Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

 

Coś mam pecha do tej stronki. Teraz postanowiłem sprawdzić córki Micre K11. Wychodzi paradoks - figuruje Vw-Passat B6.

Micra jest zarejestrowana od 1997 i wszelkie dane są zgodne /karoseria,tabliczka,dokumenty/, po za oczywiście tę stronką.

Lecz gdy zmienię jedną literkę - orginalne U na V, to dopiero jest Micra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoks-po cholere montowali skoro i tak wiedzieli że nie będzie działać ;D

Ja miałem szczęscie bo trafiłem na rozsądnego handlowca, który od razu mi powiedział, że nie ma Polski w navi i szkoda kasy na DVD.

Szkoda, że nie dodał, że za dwa miesiące skońćzą produkcje bo taka nieudana :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po czasie. Sprawy się mają tak generalnie się wyleczyliśmy z Primery byłem widziałem jechałem no i co moge powiedzieć opcja z komisu PB 1.6 silnik niemyty, na wolnych obrotach falowały obroty (-5°C) bagnet ze spolonym olejem nie wiem znawcą nie jestem ale od razu mnie to zraziło. dCI 1.9 też komis 203kkm zostawiony w komsie w rozliczeniu bez znanej historii , jakieś takie wszystko tajemnicze, klimat w komsie nam się nie spodobał i się jakoś zraziliśmy, opcja trzecia 2,2 w dieslu konkretny sprzedający auto technicznie sprawne ale przerysowany gwoździkiem po długości prawa strona, błotniki tył i przód do malowania, lampa tynia zbita, środek auta bez komentarza. Co do jazdy nawet fajnie nie powiem samolot normalnie :). I co wpadł nam w oko Scenic II tak trochę primery i cmaxa :) o taki http://otomoto.pl/renault-scenic-C28286876.html bez wała przebieg sprawdzony po VINie w Renault 30 kkm temu wymieniony rozrząd, płyny itp na bierząco, jedyny mankament nie działający wyswietlacz radio i termometr z tego co mówił a pozatym podobno OK, tylko gościu nie wiedział czy ma DPF dziwne troche, w piątek jedziemy obejrzeć jest też opcja w PB http://otomoto.pl/renault-scenic-1-6-16v-79tys-solar-dach-zadba-C28025008.html tylko ten przebieg no cóż komis.

Także dziękuje panowie za rady ,wskazówki życze jak najmniej problemowego użytkowania waszych autek. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Silnik 1.9 w tych Scenicach nie mają DPF'u ;)

Polecam opcję diesel'ka bo benzyna w renault Cie zje z kopytami chyba ze roczne przebiegi na poziomie 5 tys masz zamiar robić to wtedy PB jak najbardziej.

O tym silniku 1.6 115 KM moge CI historie napisać ;)

Spalanie rzeczywiste 7.5-8 benzyny w mieszanym. W trasie do 7 zejdziesz w mieście nawet do 9 L/100 km.

Silniki 1.6 jest taki trochę niewystarczający do masy pojazdu ale na spokojną jazdę wystarczy ;)Cichy ale wymaga bieżącego serwisu bo byle zanidbanie i problemy narastają. Nie chce się tu rozpisywać bo to nie ten temat,jak chcesz więcej info napisz na priv to moge Ci co nie co napisać; )

A no i porozglądaj się za Laguną w DCi bo naprawdę fajne auta ale roczniki 2006-2007 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh z ciekawości wpisałem swojej primki vin i zastanawia mnie skąd wiedzieli że wymieniałem silnik na vvl w pozycji moc wpisane jest 140kw/190km nawet w tej chwili jak zmieniłem z SR20DE na SR20VE troszkę do tych 190 brakuje ale może oni wiedząlepiej he he he :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas33

Witam

zastanawiam się nad kupnem Primery przygladam się dwów ogłoszeniom i mam pytania .

 

1.Jest to 1.8 lpg. http://otomoto.pl/ni...-C28351872.html

 

auto wydaje mi się w przystepnej cenie ,może ktos coś podpowie lub zna to auto oglądał.

