Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

zainteresuj sie tym kombi.. wyglada przyzwoicie.. tyle ze "cenka opada" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te nazwiska z komisu polskie ;P po fotelu kierowcy przebieg bardziej odpowiedni to 235tys :) maska od pasazera chyba sie grryzie z nadkolem i to mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polskie nazwizko mnie bardzo przeraża ... i maska fakt

masz dobre oko :) ale mam jeszcze alternatywe i bardziej ona mi się podoba :

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=145254069&__lp=32&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=29&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&negativeFeatures=EXPORT&lang=de&pageNumber=2

 

 

a jak to jest z wyposażeniem ?

Skąd wiadomo że są podgrzewane siedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to polskie nazwizko mnie bardzo przeraża ... i maska fakt

masz dobre oko :) ale mam jeszcze alternatywe i bardziej ona mi się podoba :

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=145254069&__lp=32&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=18700&makeModelVariant1.modelId=29&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2001-01-01&negativeFeatures=EXPORT&lang=de&pageNumber=2

 

 

a jak to jest z wyposażeniem ?

Skąd wiadomo że są podgrzewane siedzenia ?

Felgi 17. Ładne ale... No wg mnie problematyczne.

Ten samochód nie ma podgrzewanych siedzeń - nie ma włączników przy dźwigni hamulca ręcznego. Sprawdzić można jeszcze po VIN na ruskiej stronie, tam podgrzewanie (jeżeli jest) będzie wpisane. Ano, klapa bagażnika ma wg mnie nierówne odstępy po obu stronach.

 

EDIT: teraz zauważyłem - liczniki przełożone. Modele 2001 miały wskaźnik paliwa i temperatury po skosie, jeden wyżej od drugiego, a ten ma równo obok siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ... wy to macie oko :D

 

A co do wskaźników to te są ze starszego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol ... wy to macie oko :D

 

A co do wskaźników to te są ze starszego modelu ?

Ten sam model, ale od 09.2000 były zmiany wprowadzone. Liczniki, antena od radia przeniesiona z tyłu dachu na przód, brak regulacji podświetlenia liczników rolką po lewej stronie deski - zamiast tego czujnik po szybą. Jest cały osobny temat z wypisanymi różnicami.

Czyli auto może być z 2000 roku i jednocześnie może to być model 2001, w druga stronę już nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. interesuje mnie zakup Primerki.

znalazłem coś takiego:

http://zibi.otomoto.pl/nissan-primera-gaz-sekwencja-C19086565.html

czy Forumowicze mogli by spojrzeć na fotki/opis fachowym okiem?

z góry dzięki za spostrzeżenia.

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg baaardzo ciekawy. Zapytaj czy autko z holandi czy z wloch?bo sie nie chwali na stronie.. ogolnie wyglada ladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gazmanoff

witam!!!!

 

 

Mierzę się z zamiarem kupienia Primery kombi, rok 2000, 2.0 140KM benzyna plus gaz sekwencja.

Samochód sprzedaje znajomy kolegi który pracuje jako blacharz w serwisie aut ciężarowych i twierdzi że nie był bity w co nawet wierzę po obejrzeniu auta. Twierdzi że jedynie dach był malowany wcześniej przez kogoś. Ma tylną klapę trochę pordzewiałą którą obiecał zrobić. Auto stoi na oryginalnych alufelgach, climatronic. Powiedzcie na jakie koszta muszę się przygotować po kupnie auta żeby bez problemów jeździć, tzn. co od razu powinienem wymienić, wiem że olej, filtry ale co z rozrządem? Czytałem że są to duże koszta. I jak z awaryjnością tych wozów, czy są drogie w utrzymaniu i po prostu czy warto. Przeczytałem już wiele opinii za i przeciw i stoję w kropce. Auto mi się podoba ale nie wiem co robić. Jakie elementy często padają i jak drogie są? Ile palą takie silniki na gazie i czy dobrze znoszą LPG. Głownie chodzi mi o koszta późniejszej eksploatacji. A cena za jaką chce sprzedać wóz to 12 tyś. do negocjacji. Mam zdjęcie ale akurat w tej chwili nie mam jak zamieścić. Jutro tak. Proszę o podpowiedzi.

 

auto sprowadzone ok 2 lat temu z Holandii, przebieg 280 tys, drążki z przodu do wymiany z tego co się już dowiedziałem

 

czy 280 tyś to nie za duzo na ten silnik, powiedzcie bo jestem w kropce?!?!

Edytowane przez gazmanoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej normalny przebieg. I ogólnie japońskie silniki sa bardzo trwałe jesli chodzi o przebiegi. poczytaj forum w primerach czy ogolnie inne działy w poradach ekspl czy hade park .To nasze nismo maja po 400 czy nawet 800 kkm na szkole jazdy i wszystko dziala.

Nie którzy wolą kupić auto z tzw 1 z przodu. A pózniej zdziwko ze to pada czy tamto. Ja sam mam 300kkm i nie narzekam .Fakt że gaz jest bardziej ekonomiczny a diesel jest na trasy.A ja jeżdze w krótkich trasach .Ale nie jest zle. Napewno duże mrozy nie straszne i spokojnie sie odpali jesli o wszystko sie dba na czas wymienia typu filtry,olej czy czesci eksploatacyjne.

A jeśli chodzi o gaz to też bardzo dobrze znosi i napewno jest ekonomiczny.

