Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Na naszym forum w dziale SprzedamKupięSZukam chłopaki sprzerdaja swoje auta może tam warto poszukać???

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/86639-s-primera-p11144-16/

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KamilKarat

Witam,

Jestem nowy na forum więc przepraszam jeśli piszę, nie tu gdzie trzeba. Zastanawiam się nad kupnem Nissana Primery P11 2.0 td. Model z 1998 r. wydaję się być zadbany. Dziś w Krakowie przeszedł badanie diagnostyczne na mój koszt w serwisie przy ulicy Rakowickiej 9. Po dość szczegółowym badaniu mechanik wykrył zużyte tarcze, potrzebę wymiany drążków kierowniczych ,wyciek ze skrzyni, popękany pasek micro/klinowy no i pęknięta przednia lampa. Poniżej link do aukcji:

 

http://otomoto.pl/ni...-C26268833.html

 

Jestem studentem, samochód służył by mi do codziennych dojazdów na uczelnie 5 km jak i na wypady z ze znajomymi czy powrót na weekend do domu 100 km. Chciał bym zapytać posiadaczy primery, o to jaki jest to samochód ? Czego się można po nim spodziewać i na co uważać. Sprzedający jest bardzo pewny siebie, twierdzi że auto przygotował pod siebie. Wymienił sprzęgło, wtryski, płyny. Kupił felgi z nowymi oponami. Auto w środku wydaję się czyste i nie zniszczone .

Liczę na szybką odpowiedź Państwa bo nie ukrywam że zależy mi na czasie, auto się może w każdej chwili sprzedać.

A właśnie zapomniał bym, mechanik wykrył że auto było malowane. Miernik lakieru wykazał szpachle na lewym boku i prawym przednim zderzaku.

Poszukuje auta do 7-8 tyś , ta Primera w padła mi w oko. Oglądałem wiele innych aut wcześniej, ale okazywały się "trupami". A ten Nissan wywarł na mnie pozytywne wrażenie, aczkolwiek waham się :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 km w zimie dieslem = bez sensu=>dlaczego tyle pali (10 L/100 km)

Wahasz się to dobrze Poczytaj o dieslach i ich problemach http://forum.nissank...k-cd20t-diesel/

Na jakim to jest osprzęcie (pompa, wtryski) Sprawdź czapę silnika Jak była przegrzana to ten traktor to bordowy trup Sprawdź przedmuch i zobacz czy nie była ściągana.

 

Blacha ze szpachlą Wszystkie są takie od handlarzy a do tego od dziadka lub babci co to tylko do kościoła jeździł

PS Pierwszy post to przeniosłem następnym razem usunę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są zamki w obu przednich drzwiach, proponuje sprawdzić czy kluczyk otwiera i lewe i prawe drzwi. Była już o tym dyskusja i wyszło, że najprawdopodobniej w takich sytuacjach drzwi pasażera były wymieniane i pochodzą z anglika, bo większość Primer ma zamek tylko po stronie kierowcy. Do tego mniej problematycznym autem byłaby taka P11 ale z 1.6 benz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KamilKarat

Kupiona :)

Bardzo się ciecze z Primery, po drodze dosłownie płynie. Nic nie stuka, nie puka, każda pierdółka jest OK. Jedyne co to nie działa elektryka lewego lusterka (bolce trzeba założyć). Mam nadzieję że Nissan nie przysporzy mi problemów. Jest to moje pierwsze własne auto :) . Świeci się także engine hack przy włączaniu auta, gdy dodam gazu jest już OK. Mechanik dokładnie nie ustalił co to jest, ale najprawdopodobniej wystąpił jakiś problem w elektronice przy wtryskach. Po podłączeniu komputer nie określił co to jest. Trzeba by było rozbierać auto, co jest czasochłonne i drogie.

Co do moich dojazdów na uczelnie, będę musiał odpowiednio wcześniej wstawać by rozgrzać samochód no i nie żyłować go od razu. Tak jak to się przyzwyczaiłem robić w corsie b 1.0 benzyna, którą wcześniej jeździłem. Jakieś rady dla świeżaka ? Samochód będzie stał na zewnątrz, zakładanie pokrowca na noc ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Świeci się także engine hack przy włączaniu auta, gdy dodam gazu jest już OK. Mechanik dokładnie nie ustalił co to jest, ale najprawdopodobniej wystąpił jakiś problem w elektronice przy wtryskach. Po podłączeniu komputer nie określił co to jest. Trzeba by było rozbierać auto, co jest czasochłonne i drogie.