 

 

2. http://otomoto.pl/ni...-C28320185.html

 

tu mam pytanie ,chodzi mi o skrzynie czy nie sprawiają problemu i o różnicę w spalaniu miedzy 1.8 a 2.0

sporo jeżdze po miescie ,

 

Z góry dziękuję za pomoc ,nie znam się i obawiam się jechać a wiadomo handlarze zawsze mówią że auto super ,pózniej sie okazuje że jest inaczej.

Edytowane przez wojtas33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej strony z dekoderem VIN to wszystko u mnie się zgadza poza mocą silnika.. zabrano mi 6 szkap :D

 

Witam

zastanawiam się nad kupnem Primery przygladam się dwów ogłoszeniom i mam pytania .

 

1.Jest to 1.8 lpg. http://otomoto.pl/ni...-C28351872.html

 

auto wydaje mi się w przystepnej cenie ,może ktos coś podpowie lub zna to auto oglądał.

 

 

2. http://otomoto.pl/ni...-C28320185.html

 

tu mam pytanie ,chodzi mi o skrzynie czy nie sprawiają problemu i o różnicę w spalaniu miedzy 1.8 a 2.0

sporo jeżdze po miescie ,

 

Z góry dziękuję za pomoc ,nie znam się i obawiam się jechać a wiadomo handlarze zawsze mówią że auto super ,pózniej sie okazuje że jest inaczej.

 

Ja bym brał 2.0, z tego co wiem 1.8 lubią żreć olej, a różnica w spalaniu raczej znikoma.. co do automatu to fajna sprawa, no i po mieście rewelka.. nie musisz wachlować prawą ręką, chyba, że lubisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zastanawiam się nad kupnem Primery przygladam się dwów ogłoszeniom i mam pytania .

 

1.Jest to 1.8 lpg. http://otomoto.pl/ni...-C28351872.html

 

auto wydaje mi się w przystepnej cenie ,może ktos coś podpowie lub zna to auto oglądał.

 

 

2. http://otomoto.pl/ni...-C28320185.html

 

tu mam pytanie ,chodzi mi o skrzynie czy nie sprawiają problemu i o różnicę w spalaniu miedzy 1.8 a 2.0

sporo jeżdze po miescie ,

 

Z góry dziękuję za pomoc ,nie znam się i obawiam się jechać a wiadomo handlarze zawsze mówią że auto super ,pózniej sie okazuje że jest inaczej.

 

 

 

 

Poszukaj dobrej p11 chyba, że lubisz gmerać pod autem i zależy ci na super wyposażeniu.

Jesli chodzi o skrzynie to dopóki nie pojedziesz to nie będziesz wiedział. Tutaj lepiej się umówc do jakiegoś serwisu ze skrzyniami. Bo gra warta świeczki jeśłi świeczka jest cała nie połamana. Diagnostyka skrzyni 200 remont 6000. Auta sprowadzone więc napewno trzeba będzie niedługo robic w nich zawieszenie (300pln strona wachacz) Reszta kosztów w podobnej kwocie. Przemyśl.

Edytowane przez jwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mam jakiś problem z kompem i wyswietla mi dwa razy odpowiedź lub nakłada na cytat. :(



Dzięki mam jakiś problem z kompem i wyswietla mi dwa razy odpowiedź lub nakłada na cytat. :(



Dzięki mam jakiś problem z kompem i wyswietla mi dwa razy odpowiedź lub nakłada na cytat. :(



o albo 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Witam. A powieciecoś o silniku TD 2.0 wczoraj taką nabyłem... Na co uważać jakie są opinie?

