Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

szukam p12 hatchback !!! po lifcie koniecznie w benzynie pojemność obojętnie, manual !! kujawsko-pomorskie / wielkopolskie nie dalej :)

Jeśli coś macie podeślijcie mi na maila: clauwi (at) wp.pl

Edytowane przez Prisienka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

widzę że szuaksz takiego auta jak moje :-) dobry wybór, silnik idealny do tego modelu. Tak po zdjęciach wygląda wszystko bardzo ładnie, nie ma się do czego przyczepić. Ten drugi dość drogi po doliczeniu opłat, nawet uwzględniając to że nie jeżdżony w Polsce. Poczytaj poprzednie wpisy w tym temacie, to będziesz wiedziała na co zwrócić uwagę jak juz wybierzesz się na oglądanie.

Gdzie szukać auta? mimo dość dobrych cen na zachodzie ja jednak szukałbym w Polsce, tutaj znalazłem swoje i nie żałuję. Po podliczeniu wszystkich kosztów wcale nie wychodzi taniej sprowadzenie, nie mówiąc już o tym jakby jeszcze komuś za taką usługę zapłacić. Internet jest dobrym miejscem, tylko raczej szukaj czegoś w swojej okolicy. Ludzie potrafią naprawdę bezczelnie kłamać że wszystko jest super bo sądzą że jak już przejedziesz pół kraju żeby obejrzeć auto, to i tak i tak weźmiesz.

 

Za Twoją radą przejrzę wątek w poszukiwaniu elementów na które należy zwrócić uwagę przy oglądaniu auta. A co do ofert na zachodnich portalach - to faktycznie ceny dobre, no i przebiegi bardziej wiarygodne. Na naszych portalach mało, oj mało jest ofert.. żywcem nie ma sie czego czepić. Ale skoro szukam już sporo czasu, to bedę cierpliwa, w końcu trafię (mam nadzieję) na dobry egzemplarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też radze poszukać w PL, trochę to trwało ale mi też się udało znaleźć fajny egzemplarz za przystępną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ofert na zachodnich portalach - to faktycznie ceny dobre, no i przebiegi bardziej wiarygodne.

 

Ale tylko pod warunkiem kupowania od osoby prywatnej na zachodzie lub z naprawdę "zachodniego" komisu. W Niemczech i Holandii jest mnóstwo komisów prowadzonych przez Ukraińców/Litwinów/Rosjan i tam się dzieją takie rzeczy... no, takie jak u nas :-) ciężko o oryginalny przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam p12 hatchback !!! po lifcie koniecznie w benzynie pojemność obojętnie, manual !! kujawsko-pomorskie / wielkopolskie nie dalej :)

Jeśli coś macie podeślijcie mi na maila: clauwi (at) wp.pl

A to jeszcze nie kupiłaś? Czy to kolejne podejście?

 

Witam szukam Primery P11 -P12 w automacie na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie?Dzięki za infa i porady

Skup się na p11 design i wyposażenie zrekompensuje bezawaryjnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jwa - wtedy kupiliśmy diesla ale sie rozsypał(turbina) dlatego chcemy benzynke ...

obecnie na stanie sedan i kombi :P ale jak pojawi sie hatchback pożegnam sie z moim sedanem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marioborek

Zawsze jest tak że jak kupimy tanio to zawsze jest coś do roboty , sprzedający nie jest głupi i w epoce internetu dokładnie wie po ile chodzi jego samochód , więc skoro kupujemy tanio to zawsze musimy trochę w niego włożyć , oby nic poważnego nie było do naprawy . Ja kupiłem swoje P 12 miesiąc temu wiedziałem że cena jest atrakcyjna więc się nie wściekam że mam sporo drobiazgów do naprawy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdarzają się "rodzynki" i trzeba ich szukać. A nóż się trafi!!!! Ja swój poprzedni samochód sprzedałem, powiedzmy od razu!!! --- Posiadałem wszelkie paragony, fakturki i stany liczników, przy jakim dany element był wymieniany.

Dokładką był bagażnik na dach + dwie szyny na rowery, sprężyny tylne nówki /gdyż zakupiłem nówki od combi i takie założyłem-butla w kole/+pełne koła zimowe z pięknym bieżnikiem.

