Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam się z tą: http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0td-klimatronik-bezwypadkow-C14079989.html

Byłbym wdzięczny za opinię, bo jutro jadę obejrzeć. Jakby była taka, jaka w opisie, to biorę :)

 

Przypominam się z tą: http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0td-klimatronik-bezwypadkow-C14079989.html

Byłbym wdzięczny za opinię, bo jutro jadę obejrzeć. Jakby była taka, jaka w opisie, to biorę :)

 

Byłem i obejrzałem. Buda praktycznie bez zastrzeżeń. Tylko prawy błotnik trzeba by prosto przykręcić. Poza tym stan nadwozia idealny. Najładniejsza P11.144 jaką oglądałem do tej pory. Niestety silnik do remontu. Właściciel nie chciał zejść z ceny na remont silnika i nie dobiliśmy targu.

 

Szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie brakuje listew na drzwiach i poduszki powietrznej w kierownicy. W aucie z tego rocznika te rzeczy być powinny.

 

W zderzaku przednim w miejscu montowania halogenów polakierowany jest częściowo element - w Primerze z tego rocznika ten element nigdy nie był lakierowany, co świadczy o lakierowaniu przedniego zderzaka, co z brakiem poduszki, może wróżyć różne historie.

 

Zdjęcia utrudniają ocenę, ale byłbym ostrożny. Poza tym cena jest dość wysoka.

Edytowane przez IvanH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowy na forum. Mam możliwość zakupu takiego auta:

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-C14513300.html

 

Numer ogłoszenia: C14513300 motoallegro

 

Widziałem i na początek: lakierowana maska, lampy przód oryginał (polepione mocowania górne lamp, stan techniczny igła, robione zawieszenie przód (tuleje). Środek czysty, zadbany. Ale jedno co mi się rzuciło w oczy to (silnik TD) widocznie przegrzana rurka na silniku (z przodu nad kolektorem), nie wiem, nie jestem mechanikiem ale może to coś ważnego. (Jakby co postaram się zamieścić fotkę z zaznaczoną "rureczką" - wiem ze to możne mało precyzyjne określenie ale możne akurat ktoś wie:) )

 

Ogólne pytanie jest takie - czy warto?

 

Pozdrawiam Piotr

 

Widziałem - po pierwsze mechanicznie stan idealny, klima do nabicia. Jest natomiast problem z rdzą - ogólnie wydaje się, ze "buda" jest napoczęta przez Rudego, tu i tam niezbędne zaprawki ale dziur nie ma, ewidentnie po dzwonie z przodu. Nie ma jednak tragedii, ale ja zrezygnowałem (cena za duża).

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie brakuje listew na drzwiach i poduszki powietrznej w kierownicy. W aucie z tego rocznika te rzeczy być powinny.

 

W zderzaku przednim w miejscu montowania halogenów polakierowany jest częściowo element - w Primerze z tego rocznika ten element nigdy nie był lakierowany, co świadczy o lakierowaniu przedniego zderzaka, co z brakiem poduszki, może wróżyć różne historie.

 

Zdjęcia utrudniają ocenę, ale byłbym ostrożny. Poza tym cena jest dość wysoka.

 

Dzięki IvanH na info! Cenne uwagi. A co uważacie o tym autku?

http://otomoto.pl/nissan-primera-pelna-elektryka-klimatyzacja-C14433480.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko tak trochę poza tematem, ale nie do końca poza: czy istnieje coś takiego jak domaganie się od nieuczciwego sprzedawcy zwrotu kosztów za podróż w przypadku, gdy po przyjeździe na oględziny autka okazuje się np. że auto jest po dzwonie a w ogłoszeniu było napisane, że bezwypadkowe. Słyszałem, że coś takiego jest możliwe, ale to wszystko były historie w stylu "słyszałem, że...", "podobno jest tak, że...". Czy ktoś zna może autentyczny przypadek, gdy udało się odzyskać przynajmniej część pieniędzy za podróż? Czy można wezwać policję? Czy jest na to jakaś podstawa prawna?

