Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczow.

Znalazlem takie "ciasteczko" na Allegro. Czy moze ktos z Was ogladal czy zdjecia odzwierciedlaja stan faktyczny?

Z gory dziekuje za info.

Pozdrowienia od nowego uczestnika :)

 

 

Nowy uczestnik i już w nie tym co trzeba temacie pisze...

Takie ciasteczka trafiają się ciągle, a jak się pojedzie obejrzeć, to się okazuje, że wczoraj w auto wjechał rowerzysta, albo że blacha super, a silnik ledwo żyje. Często po kilku myciach też wychodzi ileśtam rysek na tym niby pięknym lakierze, bo pasta koloryzująca schodzi. Na pewno wygląda na tyle zachęcająco, że można obejrzeć, ale trzeba być czujnym jak ważka zawsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płock i Gniezno słyną z pięknych i ciekawych ofert na allegro.

Maja dobrych grafików którzy poprawiają zdjęcia , nie jedna osoba już się mocno rozczarowała po super okazjach .

 

Ale muszę przyznać że się dobrze prezentuje ale cena nie jest jakaś zbytnio okazyjna jak za to wyposażenie i rocznik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać specjalistów co sądzicie o tej Primerze - w sumie blisko ale zbytnio na mechanice pojazdów się nie znam a na blacharce to już szczególnie.

http://otomoto.pl/nissan-primera-C13896259.html

 

Witam jestem nowy na forum ale mam już kilku miesięczne doświadczenia z jazdy Primką P11.144 SR20DE.

W przypadku tego ogłoszenia we wskazania licznika bym tu nie wierzył. Dziura w siedzeniu, silnik diesla, ogólnie albo zdjęcia słabe albo ten samochód w rzeczywistości wygląda bardzo nieświeżo. Poza tym bardzo wysoka cena jak za Diesla. Ogólnie już po samych zdjęciach odradzam ten egzemplarz. Szkoda drogi za taką cenę.

Tyle konkretów reszta to moje przemyślenia, nie warto czytać :).

W Primerach silnik Diesla stoi nisko bo duża podaż a popyt średni. Trudno za to znaleźć benzynkę 2.0 w dobrym stanie. W benzynkach 2.0 większy popyt niż podaż winduje ceny do nawet 16 000 przy zadbanych sztukach dobrze wyposażonych wersji (ksenony, zmieniara, alufelgi, białe zegary i srebrne nakładki na progi, klima automatyczna).

Dołożysz z 2000 i może znajdziesz zadbaną benzynkę 2.0 z dobrym wyposażeniem. Będzie trudno ale zdarzają się. Przy przebiegu 160 tys. w zadbanym aucie nie ma mowy o przetartych siedzeniach i widocznie zużytych alufelgach. Kluczyki w autach z NATS nie powinny być pościerane, a silniczek benzynowy powinien tykać jak nowy przy tym przebiegu.

Jeśli chodzi o przyspieszenie i elastyczność to 140KM robi swoje. Trzeba tylko pamiętać ,że jedzie się Japończykem a nie Niemcem. Miałem wcześniej Niemca i musiałem się przestawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 160 tys. w zadbanym aucie nie ma mowy o przetartych siedzeniach i widocznie zużytych alufelgach. Kluczyki w autach z NATS nie powinny być pościerane
Wybacz ale to co piszesz to bzdura! Gdy kupiłem moją P12 zapasowy kluczyk miałem nowiutki, używam go od 10000km i już nosi wyraźne ślady zużycia, szczególnie gumki przycisków. Co do alufelg to również zbyt duże uproszczenie. Ktoś może wylatać 300tys km po autobahnie i będzie miał alusy jak nowe, drugi zrobi 50tys po mieście i będą wyglądały dużo gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, ze nicchi i nice-wawa maj racje. Kiedyś skusiłem się aby obejrzeć autko, które miało takie fotki a na miejscu ... !!!! Lepiej nie komentować. Dobry aparat i tona wosku dają kapitalny efekt na zdjęciach.

 

Ale jak jest blisko to można zobaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze <b>nice-wawa</b> - dobry fotograf + grafik i takie ciasteczka wychodzą. Nie twierdzę, że auto jest złe, ale wejdź na motoallegro + osobowe i wpisz miejscowość Płock - same takie ciasteczka zobaczysz. Dzwoniłem kiedyś bo się też napaliłem i chłopak mi powiedział, że mają w Płocku takiego właśnie speca fotografa-grafika. Od razu można poznać jego zdjęcia.

<b>A stara prawda jest taka, że auto kupuje sie oczami! Jak się ktos napali, to "umarł w butach"!</b>

Edytowane przez jurgenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość desperados

Witam, mam zamiar kupić Primere znalazłem kilka, co myślicie np. o tym, warto jechać ??