Ale i tak jednemu się nie podobało, bo stan licznika 250tyś., więc zapytałem się jaki chce mieć i niech przyjedzie za tydzień - lecz to nie będzie się zgadzało z moją buchalterją.- Odwócił się i więcej go nie widziałem.

Nikt nikomu nie dogodzi. Suma sumarum sprzedałem 2tysie taniej niż ceny giełdowe-wywoławcze które były bez dodatków.

Ale mnie była potrzebna kaska, bo już pod blokiem stała TINKA.

Także nie zawsze co tanie, to złe.

Często ten samochodzik widzę w swoim mieście i nadal jest świecący, błyszczący /kolor czarny/ i nawet na tych samych numerach, gdyż kupiony w tym samym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dbasz tak masz. Jesli auto było dbane to napewno mimo drobnych napraw następca będzie zadowolony. Wiem to po swoim aucie - wiele osób mimo mojej ciezkiej nogi jest zainteresowanych moim autem bo wiedza, ze auto jest doinwestowane i zadbane.

Znajomy jak sprzedał swoja Almere to włąsciciel po pół roku do niego zadzwonił i podziękował mu za auto.A na świeta życzenie mu składają tacy są wdzięczni, ze nie dokładaja ani złotówki do niego.

Ale to jak piszesz są Kwiatki i trzeba na nie polować i czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marioborek

ja tylko jeszcze naprawię zgrzytające zamki i wycieraczki które lubią się na pierwszych dwóch pozycjach zatrzymywać , no i rdze wyłażącą spod mocowania siłownika tylnej klapy i będzie jak nowy . mam nadzieję że potem tylko pozostanie mi upiększać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozglądam się za p10. Dzwoniłem do właściciela i mówi, że tą p10 ma 3 miechy może ktoś ją kojarzy z was ?? Chce jechać na weekendzie ją obejrzeć na co zwrócić szczególną uwagę ?

 

http://tablica.pl/oferta/nissan-primera-p10-2-0-lpg-CID5-ID2lLr3.html#1b940c8beb;r:13;s:

 

Jak mi się uda to pojadę p10 będę miał od razu na porównanie a jak nie to zostaje p12 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pomka01

Witam!

Zastanawiam sie nad kupnem nissana primery 2004r. co sądzicie o tym aucie? jest zawodny lub nie, jakie ma mankamenty? benzyna czy diesel? spalania itd prosze o wpisy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cie wyposażenie to p12 jest wspaniała i w zasadzie nie można jej nic zarzucić. Ale jeśli szukasz niezawodności to bierz p11.

Benzyna-Diesel zależy od kilometrów i gdzie - miasto/trasa? Samemu czy z towarem - gaz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marioborek

hej .. P12 to dość komfortowy samochód i jeśli będziemy o niego dbać to nam się odwdzięczy . Mam diesla bo wydawało mi się że tak przysadzisty samochód to powinien być w dieslu , większy moment obrotowy od benzyny i mniejsze spalanie - silnik 2.2 w mieście nie przekracza 7 litrów .... w trasie poniżej 6 . Wystarczające wyposażenie w standarcie i wnętrze które nie można pomylić z innym autem , zegary na środku i panel w kształcie półki - dziwaczne ale ma swój klimat i może się podobać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macabra

witam szanowne grono

jestem w trakcie zmiany auta (Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi) i nie wiem czy w dobry dział trafiłem ale jakoś lepszej opcji nie znalazłem , mianowicie zamierzam nie bawem obejrzeć nissana p12

http://otomoto.pl/ni...-C27834895.html

proszę o ocene i ewentualnie na co zwrócic uwagę przy oględzinach, może jakieś +/- dotyczące tego modelu ktoś napisze.

z góry dziękuje i pozdrawiam.

  • 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie ten temat ;)

Było sporo pisane o p12 i starszych modelach opinie i +/- .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam szanowne grono

 

proszę o ocene i ewentualnie na co zwrócic uwagę przy oględzinach, może jakieś +/- dotyczące tego modelu ktoś napisze.

1,8 słaby motor

Widziałeś auto 10 letnie z przebiegiem 100000?? U Niemców???

A reszta

Poczytaj sobie ten temat ;)

Było sporo pisane o p12 i starszych modelach opinie i +/- .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macabra

Poczytaj sobie ten temat ;)

Było sporo pisane o p12 i starszych modelach opinie i +/- .

