Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że zacząłem poszukiwania Primery P11.144 trafiło mi sie dzisiaj takie oto ogłoszenie:

http://otomoto.pl/nissan-primera-C16234829.html

co prawda szukałem auta po 2001 ale zasady są po to żeby je łamać ;)

Chciałbym Was poprosić o jakąś opinię i informacje na temat tego zestawu tzn.

1. o co chodzi z tymi wahaczami, czy to jakaś typowa przypadłość po jakimś przebiegu/okresie?

bo rozumiem ze ta wymiana to in plus

2. co sądzicie o instalce prinsa z tym silnikiem?

3.oglądając samochód na co dokładnie zwrócić uwagę?

4.czy cena jest adekwatna do modelu, rocznika, wyposażenia?

5.gdzie w Warszawie mógłbym podjechać chcąc sprawdzić samochód w jakimś warsztacie. Lub jakis solidny mechanik co wszystko wybada.

6.i pytanie bonus , co to jest za gałka, potencjometr obok przycisku spryskiwaczy reflektorów bo jakoś nie mogę tego namierzyć w opisach

Prosiłbym bardzo o odp na choćby któryś z podpunktów

Sprawa jest o tyle istotna że samochód jest z osiedla obok, więc nie musiałbym zwiedzać połowy Polski w poszukiwaniu zadbanej primery.

 

Dziekuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dawca_nerek

http://otomoto.pl/nissan-primera-C16404197.html

co myślicie o tym typie?

czy mi sie wydaje czy ma lekko krzywą przednią klapę (strona pasażera), oraz opuszczony tylny zderzak?

 

ew co myślicie o tym http://allegro.pl/primera-1-8-z-lpg-2-komplety-opon-zimowa-cena-i1401048371.html lub o tym http://allegro.pl/sprzedam-i1405197061.html

 

choć szczerze powiem że wolałbym 2.0l i kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jako że zacząłem poszukiwania Primery P11.144 trafiło mi sie dzisiaj takie oto ogłoszenie:

http://otomoto.pl/nissan-primera-C16234829.html

co prawda szukałem auta po 2001 ale zasady są po to żeby je łamać ;)

Chciałbym Was poprosić o jakąś opinię i informacje na temat tego zestawu tzn.

1. o co chodzi z tymi wahaczami, czy to jakaś typowa przypadłość po jakimś przebiegu/okresie?

bo rozumiem ze ta wymiana to in plus

2. co sądzicie o instalce prinsa z tym silnikiem?

3.oglądając samochód na co dokładnie zwrócić uwagę?

4.czy cena jest adekwatna do modelu, rocznika, wyposażenia?

5.gdzie w Warszawie mógłbym podjechać chcąc sprawdzić samochód w jakimś warsztacie. Lub jakis solidny mechanik co wszystko wybada.

6.i pytanie bonus , co to jest za gałka, potencjometr obok przycisku spryskiwaczy reflektorów bo jakoś nie mogę tego namierzyć w opisach

Prosiłbym bardzo o odp na choćby któryś z podpunktów

Sprawa jest o tyle istotna że samochód jest z osiedla obok, więc nie musiałbym zwiedzać połowy Polski w poszukiwaniu zadbanej primery.

 

Dziekuję i pozdrawiam

 

ad6 - regulacja oswietlenia zegarów :)

Edytowane przez Jummbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wachacze gorne czy dolne.To jak w każdym samochodzie są plusy i minusy. Nie są to aż takie straszne koszta .Jeden kosztuje 100-150 zł. i starcza na sporo km.Są też słabym punktem ukrecające sie półośki. Ale to też nie takie straszne koszta.

W każdym aucie jak sie dba tak sie ma !!!

A wiadomo że na naszych drogach i tych dziurach . Trzeba powoli jezdzić.

A co do gazu to napeno japonskie silniki sa bardzo ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad6 - regulacja oswietlenia zegarów :)

 

To jest pokrętło od elektrycznego ustawienia wysokości świecenia świateł mijania nie ma nic wspólnego z oświetleniem zegarów.

 

Witam,

 

jako że zacząłem poszukiwania Primery P11.144 trafiło mi sie dzisiaj takie oto ogłoszenie:

http://otomoto.pl/nissan-primera-C16234829.html

co prawda szukałem auta po 2001 ale zasady są po to żeby je łamać ;)

Chciałbym Was poprosić o jakąś opinię i informacje na temat tego zestawu tzn.

1. o co chodzi z tymi wahaczami, czy to jakaś typowa przypadłość po jakimś przebiegu/okresie?

bo rozumiem ze ta wymiana to in plus

2. co sądzicie o instalce prinsa z tym silnikiem?

