Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za info , czy P12 z motorem 2,0 PB na dwumasowe koło ? czy rozrząd jest na łańcuchu?

 

pozdro

 

 

Rozrząd jest na łańcuchu. Koło dwumasowe także jest, ale w benzynie jest praktycznie bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich. Jestem nowy na forum choć nie do końca bo od dłuższego czasu śledze wasze forum ponieważ posiadam Almere N15, ale ostatnio ktoś bardzo ją skrzywdził i już nie opłaca się jej naprawiać i chciałem kupić Primerkę. Dlatego też zapytowuje czy może ktoś oglądał tą z linka poniżej. Wygląda apetycznie, przebiegiem się nie sugeruje bo pewnie gościu zapomniał 1 z przodu postawić a i tak pewnie jest kręcony.

 

Primerka 2.0 klima icała reszta

Z góry dzięki za opinije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wakacje chciałbym kupić sobie samochód. Najchętniej Nissana. Podoba mi się Primera P12.

 

Mój budżet to granica 15 - 20 tys zł.

 

Wolałbym diesla.

Macie jakieś porady/propozycje? Oczywiście nie zamykam się tylko na dany model.

 

Interesuje mnie przede wszystkim wygoda jazdy i wmiare niskie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie do was forómowicze

co myślicie o tej Primerze? http://otomoto.pl/nissan-primera-gt-sportline-C17865987.html

Rocznik 1997 wydaje mi się, że lifting był później. Czy to nie jest coś nie tak? Poza tym środek jeszcze z przed liftingu.

No i rejestracja w 2000r, coś późno.

Dzięki, pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekg, Szymon2908 podaliście link do tego samego ogłoszenia więc piszę razem. Faktycznie lift był później bo w '99r. odezwijcie się do sprzedającego o nr VIN i sprawdźcie. może się poprostu pomylił z rokiem prod. a może nie... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość do kupna prmerkę p11 z dwu litrowym silnikiem w gazie i automatem 250000km przebiegu ,tylko nie mam pojęcia czy to był by dobry zakup .Sam jeżdżę primerą p10 i chciałbym zmienić na nowszy.jeśli możecie to udzielcie mi kilku wskazówek czy warto go kupić czy nie.Z góry dziękuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem P11.144 z silnikiem 1,6 w sedanie

Interesuje mnie głownie jak wyglada jego eksploatacja pod kątem silnika i osprzetu, co sie tam psuje, spalanie, ogolnie koszty utrzymania tego 1.6.

Jak tam z lpg wspolpracuje

Dynamika chyba nie gorzej niz w TD

bo ogolnie TD mnie rozczarowal spalaniem, peknieta glowica, nastawnikiem pompy wtryskowej i jeszcze oliwe traci

 

sądze ze nie powinna mnie impreza z 1.6 kosztowac wiecej niz to co mam z 2.0TD, jesli sie myle to mnie poprawcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bardzo podoba mi sie primera 2003r kombi z silnikiem benzyynowym 1.8 i chciałbym zainstalowac do niej LPG.

Słyszałem ze auta są wytrzymałe lecz tyle co samochodów tyle opini.chciałbym sie dowiedzieć czegoś wiecej na ten temat

i czy ide wogóle w dobrym kierunku szukajac auta rodzinnego...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zielony94

silnik 1.8 obowiązkowo trzeba mieć jakiś zapas oleju no i z 10 litrów w mieście, w miarę duże i wygodne auto jak będziesz dbał to tylko lać i jeździć ewentualnie czasami gumy stabilizatora:) ale gazu to bym nie zakładał wiem że paliwo drogie ale gazzzzzz.....

Edytowane przez zielony 94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik za słaby,duzo pali,łańcuch rozrządu sie wyciąga i tzeba wymieniać a drogi,słabe zawieszenie raz w roku trzeba robic,jak nie lubisz samemu grzebać i bawić się komputerem to sobie odpuść.