 

no fajnie fajnie wątek ma 174 strony życia by nie starczyło :0recourse:

a powiedzcie mi panowie jak jednostki 1.9 DCi i 213k nalatane, warto się zainteresować ? kurcze commmon rail jakoś mi nie leży mondka mam CR fajne autka ale jak wtrysk lub pompa CR pierdnie to bez komentarza.....

http://otomoto.pl/ni...-C27402532.html

bo jeszcze znalazlem P12, prywatne ogłoszenie z silnikem 2.2 DTi dobra jednostka ?

Edytowane przez macabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fajnie fajnie wątek ma 174 strony życia by nie starczyło :0recourse:

a powiedzcie mi panowie jak jednostki 1.9 DCi i 213k nalatane, warto się zainteresować ?

http://otomoto.pl/ni...-C27402532.html

Czytaj od tyłu kolejne posty i pomijaj krótkie wpisy.

Strasznie dużo chemii jest użyte do mycia tych silników.

Gdybyś wziął 1,9 to mogę Ci stworzyć całą listę obsługi p12 1,9.

Brak ESP

Na pewno wadliwa elektronika ale można jeździć ze świecącymi się kontrolkami jeśli komuś to nie przeszkadza.

Ten model był robiony przodem a Lewym bokiem dwa razy. Bo jeśli ma Xenony - (spryskiwacze brak regulacji poziomej lamp) Prawa lampa jest matowa a powinna być spalona na brązowo a lewa jest czysta (chyba ,że polerowane). 200kkm kiedy była robiona turbina (1000pln) Kiedy było robione sprzęgło (3000plndwumasa 1500plnzasdtępcze). Jeśli wierzyć przebiegowi rozrząd co 120000 to masz go do roboty za 20000 (1000pln) Jeśli jeździsz po dziurach co dwa lata wymiana zawieszenia. Wachacz strona 200pln. Tylne gumy stabilizatora (50pln) Łaczniki stabilizatorów 30pln szt/x4. Stan zawieszenia sprawdzisz na rolkach. Na kanale sprawdź wycieki z silnika - trzeba zdjąc dolną osłonę silnika. Jesli tylko poci się po misce - można jeździć. Jeśli wytrzesz a olej zbiera się na łączeniu skrzyni z silnikiem to maszdo roboty uszczelniacze wału i miski (1000pln)Jeśli miałeś diesla i wiesz jak dbać o motor to jeszcze pojeździsz.

KONIECZNIE ROZGRZEWAĆ SILNIK i można dalej go katować -KONIECZNIE STUDZIĆ SILNIK

TO AUTO NIE TOLERUJE PÓŁ ŚRODKÓW Jak coś robisz to musi być to zrobione uczciwie i po bożemu od początku do końca. Każda partanina powoduje powroty i reklamacje.

Urywa się masa. Trzeba zaraz po zakupie zamontować obejście od akumulatora do silnika i po problemie. Przy okazji sprawdź kabel + przy klemie. Masa tylnej lampy...

ITD ITP ETC ale to gdy kupisz p12 1,9

Realne spalanie od max min4,5 do 7,5max max - wliczone studzenie turbiny.

wymiana oleum i filtrów z tym przebiegiem polecamy (po wielu konsultacjach i rozmowach na forum) co 10000 (filtr oleju i powietrza)

filtr paliwa 60000

kabinowy co 2 lata przed jesienią bo będą strasznie parowały szyby

Raczej lać dobrą ropę (V power Gold Verva) - 0,5-1L/100km oraz bo ponieważ.....

Miłej i przyjemnej eksploatacji

P12 to nie jest auto o którym zapomnisz - zawsze przypomni Ci o sobie permanentnie potrzebuje opieki i akceptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macabra

jwa :thumbsup: !!!!

kurcze lubię diesle ale teraz nam się nieco zmieniła sytuacja i autko generalnie bedzie do jazdy po mieście, krókie odcinki i czasami na weekend wypad dalszy, i jakoś mi wszystko przemawia za PB. Dlatego też sprzedaje mondka w TDCi

a co powiecie na ta opcje uczciwa ?

http://otomoto.pl/nissan-primera-serwis-niemcy-bezwypadkowy-C27787263.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

jak lubisz diesele to kup p11.144 z 2.0 TD i bedziesz miał spokój ;)

jwa CI wyczerpał temat w 100 %.

P12 do udanych i bezawaryjnych nie należy ale wybór nalezy do CIebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...