Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!

Miesiąc temu sprzedałem swoją P11.

Rozglądam się za jakimś autem.

Bardzo chcę pozostać przy marce gdyż byłem zadowolony ze swojego różowego bolidu.

Na forum nissana jest świetna atmosfera, zawsze pomocni są też forumowicze z Koszalina.

Myślę P12 kombi ale czym więcej czytam o tym modelu bardziej zaczynam się go bać.

Czy jest to taki problematyczny model, czy może jest to tak jak z tym silnikiem 1,8 w P11.144 że niby bierze olej i jest kiepski a dla mnie jako spokojnego kierowcy był ok. Tragicznych ubytków oleju też nie stwierdziłem.

Proszę o kilka rad od użytkowników P 12

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Mati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doswiadczenie z p11 to tylko po ostrym tuningu czyli mocno, sztywno, twardo i bardzo szybko więc nie mogę Ci powiedzieć specjalnie o porównaniach pomiedzy p11 i p12

Moge natomiast podzielić sie swoimi 7 lenimi przeżyciami bo tak to mogę opisać od miłości do nienawiści i tak sinusoida non stop aczkolwiek teraz bardziej niechęć, rozczarownie i miłość

mam p12 1,9 dci 150KM kombi - wszystko bez skóry zmieniarki, subwoofera i gps (brak szyberdachu i relingów ale to teraz widze, ze takie wersje też były)

pomijam okres gwarancji i niekompetencji serwisowych

+duży komfort podróżowania, pakowność, wystarczajaca moc silnika(120kucy), już raczej nie powalają koszty napraw, normalne akceptowalne spalanie ok do 7,2/100 miasto, beznadziejny wygląd zewnetrzny, kosmiczny środek, dobre oświetlenienie nocne(xenon+wielkie lampy) drogi, sprawne wentylacja(w normalnych warunkach bez obsługowa ustawiasz temp 20-22 i nic wiecej nie robisz przez 2-3 miesiące-potem przekrecasz o jeden stopień +/- j znowu nic nie reguljesz +fajne turbo na odparowanie przedniej szyby) i wiele inych zalet, o których nie myślę a ułatwiaja funkcjonowanie - dobra widoczność lusterka plus kamera i nawet moja żona cofa bez problemu(trzeba się nauczyć z tego kożystać), fotele maja to coś! co sprawia niemożnośc dokładnego dopasowania ale nie daja odczuć zmeczenia podróży

-nie będe sie rozpisywał nad usterkowoscią i wymieniał bo na forum jest wszystko opisane i jak to likwidować

usterki-słabe zawieszenie przenie do miasta, niski prześwit teren/zima(sanki zawieszenia), kiepska wentylacja przy<30 klima mało wydajna i w warunkach jesiennych permanentnie zaparowane tylne szyby przy komplecie osób, duży bagażnik seryjnie wyposażony w zapełniacze przestrzeni powietrza-szkoda(duże nadkola, steropian)

co jeszcze pomyślę i dopiszę

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jwa.

Dzięki za odpowiedź.

 

Z tego co napisałeś i z tego co wyczytałem to najrozsądniej pszukać P 11 w bardzo dobrym stanie, dbać i jeździć znowu kilka lat.

Tylko znowu się cofać.

W P12 kombi podoba mi się wygląd zewnętrzy jest inny niż wszystkie auta.

Aut do wyboru jest sporo w Polsce jak i w Niemcowni. Lecz opinie użytkowników są bardzo zróżnicowane od zachwytu do stanu skrajnego wyczerpania nerwowego.

Jedno jest pewne jak dbasz tak masz.

Albo też zależy na jaki egzemplaż trafisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati2 pchnąłeś Primkę z KUINGIEM ;) jak nei p12 to może celuj w maxi ;) jak byś już miał to przyjedź na wtyke ;) sprawdzimy co tam czyha, na nowego nabywcę ;) komp obsługuje nawet maybachy także damy radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema DINO

Znalazł się klient wypłacił kasę taką jaką chciałem no i poszedł do dobrych ludzi.

