Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zastanawiające jest to że niżej siedzi przód niż tył. Primery mają to do siebie że generalnie nawet na nowym zawieszeniu tył jest lekko niżej - więc tutaj jest to podejrzane.

 

Jeździłem wieloma samochodami z szyberdachem i nigdy nie było problemów... jak zamknięty to różnicy w hałasie nie ma, a jak jest problem z odpływem to wystarczy drucikiem przetkać i na długo spokój. Tylko przy zakupie trzeba dobrze sprawdzić czy wszystko ok. Nie wiem jak jest w primerze, bo u siebie nie mam, w innym aucie odpływ miałem podłączony pod odprowadzanie wody w górnej uszczelce drzwi przednich i sobie finalnie ciekło tam gdzie cała woda z dachu - więc bez różnicy czy był szyber czy nie.

 

A jeśli chodzi o ksenon, mam u siebie i powiem szczerze że nie chcę już auta bez tego. Bardzo duża różnica w jasności. Co prawda musiałem zmienić niedawno palniki, ale to dlatego że kupiłem samochód z marnymi chińskimi. Nowe powinny starczyć na 5 lat przy mojej jeździe - kupiłem oryginały, na tym nie warto oszczędzać. Ale każdy ma swoje zdanie :) przynajmniej w Primerze wymiana to 5 minut, nic nie trzeba odkręcać czy wymontowywać. Czyżby Passat był poprzednio? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem zarówno Almerą 1.4 jak i Primerą 1.6 - będziesz zadowolony ze wzrostu mocy :-)

 

Almera 1.4 do demonów prędkości nie należy, ale jak już się rozbuja to jedzie. Potrzeba mi w miarę taniego środka lokomocji, żeby dojechać z punktu A do B. A skoro masz porównanie co do tych 2 aut z tymi silnikami, to wierzę Ci, że odczuję te dodatkowe konie. Nie wiem jak z masą tych dwóch aut. 1.4 do sedana to trochę mało i okupione jest to zwiększonym spalaniem. Czy Almera jest lżejsza niż Primera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera 1.4 do demonów prędkości nie należy, ale jak już się rozbuja to jedzie. Potrzeba mi w miarę taniego środka lokomocji, żeby dojechać z punktu A do B. A skoro masz porównanie co do tych 2 aut z tymi silnikami, to wierzę Ci, że odczuję te dodatkowe konie. Nie wiem jak z masą tych dwóch aut. 1.4 do sedana to trochę mało i okupione jest to zwiększonym spalaniem. Czy Almera jest lżejsza niż Primera?

 

Jeździłem Primerą P10 HB z silnikiem 1.6 100 KM. P11 będzie od P10 cięższa tylko 50 kg i waży tyle co Twoja Almera. To auto którym jeździłem też wg mnie nie powala, ale pozwala już na dynamiczną jazdę po mieście, na trasie jechałem 170 i więcej się bałem, młodszy sporo byłem ;-) Wiem że były też w Primerach silniki 90 KM - no tutaj już różnica pewnie byłaby sporo mniejsza, także trzeba zwracać na to uwagę. W każdym razie warto wskoczyć to oczko wyżej, większy komfort, wyższe bezpieczeństwo a koszty utrzymania podobne.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tak prawdopodobnie przód jest obniżony sprężyny całe dość twardy z przodu, tył wygląda na standard jest bardziej miekki, może trochę listwy progowe też go obniżają, stłuczki przez 3 lata które jeżdżę poważnej nie miałem tylko to co widać te zadrapania, szyber nie zawiódł przez ten okres także śmiało mogę powiedzieć że szczelny" Zachęcająco brzmi.

 

Dysponuje ktoś z Was czymś, coby VIN choć trochę sprawdzić? (wiem, że historii auta raczej nie będę miał, ale zawsze coś...) I mam tu na myśli NIE vindecoder, bo to chyba zbiera info z portali aukcyjnych :D

 

Tylko mi się nie podoba, że z LPG założonym jest... Wolałbym tańszy, a bez gazu. I zagazować  :gun:  O co pytać?

Bo muszę pytać, bo daleko mam jak nie wiem.