 

Weź i samemu sobie sprawdź co jest nie tak tylko przygotuj spinacz biurowy i znajdź gniazdo OBD

 

Tu masz opis mega dokładny:

http://forum.nissank...almera-primera/

 

Czy bedzie służył to zalezy jaki kupiłes,czy był uprzednio katowany czy nie, czy ktoś dbał czy nie.

Pierwsze co to rozrzad do wymiany oleje i filtry chyba ze wiesz ze było wymieniane(chociaż z rozrzadem bym nikomu nie ufał)

Co do rozgrzewania,jak stoi Ci na dworze to po przyjsciu do auta nic nie rób tylko go odpal a później pakuj plecak czy szpargały dopiero. Jak Ci pochodzi z 2 minuty na wolnych i bedziesz jechał normalnie(do 2200 obr/min zmiana biegu) aż do zagrzania silnika to to jest lepsz niz stanie i grzanie na wolnych obrotach.

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil wszystkiego naj i powodzenia oraz radości z twojego pierwszego auta.

 

A wracając do ogłoszenia skoro miło być na pniu sprzedane to czemu od Lutego było wystawione??? (pytanie retoryczne)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

chce kupic primere Gt, rocznikowo 97, z gazem sekwencyjnym, bardzo fajnie wyposazona wersja w sedanie.

cena jest tak smieszna ze zastanawiam sie i zastanawiam az glowa boli, auto nie jest bez wad bo trza ja podratowac, ale ma to cos a z racji ze mam juz jednego japonczyka sprawil ze chce miec drugiego

 

niestety, najwieksza pokusa ma maly problem, wlasciciel twierdzi ze zgubil klucze i pilot z centrala/alarmu, da rade jakos to ogarnac?? czy sa jakies mozliwosci na uruchomienie autka??

 

jesli zle pisze to prosilbym przekierowac mnie do innego dzialu/tematu lub bezposrednio prosze o pomoc na pw

 

dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszku dziwne - sprzedaje a nie ma kluczyków....

Osobiście sprawdziłbym taki pojazd bardzo dokładnie.

 

Co do nowych kluczyków i odpalenie autka to nie ma problemu. Są firmy które specjalizują się w takich sprawach. Dorabiają kluczyki na podstawie zamków.

 

Fajnie masz to wszystko opisane tutaj: http://regiomoto.pl/portal/eksploatacja/zgubiles-kluczyki-do-samochodu-sprawdz-jak-je-dorobic-poza-aso

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad@mus może jakiegoś linka daj do tej GT

Jak można zgubić klucze Weż ty sprawdż w wydziale komunikacji na kogo to stoi Bo może się okaże że sprzedaje cioteczny wujek kuzyna babci ze strony stryja swata :devil:

Kupowanie bez kluczy to kupowanie kota w worku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy mi ja w gazecie znalazl-obejrzal i powiedzial co i jak

na posterunku sprawdzona wiec jest ok, z tym ze nie ma narazie mowy o test drive czy ogolnie o ruszeniu jej z miejsca;/

jak narazie dorobienie klucza do immo i stacyjki na miejscu to najrozsadniejsze wyjscie-z tym ze kosztowne;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Z ta policja to tez takie wróżenie z fusów. Był ostatnoi typek który sprawdził auto na posterunku i było czyste. Lecz po zajesetrowaniu okazało się że było kradzione w Estonii. I ani auta (VW Touareg ) ani kaski (ponad 100 tys) Ja szczeże dałbym sobie spokój :)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cie interesują koszty kluczyka?!?!?!?

Klient chce sprzedać, to ma Ci samochód dać do oględzin jak i co, oraz do jazdy próbnej. W tym przypadku to nawet nie wiesz czy jest silnik, nie masz jak sprawdzić VIN zgodnym z DR, noi wiele innych podstawowych rzeczy.

