Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ;)

No właśnie myślałem jeszcze o tej kimie żeby nie okazało się, że to coś poważniejszego. Jeździć będą przeważnie dwie lub jedna osoba a komplet pasażerów wraz z ładunkiem byłby na prawdę rzadko, dlatego myślę o 1.6.

 

Powiedzcie mi jeszcze, na co najlepiej zawracać uwagę przy zakupie takiego lub innego modelu, żeby się nie "przejechać" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz mam na oku p12 2l bendzyna jednak boje sie ropniaka jak wkopie sie w remont silnika to bez butow bede smigal a mam pytanko czy w kieszenie mozna normalne radyjko wmontowac i czy na wyswietlaczu pokaze utwory czy musze zostac przy firmowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że pytam ale dlaczego się boisz z tym wkopaniem się w remont silnika ??? Chodzi ci o to że może ropniaki mają większe przebiegi zrobione i silniki bardziej dostały w d*** ??? O to ci chodzi???

 

PS: dlaczego na polskim rynku jest tak mało P12 2.2 Diesel 2005 r i więcej??? Na Allegro tylko 3 sztuki i w tym jedno kombi. Czy to coś oznacza???

 

Witam mam kolejne pytanie. Nie wiem czy mam rację ale kto pyta nie błądzi. Czy to prawda że P12 z nawigacją ściągnięta z np. Niemiec w Polsce ta nawigacja może nie działać. Gdzieś to zasłyszałem. Proszę o odpowiedz.

 

PS: ma ktoś z was może P12 benzyna + lpg ??? Jak to chodzi? Bo zastanawiam się nad kupnem 2.2 diesel albo 2.0 LPG no i jestem rozbity :blink: doradzcie coś...

Edytowane przez szeyker89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc chyba nie lubi 1.8 i omija zdaleka.Z tego co wyczytałem na forum to lubia olej.I wiekszosc woli 2.0. Pewnie trafiaja sie wyjatki i mało kto narzeka na nich.Ale to jak z kazdym autem albo trafisz dobry i wymieniasz czesci eksploatacyjne albo ładujesz do bólu i do żyda idzie. Także niech sie wypowiedza posiadacze 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amen. mój brat ma gola 1,4 16V i na forum golfa wszyscy mówili NIE!!! bo bierze olej i siły brak.

u niego od wymiany do wymiany nawet grama nie weźmie i zbiera się całkiem fajnie.

ale to nic nie znaczy. więc jak napisał RAAAD "niech sie wypowiedza posiadacze 1.8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno p12 nie lubi gazu podobnie jak 1.8 turbo z koncernu VAG... Wszystko dostosowane do benzyny, a o wyższej temp. spalania jak przy LPG już inżynierowie nie pomyśleli - podobno pierścienie za długo nie wytrzymują, a i z zaworami może być różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi się pogmatwało. Jedni piszą że 2.2 lepszy drudzy że 1.9... 2.2 ma oryginalny silnik nissanowski a 1.9 renowski. 2.2 więcej pali, a 1.9 mniej. Z drugiej strony patrząc samochodów z silnikiem 2.2 jest b. mało na naszych polskich drogach. Większość to 1.9 (sądzę tak po aukcjach allegro) Mi raczej zależy na oszczędności. Nie będę robił b. długich tras. Doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej czerwonej p10GT to bym sobie odpuścił.. :P chyba że masz czas i checi żeby przy niej robić bo troche do zrobienia bedzie ;) z tylu nadkola juz je a co za tym idzie reperaturki trzeba wspawac bo niedlugo zderzak zgubi... z przodu zdzerzak tez jakos krzywo siedzi... i jeszcze ten zaczep maski... no i oczywiscie 18-latek jezdzil :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to by była prawda to owszem ale szczerze watpie... Przy tym roczniku to on by musial raz na 2 tygodnie do kosciola nim jezdzic :P jego stan nie wskazuje na taki przebieg... moj mial na zegarach 200tys. tylko jak je wymontowalem zeby sie dostac do podswietlenia to sie okazalo ze sa ze szrotu bo maja korektorem napisane marke i model :P czyli pewnie naprawde z 300tys ma

 

Powiem tak, jeżeli masz czas i checi to go bierz i rób na cudo :) bedzie jedna odratowana p10 wiecej :P

 

Dopiero zauwazylem jaki fotel kierowcy powycierany... i ze na zegarach 300tys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/nissan-primera-climatronic-140-km-C14880140.html

 

Pytanie odnośnie tej (i innych) P11.144:

jak to jest ze światłami w Primerach? Wg instrukcji, auto, które ma ksenony, ma też automatyczną regulację ich położenia (w zal. od aktualnego obciążenia samochodu itp). Jak są zwykłe lampy, jest sterowanie ręczne - pokrętło (via instrukcja).