 

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-C15156506.html

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-2002-lifting-przebieg-91-tys-C15172444.html

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1222215030

Edytowane przez desperados
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!!

Rozglądam się Za Primerą 2000-2001 r.

Myślę o automacie może ktoś z forumowiczów pomoże, doradzi w tej kwestii.

Nigdy nie miałem automatu dlatego jestem zielony.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich użytkowników ! ! ! :)

Chcę kupić Primerę P12, a lepszym sposobem to otrzymania informacji na temat tego modelu niż to forum raczej nie znajdę.

Znalazłem następujące ogłoszenie:

http://otomoto.pl/nissan-primera-C15047223.html

 

co o nim sądzicie?

Auto ma dość nisko łapiące sprzęgło (jaki jest koszt wymiany kompletnego sprzęgła w tym modelu i silniku)?

Jaki silnik Waszym zdaniem jest lepszy 1,9 czy 2,2 oczywiście ropniak ?

Jakich usterek szukać w kupowanym aucie, jakie elementy są drogie w wymianie?

 

Dzięki za wszelkie informacje.

Pozdrawiam

szubi81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inz.damian

Witam. Jako nowicjusz w sprawach Primerek chciałbym zapytać co sądzicie o tym egzemplarzu... http://otomoto.pl/nissan-primera-C14997587.html

Ile mniej więcej wyniesie zmiana homologacji samochodu z ciężarowego na osobowy? Pozdrawiam wszystkich miłośników Nissanów

 

No likwidacja homologacji to najpierw przystosowanie samochodu do jazdy jako osobowy(demontaz kratki, co nalezy zrobic w stacji obslugi i otrzymac fakture) do tego przeglad techniczny(ale zapewne jak ktos sprzedaje auto to i przeglad sie konczy ew mozna czekac do konca przegladu ze zmianami, potem ten przeglad jest normalnie wazny) oraz dodatkowe zmiany w dowodzie i karcie pojazdu w wydziale komunikacji tablice zostaja te same, generalnie nie sa to jakies ogromne koszty i tak jak mowie warto poczekac do konca przegladu.

 

A kolejna sprawa moze warto sie zastanowic czy rezygnowac z homologacji? takim samochodem mozesz normalnie jezdzic legalnie(tzw samochod ciezarowy o nadwoziu osobowym z przeznaczeniem uniwersalnym), no chyba ze auto zarejestrowane jest jako 4osobowe a Ty zamierzsz czesto wozic 5 osob(co w tym aucie na wieksze trasy nie jest zbytnio wygodne). A dzieki homologacji bedziesz mial tansze OC w wiekszosci ubezpieczalniach, i przy pozniejszej odsprzedazy mozesz liczyc na wiekszy target klientow(o tych ktorzy np prowadza firme).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo przy dofinansowaniach z Urzędu Pracy dla nowo powstających firm jeśli petent chce kupić samochód to musi mieć homologację więc te auta wbrew pozorom są poszukiwane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio znalazlem takie o to ogloszenie http://otomoto.pl/nissan-primera-C14182488.html . Jako ze nacodzien mam dosc nowe auto z dislem poszukuje wlasnie takiej primery p10. Auto w ogloszeniu niejest opisane za dokladnie niesugeruje sie napisem ze sprowadzony w bd stanie ani ze ma 165tys. przebiegu. Szczerze powiedziawszy nigdy niemialem doczynienia z Primera i chcialem sie Was spytac czy po tych zdj mozna cos wywnioskowac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się sugerować moim punktem widzenia ale uważam że zakup takiego auta to lądowanie się na minę.

Auto jest "tjunowane" a to może oznaczać że jest ładnie przegonione.

Nie jest to nic pewnego, jak masz blisko to jedź i pooglądaj ale dokładnie ;) I nie chodzi mi tu o to że błotnik jeden czy drugi był malowany (nie wiem) ale sprawdź czy jednostka napędowa jeszcze chwile pozipie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się sugerować moim punktem widzenia ale uważam że zakup takiego auta to lądowanie się na minę.

Auto jest "tjunowane" a to może oznaczać że jest ładnie przegonione.