 

 

Poczytaj ten temat!! Jest million postów o 2.0 TD i o tym co należy robić. W tym temacie,zakładka 168 jest mój post bardzo obszerny na temat 2.0 TD :)

I UZUPEŁNIJ PROFIL !!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas33

Więc tak dzwoniłem dziś i rozmawiałem na temat tej 2.0 p12 gość twierdzi że poza tymi obtartymi zderzakami jest ok, skrzynia chodzi dobrze płynnie zmienia itd ,wszystko niby sprawne ,gaz brc od trzech lat ,właściciel starszy facet ,wiadomo że kombi nikt nie brał do sportowej jazdy ,ale obawiam się tego auta ,jechać inwestować 200 zł i więcej w samo sprawdzenie skrzyni ,kurcze myslałem że jeżeli ładnie zmienia biegi itd to ok ,sam już nie wiem ,też czytałem że one sporo palą do 15 l w mieście ,np galant 2.0 w kombi pali te 12 raczej nie więcej tez w automacie mam znajomego więc mi nie ściemnia ,i tak się zastanawiem czy nie lepiej poszukac galanta niby solidniejsze auto ,i nawet jak automat to naprawdę bez obaw jak chodzi płynnie .Może ktoś coś dorzuci od siebie http://otomoto.pl/ni...-C28320185.html to nissan , a to Galant myslę że bardzo fajny tyle że starszy http://otomoto.pl/mitsubishi-galant-nardi-skora-full-tiptronic-lpg-C27434338.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Mi osotniscie bardziej do gustu przypada galant.
za wygląd ogromny plus,duży minus za wnętrze bo w porównaniu do P12 to widać przepaść i to kilkunastu lat ;)
Silniki Mitsubishi ma dobre a o skrzyni się nie wypowiem bo nie znam sie kompletnie na automatach i samemu nigdy nie będe jeździł automatem bo ja musze czuć samochód i samemu zmieniać ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże auto kontra nowoczesne. Klasyk kontra dobre wyposażenie. Wybór jet twój. Najlepiej wsiądź i się przejedź. Poszukaj podobnego w swojej okolicy i porównaj.

Serce kontra rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega miał Galanta w takiej budzie i automacie tyle że silnik V6 2.5 (160 KM) i palił mu koło 13, także w 2.0 spokojnie jest 12 do zrobienia. Bardzo sobie chwalił automat w Warszawskich korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas33

no właśnie o to chodzi ,szkoda prądu na wachlowanie ,co do galantów to naprawdę palą rozsądnie ,i gdyby ten z ogłoszenia był 2.5 to chwili bym się nie zastanawiał ,2.0 obawiam się że to będzie muliło i denerwowało strasznie.primera raczej odpada bo przesada 15 l kotłuje ,więc lepiej coś z większym motorem oszczędniejszego tyle że Galanty stoją grubo w cenie widocznie auta dobre ,zresztą jak większość japończyków ,miałem juz parę między innymi Hondę accord,Civica vti b16a2,Galanta 1.8 z 92 r w sedanie,i w porównaniu z np leonem ARL w dieslu to nigdy więcej kopciucha ,dwu mas pompowtryski ,turbina i w sumie nawet po strojeniu i założeniu większej turbo z moca 200km,415 nm szału nie robił ,nie lubię jak auto się wkręca max do 5 tyś ,nie to jak vti od 5 zaczyna dopiero się rozwiercać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość allblackeverything

To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich użytkowników. :-)

Właśnie odebrałem prawko i rozglądam się za pierwszym autem. W oczy rzuciła mi się taka Primerka - http://otomoto.pl/nissan-primera-1-6-C28344196.html

Wiem, że ciężko jest ocenić stan samochodu po zdjęciach, ale jeśli możecie, to proszę, napiszcie, czy warto w ogóle brać ten samochód pod uwagę i tracić czas na dojazd i osobiste sprawdzanie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Powiem tak. Moge Ci doradzić jeżeli chodzi o wyposażenie i budę bo o 1.6 nie mam prawa się wypowiadac bo nie znam się na tym silniku.
Jak za tą cenę to auto warte oglądnięcia. ESP mówię od razu że nie ma i ktoś na wyrost napisał.
Stan wnętrza jak i budy określiłbym jako dobry+ jak na te lata aczkolwiek przebieg ma prawdopodobny bo wnętrze wygląda jak moje a ja mam 180 tys pewne więc to jest +.
Tylko dziwi mnie ogloszenie bo tu napisane polski salon a tu sprowadzony-zarejestrowany. Moim zdaniem warto go obejrzeć,przejechac się. Bynajmnije będziesz wiedział czy dobrze się w nim czujesz. To sa bardzo fajne auta i jak będziesz dbał to odwdzięcza Ci się długoletnią bezawaryjną jazdą ;)
+ za dzienne światła ;)


a i bym zapomniał. Pamiętaj że jak pokażesz się wśród ziomków nissanem to zawsze masz większy szacunek niż passatem czy golfem ;P
A po drugie samozadowolenie że masz auto inne niż wszyscy(mieszkam w miejscowości gdzie jest 16 tys ludzi i na to całe miasto sa 3takie. Mój w hatchbacku i srebrny w sedanie i niebieski w kombi ) Wg mnie-WARTO!!