 

Z góry dziękuję, za rzeczowe odpowiedzi

 

P.S. jak ktoś jest pewny, że nie ma czegoś takiego, to też proszę o info :)

Edytowane przez witekpierwszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy silnik benzynowy 1,6 z Nissana P11 jest uzasadnienie ekonomiczny i tani w eksploatacji.

 

Proszę o krótkie info czy warto tę jednostkę silnikową brać.

 

 

Potrzebuję zmienić jedno z moich aut i padło na Nissana ponownie.

Nissan Primera 1997 SLX

przebieg 210 tyś

sedan

wypas na full lecz brak klimy i skóry

Silnik benzyna 1,6 - dlaczego? Dlatego że opłaty są małe za tę pojemność

Edytowane przez P11DK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proszę o krótkie info czy warto tę jednostkę silnikową brać.

 

 

Ja mam taki silnik w swojej P10 (to są chyba te same silniki). I jestem bardzo zadowolony. Co brawda demon prędkości to to nie jest (90KM) ale za to jest bardzo ekonomiczny. Ostatnio na trasie (jechałem ok. 100-120km/h) spalił mi 7,5 l gazu na 100 km. Taniej Primerką już chyba jeździć się nie da :) Co więcej auto ma na liczniku ponad 250k, z czego ja sam nakręciłem 50k. I nic mi się z tym silnikiem nie działo i nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!ja kupiłem rok temu p12 2.2 dci 126KM,po prostu najlepiej jeżeli juz obejżysz sam i wyglada ok.jechać na serwis tam ci sprawdza wszystko i powiedzą jak jest z autem,ja zapłaciłem na serwisie 300zł i warto było autko lux działa(oczywiście wcześniej sam je obejrzałem dokładnie itd,żeby z byle gównem nie jezdzic po serwisach,co do kopcenia to diesle tak mają mój tez czasem przykopci a nic mu nie jest,bo regularnie jest serwisowany,także to nie reguła że jak kopci to już coś z silnikiem itd.w koncu to autko z 2002r.!moj ma silnik ładniutki :rolleyes: .

Edytowane przez clint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to też chciałem zapytać. Jest wiele informacji dotyczących mocy tego silnika. Jedni podają 90 a w innych informacjach jest 102KM.

 

Czy mowa o różnych modelach silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem przed zakupem nowszego auta i chciałbym kupic P12, malbym pytanko, jakie auto lepiej kupić diesla czy benzynę, na co zwrócić szczególną uwage przy zakupie tej wersji,silnik 2l czy 2,2l w diesla inne pojemnosci nie wchodza w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem przed zakupem nowszego auta i chciałbym kupic P12, malbym pytanko, jakie auto lepiej kupić diesla czy benzynę, na co zwrócić szczególną uwage przy zakupie tej wersji,silnik 2l czy 2,2l w diesla inne pojemnosci nie wchodza w gre

 

diesel czy benzyna- to zależy jakie masz priorytety kierując sie zakupem-czy chcesz mieć klekota i mało lać czy benzyniaka i troche żwawszą jazde

