Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Gość hawk_eye

Witam,

 

Noszę się z zakupem samochodu z dużym prawdopodobieństwem padnie na P12. Jako, że nie miałem nigdy Nissana piszę tutaj aby rozwiać wszelkie moje wątpliwości.

Krótko opiszę, czego oczekuję od auta : Przede wszystkim ma być to auto ‘rodzinne’, ale też żeby nie było ‘mułem’ przy wyprzedzaniu lub przy dynamicznej jeździe od czasu do czasu.

Stawiam przede wszystkim na zmniejszenie kosztów ewentualnej naprawy i paliwa.

Jeśli chodzi o naprawy to proste pytanie - czy części do P12 są drogie?

 

Z tego co czytałem w Internecie o rodzajach silników (interesują mnie tylko PB, które chce zagazować) interesują mnie : 2.0 lub 2.0 20L - czy one nadaja się do instalacji LPG?

 

Jeśli chodzi o ‘budę’ auta, to sedan, chociaż jakby w niżej podanej cenie znalazło się kombi to by było super icon_smile.gif

 

Podsumowując, który P12 możecie mi polecić? Mam około 23000zł (w tym instalacja gazowa ok. 3000 tys, więc zostaje 20000zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prisienka zostaje:)

ale szukamy drugiej primerki ale hatchbacka :)

 

(kombi juz mieliśmy i nie chcemy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Noszę się z zakupem samochodu z dużym prawdopodobieństwem padnie na P12. Jako, że nie miałem nigdy Nissana piszę tutaj aby rozwiać wszelkie moje wątpliwości.

Krótko opiszę, czego oczekuję od auta : Przede wszystkim ma być to auto ‘rodzinne’, ale też żeby nie było ‘mułem’ przy wyprzedzaniu lub przy dynamicznej jeździe od czasu do czasu.

Stawiam przede wszystkim na zmniejszenie kosztów ewentualnej naprawy i paliwa.

Jeśli chodzi o naprawy to proste pytanie - czy części do P12 są drogie?

 

Z tego co czytałem w Internecie o rodzajach silników (interesują mnie tylko PB, które chce zagazować) interesują mnie : 2.0 lub 2.0 20L - czy one nadaja się do instalacji LPG?

 

Jeśli chodzi o ‘budę’ auta, to sedan, chociaż jakby w niżej podanej cenie znalazło się kombi to by było super icon_smile.gif

 

Podsumowując, który P12 możecie mi polecić? Mam około 23000zł (w tym instalacja gazowa ok. 3000 tys, więc zostaje 20000zł)

 

poszukaj na forum sprzedajacych jest kilka

nie oszczedzaj na instalacji gazowej

poczytaj wcze sniejsze posty tam jest ogólnie o p12 jesli sie upierasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta p11 stw z "celownikiem" już gdzieś od roku regularnie się pojawia i dobrych opini nie zbiera. Jeśli masz blisko to podjedź i obejrzyj, ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam P12 1,8 lub 2,0 hatchback dobrze utrzymana do 20 000 najlepiej kujawsko-pomorskie :)

 

szukam i szukam i nic fajnego nie mogę znaleźć ... :/

 

a zobacz to masz blisko

http://tablica.pl/oferta/nissan-primera-2004-ID13r4J.html#a05223e0;r:15;s:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

przymierzam się do zakupu tego auta z roku 2001, czyli po liftingu

i robiąc rozeznanie u mechaników usłyszałem coś bardzo dziwnego.

Podobno jeżeli antena jest z przodu to oznacza to że jest to model z silnikiem ma pojemność 1,8L, a jak z tyłu to 2,0L. Oglądając aukcje na allegro, a szukam 2,0L benzyna, zauważyłem że niektóre auta z tą pojemnością maja antenę raz z tyłu raz z przodu, co nasunęło mi myśl że może silnik był wymieniany.

 

Zatem czy może ktoś wie czy istnieje zależność pomiędzy umiejscowieniem anteny na dachu a pojemnością silnika ?

 

Dzięki :)Nissan_Primera_front_20071112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies czytałem, że to różnica produkcji japońskiej i europejskiej ale głowy nie dam

Jesli blacha zdrowa to z aktualna moja wiedza brałbym p11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzycho-o

Hey, piszę z prośba o ocenę poniższej oferty ponieważ rozglądam się za uzywanym samochodem. Słyszalem wiele pozytywnych opinii n.t. Nissanów dlatego też zainteresowałem się tą ofertą:

 

Nissan Primera P11, rok 2000.

Pojemność 1.8.

Benzyna + LPG

ABS, hak, el. szyby, el. lusterka, klimatyzacja, alufelgi, centralny zamek, poduszka powietrzna, wspomaganie kierownicy, immobiliser, podgrzewane fotele.

Serwisowany w ASO.

Przebieg 230 000.

Cena 7000 PLN

 

Instalacja jest niby sekwencyjna (tak odpisal koleś z komisu). Obawy moje budzi po pierwsze fakt, ze auto stoi w komisie , a wiadomo, że oni lubią kombinować i kręcić, no i ten przebieg, pewnie jest duzo większy, ale cofnięty, jak sądzicie?