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilka lat P10 z silnikiem 1.6... to auto jeździ tak średnio ;-) a P11 jest jeszcze cięższa. Oczywiście zależy czego się oczekuje. Do w miarę dynamicznej jazdy po mieście wystarcza, na trasie też idzie go jakoś rozbujać. Jak na pierwsze auto to może i lepiej, żeby nie kusiło :-) No ale demon to nie jest. Szukałbym raczej 2.0 który jest idealnym silnikiem do tego auta, 140KM już tu trochę czuć - tylko że jest ich strasznie mało na rynku.

 

Co do samego egzemplarza to miał malowane plastikowe nakładki na progi, można się zastanawiac czemu - tak się komuś podobało czy może coś się tam działo. W każdym razie na żywo warto się przyjrzeć. Oryginalnie powinien miec albo cały czarny pas na dole albo cały w kolorze.

 

No a z tym co pisze Mateusz w pełni się zgadzam, auto niepowtarzalne i jak za te pieniądze dobrze wyposażone.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

ALbo miał je malowane albo fabrycznie miał takie a zderzaki miał zmieniane,bo ja np mam wszystko w kolorze i tak fabrycznie jest ;)

To jest już model Lift liftu czyli ostatnni model.
Wg mnie ma zmieniane zderzaki bo lift liftu miał wszystko pod kolor już. Ale nawet jesli-to nie jest nowe auto i jakąś historie na pewno miał. ;)
Jedź z kims ogarniętym oglądnąć i oceń samemu ;)
A i patrz czy nie dzwoni w silniku-znaczy że rozrząd jest rozciągniety i do wymiany (tu nie ma paska tylko łańcuch) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to pierwsze auto to może być 1,6 ;)

ja takim jeżdżę z tego samego roku, tylko w sedanie. 

To fakt, że brakuje trochę mocy ale da się jeździć normalnie i po mieście i po rasie i na autostradzie

wygląda na zadbany, za taką sumę warto podjechać i zobaczyć.. 

zwróć też uwagę na zawieszenie z przodu, bo niestety górne wahacze primer to znana bolączka

dowiedz się dokładnie jaki to model silnika, czy GA16DE, czy GQ16DE, bo od 2001 roku montowali ten drugi, a z nim możesz mieć kilka niespodzianek z dostępnością niektórych części i ich cenami ;) Z opisu wynika że to GA ale kto to wie.. ;)

I tak jak pisali wcześniej coś z tymi listwami jest dziwnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALbo miał je malowane albo fabrycznie miał takie a zderzaki miał zmieniane,bo ja np mam wszystko w kolorze i tak fabrycznie jest ;)

 

To jest już model Lift liftu czyli ostatnni model.

Wg mnie ma zmieniane zderzaki bo lift liftu miał wszystko pod kolor już. Ale nawet jesli-to nie jest nowe auto i jakąś historie na pewno miał. ;)

Jedź z kims ogarniętym oglądnąć i oceń samemu ;)

A i patrz czy nie dzwoni w silniku-znaczy że rozrząd jest rozciągniety i do wymiany (tu nie ma paska tylko łańcuch) :)

 

Ja mam z 2001 lift liftu i nakładki progów i dół zderzaków mam czarne, przedni co prawda wymieniany w ASO ale tylni i nakładki progów oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Hm.. :book:
czyli do tego dochodza wersje wyposażenia. A widzisz tego nie weidziałem. Widziałem primki i każda która była po fl fl miała pod kolor ;)
Cenna uwaga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...