Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Kołysanie samochodu na boki.


Alladyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu mam problem, że podczas wolnej jazdy np 30-40 km/h zaczyna bujać samochodem na boki nie wiem jaka może być przyczyna tego bujania / kolysania. Dotyczy to Nissana Primery p10 1.6 16v 95r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojt_mk..

Opony sprawdź czy "jaja" się nie porobiły podnieś na lewarku zakręć kołem i obserwuj oponę czy nie chodzi góra dół

 

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A załóżmy ze jedno koło jest jajowate to da się coś z tym zrobić naprawić taką oponę czy trzeba Nowa Opne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 'jajo' to opona do wymiany, ono powstaje na wskutek uszkodzen wewnetrznych warst powlok opasania, efektem moze byc wystrzal opony

 

IMO amortyzatory do sprzwdzenia, one powinny tlumic nierownosci przenoszone z drogi na nadwozie

sprawdz czy opony nie zaczely sie nierownomiernie zuzywac?

w warunkach domowych mozna mocno nacisnac nadwozie i po 2 wychyleniach powinno sie ono ustabilizowac, jeszcze lepiej pojechac na 'szarpaki', wynik ponizej 50% kwalifikuje je do wymiany

 

pozdrawiam


cale kolo w ksztalcie jaja moze byc wynikiem niewlasciwego przechowywania opony/kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory tylne wymieniłem w tamtym roku a 3 tygodnie temu byłem na przeglądzie i miały sprawność przednie i tylne ok 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych oponach byłeś na przeglądzie? Pewnie nie...

 

Kto Ci zakładał opony? Nie widział deformacji?

Wrzuć tu zdjęcie tej jajowatej, bo żem ciekawa na czym jeździsz :P

 

Opona MUSI  być okrągła!

Żadnych guzów , jajek, deformacji czy innych historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to być wina ze jedną śruba ma zerwany gwit lub czy może być to wina wachacza lub stabilizatora przedniego.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz na mysli zerwana srube kola to nie, sa pozostale sruby ktore wystarczajaco mocno stabilizuja felge do tarczy kola

 

skoro teoretyzujesz i miotasz sie pomiedzy opona a elementami przedniego zawieszenia to moze wjedz na kanal i popatrz na auto od dolu zamiast bawic sie w zagadki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...