Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Moja P11.144 1.8 + LPG 2000r. 180 000km CO ZA PADŁO!!!! jest to mój drógi japończyk miałem Almere N15 1.6 auto ani razu mnie nie zawiodło zawsze dojechałem do celu a warsztsty omijałem szerokim łukiem. Za to primera najchętniej bym ą już pociął na żyletki. Wiem że poprzedni właściciel nie dbał o nią wogóle srał na nią jak by to był maluch czy jakieś tico za co odwdzięcza mi się raz po raz awariami i usterkami zaczynaąc od zawieszenia cewek, sond lambda, lampki chec enhine, klima, hamulce itp to teraz stanęła jak wryta 1,5 miesiąca temu i h.. wie co jest od 1,5 miesiąca mechaink, elektronik szukają i znaleść nie mogą teraz już jest nawet silnik wyjęty i rozebrany. Jak ktoś miał podobny problem to please o pomoc. Teraz podaę konktrety: wszystko było OK jechał 140km/h na 4 i chciałem wbić 5 i nagle jakbyś wyciągnął kluczyk rzadnego wystrzału, szarpnięcia kontrolki itp poprostu zgasła. Jak stanąłem to nie odpalił, doperio kiedy ostygł to odpala na 2-3 sec i gaśnie tak jakby się dławił. dodam że cała elektronika sprawdzona typu czujniki, przepływka, cewki, przepływomierz itp. ciśnienie paliwa OK. Iskra jest cały czas. nawet był wycięty imobilajzer i nic. teraz jak wspomiałem szukają strikte w silniku. Nawet kluczyki sprawdzali czy się ie rozkodowały. Dodam że auto zgasło na gazie i teraz nie chodzi ani na gazie ani na benzynie, acha gaz jest odłączony całkowicie tak więc powinien chodzić na benie, a nie chce. Proszę o konkretne podpowiedzi osób które miały podobny problem, nie mam ochoty czytać tekstów typu sprawdź świece... mój prywatny mail zwirekpoz@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, od dłuższego czasu szukam fajnej Primery p11, niedawno wpadła mi w oko taka właśnie Primerka ->

http://otomoto.pl/ni...-C24614776.html

. Czy ktoś z was drodzy forumowicze mieszka gdzieś niedaleko Chrzanowa i mógłby obejrzeć ją na żywo, z racji tego, że ja mam do niej ponad 300km i wiadomo wyjazd wiąże się z dużymi kosztami.

Proszę was również o ocenę, czy warto jest ją kupować - cena 5900zł, dodatkowo opłaty 1000zł + muszę wykupić roczne OC. Łącznie prawie 8000zł, auto jest bez gazu. Wydaje mi się to dość duża cena, myślicie, że warto jechać 300km i kupić ją? Zastanawia mnie jeszcze jedno - w dodatkowych zdjęciach

dostępnych pod tym linkiem ->

http://speedy.sh/umJyZ/primera.rar

w książce serwisowej brakuje przeglądów z lat np. 2004, 2006, 2007. Jak to mam interpretować jeśli nie ma tam tych wpisów?

Liczę na waszą pomoc, jeżeli uda mi się kupić ją dzięki wam umiem się dobrze odwdzięczyć.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarcinLBN

Nie kupujcie niebieskiej primery p11.144 2,0 z nowym gazem z Praszki. Przebieg nieautentyczny, gałka zmiany biegów zmieniona,pedały wyjechanie, skrzynia nie precyzyjna, wsteczny nie wchodzi za pierwszym razem, ściąga na prawo, świeci się kontrolka poduszki powietrznej,hałasuje pompa wspomagania( tak twierdzi właściciel) samochód mocno zamulony, nie bardzo chciał przyspieszać, ogniska rdzy na dachu nad szybą i przednim prawym kielichu amortyzatora, ranty tylnych błotników tez trzeba by było zabezpieczyć przed zimą.Tylna lampa trochę nierówno spasowana bo była jakaś przygoda z tyłu. Ogólnie właściciel mocno przekoloryzował opis pojazdu, najprawdopodobniej nigdzie nie wyjeżdża, a powodem sprzedaży są problemy z sondą lambda,przepływomierzem i brakiem mocy samochodu jak zresztą sam ładnie opisuje na tym forum, poczytajcie jego posty. Uzytkownik Renegat 8610

http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-l-nowa-inst-gaz-ideal-C25137650.html