 

Ten model nie ma pokrętła, ma przycisk spryskiwaczy świateł (obie rzeczy jak w wer. z ksenonami), a ma zwykłe lampy i zderzak bez spryskiwaczy... Czyli co, walony w przód i wymienione lampy i zderzak na wer. tańszą, jak w modelu bez ksenonów?

Jak to jest z tymi zwykłymi lampami, nie zawsze jest tam pokrętło ręcznej regulacji? Widziałem aukcje, na których były P11.144 ze zwykłymi lampami i w miejscu przycisku do spryskiwaczy nie było nic (zaślepka) i było pokrętło ustawienia świateł.

Od razu zaznaczam, że nie jestem szczególnie zainteresowany tym konkretnym egzemplarzem, chciałem tylko dowiedzieć się więcej o samych lampach i ew. ułatwić sobie rozpoznawanie na przyszłość bitych Primerek.

 

Dorzucam zdjęcia w razie gdyby aukcja zniknęła, a coś ktoś w temacie wyjaśnił - będzie dla potomnych.

post-36041-1283003986,7448_thumb.jpg

post-36041-1283003998,9053_thumb.jpg

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak napisałeś.

 

Przy ksenonach nie ma ręcznej regulacji wysokości, zawsze są spryskiwacze.

Przy zwykłych lampach zawsze jest ręczna regulacja wysokości i mogą być spryskiwacze, ale zazwyczaj ich nie ma.

 

Twoje spostrzeżenia co do wskazanego auta są jak najbardziej właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowym forumowiczem glownie ze wzgledu na to iz powaznie zastanawiam sie nad zakupem Nissana Primery P11. Przeczytalem wiele dobrych opinii na jej temat głownie chodzi mi o nissana p11 po liftingu z silnikiem 2,0 140km sedan lub hatchback. Znalazlem jeden egzemplarz ale niestety nie mam mozliwosci obejrzenia tego auta ze wzgledu na odleglosc a nie chcialbym jechac i sie niemile rozczarowac dlatego mam wielka prosbe do forumowiczow. Czy moglibyscie zobaczysz ten samochodod i powiedziec co o nim sadzicie?

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-3-dni-w-kraju-z-niemiec-xenony-C14798050.html

 

Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam przy okazji wszystkich forumowiczow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IvanH, dzięki za wyjaśnienia.

Znalazłem jeszcze spos., żeby się upewnić.

Na stronie http://japancats.ru/Nissan/Default.aspx jest VIN checker, który pokazuje wyposażenie - po wpisaniu VINu z aukcji wyskakuje m.in. oznaczenie LMPHW, które oznacza lampy ksenonowe (w temacie o VIN na tym forum już się przewijało). Jak mi się będzie chciało przeszukać dokładnie allegro, to jeszcze sprawdzę tam VIN jakiegoś modelu z halogenami, tak, żeby porównać co wyskoczy.

Ale jestem teraz odrobinę mądrzejszy przed kupnem mojej pierwszej Primery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest ze światłami w Primerach? Wg instrukcji, auto, które ma ksenony, ma też automatyczną regulację ich położenia (w zal. od aktualnego obciążenia samochodu itp). Jak są zwykłe lampy, jest sterowanie ręczne - pokrętło (via instrukcja).

bezwypadkowe.. az mam ochote zadzwonić do tego peda..a i powiedziec mu co o nim myśle i zapytać przy którym bez-wypadku zgubił ksenony.

 

już powoli się poddaje z szukaniem nowszej, bezwypadkowej primery dla siebie..

