tylko tak jak napisalem u mnie nie ma spokojnej jazdy:) u mnie caly czas jest 1-2bieg a pozniej w miescie max 4bieg:) kazde auto w mojej okolicy pali duzo wiecej niz w miescie nawet w korkach po rownej drodze a o dalszej trasie juz nie wspominajac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bez przesady,warunki jakie opisujesz to  auto weźmie max.2-3 litrów wiecej niz jego średnie  spalanie,w przypadku Rextona czy X-traila nie powinno to byc wiecej niz 12/100km a nie 20 litrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej obstawiam abyś zobaczył hondę crv-kę i volvo xc70 bo:

bagażnik:

xtrail - 410l

xc 70 - 485l

crv - 525l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niii... almerka...

 

xtrail vs primera:

post-58419-0-57153200-1479316829_thumb.jpg

 

xtrail vs almera

post-58419-0-03427900-1479316893_thumb.jpg

 

hmmm...

 

a jakieś mocniejsze argumenty potwierdzające tą tezę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...