Edytowane przez Marcin LBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RENEGAT 8610

Człowieku ta primerka jest moja , a jak byś czytał posty które pisałem to wiedziałbyś że przepływka i sonda są nowe bo na ten temat pisałem w wielu postach. Przebieg jest autentyczny . Jakbyś wiedział coś na temat tego auta to nie pisałbyś takich głupot bo gałka zmiany biegów rozlatuje się w tym aucie po około 100tyś km i szczerze nie widziałem jeszcze takiej primery z oryginalną gałką. Skrzynia chodzi normalnie jak w nissanie , a nie jak w oplu. Mam jeszcze dwie p10 w domu i we wszystkich skrzynia chodzi tak samo także widać że chyba nigdy nie jeździłeś nissanem. jeśli chodzi o ściąganie to fakt ustawiałem zbieżność po wymianie górnych wahaczy i nie zauważyli że mam wybity sworzeń wahacza dolnego ale już dzisiaj mi go wymienili i to poprawili i jest ok a co do poduszki mówiłem że rozpięła się kostka pod siedzeniem podczas sprzątania ( od razu ją włożyłem spowrotem ) ale czasem świeci AirBag . Umówiłem się na poniedziałek w serwisie żeby to zrobili bo wyczytałem że czasem może złapać błąd po rozpięciu i wtedy tylko podłączenie do kompa pamaga. Co do pompy od razu mówiłem przez tel. że delikatnie hałasuje .Samochód ten zaczyna rwać od 4tyś RPM a nie od 2tyś tak jak próbowaliście. Na dachu jest dosłownie parę ze 3 odbicia od kamieni ( to chyba normalne jak na 12lat ). Ranty tylnych błotników są czyste i oryginalne .Jak się nie ma wogóle pojęcia jak to auto ma chodzić to po co się w ogóle chce takie kupić. Mówiłem im że pojedziemy na stację diagnostyczną lub aso . Jeśli chodzi o wyjazd to jest rzeczywisty , a nie zmyślony i proszę nie piszcie więcej takich bzdur tylko najpierw pooglądajcie różne nissany i zapoznajcie się z nimi bo nie macie pojęcia na temat tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem od Lanosa , później kilka omeg, później audi A6 a teraz Nissan Primera P11 1.8

Autko fajne mało awaryjne ale to po prostu auto jak lanos, żadna rewelacja.

Nic mi sie nie psuje, nie jest drogie w eksploatacji ale mam uczucie ze to taki wiekszy lanos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako że to mój pierwszy post to się przywitam ze wszystkimi :)

 

Przymierzam się do kupna auta http://otomoto.pl/ni...-C25348943.html

Czy ktoś może coś napisać o tym samochodzie? Może po zdjęciach będzie Wam coś nie pasowało lub jeśli ktoś byłby na tyle miły i mieszka w Częstochowie to sprawdziłby te auto czy warto w ogóle brać je pod uwagę. Interesuje mnie jeszcze ten egzemplarz http://otomoto.pl/nissan-primera-comfort-high-C25134041.html jednak jest to już o wiele za daleko ode mnie. Także prosiłbym o jakąś ocene. Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez szoutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Częstochowy nie masz daleko. Ta druga z Gniezna ma silnik 1.8 który to podobno nie jest tak dobry jak 1.6 ze względu, że bierze olej. Dużo było na ten temat na forum. Jak dla mnie hatchback jest poręczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie pienisz po zdjęciach mozna tylko powiedziec o wielu odzieniach

wybrzuszenie pod prawa lampą swiadczy o zmianie miejsca zderzaka - mam tak samo

mysle, ze gdybym wkleił swoje zdjecia tez byłoby duzo negatywnych komentarzy z ta róznica, ze jestem jedynym użytkownikiem z teczka dokumentacji od nowości

luzik to jest forum

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

przychylam się powoli w stronę zakupu Nissana Primery z rocznika 2003-2004 z silnikiem benzynowym (najprawdopodobniej 1.8)

dotychczas jeździłem francuskimi samochodami więc doświadczeń wielkich nie mam i stąd moje pytania:

- jaki silnik polecacie (bezobsługowy i oszczędny)

- na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie (o rozlewających się ekranach już wiem)

 

znalazłem takie autko: http://moto.allegro....item=2530452958

czy jest to samochód warty uwagi czy dać sobie lepiej spokój?

będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekny

tylko nie wiem czy komora silnika powinna mieć taki sam lakier

czy kufer nie powinien mieć uszczelnien pasty w tym samym kolorze co lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

forum polecił mi znajomy gdyż sam troszkę tutaj przesiedział i sporo się dowiedział więc stwierdziłem że i ja zagladne :)

Potrzebuję Waszej pomocy...

Przymierzam się do zakupu samochodu i coraz bardziej jestem za kupnem Nissana Primery tylko ciagle się zastanawiam nad modelem czy P11 czy P12...

Możecie tak w skrócie napisać o plusach i minusach obu ?

W jakim silniku są one najmniej awaryjne i wogolę ?

No i teraz gwóźdź programu... czym się różni ACENTA VISIA I TECNA ? Wogóle co to jest ? Z góry przepraszam za to dla nie których zapewne głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi :)

Przynajmniej tak mowią...

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój ojciec uparł się na absurdalny pomysł jakim jest kupno w miarę ogarniętego diesla za ok 3000zł. Wiem, że to praktycznie niewykonalne, no chyba, że miałoby to być auto od znajomego, które jednak trochę znamy ale to też graniczy z cudem. Cóż, skoro jednak nie udało mi się przekonać ojca, że to niemożliwe to dołączyłem do poszukiwań. Od razu pojawił się pomysł na Nissana Primerę P10 2.0D. W sumie to nawet na etapie selekcji ogłoszeń widać, że znalezienie w miarę dobrej Primery (za ta cenę) jest trudne bo widać, że to już są zajeżdżone wraki i nawet nie ma co jechać i oglądać. No ale jak trzeba to trzeba. Znalazłem na przykład coś takiego: http://tablica.pl/of...ra-IDR1hP.html#

NIby tania, nawet podejrzanie tania. Po zatelefonowaniu do właściciela nie dowiedziałem się wiele więcej, to starszy człowiek, który twierdzi, że samochód jest w naprawdę dobrym stanie, silnik w porządku, karoseria rówinież, samochód jest garażowany a właściciel ma go od 6 lat i sprzedaje z powodu choroby, ponieważ teraz już nie może prowadzić. Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy. Chyba niewiele bo autko pojawia się na różnych portalach aukcyjnych już od jakiegoś czasu i skoro nie znalazło nowego właściela to chyba nie jest takie dobre. Za tą cenę oczywiście nie ma co się spodziewać cudów, jednak gdyby silnik, skrzynia biegów i karoseria były w dobrym stanie to byłoby rewelacyjnie, bo to stanowiłoby jakąś bazę. Nieważne jednak to co wydaje się na pierwszy rzut oka oraz to co mówi właściciel. Chyba mimo wszystko pokuszę się o obejrzenie auta bo w końcu nie mam aż tak bardzo daleko by dojechać. I tutaj pytanie do Was. Abstrachując już od tego, że w tym budżecie ciężko o taki zakup... Na co zwracać uwagę przy zakupie Primery P10, gdzie szukać oszywistych wad jak na przykład ogniska korozii, generalnie jak oglądać to autko bo dowiedzieć się możliwie jak najwięcej. Nawet jeśli uda mi się kupić samochód w tym budżecie to wiem, że będą wydatki, oby jednak nie były one wręcz gigantyczne.. Pozdrawiam.