3.oglądając samochód na co dokładnie zwrócić uwagę?

4.czy cena jest adekwatna do modelu, rocznika, wyposażenia?

5.gdzie w Warszawie mógłbym podjechać chcąc sprawdzić samochód w jakimś warsztacie. Lub jakis solidny mechanik co wszystko wybada.

6.i pytanie bonus , co to jest za gałka, potencjometr obok przycisku spryskiwaczy reflektorów bo jakoś nie mogę tego namierzyć w opisach

Prosiłbym bardzo o odp na choćby któryś z podpunktów

Sprawa jest o tyle istotna że samochód jest z osiedla obok, więc nie musiałbym zwiedzać połowy Polski w poszukiwaniu zadbanej primery.

 

Dziekuję i pozdrawiam

 

Ja bym w miarę możliwości sprawdził kwestię blacharską tego samochodu bo mnie się wydaje ze jest po jakiejś przygodzie. Zderzak przedni i tylny jest wymalowany w całości w kolor nadwozia, natomiast listwy na progach są czarna. Taka konfiguracja nie wychodziła raczej fabrycznie, jeżeli były zderzaki w całości malowane listwy na progi również, w przypadku czarnych listew dól zderzaka był również niemalowany. Patrząc na lampy tego samochodu soczewki są mleczne wyglądają jak by to były xenony. Niestety przy xenonach nie ma pokrętła do regulacji wysokości świateł są one samopoziomujące przez czujniki zamontowane zw zawieszeniu. Więc znowu może się sprawdzać teoria ze właściciel przy naprawie po stłuczce założył lampy xenonowe. Oczywista rzecz samochód nie posiada klimatronika tylko klimatyzacje automatyczną ale to już drobny szczegół o którym jak widzą nie wiedzą nawet użytkownicy tego samochodzu.

Edytowane przez Roboert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za różnymi autami w okolicach 10 000 zł.

Trafiłem na ciekawą Primerę z fajnym wyposażeniem, ale trochę przerażają opinie o silniku QG18.

Czy jest może jakiś łatwy i prosty sposób na jego diagnostykę ?

Jak ten silnik znosi gaz i czy sprawdzi się w nim np. Stag 300 na Valtekach, lub MagicJetach ?

Ile trzeba przygotować na "pakiet startowy" do Primery ?

Zna ktoś może auto z poniższego ogłoszenia ?

Może ktoś z was ma pewne auto do sprzedania :rolleyes2:

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-1-8-klimatronic-ksenon-C15946946.html

Edytowane przez Pawel.G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej Primerce? Szukam z końca produkcji, lecz jest malo ofert z tym silnikiem a wpadła mi w oko taka

http://allegro.pl/primera-fl-2-0-16v-140ps-xenon-klimatronic-beze-i1426000482.html. Tylko, nie pasuje mi ten przebieg,

odpicowanie (samochód jak z salonu) no i chyba silnik myty bo widzę ten żółty nalot aluminiowej na pokrywie zaworów.

to chyba wyżarte przez chemie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej Primerce? Szukam z końca produkcji, lecz jest malo ofert z tym silnikiem a wpadła mi w oko taka

http://allegro.pl/pr...426000482.html. Tylko, nie pasuje mi ten przebieg,

odpicowanie (samochód jak z salonu) no i chyba silnik myty bo widzę ten żółty nalot aluminiowej na pokrywie zaworów.

to chyba wyżarte przez chemie?

 

Żółty nalot jest fabryczny, ponoć znika przy przebiegu ok 200tkm, ale widziałem już ogłoszenia grubo powyżej 200tu i nalot nadal był.

Z takim samym oprócz 2,0 benzyny w primerach, możesz spotkać się w Almerach N16 2,2 Di ( u mnie jest 170 tkm ) i nalot jest na sporej części pokrywy silnika.

Kiedy jeszcze o tym nie wiedziałem, próbowałem to wyczyścić, ale niczym nie schodziło. Wypala się samo pod wpływem temperatury.

Co do linka, niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pokrętło od elektrycznego ustawienia wysokości

świecenia świateł mijania nie ma nic wspólnego z oświetleniem zegarów.

 

to jest regulacja oświetlenia zegarów, regulacja świateł jest koło fotela kierowcy przy ręcznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość ponislaw

Witam!

Proszę o pomoc w ocenie tych dwóch aut które podam w linku.

Mam strasznie daleko do nich i może ktoś z okolic mógłby je ocenić na żywo.