Odpuść sobie lub niech sprzedający sam najpierw uporządkuje sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vin jest zgodny z DR, auto jest otwarte, brakuje jedynie klucza i pilota z alarmu,

dlatego kombinuje bo cena jest atrakcyjna, wlasnie ze wzgledu braku klucza, zaproponowalem gosciowi zeby klucz zrobil, powiedzial ze jak go zrobi to ccene da 4000zl, a tak jestem ugadany na 2000zl, róznica spora?? 2000zl za klucz?? no wlasnie tyle nie kosztuje klucz-tyle kosztuje wg mnie kot w worku.

auto jest uszanowane, lekko pognite ranty tylnych blotnikow, stoi na 16" alusach, wnetrze nie zniszczone, silnik suchy, bez wyciekow. tak-sprawdzalem, olej jest w silniku wiec nie z powodu jego braku silnik jest suchy.

sprawdzalem swiece, maja brazowy kolor wiec spalanie jest dobre, nie sa zarzucone olejem. tak samo koncowka wydechu, nie jest osmolona.

tak sprawdzilem stan samochodu, rzucilem okiem na podloge i progi, amorki suche, bujanie buda-test zdany

zdecydowalem ze jesli uda sie jakos zrobic klucze to go wezme, i dlatego pytam:

"jak sobie z tym poradzic"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Możesz link z serwisu wrzucic (jeśli wogóle jest wystawiony)

Tak jak CI mówimy z mirekg9 daj se spokój bo to jest jakaś lipa.

Ale zrobisz jak uważasz. Kod do kluczyka razem z dorobieniem grotu i zaprogramowaniem w aucie kosztuje 780 w ASO Nissan OPOLE.

A nie 2000 zł. Ten koleś co ściemnia i specjalnie nie chce samemu dorobic klucza. Bo bez nie sprawdzisz auta a jak podpiszesz umowe to masz klauzule że zapoznałes się ze stanem technicznym. SIlnik ma pewnie zatarty i wogóle nie odpala a Tobie próbuje wkręt wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał kluczyk który pasuje do drzwi i stacyjki i otwiera z centralnego to ok - a może i w centralnym ma zarazem i alarm?.

W serwisie na podstawie VIN kluczyk kosztował 700zł i dwa tygodnie czekania - ale dodaję, że to było dwa lata temu. Więc niech Ci klient nie wciska że 2 tyś, jeśli dorobi kluczyk.

MNIE TU BARDZO TO ŚMIERDZI, w to co Ty chcesz wejść.

Może są inni, co inaczej to rozumieją lub dadzą albo przetłumaczą inaczej.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

W serwisie na podstawie VIN kluczyk kosztował 700zł i dwa tygodnie czekania - ale dodaję, że to było dwa lata temu.

 

Teraz przynajmniej w opolu 780. Czas oczekiwania 14 dni roboczych czyli 3 tyg kalendarzowe, bo podobno sciągają kod z Japonii z głównego komputera lub a Anglii to już zależnie jaki komputer miałeś(tak powiedział mi facet jak chciałem dorobic bo sam mam jeden tylko)

NIE PCHAJ SIE W TO BO TO CUCHNIE NA KILOMETR!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem tu nowy

Mam takie pytanko, chcę kupic Primerę p12 1,8 w benzynce.

Wadą jest to że auto jest po gradobiciu i jak na swoj rok i właśnie to gradobicie ma ciut wysoką cene

ale nie o to chodzi, samochód ma naklejki nissanklubpolska na tylnej klapie.

Może ktoś coś bliżej o nim wie ? Może to któegoś z klubowiczów?

Auto jest po gradobiciu, maska i calusieńki dach, na fotach nie widac.

Wkleje link dla ułatwienia.

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/nissan-primera-p12-bogato-wyposazony-zadbany-ogl5488221.html

Samochód jest z Gdańsku ale numery rejestracyjne ma inne, nie wiem czy nie LU, nie pamietam jak go oglądałem.