Teraz oglądam się pomału za czymś. Kwota 15-18 tysi. Co do silnika to obojętnie czy diesel czy benzynka(oczywiście montaż LPG)

Myślę o P12, żona o Tino. Pisałeś o maxi ale za tę kwotę to raczej marne szanse.

Jedno wiem na pewno, musi być z rodziny japońskich.

Na razie odbijam się moją zabawką W124 300TE lub podbieram żonie Polo

 

Pozdrawiam

 

P.S. Czy hasło Montaż LPG w twoim podpisie to prawda.

Czy w końcu Ktoś założy profesjonalnie i z dbałością LPG w Koszalinie

Edytowane przez Mati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dbasz tak masz

Dokładnie tak jest wiele rzeczy w moim aucie się nie zdarzyło lub było dużo później - myslę, że po wykonaniu pakietu startowego każde auto bedzie dobre a własciciel cieszy się z niego dwa razy

jak kupi i jak sprzeda

robie uczciwe wymiany płynów i filtrów oraz dbałość o motor a reszta to eksploatacja

pociesza mnie fakt, że mechanik nissana zastanawiał się nad zakupem p12 (jak to okreslił auto jest kompletną zagadką-jeden kocha drugi nienawidzi)i dokładnie tak jest - jest autem absorbującym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zanoszę się z zamiarem zakupu P11 1.8 ComfortHigh, trapi mnie kilka pytań odnośnie tegóż modelu.

 

1. Jak wygląda awaryjność łańcucha.

2. Czy komora bagażnikowa, miejsce gdzię mocuję się zapas, powinna być w kolorze nadwozia???

3. Na co w szczególności zwrócić uwage przy sprawdzaniu autka przed zakupem???

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kufer raczej powinien być w podobnej barwie ja mam wnekę matową a zewnetrzną metalik i nawet polonezy i fiaty miały taki sam kolor bagażnika

zbadaj czujnikiem słupki może to składak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mne jest inny kolor. Na zewnątrz mam taki grafitowy metalik a w środku wszędzie ciemnozielony.

Ze wskazówek - podobno w Primerach szybko pojawia się rdza pod klamkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja mam od czerwca p11.144 2.0 TD. Sprowadzona przeze mnie z Francji od prywatnego. Czysty przypadek. Jechałem z dziewczyna samochodem na wycieczke ;) Zatrzymalisny się zeby coś zjeść.

Facet miał ją przed domem i była tylna klapa uderzona i usłyszałem jak rozmawiał z sąsiadem ze chce ja sprzedać bo nie opłaca mu sie robić.

zagadałem i w sumie szczęście ze facet potrafił angielski :)

dogadaliśmy się,pomógł mi nawet załatwić wszystkie sprawy z brifem ;)

no i wróciliśmy juz 2 samochodami ;)

Z tego co do tej pory naprawiałem a mam ją od czerwca to:

*rozrząd

*oleje i filtry

*guma przegubu lewego

*pompe wspomagania

*Przepływomierz

 

*DO wymiany na już jest nastawnik HDK dawki paliwa bo obroty znacząco skacza i zamula strasznie.

 

Niestety wczoraj samochoód umarł i nie odpalił.

Najprawdopodobniej padl Immobiliser lub elektrozawór na pompie

 

Pojazd ma fabrycznie najechane 175tys

Jak sprowadziłem miał 166 tys.

Zamontowane zawieszenie Bilstein/ Eibach

Wyposażenie oraz spalanie można zobaczyć na mojej stronie:

 

http://www.autocentrum.pl/?FF=883&car_id=1999793490

 

Wdzięczny samochód lecz naprawde trzeba dbać. Zostawianie jednego problemu rodzi drugi aż sie tak nawarstwi że nie wiadomo w co ręce włożyc :)

A i dodam że jak go kupiłem to po przyjeździe przez 3 dni po 10 godzin nic nie robiłem tylko go czyściłem i znalazłem nawet czekoladę pod siedzeniami ;d

straszne brudasy Francuzi ;D

Pozdrawiam i ogólnie polecam!: D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Diesel'a odrazam bo są to jednostki w kooperacji z Renault i rózne opinie krążą.W Ogłoszeniu się chyba pomylił sprzedający bo nie ma silnika 1.8 DCI :)

http://www.autocentr...20km-2003-2007/

Benzyna 1.8 podobno olej wcina jak się patrzy nawet do litra na 1000 km ale na ten temat niech się wypowiedzą użytkownicy benzyn

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Znalazłem takie P 12. Może ktoś rzuci okiem coś podpatrzy coś podpowie.