Edytowane przez Janusz_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

forum polecił mi znajomy gdyż sam troszkę tutaj przesiedział i sporo się dowiedział więc stwierdziłem że i ja zagladne :)

Potrzebuję Waszej pomocy...

Przymierzam się do zakupu samochodu i coraz bardziej jestem za kupnem Nissana Primery tylko ciagle się zastanawiam nad modelem czy P11 czy P12...

biez p11 ja zdzisiejsza wiedzą i doświadczeniam brałbym p11

 

 

Możecie tak w skrócie napisać o plusach i minusach obu ?

 

 

+p11 tańszy w eksploatacji, trwalszy

-p11 mniejszy starszy

+p12 komfortowy, ponadczasowa sylwetka, pojemny

-p12 raczej awaryjny

ale na ogół jest jak dbasz tak masz

 

 

No i teraz gwóźdź programu... czym się różni ACENTA VISIA I TECNA ? Wogóle co to jest ? Z góry przepraszam za to dla nie których zapewne głupie pytanie ale kto pyta nie błądzi :)

 

 

 

wersje wyposażenia golas(6bag, pełna elektryka) wypas(xenon, kamera cofania, czujnik deszczu) full wypas(skóra+podgrzewane fotele, navi ) ale nie pomne, która co znaczy

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - Panów/Panie na forum!

Mam pytanie, czy warto brać P11 z automatem?

Proszę o informację, bo noszę się z zakupem, a nie chciałbym się zdziwić. Na co zwracać uwagę przed zakupem?

Auto ma przejechane (udokumentowane) 140tys. z silnikiem 2,0 benz. z 2000roku

Proszę o ew. kontakt gg:4630286 lub mail:sat.serwis@op.pl

Edytowane przez rachel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, przymierzam się zakupu auta, jesteście w stanie po zdjęciach ocenić czy wszystko wydaje się ok z samochodem?

 

http://www.auto.pl/gielda/osobowy_showone.php?zb5=g&zfn_in=405&z23t=N&zfn_in_1=405&z4z_in_1=38&kod=128v5j&zyr=3#none

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-C25586172.html

 

wstepnie interesuja mnie te dwa modele ze wskazaniem na ten pierwszy!

 

dzieki wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym wskazał na drugi ( zielony), teoretycznie lepszy silnik, hatchback poręczniejszy. Jeden szczegół przy tym pierwszym mnie zastanowil, juz podobny widzialem na jakims innym ogłoszeniu. Zielony ma trzy pokretła regulacji fotela kierowcy a niebieski jedno. Ja mam anglika i dla mnie to wygląda jakby ten niebieski miał siedzenie kierowcy przełożone z anglika czyli fotel pasażera ( u mnie tak jest . a kierowcy, czyli prawe ma trzy pokrętła. Na zdjęciu nie widac też czy ten fotel ma regulację oparcia odcinka lędźwiowego pleców. To tylko moje spostrzeżenie, może tak ma być. Niech sie wypowiedzą tez inni forumowicze, sam nie chce twierdzić ze tak jest napewno. Sam sie tez zapoznam z innymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieski na pewno ma fotele z anglika bo pasażera ma regulacje odcinka lędźwiowego, albo anglik albo siedzenia były przetarte i wymieniono, gałka biegów też zmieniona pewnie się rozpadła, pewnie była korekta licznika. Nie powinien mieć xeonów bo nie ma spryskiwaczy, chyba że zderzak wymieniony bo czujniki parkowania z przodu widzę pierwszy raz, no i malowane zderzaki bo dolna część i nakładki na progi powinny być czarne. A i poduszka pasażera inny kolor niż reszta deski. A najlepiej poszukaj z silnikiem 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za rzeczową odpowiedź. generalnie to nie wiem czy wybiore jeszcze primerę, ale jestem najbliżej tego samochodu w chwili obecnej. wy jestescie ze swoich zadowoleni?

 

ps: ta zielona primera ma rdzę nad prawym przednim kołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...