 

Bardzo dziękuje za wszelkie rady i pomoc.

proszę także o opinię jak radzi sobie 1,8 z tą budą i masą, głownie uzywam auta w mieście

Dziękuje raz jeszcze

 

Krzysiek Gdańsk - może przyszłu użytkownik P12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2000zl za klucz?? no wlasnie tyle nie kosztuje klucz-tyle kosztuje wg mnie kot w worku."

misie-nie napisalem ze 2kola za klucz tylko za kota w worku :)

klauzula z umowy standartowo brzmi: "zapoznalem sie i jest mi znzny stan techniczny"

nie wiele osob wie ze mozna ja zmienic przykladowo na: "wlasciciel pojazdu zapewnia ze technicznie jest bdb, jednak nie mozna bylo tego zweryfikowac poniewaz w dniu zakupu nie bylo mozliwosci na uruchomienie silnia z powodu braku kluczyka, zastrzegam sobie mozliwosc zwrotu samochodu uwzgledniajac powyzsze w terminie do 30dni kalendarzowych jesli stwierdze:

-uszkodzenie silnika,

-uszkodzenie skrzyni biegow lub zespolu napedowego

-itd"

 

jestem przekonany ze kazdy ma prawo w ten sposob zmodyfikowac umowe kupna sprzedazy gdyz jest to umowa cywilno prawna

OGOLNIE-chcialem sie dowiedziec jak pozyskac nowy kluczyk, widze ze jest to mozliwe w ASO i dziekuje za takie duze zainteresowanie:)

czekam na kolejne posty w w/w sprawie

 

nie spie-jest to ta prima:) wczesniej mialem tylko kom z gazety cos tam bielsko wiesci czy cos ;)

czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, tak to jest jak się coś lub kogoś nie zacytuje lub niedopowie.

Bo patrząc post po poście, to są podawane dwa inne samochody.

 

PS..... sorki, ale akurat dwa posty minęły się w czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

mozna ja zmienic przykladowo na: "wlasciciel pojazdu zapewnia ze technicznie jest bdb, jednak nie mozna bylo tego zweryfikowac poniewaz w dniu zakupu nie bylo mozliwosci na uruchomienie silnia z powodu braku kluczyka, zastrzegam sobie mozliwosc zwrotu samochodu uwzgledniajac powyzsze w terminie do 30dni kalendarzowych jesli stwierdze:

-uszkodzenie silnika,

-uszkodzenie skrzyni biegow lub zespolu napedowego

-itd"

 

jestem przekonany ze kazdy ma prawo w ten sposob zmodyfikowac umowe kupna sprzedazy gdyz jest to umowa cywilno prawna

 

Juz Ci spieszę z odpowiedzią. Oczywiście możesz ale i tak nikomu to nie potrzebne bo ja jako sprzedający nie zgodziłbym się NIGDY na taka adnotacje z prostego powodu:

Auto ci się nie spodoba,specjalnie zniszczysz silnik i mi go oddasz ;)Albo urwiesz wał napędowy.

Tak to nie działa. Sprzedałem wiele pojazdów już i wiem że kupujący są tak wymyślaci że głowa boli. Chcieli by np zeby 16 letnie auto miało wszystko wymienione i idealny kolor bo przecież"oni je kupują"

Moim zdaniem nie pakuj się w to. Jest też inna opcja. Zmiana wszystkich zamków i ECU i taniej by to wyszło niż nowy kod ;))

Bo koszt zamka do drzwi kierowcy,do stacyjnki i ECU nowy to jakieś 300 zl na złomie + wymontowanie całkowite alarmu (100 dla dobrego elektryka co się zna :)

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz

Pan mietek twierdzi ze stan auta mechanicznie nie jest dobry a bardzo dobry!! + szeroki usmiech + euforia w oczach + pewne kiwniecie glowa

skoro tak to na taka adnotacje sie zgodzi ;p i tyle

i dochodzimy do sedna, skoro auto really jest ok, i jesli really mu sie najzwyczajniej w swiecie nie chce tego klucza dorabiac to powinien pomoc mi wypchac auto z podjazdu, podpisac umowe z w/w adnotacja i pomachac mi reka do lustra wstecznego

jesli tak nie bedzie, a widzi ze jestem zwykly chopek, a ja widze ze on jest zwykly chpek, to znaczy ze ja jestem zwykly chopek a on jest cfaniak i zlom sprzedaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...