 

Pozdro

 

Co do tej primery :

http://otomoto.pl/ni...-C14798050.html

 

Widać, że całe autko ma praną tapicerkę ( patrz bagażnik ), wszystko było wyciągane.

Silnik umyty, auto wypicowane na maksa pod sprzedaż. w Gnieźnie popularne jest kręcenie przebiegu i "odmładzanie auta". Sprawdziłbym czy kierownica nie jest odnowiona - tzw. "skóra w sprayu" (regeneracja). Autko generalnie wygląda bardzo ładnie i nie będzie wytłuczone zawieszenie

 

Co do licznika - nie pamiętam od którego rocznika p11.144 miały białe zegary - chyba od 2001 - ale to już inni koledzy muszą powiedzieć - czasami po tym można poznać że są inne zegary. Sprawdź śrubki mocujące panel środkowy czy były odkręcane czy nie - pierwsza przesłanka do kręcenia licznika.

 

Polecam zrobić autodetekcje ( nisanklub.pl -> zrób to sam -> inne -> autodetekcja sr20, ga 16...

 

Lakier wygląda na oryginał. Jedyne co bym sprawdził szczególnie to dupe - czyli tylna klapa + podłoga od spodu auta oraz wyciągająć zapasówke - czy nie jest krzywa.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie wypicowany. Ja takie auta omijałem, generalnie jeśli silnik był myty to odstępowałem od zakupu. Wolę kupić auto "z jazdy" i widzieć co i jak się zużyło, gdzie pociekło a gdzie przetarło. Tapicerkę można sobie wyprać po zakupie podobnie jak wypastować lakier ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zwrocilem uwage na galke skrzyni biegow bo nie jest oryginalna wiec z tego co piszecie raczej nie warto ryzykowac. Dzieki za rady ;) A co myslicie o sprowadzeniu primery z niemiec? Z tego co widzialem na stronach niemieckich jest bardzo duzo dobrych ofert i mozna cos dla siebie wybrac. I jeszcze mam takie pytanie ile docelowo koszuje primera z rocznika 2000-2001 z silnikiem 2.0 140km sedan lub hatchback?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli idzie przez ebay w super stanie to 1500 euro może być mało. Ostatnio poszła czarna kombi full opcja z półskórami za 2500 euro + 2000 opłaty z OC no i od 500 do 1000 zł ściągnięcie tego z Niemiec. Musisz liczyć z zarejestrowaniem i przytarganiem + wymiana el. eksploatacyjnych nawet 16 tysiaków.

Mowa tutaj o igle, bo te co wyjdą 12 tysiaczków mogą być nie do końca takie och ach - ale to wszystko jest do sprawdzenia.

 

Ja zrezygnowałem biłem się o tą : Ale cena podbijana i 16 tysiaków w zakupie za 2002 rok - no ale auto igiełka...

http://cgi.ebay.de/NISSAN-PRIMERA-TRAVELLER-2-0-ELEGANCE-XENON-KLIMAAUT-/180524462361?cmd=ViewItem&pt=Automobile&hash=item2a0818b119

Edytowane przez counterox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy jest po dużych czy małych przejściach...

Na moje oko nie więcej niż 8k PLN.

 

Jeśli to Twoja aukcja to napisałeś w niej bzdury. Poza tym (nie obraź się), ale tak "uje..." dywaników dawno nie widziałem - to Ci Klientów nie napędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zamierzam kopić takie coś: http://moto.allegro....1202252800.html i mam pytanie czy ten silnik nie jest za mały jak na gaz i czy będzie maił kopyto czy będzie zamulał. Jeśli ktoś takie autko posiada to proszę o odpowiedz jak się ono sprawuje. Z góry dziękuje.

 

Czy może lepszy jest silnik 2.0 + LPG ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie zamierzam kopić takie coś: http://moto.allegro....1202252800.html i mam pytanie czy ten silnik nie jest za mały jak na gaz i czy będzie maił kopyto czy będzie zamulał. Jeśli ktoś takie autko posiada to proszę o odpowiedz jak się ono sprawuje. Z góry dziękuje.

 

Czy może lepszy jest silnik 2.0 + LPG ???

popraw linka Mistrzu :)

ps. najlepszy 2.0 + LPG, (chociaż od razu nie będziesz narzekał na osiągi :) )

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...