Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ja osobiscie bym nie chcial jezdzic takim przerobionym z przekladka .

Fabryka jest fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego and_pec jak widzisz na zdjęciach rejestracja kończy się na K (nie mam innego auta i nie podmieniłem tablic) zatem zostało zarejestrowane ok 2 lata temu. Gdybym zwietrzył w tym interes raczej nie używał bym forum do takich celów - nieraz z niego korzystam i cenię je sobie. Potrzebuję auta typu kombi i na tego nadszedł czas. Nie ukrywam że auto wgląda tak sobie i nie oczekuje dużych pieniędzy ale dziękuję za zainteresowanie tematem. W skupie aut od ręki mi proponowali 5,5 do 6 tys. W sumie jestem w stanie to zaakceptować. Chodziło mi o Wasze sugestie - jeśli uważacie że zaśmiecam to forum to mea culpa i przepraszam. Światła są europejskie - swoją drogą co drugie auto w PL świeci innym po oczach (możliwe że ja też). PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co zle napisał to że oszczedny silnik td. Chcac kupca naciagnac na bajer.

Kazdy co ma nismo td powie ci że to nie sa oszczedne silniki.

I są to auta dla dystyngowanych panow powoli do przodu.

W miescie okolice 8 albo nawet wiecej,a na trasie okolo 6 troche ponad 6 zależ jak sie jezdzi.Jak dobry motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Rozważam zakup P12 z lat 2001-2002 i tutaj pytanka:

1.Jaki model i z jakim silnikiem najlepiej wybrać(pod względem ekonomiczności auto na 30000/rocznie)

2.Jakie są koszty ewentualnych napraw w porównaniu z Passatem, Mondeo?

3.Czy aby nie jest to konstrukcja podobna pod względem jakości i trwałości do LagunyII?

4.Co jest pietą Achillesową tego modelu?

Dziękuję za odpowiedź.

ad 1. silnik 2.0 + LPG jak robisz 30 tys. rocznie

ad 2. naprawy na pewno taniej niż mondeo, drożej niż passat

ad 3. jest parę elementów np. klamki zewnętrzne drzwi ale nie jest aż tak źle jak Laguna II :)

ad 4. regeneracja przekładni kierowniczej, wahacze padają po ok. 80-90 tys, końcówki drążka kierowniczego po 50 tys., łączniki stabilizatora po 30 tys.

nie jest aż tak źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu gość sie pomylił z tym napędem

 

 

 

Typowy handelek kolego - goście piszą,a nawet niewiedzą co piszą,to już któreś ogłoszenie z kolei gdzie trafiam na błędy sprzedającego,ludziska piszą np: ( szyberdach )a go nie ma,( klimatronik )a tam zwykłe pokrętło do klimy manualnej,spotkałem się nawet z takim czymś jak ( 1.6 16v )a zdjęcie komory silnika pokazuje 2.0TD,ostatni spotkałem się z ogłoszeniem ( primera p11 2.0 TDI ) i puzniej taki potencjalny szary klient zastanawia się co to za model. - pozdrowienia dla handlarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak piszesz ja to poprostu delikatnie ująłem, ale racja to co niektórzy opisują to kupa śmiechu, ostatnio kolega jechał oglądać golfa III miałbyć ze sportowym wydechem takim basowym a co sie okazało - miał dziure przed ostatnim wydechem i to nie mała :lol: , szkoda słow na niektórych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Możecie rzucić okiem na poniższy model? Wart jest zainteresowania? Możecie napisać jaka to jest dokładnie wersja? czy to jest P11.144 sedan? no i co myślicie o cenie/stanie? Jestem nowy w temacie, więc wszelkie rady i sugestie mile widziane. Z góry dzięki.

 

http://javcar.otomoto.pl/nissan-primera-z-niemiec-alu-xenon-czarna-C16080415.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144. przebieg jakiś mały jak na helmuta, wygląda ładnie tylko pierwszy raz widzę auto z niemiec z przyciemnianymi szybami, no i mały mankament to silnik 1.8 ale są też jego zwolennicy, choć w mniejszości whistle.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P11.144. przebieg jakiś mały jak na helmuta, wygląda ładnie tylko pierwszy raz widzę auto z niemiec z przyciemnianymi szybami, no i mały mankament to silnik 1.8 ale są też jego zwolennicy, choć w mniejszości whistle.gif

 

No wygląda bardzo ładnie. pare znaków zapytania właśnie jednak jest. chociażby przebieg. Może miał ktoś okazje go widzieć na żywo, albo coś więcej jeszcze o nim powiedzieć? rozumiem, że silnik 2.0 byłby tu lepszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chcę kupić primerę p11 z roku 2001 z gazem

Co myślicie na pierwszy rzut oka o tej propozycji (mam tam dosyć daleko i nie wiem czy opłaca się jechać).

