Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak.

Chętnie bym się zamienił ze sprzedającymi oferując im np. Lancie LIBRA 1,9 DTI, pod warunkiem, iż razem byśmy podjechali dwoma samochodomi na stacje diagnostyczne. Ciekawe co by wyszło?

Dodam, iż Lancia ma o wiele większą wartość rynkową-komisową i giełdową.

ALE WARUNEK /dotyczy obu samochodów/!!! Gwarancja na 3-y miesiące i na początek, tzn. tego samego dnia wyjeżdżamy na autostradę i ciągniemy!!!! Na 1 do oporu, 2 do oporu itd...a potem do maxa. Co najważniejsze, tj. diesel a tu benzynka - ciekawe któremu szybciej zadymi?

Podsumuję, Lancia droższa, ale czy zamieni się sprzedający ze mną???

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci się Lancia sprawuje ?

Zastanawiam się też nad wersją 2.4 JTD bo tylko taką znalazłem w swojej okolicy.

Jak z ogólną awaryjnością tego modelu i cenami części ?



Z Primer mam jeszcze dwie opcje do oglądania w swojej okolicy:

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/nissan-primera-16-16v-klima-gaz-sekwencja-ogl7166690.html

oraz

http://ogloszenia.trojmiasto.pl/motoryzacja-sprzedam/nissan-primera-2001r-sekwencja-alu-klima-ogl7115287.html

W tej ciekawi mnie fakt nabicia klimy. Jak kupiłem Carismę, też miała być tylko do nabicia a się okazało, że do wymiany był parownik + kilka dziurek w rurkach koło sprężarki. Akurat najtańszy był parownik, używany 60zł, wymiana ok 1,5h a spawanie rurek to już był koszt 250zł.

 

Jak silnik 1.6 radzi sobie z Primerą ?

Można bez strachu wyprzedzać tiry :) przy zapakowany aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci się Lancia sprawuje ?

Zastanawiam się też nad wersją 2.4 JTD bo tylko taką znalazłem w swojej okolicy.

Jak z ogólną awaryjnością tego modelu i cenami części ?

 

Syna Lancia jest ok, a silnik 1,9 nie do zajechania. Silnika 2,4 nie znam. Części nie są stosunkowo drogie, bo to Fiat. Najdroższe to są chyba mechanizmy podnoszenia szyb przednich. Synowi poszły obie - używek brak, gdyż schodzą jak swieże bułeczki, a koszt nowego to 450zł.

 

Na temat Primek się nie wypowiadam, gdyż nie mam takiego modelu. Natomiast co do klimy, to nigdy nie masz pewności. Sprzedający powie że klima działa i np. 2-3 godziny przed Twoimi oględzinami, podjedzie i ją nabije, a po tygodniu może już być brak czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar przesiąść sie z P11 na P12 1.9dci,kilka juz oglądnąłem z przebiegami około 250 000km i w każdej zauważyłem smarkanie olejem na kolektorze ssącym tuż przed łaczeniem kolektora z plastikowym łączeniem wlotu powietrza jest taka prostokątna kostka z przewodami (nie wiem jak to nazwać,bo nie znam tych silników) i tu smarcze olejm .Może ktos  z kolegów podpowiedzieć co to za cudo i czym skutkuje?Moze coś więcej na temat tych silnków?

                                                                              

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar przesiąść sie z P11 na P12 1.9dci,

Moze coś więcej na temat tych silnków?

Krótko i na temat: syf, teść ma i nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak z nimi zle?dodam zdjęcie ,tu czysto,ale we wszystkich było bardzo brudno od oleju sączy olej poprzewodach na dół

post-39658-0-35393900-1377424345_thumb.jpeg

Edytowane przez saf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o silnik jako konstrukcję, trochę mniej awaryjny niż w Lagunie ale razem z 1,5dci (z początku produkcji) przoduje w rankingach awaryjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi o silnik jako konstrukcję, trochę mniej awaryjny niż w Lagunie ale razem z 1,5dci (z początku produkcji) przoduje w rankingach awaryjności.