na co zwrócic uwage... na stan oczywiscie dobrze obadać motorownie czy nic nie cieknie, motor nie halasuje, czy z zawieszenie jest ok, karoseria itp itp, tak jak podczas zakupy innego auta, jezeli chodzi o jakies minusy w p12 to nie wiem bo akurat takiego nie mam, no ale to nismo wiec jakie moze miec on minusy :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha dobre "czy chcesz mieć klekota i mało lać czy benzyniaka i troche żwawszą jazde" - w jakich czasach ty zyjesz? :D bierz diesla bez 2 zdan, ja mam silnik 1,9 dci 120km mysle ze w zupelniosci starcza silnik fq9 jak co nie bedziesz mial klopotu z czesciami bo pasuja te od laguny 2, auto bezawaryjne w 100% spalanie 5,5/100 w trasie, w miescie 8l, spalnie przy 180/h niecale 8l :D co do silnikow 2,2 sa na lancuchu ale nie mam i sie nie wypowiem inni userzy upieraja sie na 2,2 bo japonski silnik ale tylko 1 wersja, ale mechaniory maja o nich inne zdanie, jak kupowal bym jeszcze raz to wybralbym ten sam silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam benzynę 1.8 116km i powiem ci ze to jest troszkę za mało, jak benzynę to 2l 140 km a po drugie jak jest ciepło na dworze to mój 1.8 jest dopiero mułowaty czytałem ze to ma coś wspólnego z dolotem zimnego powietrza. zwróć uwagę na zawieszenie często padają łączniki stabilizatora poza tym to w miarę dobre i bardzo wygodne auto. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję zakup Primery wer. P11.144. Auto chciałbym kupić przed końcem roku, dlatego już teraz staram się zrobić rozeznanie co i jak, i za ile. Nie chcę diesla, nie będę robił aż takich rocznych przebiegów, poza tym odstraszają mnie koszty ew. napraw, wymian. Jakoś mam większe zaufanie do benzyny.

I teraz pytanie jak w temacie: czy szukać wersji z silnikiem 1.8 czy 2.0? Dyskusja na ten temat przewinęła się w paru wątkach na forum, ale nie znalazłem wyjaśnień dokładnych, konkretnych, który silnik lepszy i czemu (gdzieś przewinęło się, że czasem 1.8 potrafi brać dużo oleju, że niewielka różnica mocy w stosunku do 1.6). Ze względu na to, że raczej nie będę specjalnie jeździł po mieście (bo w tych korkach to by mnie i tak szlag trafił zanim bym gdzieś dojechał), raczej po trasie, trochę autostrady, myślałem o większym silniku - zawsze lepiej mieć więcej mocy niż mniej, w krytycznej sytuacji ta moc może się przydać. Poza tym mam dość "ciężką nogę", jeżdżę raczej dynamicznie i szybko. Dlatego zastanawiam się, też jak te 115 KM w 1.8 radzi sobie z takim dużym autem jak Primera (tutaj 2.0 wyraźnie wygrywa, tylko jakim kosztem?). No i kwestia spalania: ile ten 2.0 pali? Czy różnica między nim a 1.8 jest duża w spalaniu? Jak jest z awaryjnością? Primera ma generalnie świetne opinie, dlatego ją sobie upatrzyłem, ale pewnie te silniki w jakimś stopniu różnią się między sobą? No i jest jeszcze cena, która na ten moment wydaje mi się podobna - czy z silnikiem 1.8, czy z 2.0 jestem w stanie znaleźć ładnie wyglądającą Primerę za 12-13k (jak już będę kupował to oczywiści auto będę sprawdzał i oglądał, tym "wyglądem" na zdjęciach się nie kieruję jako pierwszym kryterium).

Nie ukrywam, że moim typem jest w tej chwili 2.0 (najchętniej hatchback), ale tych 1.8 też jest sporo i trafiają się (przynajmniej z wyglądu) ładne egzemplarze.

Z góry dzięki za opinie.

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Planuję zakup Primery wer. P11.144. Auto chciałbym kupić przed końcem roku, dlatego już teraz staram się zrobić rozeznanie co i jak, i za ile. Nie chcę diesla, nie będę robił aż takich rocznych przebiegów, poza tym odstraszają mnie koszty ew. napraw, wymian. Jakoś mam większe zaufanie do benzyny.