 

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-1-6-gaz-klimatronic-C14119250.html

 

Szukam auta z gazem lub bezyny do zagazowania.

 

Tutaj druga fajna oferta - samochód wygląda na zadbany.

Co o tym sądzicie?

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-salon-rp-ksiazka-serwisowa-C16116562.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/nissan-primera-top-sport-salon-polska-C16162131.html

 

świeże ogłoszenie, z piątku, auto z polskiego salonu

ale...

jak przeczytałem, ręce mi opadły:

1. 150KM?

2. ksenony? a co robi pokrętło ręcznej regulacji wysokości świateł na tunelu obok ręcznego?

3. wersja sport? a gdzie białe zegary, co to za fotele, tapicerka?

 

czyli generalnie pan komisiarz nie wie co sprzedaje, albo próbuje oszukać, normalka

 

i teraz moje pytanie odnośnie wnętrza: czy wersja sport zawsze miała te głębsze, lepiej wyprofilowane fotele i białe zegary? na logikę tak, ale pewien nie jestem...

 

i jeszcze, na niemieckiej wiki znalazłem info odnośnie p11.144 i wersji wyposażenia, gdzieś ktoś kiedyś pytał jakie były wersje i czym się różniły:

http://de.wikipedia.org/wiki/Nissan_Primera_P11#Primera_P11-144_.281999.E2.80.932002.29

niestety informacji o wnętrzu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że różnią sie cena.

Ten czarny raczej na plus jesli jest taki opis faktyczny i nie malowany,jesli bezwypadkowy .Po obejrzeniu go miernikiem jeśli chcesz takie autko.

A te soczewki to raczej sa różne opinie że słabo świeca albo coś.

Były też auta ze spryskiwaczami na zderzaku.Musisz poczytac o tym w jakich modelach one były.Chyba może nawet w tym temacie cos pisało,tylko musisz poczytac wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Użytkowników.

 

 

 

Planuję zakup auta głównie jako dojazd do pracy oraz sporadyczne wyjazdy z rodziną. Ze względu na okrojony budżet w oko mi wpadła primera r.1991 2.0D. Jakie jest spalanie On, miasto, trasa,

Na co szczególnie zwracać uwagę podczas oględzin auta. Poniżej opis oraz zdjęcia, proszę o opinie.

Wiem, wiem nie w tym dziale, proszę o przeniesienie.

 

 

Wersja: P10/W10, Rok produkcji: 1991, 230 000 km, Skrzynia biegów: manualna, Moc: 75 KM (55 kW), Pojemność skokowa: 1974 cm³, olej napędowy (diesel), Liczba drzwi: 4/5.

Dodatkowe wyposażenie: szyberdach, centralny zamek, autoalarm, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, welurowa tapicerka

 

 

vkyqed.jpg

sdlo10.jpg

xqcy21.jpg

1sfq0k.jpg

Edytowane przez morfus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy identyczną Prime, tylko w ładniejszym stanie. Tutaj jakiś dzwon był z przodu, bo błotnik i maska w ogóle ze sobą nie korespondują. Wdzięczne auto, spalanie 5-5,5L w zależności od stylu jazdy, chociaż do innego niż spokojny ten model się nie nadaje. Uwagę trzeba zwrócić na zardzewiałe progi i miejsca mocowania amortyzatorów, bo tam koroduje często i mogą się wyrwać. Silnik nie powinien kopcić na żaden kolor i tyle. Przy takim aucie za dużo nie można wybrzydzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość. 25 latek z Bełchatowa stoi przed ważnym wyborem w życiu. Do tej pory jeżdżący skodą rodziców i własnym cc chce kupić jakieś poważniejsze auto. Nie szukam wozu rajdowego ani nic z tych rzeczy. Chodzi mi jedynie o ekonomikę jazdy i lepszy komfort(gorszego niż w moim cc uzyskać się już chyba nie da :)

W kręgu moich zainteresowań są auta z roczników 98-2000 (lanosy, ople astry I, skody felicie) w gazie.

moje wymagania:

cena do 6 tys zł

gaz

wspomaganie kierownicy

4/5 drzwi

pojemność do 1600cm

air bag

centralny zamek

 

Nawiązując do tematu. Kolega ma do sprzedania Primerę z 1997r,200tys km, 1,6-16v wersja GX, klima (do nabicia),podgrzewane fotele, 2x air bag, centralne, abs, wspomaganie - brak elektrycznych szyb :D

3 lata temu auto sprowadzone z niemiec. na pewno nie bite lakier sprawdzany miernikiem.