Ja osobiscie bede patrzał to też japończyka czy nawet koreanczyka bo też silniki mitsubishi. bo inne modele typu na F czy opla albo czy vw raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej37

Mam Uniaka 1.0 z 2001 roku, chcę go sprzedać i kupić coś żwawszego, ceny chodzą po 2-3 tysiące więc przy dobrych wiatrach miałbym 4 tysiące. Chciałem zainwestować w coś solidnego i zobaczyłem Primerę. Ale za 4k to dostanę rocznik max 93-94, czy jest sens kupować auto prawie dwa razy starsze? Uno nie grzeszy bezawaryjnością, ciągle mi coś nawala, ale to drobnostki, więc jak uważacie czy Primera będzie dobrym zamiennikiem? Chodzi mi o mocny silnik i w miarę tanie i niezbyt częste naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz zdrowa p10 to warto.. ktos pare postow wyzej pokazywal ladna p10 z konca produkcji. One sie nie psuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gazmanoff

dodam jeszcze że z silnika wydobywa się jakiś dziwny dźwięk, jakby klekocik taki, czy może to świadczyć , że nadszedł już czas wymiany rozrządu!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze że z silnika wydobywa się jakiś dziwny dźwięk, jakby klekocik taki, czy może to świadczyć , że nadszedł już czas wymiany rozrządu!?!?

280 tys. to już sporo i rozrząd rzeczywiście może być do wymiany. Części tylko oryginalne z ASO, jak auto ma jeszcze bezawaryjnie pojeździć (zamienniki rozrządu to 50/50, albo ludzie narzekają albo zadowoleni, nie warto chyba ryzykować). Z drugiej strony, jeśli buda jest w fajnym stanie, to można się zastanowić nad autem. No ale nie za 12tys., tym bardziej, że rdza wychodzi. Poszukaj na całym aucie dokładnie czy nie ma więcej (kielichy, progi, nadkola). Na jakim oleju jeździ auto? To dość ważne w kontekście tego klekotania. To są takie metaliczne dźwięki?

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gazmanoff

tak jakby diselek pracował i jakby dzwoniło troche, a blachy na prawde dobre, na kielichach i progach rdzy nie widac, przed kupnem mam go zamiar wziąśc na szarpaki do stacji diagnostycznej i na kanał wjechać zeby podłoge obejrzec, dodam ze gaz na gwarancji do listopada 2012, opony też wymienił na używki ale z dobrym bierznikiem, to ile sądzisz można dać za taki wóz?!?!

Edytowane przez gazmanoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jakby diselek pracował i jakby dzwoniło troche, a blachy na prawde dobre, na kielichach i progach rdzy nie widac, przed kupnem mam go zamiar wziąśc na szarpaki do stacji diagnostycznej i na kanał wjechać zeby podłoge obejrzec, dodam ze gaz na gwarancji do listopada 2012, opony też wymienił na używki ale z dobrym bierznikiem, to ile sądzisz można dać za taki wóz?!?!

Jeśli wszystko będzie ok, to 12tys minus koszt oryginalnego rozrządu i jego wymiany (wymiana już nie w ASO). VIN masz może? Zdjęcia? Obejrzelibyśmy jak się prezentuje auto. Zapłon kiedy był wymieniany? Kable nie są czasem oryginalne?

EDIT: dasz rade się dowiedzieć co było robione w przeciągu ostatnich powiedzmy 50tys. km?

Edytowane przez maius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gazmanoff

z tego co wiem to klocki wymieniał nie dawno i jakieś przewody ale nie pamiętam już jakie, jak sie spotkam ponownie to jeszcze raz zapytam, ma zamiar wymienić jeszcze gumy na amortyzatorach co sa u góry, polakierowac tylną klape, i chyba drążki kierownicze do wymiany, jak go wezmę na diagnostyke to dokładnie sprawdze zawieszenie, no i oczywiście jak pisałem wcześniej instalacja lpg była założona jesienią zeszłego roku

 

jak uważacie targować się z gościem i bracie ten wóz czy jechać do RZESZY i szukać jakiegoś paska?!?!

 

 

 

 

VIN SJNTCAP11U0428547

post-44961-0-36794400-1306841671_thumb.jpg

post-44961-0-71329300-1306841686_thumb.jpg

post-44961-0-85817400-1306841703_thumb.jpg

post-44961-0-16562700-1306841716_thumb.jpg

Edytowane przez gazmanoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z VIN wynika, że auto wyprodukowane 11.1999, i (nie wiem, czy dobrze rozumiem wpis "F/SPD MTR F/DRIVE COMPU") ma tempomat. Oprócz tego 4 poduszki, brak halogenów i w sumie nic więcej takiego charaterystycznego. Nie wiem ile warta i jak porządna jest instalacja LPG, ale przy takim przebiegu i wieku auta 12tys. to wciąż dość dużo. No chyba, że rzeczywiscie jest bardzo zadbane i generalnie pieszczone, to wtedy można zrozumieć. Niech się ktoś jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie zastanawial dlaczego ktos sprzedaje auto z prawie nowa instalacja za ktora dal pewie kolo 2500zl? cos tu bedzie nie tak.. pewnie sie okaze ze silnik sie konczy i bedzie w calosci do remontu.. nic nie powinno klepac.. a remont sie liczy w tysiacach.. ja bym 12tys nie dal za takie cos.. nawet za 10 bym sie dobrze zastanawial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gazmanoff

ten sprzedajacy to jakiś malolat na oko ze 25 lat nie wiecej, sprzedaje bo niby mowi ze chce dieesla bo w warsztacie napraw ciezarowek pracuje i bedzie mial rope za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpusc sobie.. zatyral silnik pewnie i wpadl w panike i sprzedaje.. poszukaj innej.. na allegro jest pelno takich primerek do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...