 

O to linki :

 

http://allegro.pl/nissan-primera-p12-1-9-dci-xenon-salon-polska-i1448801700.html

 

http://allegro.pl/nissan-primera-p12-1-9dci-zarejestrowany-prywatne-i1444054914.html

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro....1462076425.html Co myślicie o tej Primerce GT bo martwi mnie brak filtra powietrza pod maską i jakie moga być tego skutki ?? No i kombinowany pewnie przebieg ... Ale warto chyba za taką cenę obejrzeć ??

 

Mocno kombinowany. Nie wiem czy jestem już przeczulony czy może tak było, ale tunel środkowy jest w innym kolorze niż jego przednia część ( dołożony obciachowy podłokietnik ) i dziwne, ale ze zdjęcia wnętrza nie widać hamulca ręcznego ( przy takim rzucie powinno być ).

Co do braku filtra, szkoda komentować, ale handlarzyna nawet nie wie ile można dowiedzieć się o aucie z nawet kiepskiej jakości zdjęć. Jak dla mnie, nie wart nawet oglądania, chyba że ktoś jest na miejscu i za połowę ceny weźmie go na dawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , pierwsze post więc nie krzyczcie , mam zamiar kupić P12 z 2002 roku wersja TEKNA polski salon , jedna ręka 90 tys przebieg , PB 1,8

 

jak wspomniałem auto z naszego salonu ,wszystkie f-ry z przeglądów są serwisowane do 2005 roku w ASO , Pan chętnie uda sie na sprawdzenie do tego samego ASO w któym ją kupił , moje pytania:

 

1. czy taki przebieg może już w jakiś sposób wpłynąć na motor

2. czy to auto ma złącze OBD da sie podpiąc pod kompa

3.czy ASO nissan może sprawdzić historię serwisową

4. jak z awaryjnością tego auta

5. na co zwrócić uwagę przy kupnie

 

wszelkie inne opinie będą dla mnie bezcenne , proszę o wypowiedzi ludzi którzy mają lub mieli takie auta przez kilka lat , chętnie bym sie spotkał z kimś z warszawy co ma P12 w benzynie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , pierwsze post więc nie krzyczcie , mam zamiar kupić P12 z 2002 roku wersja TEKNA polski salon , jedna ręka 90 tys przebieg , PB 1,8

 

jak wspomniałem auto z naszego salonu ,wszystkie f-ry z przeglądów są serwisowane do 2005 roku w ASO , Pan chętnie uda sie na sprawdzenie do tego samego ASO w któym ją kupił , moje pytania:

 

1. czy taki przebieg może już w jakiś sposób wpłynąć na motor

2. czy to auto ma złącze OBD da sie podpiąc pod kompa

3.czy ASO nissan może sprawdzić historię serwisową

4. jak z awaryjnością tego auta

5. na co zwrócić uwagę przy kupnie

 

wszelkie inne opinie będą dla mnie bezcenne , proszę o wypowiedzi ludzi którzy mają lub mieli takie auta przez kilka lat , chętnie bym sie spotkał z kimś z warszawy co ma P12 w benzynie

 

pozdrawiam

mam tą wersję tylko w dieslu

1. nie chcę wierzyć w tak male przebiegi aut z 2002 roku nawet jeśli to bęzyna jeżdżona w polsce !!!!?????

2. ma złącze i jest możliwość podłączyć pod kompa( jednak u mnie żeby przeprogramaować trzeba było wylutować chipa)

3. powinno

4. narazie bez problemów (żadnych kosztów po za oczywistymi eksplatacyjnymi)

5. na legalność pochodzenia i stan ogólny (ja swoją kupiłem ze zdjęcia, nawet nie miałem jazdy prubnej :whistle: )

 

ale i tak jestem zdania, że MAXIMA z 3 litrowym silnikiem jest 1000 razy lepsza od P12(wygoda , komfort jazdy itd.....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tą wersję tylko w dieslu

1. nie chcę wierzyć w tak male przebiegi aut z 2002 roku nawet jeśli to bęzyna jeżdżona w polsce !!!!?????

2. ma złącze i jest możliwość podłączyć pod kompa( jednak u mnie żeby przeprogramaować trzeba było wylutować chipa)

3. powinno

4. narazie bez problemów (żadnych kosztów po za oczywistymi eksplatacyjnymi)

5. na legalność pochodzenia i stan ogólny (ja swoją kupiłem ze zdjęcia, nawet nie miałem jazdy prubnej :whistle: )

 

ale i tak jestem zdania, że MAXIMA z 3 litrowym silnikiem jest 1000 razy lepsza od P12(wygoda , komfort jazdy itd.....)