Edytowane przez p_rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tyłem jest właśnie często problem że nawet po wymianie sprężyn i amorów nie chce wstać - może ktoś nie mógł dać z tym rady i postanowił przód obniżyć :-)

 

Mam program serwisowy nissana, możesz podać VIN to zobaczymy co wyjdzie. Będę w stanie podać Ci dane dotyczące rodzaju silnika i skrzyni, miesiąc i rok produkcji, kraju na jaki był wypuszczony, koloru i całego wyposażenia - więc właściwie wszystko to już wiesz z ogłoszenia ;-) chyba że chcesz potwierdzić.

 

Pytaj kiedy wymieniał elementy zawieszenia bo to leci najszybciej.

Edytowane przez nrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJNFCAP11U0446544

 

 

A ten, jak tak na oko wygląda?

http://tablica.pl/oferta/piekny-nissan-sr20de-CID5-ID1YeqT.html

 

Model : FBYALUFP11EGADRZXE

Model Series : P11E

Prod.M/Y : 0100 (styczeń 2000)

Color :#KL0 (silver)

Int.Color : K (grey)

BODY : 5HB

ENGINE : SR20DE

AREA : EUC (region: Europe group C)

GRADE : EP2 (electrical platform type 2)

TRANS : F5 (5-biegowy manual)

 

ABAGS:DRIVER ASSIST AND SIDE AIRBAG (4 poduszki)

ACON2:F/AIR CON (klima)

BLTT5:3PT RR CTR BELT (3-punktowy pas środkowy z tyłu)

CLASR:F/SPORT (sports specification - niestety nie ma słowa więcej co to jest)

KYLS2:F/KEY LESS ENTRY W/ANTI HIJACK (centralzamek)

LMPF6:F/FOG LAMP (przeciwmgłowe)

LMPHW:GAS DISCHARGE HEADLAMPS (ksenon)

PWDW3:FR &RR PWR WINDOWS (elektryczne szyby)

REGEG:F/GER (kraj pochodzenia: Niemcy)

ROOF2:F/SUNROOF PWR (elektryczny szyber)

SMETX:TRIP COMPUTER (komputer)

 

Najciekawszą sprawą jest więc tu ksenon, którego auto zostało pozbawione. Świadczy o tym również przycisk spryskiwacza lamp na konsoli, pod regulacją lusterek - całkiem możliwe, że brakuje w związku z tym regulacji wysokości świateł (powinna być koło ręcznego, nie ma zdjęcia).

 

Ten drugi wygląda super, ale cena powala. I nie jest to full opcja bo nie ma sterowania radia w kierownicy :-P ma za to jakąś dziwną wajhę po lewej stronie kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi wygląda super, ale cena powala. I nie jest to full opcja bo nie ma sterowania radia w kierownicy :-P ma za to jakąś dziwną wajhę po lewej stronie kierownicy.

Model z 2000 r. nie miał chyba sterowania radia z kiery, a dziwna wajcha może być tempomatem ale to tylko moja teoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz chyba lift liftu czyli po wrześniu i masz inną kierownice a przed liftem liftu i na starej kierownicy nie montowali sterowania.

Farbrycznie może nia miały ale spotkałem się z jedną co miała ale inaczej zamontowany.

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja mam auto wlasnie z wrzesnia i jest troche tego, troche tego ;-) ale faktycznie moge miec akurat kiere z poliftowej, a ten w ogloszeniu jest ze stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski --> Jest w nim tempomat :)

 

A ten srebrny siadnięty z kiedyś xenonami, ma gaz Stag4 + reg fast + magic III ?

Pan napisał mi, że zderzak przód zmieniany, bo ma w kabinie przycisk do spryskiwaczy, a na zderzaku brak. Albo czyta to forum, albo człowiek w porządku :D

 

EDIT: Wstyd, ale napaliłem się na niebieski, podoba mi się.

Edytowane przez p_rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Nq bqnk nie ma tempomatu ;)
Chyba że gość doożył takie cudo co raczej jest kompletnie nie opłacalne ;)

Fabryczna P11.144 nie miała tempomatu.
Niebieska fajna ale cena faktycznie zabija ;)

Chociaż w sumie jak patrze to jakąś wajche ma po lewej.
Kurcze ciekawy temat ;)
A co gość mówi na to?Że fabryczny czy co??

Edytowane przez Mateusz_P11_144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten ma  :dribble: Jakiś Hans widocznie dołożył...

ale coś więcej? WIem, że to tylko zdjęcia, ale może jest na forum jakiś szpec co potrafi rozpoznawać bo odstępach w karoserii i kolorach nadwozia, co było wymienione? :D :D

Edytowane przez p_rafal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...