Chce za to auto 7 tys zł .

Pytam posiadaczy i tych którzy niekoniecznie posiadają primery czy w ogóle nissany.

Jak myślicie lepiej się zapożyczyć i kupić tego nissana czy z tym co mam kupić jakiegoś lanosa 99 z pełną elektryką krajowego serwisowanego w aso może nawet od 1go właściciela za 5 tys.

Pozdrawiam i czekam na szczere odpowiedzi.

Patrzcie na mnie prawie jak na studenta.

2dvvc3t.jpg

Edytowane przez osirus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Osirus .

Mysle że lepiej kupic tego nissana niz jakies opla czy deawoo .Chociaż nie ma klimy to nie zabardzo dobrze ,lepiej zeby była.Bo nie wiadomo czy sprezarka bedzie dzialac.I jak długo nie jest nabita. A z gazem to i tanio bedziesz jezdzic.Zrób diagnostyke czy błedów nie ma i bedziesz wiedział czy cos jest nie tak.

Fakt że sa jakies bolaczki nismo jak ukrecona półoska czy jakies inne problemy np górne wachacze ale to nie sa aż tak duze koszta. W każdym aucie trzeba jakies czesci wymieniac eksploatacyjne.

Zreszta poczytaj sobie opinie w necie o primerkach p11,to bedziesz wiedzial wiecej. Lepiej kupic gazownika niż Td w nismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Osirus .

Mysle że lepiej kupic tego nissana niz jakies opla czy deawoo .Chociaż nie ma klimy to nie zabardzo dobrze ,lepiej zeby była.Bo nie wiadomo czy sprezarka bedzie dzialac.I jak długo nie jest nabita. A z gazem to i tanio bedziesz jezdzic.Zrób diagnostyke czy błedów nie ma i bedziesz wiedział czy cos jest nie tak.

Fakt że sa jakies bolaczki nismo jak ukrecona półoska czy jakies inne problemy np górne wachacze ale to nie sa aż tak duze koszta. W każdym aucie trzeba jakies czesci wymieniac eksploatacyjne.

Zreszta poczytaj sobie opinie w necie o primerkach p11,to bedziesz wiedzial wiecej. Lepiej kupic gazownika niż Td w nismo.

Ja tam bym poszukał Nissanka za tą kwotę ale troszkę lepszą wersję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Osirus .

Mysle że lepiej kupic tego nissana niz jakies opla czy deawoo .Chociaż nie ma klimy to nie zabardzo dobrze ,lepiej zeby była.Bo nie wiadomo czy sprezarka bedzie dzialac.I jak długo nie jest nabita. A z gazem to i tanio bedziesz jezdzic.Zrób diagnostyke czy błedów nie ma i bedziesz wiedział czy cos jest nie tak.

Fakt że sa jakies bolaczki nismo jak ukrecona półoska czy jakies inne problemy np górne wachacze ale to nie sa aż tak duze koszta. W każdym aucie trzeba jakies czesci wymieniac eksploatacyjne.

Zreszta poczytaj sobie opinie w necie o primerkach p11,to bedziesz wiedzial wiecej. Lepiej kupic gazownika niż Td w nismo.

 

A ja wolę TD niż gazownię :) Trzeba co prawda dbać bardziej, części trochę droższe ale Nasze "traktory" robią bardzo duże przebiegi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że do TD w japonczykach można sie przyzwyczaić:).

A co do gazowników to też nie jest zle.Jesli jest wszystko wyregulowane i gra tak jak trzeba to tez potrafia wytrzymac silniki.A wiadomo jeśli ktos dba nabieżaco o wymiane płynów i czesci to czy traktorek czy benzynka to zrobia duzo km!!!

W koncu to japonczyki:whistle:.

Także to tylko kwestia gustu .Fakt że benz sie lepiej zbiera na starcie a diesel to taki muł a TD po 100 na liczniku sie lepiej wkreca,a benz to pewnie calkiem lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...