Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 brak obiegu płynu chłodniczego


vag32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam Primerę P11 z silnikiem GA16DE+LPG sekwencja(od 26tys. km), silnik ma przejechane 180000km. Przedwczoraj przejechałem ok. 6km i zauważyłem, że auto nagle straciło ogrzewanie. Zatrzymałem się na parkingu, otworzyłem maskę, górny wąż od chłodnicy gorący, dolny zimny(oba miękkie). Tak samo górny wąż nagrzewnicy, gorący i twardy, dolny letni i miękki(wskaźnik temperatury cały czas w poziomie). Wywaliło mi płyn do zbiorniczka wyrównawczego. Myślałem, że to termostat, wymieniłem na nowy, odpowietrzyłem obieg i znów to samo, po ok. 2km jazdy padło ogrzewanie. Dałem furę do znajomego, bo myślałem że nowy termostat uszkodzony, ale on sprawdził go w garnku z wodą i jest ok. Nagrzewnica i chłodnica czyste. Pompa wody wymieniona 11 miesięcy temu na SKF - 20 tys najechane. Płynu chłodniczego nigdy nie ubywało, w płynie nie ma oleju, spalin, olej też czysty. Mechanik podejrzewa wadliwą pompę wody. Co wy o tym sądzicie?

 

Edit: wentylatory na postoju się załączają po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś tak w sunnym n14, okazało się, że pumpa... dojście do niej nie jest chyba aż tak kiepskie z tego co pamiętam i odkręcania też nie za dużo. wykręć i zobacz łopatki pompy, może nie dają rady i obieg jest zbyt słaby żeby Cię ugrzać w kabinie i zbyt słaby żeby wychłodzić w chłodnicy. wentylatory się załączą bo czujnik temperatury widzi ją i daję sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za info, tak myślałem, że felerna pompa mi się trafiła. Dostęp w miarę jest, ale trzeba odkręcić łapę silnika, ja nie mam na to siły i czasu. Zawiozę auto do mechanika i dam znać, jak się z tym uporam. Najgorsze jest to, że zgubiłem gdzieś paragon za pompę, ale trudno.

 

Tak poza tematem, jest gdzieś w okolicach Oławy/Brzegu mechanik, który dobrze zna się na Primerach?

Padła uszczelka pod głowicą. Ciśnienie dmuchało na termostat i dlatego nie otwierał. Spala płyn chłodniczy. W poniedziałek oddaję auto na robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...