Słabe wykonanie wewnątrz,głośno w środku,niepraktyczny bagażnik w kombi(mały i płytki)

Auto do ogarnięcia,za te pieniadze w sumie cięzko cos lepszego znaleźć.

Jesli chcesz solidnego japonca to raczej mitsubishi,mazda albo honda.

W podobnej cenie dostaniesz galanta z końca produkcji.

Ja mam LPG i z tym akurat problemów nie ma .

Oleju też nie bierze.Dolewam 200ml od wymiany do wymiany ale trzeba pilnować bo oleju wchodzi tylko 3litry.

Typowe usterki ,które wcześniej lub później sie przytrafią to:

-przeplywomierz koszt około 650-700zł

-maglownica(koszt około 700zł

-słaba masa w tylnych lampach(do poprawy samemu)

-przełacznik wycieraczek/kierunków(wymieniali na gwarancji)

-rozrząd(wyciąga sie łańcuch,hałasuje i auto jest zamulone koszt około 1000zł

-niektóre biorą olej ale nie wszystkie(jak sporo bierze to remont silnika )

-podnośniki szyb przednich(słabe rozwiazanie ,które trzeba poprawić bo łamią się plastyki i szybę trzeba podpierać kijem) naprawa dość droga chyba ,że sie pokombinuje i zrobi własny patent.

-słabo wykonana roleta bagażnika.

Jeśli chcesz wstawić gaz to nie żałuj i wsadź porządne elementy(za 3000 zł powinno juz być ok jeśli odpowiedni człowiek to złoży)

 

2 tygodnie temu jeszcze chcialem sprzedać ale w sumie mam zrobione pewne auto którego bolączki znam więc jeszcze troche posmigam.

Edytowane przez Bumcyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, możesz sprecyzować jak tą masę poprawić? bo przerywa mi pracę jednej żarówki :)

 

Ścieżkę masową w lampie trzeba połączyć dodatkowym przewodem z karoserią auta.

Było o tym na forum ,poza tym temat nieodpowiedni do tego problemu i pewnie DINO wywali albo przeniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do wyboru Nissana Primere '98 z przebiegiem 147 130KM oraz nissana primere '98 top sport 205tys. 150KM w podobnej kasie bardziej rajcuje mnie top sport , co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciek2535

Ścieżkę masową w lampie trzeba połączyć dodatkowym przewodem z karoserią auta.

Było o tym na forum ,poza tym temat nieodpowiedni do tego problemu i pewnie DINO wywali albo przeniesie.

Ja tam polecam 1.9 dci po lifcie mam 170000 km i bezproblemowo jeżdże a zrobiłem już osobiście 70000. Mało pali, szybko jeździ i 6 biegów. Wcześniej miałem 1.8 benzyna sprzed liftu i za wyjątkiem dużego spalania w mieście byłem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy w ogóle opowiadacie

mam od września WP12 1.8 i powiem Wam poza podnośnikiem szyby nic nie stalo się co opisujecie, oleju nie bierze, łańcuch się nie wyciągnał, lampy są dobre. po prostu wlewam i jeżdzę

zagazowane mam KME DIEGO G3 i super się spisuje, nie straszcie chłopaka, niech szuka rodzinnego autka, moja córcia uwielbia Primerkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy w ogóle opowiadacie

mam od września WP12 1.8 i powiem Wam poza podnośnikiem szyby nic nie stalo się co opisujecie, oleju nie bierze, łańcuch się nie wyciągnał, lampy są dobre. po prostu wlewam i jeżdzę

zagazowane mam KME DIEGO G3 i super się spisuje, nie straszcie chłopaka, niech szuka rodzinnego autka, moja córcia uwielbia Primerkę :-)

 

Ciekaw jestem ile przebiegu ma Twoje auto.

Ja jak kupiłem swoje miało rzeczywistego przebiegu 102tys km.Rok czasu jeździłem beż żadnej usterki.