 

1. http://otomoto.pl/ni...-C25374871.html

 

2. http://otomoto.pl/ni...-C26670029.html

 

3. http://allegro.pl/sh...item=2733992417

1,2,3 - golasy :)

 

Diesel'a odrazam bo są to jednostki w kooperacji z Renault i rózne opinie krążą.W Ogłoszeniu się chyba pomylił sprzedający bo nie ma silnika 1.8 DCI :)

http://www.autocentr...20km-2003-2007/

Benzyna 1.8 podobno olej wcina jak się patrzy nawet do litra na 1000 km ale na ten temat niech się wypowiedzą użytkownicy benzyn

1L litr na 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Bład jest w opisie ;)

Podane 1.8 i Diesel ;)

a nie było takowego ;)

No nie przesadzaj że az takie golasy ;)

NAVA nie w każdym dzisiejszym aucie jest nawet w opcji ;)

http://otomoto.pl/nissan-primera-idealny-jak-nowy-p12-C26670029.html

Mój faworyt ;)

W pierwszym linku za bardzo nie wierzę w ten przebieg ale to bym ocenil dopiero po obejrzeniu samochodu ;)

Starszy ale najlepsze wyposażenie i stan(bynajmniej na zdjęciach) I kolorek ;)

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-irmscher-zarejestrowany-C22534016.html

 

trochę abstrakcja lecz może się podobać.

Cena odstrasza ;)

 

1,2,3 - golasy :)

 

 

1L litr na 15 tys.

1,2,3 - golasy :)

 

 

1L litr na 15 tys.

 

 

Tak pomyliłem jedno zero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj że az takie golasy ;)

NAVA nie w każdym dzisiejszym aucie jest nawet w opcji ;)

http://otomoto.pl/ni...-C26670029.html

Mój faworyt ;)

kolor ładny ale to wersja podstawowa.... tapicerka materiałowa, plastikowa kierownica......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla posiadaczy p12 to fakt te modele to golasy ale nie to jest istotą skoro chcesz p12 to moim zdaniem

1 opcja mozliwy mały przebieg bo ta plaztikowa kierownica nie jest powycierana i śliska jak skóra w czarnej ale niepokojące może być to, ze jeśli to jest faktyczny przebieg to na polsich drogach napewno trzeba sie przygotować na niechybną wymiane całego przedniego zawieszenia - ok 1000pln gybys jechał na na dziagnostyke poświęc troche czasu i zdejmij osłonę silnika i dokładnie obejżyj blachy czy podłużnice i nakrętki sa tekie same zardzewiałe

jesli się dowiesz gdzie jest ta szara w stolicy to moę ją kiedyś podjechać oblukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Myślałem że sprzedać auto będzie trudno.

Trudno to jest ale kupić i to bardzo.

Zobaczę jeszcze jak wygląda sprawa u naszych zachodnich sąsiadów.

Poczytam jeszcze troszkę o X trail-u.

 

Pozdrawiam Serdecznie

Edytowane przez Mati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati2, jak by co to mam kolegę, który ściąga pod zamówienie i w normalnych cenach bez przeginania

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mateusz_P11_144

A ja polecam wycieczkę ;)

Weź dziewczynę bądź żone ;)

Zaplanuj sobie tydzień urlopu,zalej bak do pełna i wyrusz do Francji ;)

Poza zwiedzaniem masz szansę naprawdę tanio kupić samochód który może wizualnie będzie do poprawek( mam na mysli lakier oraz brudne wnętrze) lecz technicznie bez zarzutów. Naprawdę polecam. Sam tak kupiłem i nie moge narzekać ;)

 

http://allegro.pl/nissan-primera-sedan-2001-dieselek-klima-elektryka-i2763825394.html

 

 

A co sądzicie o tym??

bo cos mi smierdzi w tym:)

6 tys za takie auto to podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...