I teraz pytanie jak w temacie: czy szukać wersji z silnikiem 1.8 czy 2.0? Dyskusja na ten temat przewinęła się w paru wątkach na forum, ale nie znalazłem wyjaśnień dokładnych, konkretnych, który silnik lepszy i czemu (gdzieś przewinęło się, że czasem 1.8 potrafi brać dużo oleju, że niewielka różnica mocy w stosunku do 1.6). Ze względu na to, że raczej nie będę specjalnie jeździł po mieście (bo w tych korkach to by mnie i tak szlag trafił zanim bym gdzieś dojechał), raczej po trasie, trochę autostrady, myślałem o większym silniku - zawsze lepiej mieć więcej mocy niż mniej, w krytycznej sytuacji ta moc może się przydać. Poza tym mam dość "ciężką nogę", jeżdżę raczej dynamicznie i szybko. Dlatego zastanawiam się, też jak te 115 KM w 1.8 radzi sobie z takim dużym autem jak Primera (tutaj 2.0 wyraźnie wygrywa, tylko jakim kosztem?). No i kwestia spalania: ile ten 2.0 pali? Czy różnica między nim a 1.8 jest duża w spalaniu? Jak jest z awaryjnością? Primera ma generalnie świetne opinie, dlatego ją sobie upatrzyłem, ale pewnie te silniki w jakimś stopniu różnią się między sobą? No i jest jeszcze cena, która na ten moment wydaje mi się podobna - czy z silnikiem 1.8, czy z 2.0 jestem w stanie znaleźć ładnie wyglądającą Primerę za 12-13k (jak już będę kupował to oczywiści auto będę sprawdzał i oglądał, tym "wyglądem" na zdjęciach się nie kieruję jako pierwszym kryterium).

Nie ukrywam, że moim typem jest w tej chwili 2.0 (najchętniej hatchback), ale tych 1.8 też jest sporo i trafiają się (przynajmniej z wyglądu) ładne egzemplarze.

Z góry dzięki za opinie.

krótko: szukaj 2.0... spalanie może troszkę więcej ale udana konstrukcja Nissana.. gaz świetnie znoszą te silniki, więć można pogodzić radość i przyjemność z jazdy z oszczędnością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jeśli chodzi o silnik to miałem benzynę 1.8 / 115kM

Napiszę o moim 1.8. Jest dokładnie tak jak piszesz.

Po pierwsze ten silnik przy prędkości powyżej 110/120 staje się głośny

Po drugie - jak na tę masę auta - po prostu nie daje rady

(zapomnij o startowaniu z miejsca) - musisz go strasznie wysoko kręcić powyżej 3,5k

aby odzyskał dynamikę - a to za sobą niesie konsekwencje - spalanie , hałas.

 

Jeśli tylko możesz bierz 2 litrowca.

 

Pamiętaj o jednym - primera wp11.144 była projektowana jako limuzyna, miękka

do dostojnej jazdy - nie oczekuj zatem za dużo sportowych aspiracji.

 

Ogólnie polecam to autko. Było bardzo fajne.

 

 

Pozdrawiam

Martin Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam silnik diesla, ale 2,2 (126 lub 139 KM, w zależności od typu). Po pierwsze jest to w pełni japońska konstrukcja (silnik 1,9 dci jest z Renault) dodatkowo na łańcuchu rozrządu - odpada wymiana rozrządu co jakiś czas + większa niezawodność. Z tego co wiem to niestety, przeszczep silnika z Renault dał również P12 z tymi silnikami podobne awarie turbin jak w Lagunach, ale to niech się wypowie ktoś kto ma P12 z 1,9 dci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa jest taka, że silniki 1.8 "słyną" z apetytu ...na olej.

Bierz dwazero i już :P

 

Nie pogniewaj się BEP ale mó pomimo 150k przebiegu

od przeglądu do przeglądu nie brał ani grama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie bym też patrzał za 2.0 moze wiekszy silnik i spalanie wieksze minimalnie.A wiadomo buda wieksza to wiekszy silnik bardziej wzkazany.A co do 1.8 to wiekszosc pisze ze lubia olej i chociaz trafiaja sie wyjatki ze nic nie biora jak z kazda marka.A japonczyki dobrze znosza gaz jak ktos chce oszczedniej jezdzić.W auto swiat to polecali p11 130KM.A co uzytkownicy powiedza na inne modele to juz ich opinia i tez pewnie maja racja bo uzywaja innych KM i wiedza co ich boli:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...