Problemy ,które wymieniłem powyżej dotykają użytkowników wcześniej lub później i nie są w gruncie rzeczy,poza łańcuchem rozrządu jakimiś poważnymi usterkami.Jeśli jednak nowy użytkownik nie ma smykałki do majsterkowania i ogólnie do samochodów to naprawy będą dość kosztowne(pojęcie względne)

Ogólnie na tle innych aut P12 nie wypada źle.Jeśli ma się serwisówkę i umie się z niej korzystać to wiele rzeczy można zrobić /zdiagnozować samemu.

Dobre w primerze jest to ,że bez podłączania do komputera można przeprowadzić naukę wolnych obrotów,zaprogramować nowy kluczyk,wykasować błąd poduszki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WaldekSP16

Witam

Mam na oku P11 z 2000r oto link http://allegro.pl/sliczna-primera-2-0-140km-w-bardzo-bogatym-wypasie-i1537271840.html jestem z Rybnika i do Legionowa ma dość kawałek jeśli ktoś zna lub jest z okolicy Legionowa i mógłby luknąć na ten egzemplarz byłoby super, jeśli doszło by do tranzakcji napewno nie pojade po auto z pustym bagażnikiem :rolleyes:

Edytowane przez WaldekSP16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-gt-16v-top-sport-150ps-C18164026.html

 

"Sprzedam Primere P11GT grudzien 98r. z kultowym silnikiem SR20 DEH, na lancuchu zmienna faza rozrzadu na walku ssacym 150KM..."

 

Zmienna faza na wałku ssącym, czy ja o czymś nie wiem :D??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile przebiegu ma Twoje auto.

Ja jak kupiłem swoje miało rzeczywistego przebiegu 102tys km.Rok czasu jeździłem beż żadnej usterki.

Problemy ,które wymieniłem powyżej dotykają użytkowników wcześniej lub później i nie są w gruncie rzeczy,poza łańcuchem rozrządu jakimiś poważnymi usterkami.Jeśli jednak nowy użytkownik nie ma smykałki do majsterkowania i ogólnie do samochodów to naprawy będą dość kosztowne(pojęcie względne)

Ogólnie na tle innych aut P12 nie wypada źle.Jeśli ma się serwisówkę i umie się z niej korzystać to wiele rzeczy można zrobić /zdiagnozować samemu.

Dobre w primerze jest to ,że bez podłączania do komputera można przeprowadzić naukę wolnych obrotów,zaprogramować nowy kluczyk,wykasować błąd poduszki itp.

obecnie mam 128000 :)

 

dodam jeszcze że zapomniałem o rolecie, ale też samodzielnie naprawiona :) równiez opisane na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów. Jestem tutaj nowy i to jest mój pierwszy post;]

Przymierzam się do zakupu Primery P11.144 w wersji hatchback lub kombi. Szukam już od dłuższego czasu zadbanego egzemplarza z okolic Poznania, niestety nie jest o to łatwo.

W końcu znalazłem jedno ciekawe ogłoszenie:

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-fuuuul-automat-zarejestrowany-C18359641.html

 

Ze zdjęć i opisu wygląda wszystko bardzo ładnie (pomijając zapewne kręcony licznik),

jednak mam wrażenie że auto już gdzieś widziałem (wersje z jasną skóra dość rzadko się zdarzają)-

- być może ktoś może to potwierdzić? Byłbym wdzięczny za wszystkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące tego modelu -

Chciałbym wiedzieć czy jest sens jechać obejrzeć to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czlowiek_psv

Witam wszystkich serdecznie.

Mam zamiar kupic Primerke P12 i natknalem sie na te ogloszenia

1. http://pawelcar.otomoto.pl/nissan-primera-navi-klimatronik-kamera-cofan-C18359982.html ,

2. http://otomoto.pl/nissan-primera-1-9-dci-salon-polska-C18396190.html

w zwiazku z tym mam pytanie czy ktos te auta moze juz ogladal, czy warte sa swojej ceny, ewentualnie jak podejsc do zakupu nissana P12 itp.

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez czlowiek_psv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...