 

Czsami można trafić dobre auto. Ja swojego szukałem prawie pół roku. 2003 rok X-Trail.

Też z polskiego salonu, z homologacją i udokumentowanym przebiegiem 138 tyś., bez przygód. Auto sprawdziłem po VIN i wszystko się zgadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tą wersję tylko w dieslu

1. nie chcę wierzyć w tak male przebiegi aut z 2002 roku nawet jeśli to bęzyna jeżdżona w polsce !!!!?????

2. ma złącze i jest możliwość podłączyć pod kompa( jednak u mnie żeby przeprogramaować trzeba było wylutować chipa)

3. powinno

4. narazie bez problemów (żadnych kosztów po za oczywistymi eksplatacyjnymi)

5. na legalność pochodzenia i stan ogólny (ja swoją kupiłem ze zdjęcia, nawet nie miałem jazdy prubnej :whistle: )

 

ale i tak jestem zdania, że MAXIMA z 3 litrowym silnikiem jest 1000 razy lepsza od P12(wygoda , komfort jazdy itd.....)

 

 

Czsami można trafić dobre auto. Ja swojego szukałem prawie pół roku. 2003 rok X-Trail.

Też z polskiego salonu, z homologacją i udokumentowanym przebiegiem 138 tyś., bez przygód. Auto sprawdziłem po VIN i wszystko się zgadzało.

 

 

dzieki za info , czy P12 z motorem 2,0 PB na dwumasowe koło ? czy rozrząd jest na łańcuchu?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko czy ktoś zna to autko i jego właściciela P11 gt sport line tylko ten przebieg oczywiście "oryginalny i realny w 100%" ?

 

autko pochodzi z Węgrzce wielkie koło Krakowa

 

http://allegro.pl/ni...1478326068.html

 

Zdjęcia pokrywają się z autem z tego topic`u, przy czym podobno ta gt pojechała do Norwegii, chyba że już wróciła do Pl.: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/69735-primera-sportline-sr20de/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ogłoszenie jest jakieś lipne, "wisi" na necie ponad rok.

Fotki te same, tel. też tylko opis i cena się zmienia.

W poprzednie wakacje jak szukałem nadkola to pierwszy raz je widziałem.

Według mnie to MINA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilek

oglądałem tą gt co mam w poprzednim moim poście i stwierdzam :

 

1. buda trochę doręczona wgnioty i jakoś kupy się nie trzyma ( szpary równe )

2. środek zadbany ale bez cudów

3. silnik : rozrusznik nie odskakuje przez 1 sekundę po puszczeniu kluczyka ( za każdym razem )

łańcuch już słychać,

nie chodzi idealnie równo( krokowy albo świece ),

przy kolektorze ssącym łapie gdzieś lewe powietrze (syczy aż)

linka od gazu ze 2cm luzu ( świadczy o podejściu do samochodu )

coś długo się rozgrzewała ( pewnie termostat nie trzyma )

4. sprzęgło bierze wysoko i dziwacznie chodzi z nieregularnymi oporami od dołu ( pewnie się całe kończy wraz z linką i mechanizmem na łożysku )

5. pęknięte mocowanie prawej lamy przedniej

 

szyb w oryginale i oryginalności lakieru już mi się nie chciało sprawdzać , auto nie warte tych 12tyś może 7tyś biorąc nakład pracy i części jaki trzeba włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość poszukujący Wu z lasu

to ja trochę pogrzebie w historii...

 

Poszukuję niedrogiego w zakupie chyba Nissana :dribble:

Konkretnie: rocznie pokonuję 40-50 tys. km, 90% trasa. Auto ma być wygodne, w tym komforcie nie może przesadzać z apetytem na paliwo, chęcią odwiedzania warsztatów i wolą zostawiania tam większych środków finansowych (pytanie czy są takie auta ;) )

 

Nie dysponuje też głębokim portfelem, rzekłbym, że jest raczej płytki ;)

 

Co możecie powiedzieć mi o takim pomyśle? Ktoś doradzi, odradzi, znacie może to auto? Może ktoś już je widział?

Bardzo proszę o chwilę atencji...

 

Do komfortu przyzwyczaiło mnie 6-letnie siedzenie czterema literami w Renaulcie (5 lat w R19), do niezawodności nie zdążyłem się przyzwyczaić, gdyż przygoda z Cordobą '96 była nadzwyczaj krótka i brutalnie przerwana przez nadjeżdżające z tyłu Volvo V80... ;)

 

Wracając do tematu:

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-1-6-instalacja-gaz-C16005907.html

 

Plisss...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...