Edytowane przez Krzycho-o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeżeli antena jest z przodu to oznacza to że jest to model z silnikiem ma pojemność 1,8L, a jak z tyłu to 2,0L.

Bzdura. Moja primerka ma antenę z przodu, a od urodzenia ma silnik 2,0 (wyprodukowana u Angoli, kupowana w Polsce).

Kolega ma też 2,0, z tym że sedan (też z Anglii kupowana w Polsce), a antenę ma z tyłu. Obie z końca 2000 roku. I bądź tu mądry :wacko:

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj posty wcześniej i z komisu raczej się nie kupuje .

Lepiej od prywatnych osób ;)

To w ogłoszeniu to nie jest P12 tylko P11.144 To komis chyba nie wie co sprzedaje ,zresztą często są rożne opisy.

A co silnika 1.8 to każdy musi sam wiedzieć czy chce taki motor bo podobno bierze olej.

Chociaż właściciele tych silników nie narzekają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzycho-o

Poczytaj posty wcześniej i z komisu raczej się nie kupuje .

Lepiej od prywatnych osób ;)

To w ogłoszeniu to nie jest P12 tylko P11.144 To komis chyba nie wie co sprzedaje ,zresztą często są rożne opisy.

A co silnika 1.8 to każdy musi sam wiedzieć czy chce taki motor bo podobno bierze olej.

Chociaż właściciele tych silników nie narzekają ;)

 

Dzięki za podpowiedz. Dziś byłem z kumplem w tym komisie celem sprawdzenia auta i pech chciał, że uprzedziło nas dwóch panów (ojciec i syn). My zdążyliśmy zobaczyć ich przejażdżkę próbną po której kupili auto (trzy stówki taniej). A może jednak miałem szczęście bo w aucie był ukryty feler..? Nie dowiem się, szukam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że do giełdy mało kto zagląda dodam ogłoszenie tutaj

http://otomoto.pl/nissan-primera-krajowy-oryginalny-przebieg-C24385925.html

 

Jestem drugim właścicielem samochód kupiony 22.07.2009 w dąbrowie górniczej od notariusza z przebiegiem 154 tys.Auto do tego czasu serwisowane w Nissan Szymański w Dąbrowie. Ja przejechałem nim 20 tys.i serwisowałem w nissanie Maril na ul.Agnieszki w Katowicach. Przegląd rejestracyjny do 10.04.2013 Oc do 27.07.2012.Olej i filtry wymienione w grudniu 2011. Autko bez przeszłości wypadkowej.z prawdziwym przebiegiem Ja mogę polecić z czystym sumieniem.

Sprzedaję tylko i wyłącznie dlatego że trafiło się Mondeo MK4 z przebiegiem 27 tys od mojej dentystki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas390

Witam.

Założyłem konto ponieważ przymierzam się do kupna primery p11 po lifcie. Znalazłem ciekawą ofertę:

http://otomoto.pl/nissan-primera-C23636635.html

Będę wdzięczny za opinie o tej ofercie. Jeśli któryś z forumowiczów z okolic Poznania planuje sprzedaż swojej primery to chętnie obejrze auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Założyłem konto ponieważ przymierzam się do kupna primery p11 po lifcie. Znalazłem ciekawą ofertę:

http://otomoto.pl/ni...-C23636635.html

Będę wdzięczny za opinie o tej ofercie. Jeśli któryś z forumowiczów z okolic Poznania planuje sprzedaż swojej primery to chętnie obejrze auto.

Coś dużo zapachów ( na tylnej kanapie ten kwaiatek też chyba zapachowy). Czyzby zapach gnilizny po jakiejś powodzi?

Może ktoś inny wypowie sie nt silnika, niby oryginalny przebieg 180k a łancuch wymieniony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas390

Coś dużo zapachów ( na tylnej kanapie ten kwaiatek też chyba zapachowy). Czyzby zapach gnilizny po jakiejś powodzi?

Może ktoś inny wypowie sie nt silnika, niby oryginalny przebieg 180k a łancuch wymieniony?

Niby w ofercie napisane jest że łańcuch wymieniony natomiast przeglądając forum mocno zastanawiam się nad silnikiem 1.8, który ponoć nie jest tak dobry jak 2.0 lub nawet 1.6, dlatego mocno zastanawiam się czy nie poczekać na jakąś ofertę właśnie z tymi silnikami, chociaż szczerze powiedziawszy w wielkopolsce prawie same 1.8 na sprzedaż, chyba też to o czymś świadczy na niekorzyść tych silników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w ofercie napisane jest że łańcuch wymieniony natomiast przeglądając forum mocno zastanawiam się nad silnikiem 1.8, który ponoć nie jest tak dobry jak 2.0 lub nawet 1.6, dlatego mocno zastanawiam się czy nie poczekać na jakąś ofertę właśnie z tymi silnikami, chociaż szczerze powiedziawszy w wielkopolsce prawie same 1.8 na sprzedaż, chyba też to o czymś świadczy na niekorzyść tych silników

Wspominając o wymienionym łańcuchu miałem na myśłi, że powinien wytrzymac wiekszy przebieg, no i podobno ten silnik bierze olej, często przejawia sie ten dylemat, osobiście sie niechce wypowiadac bo jeżdże dieslem. Sam wybrałbym 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...