Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11][CD20T] zawieszone wtryski


Lucek158

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem auto w te mrozy -20st, ledwo co, akumulator słay, rozrusznik ledwo kręci, dodatkowo plak, i się okazało że nie chodzi na wsyztskie baniaki, auto nie ma mocy, po nagrzaniu leż ledwo odpala, strrasznie nierówno chodzi. Po poluzowywaniu po kolei zasilania wtrysków wyszło że na 1 i 2 paliwo tryska lecz nie wpływa na prace silnika (po polucowaniu pierwszego leciuteńko się zmienia), po poluzowaniu 3 czy 4 od razu gaśnie auto. Czyżby wtryski zamarzły, padły? Jeździłem pół godziny takim autem, ale nic nie ustąpiło, chodzi jak sieczkarnia... ostatnimi czasy jakoś głośno chodziło, ale że auto mało jeździ to się nie zwracało uwagi, może już wtedy wtrysk jeden siadał i chodził na 3, stąd brak mocy? Jak się do tego dobrać? Oczkowym kluczek odkręce wtryski? I co na sterujący założyć, jaki klucz, bo tam z tego ci widziałem nie ma 6 kątnej nakrętki? Mam wtryski sprzed kilku lat jak robiłem remont silnika, auto na nich jeździło aż do zerwania rozrządu i mam zamiar je wsadzić tylko czym je wyczyścić i jak zanim je zamontuje?


Ok ogarnąłem poniekąd... wtrysk na klucz 27, oczkowy gięty i poszły wszystkie 4 elegancko. Wymieniłem wtryski i dalej jest to samo, nie pracuje na 1 i 2 baniak, kopci jak lokomotywa, gaśnie po poluzowaniu zasilania wtrysku 3 i 4 1 i 2 nie reagują na odkręcenie 


Ok, sytuacja wygląda następująco: zimny przy -15 odpala idealnie po nagrzaniu świeczek, w miare dobrze pracuje, ale z czasem jak sie nagrzewa zaczyna corac mocniej kopcić i nierówno pracować, wolne obroty rzedy 500-600, powyżej 2k obrotów jak by pracował normalnie ale to może tylko złudzenie, podejzewam rozrząd na pompie że się przestawił no ale... bo co innego może wpływać na prace wtrysków skoro same wtryski podmienione z innego wozu, pompa tłoczy wszystkimi 4 wyjściami paliwo


Sprawa wyjaśniona, pękła szklanka popychacza, wydarłem na złomie z innego silnika, założyłem po uwczesnym wyczyszczeniu gniazda bo zostało scharatane i o dziwo działa wszytsko super elegancko. Dodaje fotki

Widok po zdjęciu pokrywy zaworów, pękło 'denko' szklanki:

https://zapodaj.net/c19134d09e082.jpg.html

Lekko zniszczona krzywka, papierkiem wyrównane:

https://zapodaj.net/498a79281f6a1.jpg.html

Chodzi, gniazdo szklanki sie troszkę wyrobiło, nie podstawia dobrze olejem przez co lekko słuchać tą szklankę ale ogólnie gitarka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...