Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11 | P11.144] Zacisk tylny 34 mm i 38 mm czy są zamienne z sobą?


kn

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Z tyłu występują TRW z tłoczkiem o średnicy 38mm oraz Lucas z tłoczkiem 34 mm. Czy są one zamienne z sobą? W sensie czy mogę zaciski z tłoczkiem 34 mm zastąpić na te z tłoczkiem 38mm? 

Jarzmo, klocki i linka ręcznego jest taka sama i wygląda na to że wszystko pasuje. Tarcze mam 278mm. Nie będzie jakichś problemów? np. z pompą, że zwiększona jest średnica?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Z tyłu występują TRW z tłoczkiem o średnicy 38mm oraz Lucas z tłoczkiem 34 mm. Czy są one zamienne z sobą? W sensie czy mogę zaciski z tłoczkiem 34 mm zastąpić na te z tłoczkiem 38mm? 

Jarzmo, klocki i linka ręcznego jest taka sama i wygląda na to że wszystko pasuje. Tarcze mam 278mm. Nie będzie jakichś problemów? np. z pompą, że zwiększona jest średnica?

 

pozdro

 

Czy możesz zastąpić to nie wiem, ale na logikę lewa i prawa strona powinny być takie same. Myślę, że może mieć to wpływ na siłę hamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne pytanie: czy zacisk z n16 tłoczek 34mm jest plug&play do n15 gdzie też jest tłoczek 34 mm ale tarcza ma 258mm a nie 278mm? szukam nowego zacisku na tył do n15 i nie ma wcale, tylko regeneracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne pytanie: czy zacisk z n16 tłoczek 34mm jest plug&play do n15 gdzie też jest tłoczek 34 mm ale tarcza ma 258mm a nie 278mm? szukam nowego zacisku na tył do n15 i nie ma wcale, tylko regeneracja.

 

tak  na szybko coś znalazłem.... http://www.iparts.pl/auto-czesci/zacisk-hamulcowy,nissan,almera-i-n15-1995-07-2000-07,1-6-99km,80-1476-5227-100807.htm

 

myślę, że po nitce do kłębka doszukasz się numeru zacisku i coś znajdziesz... http://nissan-europe.epc-data.com/almera/n15/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz zastąpić to nie wiem, ale na logikę lewa i prawa strona powinny być takie same. Myślę, że może mieć to wpływ na siłę hamowania?

 

Jeśli już to oba do zamiany zarówno lewa i prawa strona z 34mm na 38mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Z tyłu występują TRW z tłoczkiem o średnicy 38mm oraz Lucas z tłoczkiem 34 mm. Czy są one zamienne z sobą? W sensie czy mogę zaciski z tłoczkiem 34 mm zastąpić na te z tłoczkiem 38mm? 

Jarzmo, klocki i linka ręcznego jest taka sama i wygląda na to że wszystko pasuje. Tarcze mam 278mm. Nie będzie jakichś problemów? np. z pompą, że zwiększona jest średnica?

 

pozdro

Tak możesz je zamienić, te z tłoczkiem 38mm, są nawet lepsze, w sensie sprężyny odciągającej.

Ja u Siebie w GT zmieniałem tarcze z tyłu na 278mm i takie zaciski zastosowałem, bez problemu.

Co do pompy, w sumie nie było źle, ale i tak zmieniałem serwo na większe, co w sumie bardzo fajnie wpłynęło na pedał hamulca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

Ja w sumie tarcze mam już 278mm, a zaciski były 34mm. Muszę albo dać do regenracji aktualne albo wymieniam na zregenerowane 38mm. 

 

Wychodziły różne wersje pompy? Czy z jakiegoś innego auta dopasowywałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...