Nie jest to nic pewnego, jak masz blisko to jedź i pooglądaj ale dokładnie ;) I nie chodzi mi tu o to że błotnik jeden czy drugi był malowany (nie wiem) ale sprawdź czy jednostka napędowa jeszcze chwile pozipie ;)

wczoraj juz ogladalem ze znajomym jedna P10 i po 10 minutach bylo po ogledzinach :/ . Tez sie tego trochu obawiam w sumie raczej ta rozpurka itp niebyly zakladane po to zeby jezdzic na niedzielne przejazdzki , najgorsze jest ze ja do tego nissana mam 400km :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj juz ogladalem ze znajomym jedna P10 i po 10 minutach bylo po ogledzinach :/ . Tez sie tego trochu obawiam w sumie raczej ta rozpurka itp niebyly zakladane po to zeby jezdzic na niedzielne przejazdzki , najgorsze jest ze ja do tego nissana mam 400km :/

Weź też pod uwagę, że auto jest wystawione za 1850zł. Zakładając, że może trochę utargujesz, to i tak drugie tyle wyniosą opłaty (akcyza, tłumaczenia dokumentów, recykling itd.) A za 3000 to powinieneś coś lepszego znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony gdyby sprzedał alusy (a kupił stal) to już jest 500zł do przodu, rozpórka + kiera + naba to jest lekko 250zł :)

Tez mi to przeszlo przez myśl xD

ale np. gdyby auto mialo zdrowa podloge i ogolnie blacharka niewygladala by "jak przez okno" to mozna sie zlitowac na tym autem i nawet ten silnik zrobic gdyby byl w nienajlepszej kondycji

Edytowane przez Shadows
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowym użytkownikiem tego forum. Chce kupic auto kombi tylko i wyłącznie benzyna z automatem. Mam na oku jedną Primerkę z 2004 z silnikiem 2.0 i skrzynią CVT.

Chciałbym Was spytać czy to autko w tej konfiguracji jest dobrym wyborem. Szczerze waham się między : Vectra , Laguna , Mondeo (obecnie mam hatchbacka 2001r 2.0 aut.) , Primera bądź C5...

czy ktoś z Was użytkuje primerę z tą skrzynią ?? jakie się sprawuje to auto??

dzięki , za wszelkie informacje , w temacie primery jestem zielony , więc każda sugestia będzie dla mnie pomocna - jakie wrażliwe punkty sprawdzać przy kupnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dugim, jaki masz styl jazdy, spokojny czy lubisz poszaleć? Jeśli spokojny to skrzynia CVT miodzio, ale jak byś chciał poszaleć to po przełączeniu na sekwencyjną zmianę biegów czuć te 140KM całkiem inna frajda z jazdy. Sam mam Primerke P12 z 2003r. Hatchback skrzynia H-CVT (M6) i muszę przyznać że ładnie się kula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz mam spokojny styl jazdy :) a od stycznia będę jeździł z dzieckiem , stąd zamiana na kombi...

czyli jednym słowem polecasz Primerkę z tą skrzynią??

w Polsce ciężko kombi - benzyna + automat (ludzie sie boją automatów , a to jakies stare brednie ja juz od 10 lat jezdze automatem i nigdy nic innego nie kupie , zadnych problemów , a zresztą jak kto dba tak ma)

stąd poszukiwania ograniczone , a primerka ma przy tmy ciekawą linię...

kurcze jeszcze chodzi mi po głowie audi A6 lub BMW 5 , ale to były by już roczniki ok 2000 w tej cenie...

jutro jade sie przejechac taka primera z CVT , w Poznaniu stoi taka w komisie ale sedan...zobacze jak wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem świeżym forumowiczem aczkolwiek z nissanem miałem już przygodę (W10 2,0 D) teraz zastanawiam się nad zakupem autka dla żony - P10 sedna - http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-diesel-klima-elektryka-C15080174.html możecie mnie trochę nakierować na co zwrócić uwagę i czy w ogóle warto myśleć o tym aucie?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem świeżym forumowiczem aczkolwiek z nissanem miałem już przygodę (W10 2,0 D) teraz zastanawiam się nad zakupem autka dla żony - P10 sedna - http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-diesel-klima-elektryka-C15080174.html możecie mnie trochę nakierować na co zwrócić uwagę i czy w ogóle warto myśleć o tym aucie?

 

Pozdrawiam :)

Wizualnie wygląda bardzo ładnie warto sprawdzić zawieszenie z przodu górne wahacze w jakim stanie i na progi z tyłu

stan wężyków hamulcowych z tyłu mniej wiecej to co u mnie do roboty jest

po przejściach kuzyna z takim silnikiem jak dla mnie ryzyko ale widzę że dizel Ci sie podoba wiec dokładnie sprawdź silniczek cena jak cena jak autko jeździ jak wygląda to chyba adekwatna za taki egzemplarz choć ma już 250kkm ,,,, wiec ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie temat na wklejenie ale dużo osób pytało o silniki 1.8 benz P11.Jest artykuł z Auto Swiata na WP.Pl moto.Może kogos to zainteresuje.

 

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Nissan-Primera-18-Nie-wyruszaj-bez-oleju,wid,12674228,wiadomosc.html

 

 

 

trzeba sobie wpisac nissan primera i wyskocza artykuły o p11, p12.

Edytowane przez RAAAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...