Rozumiem ,że nie polecasz tego motoru?troche mnie dziwi to pocenie sie tych silników,moja p11 ma już ponad 300 000km i sucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar przesiąść sie z P11 na P12 1.9dci,kilka juz oglądnąłem z przebiegami około 250 000km i w każdej zauważyłem smarkanie olejem na kolektorze ssącym tuż przed łaczeniem kolektora z plastikowym łączeniem wlotu powietrza jest taka prostokątna kostka z przewodami (nie wiem jak to nazwać,bo nie znam tych silników) i tu smarcze olejm .Może ktos  z kolegów podpowiedzieć co to za cudo i czym skutkuje?Moze coś więcej na temat tych silnków?

 

http://www.auto-swiat.pl/1-nissan-primera-22-dci-francuzi-pomagali-ale-czy-pomogli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post to Witam WSZYSTKICH

 

Planuję kupno primey P11 w kombi, z tego co wyczytałem to najlepiej sprawuje się silnik 2.0l benzyna i znalazłem takie oto ogłoszenie:

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-C25857263.html

 

Jak myślicie? temat wary sprawdzenia? Auto wydaje się być w aż za dobrym stanie dlatego chcę się tam przejechać z czujnikiem lakieru i może da radę laptopa podłączyć w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok. Na co zwrócić szczególną uwagę? Boję się czy nie jest to auto po jakimś "szybkim i wściekłym"

 

Wszelkie rady i wskazówki mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post to Witam WSZYSTKICH

Planuję kupno primey P11 w kombi, z tego co wyczytałem to najlepiej sprawuje się silnik 2.0l benzyna i znalazłem takie oto ogłoszenie:

http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-C25857263.html

Jak myślicie? temat wary sprawdzenia? Auto wydaje się być w aż za dobrym stanie dlatego chcę się tam przejechać z czujnikiem lakieru i może da radę laptopa podłączyć w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok. Na co zwrócić szczególną uwagę? Boję się czy nie jest to auto po jakimś "szybkim i wściekłym"

Wszelkie rady i wskazówki mile widziane

 

Cóż mogę podpowiedzieć? Nie obraź się kolego, ale śmieszą mnie takie podejścia jak Twoje ....chcę się tam przejechać z czujnikiem lakieru.... i co Ci to da?

Chcesz nowy, to jedź do salonu. A jak wskaźnik bedzie wyższy, to co? nie weźmiesz? Pamiętaj, że ten samochód ma 12 lat.!!!

Teraz z innej beczki. Jak byś miał swój i sprzedawał, to czy podlakierujesz odrapania na parkingach które powstały przez 12 lat /mając taniego lakiernika lub w rodzinie/, czy też będziesz sprzedawał "strulca" i opóścisz na cenie?

Pewnie wybierzesz to pierwswze.

Najbardziesz śmieszyły mnie osoby które kiedyś badały mój samochód, a dokładnie błotniki przednie. Im wychodziły cuda, a co opowiadali, to nie wspomnę... Ale teraz dodam - przednie błotniki mam plastikowe.

Oczywiście z czujnikiem możesz się udać, lecz pamiętaj o najważniejszym - sprawdź kiedy samochód był sprowadzony do PL /dokładne umowy, ubezpieczenie od/do kiedy a zarazem i tablice przejazdowe /jeśli nie był na lawecie/, date opłat w UC, oraz przegląd tzw. "0"/. Przez tydzień nie zawsze wszystko zrobisz, ale przez miesiąc, to nawet z trzech zrobisz jednego.

Pozdrowionka i udanej transakcji.banan.gif

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post to Witam WSZYSTKICH

 

Planuję kupno primey P11 w kombi, z tego co wyczytałem to najlepiej sprawuje się silnik 2.0l benzyna i znalazłem takie oto ogłoszenie:

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-C25857263.html

 

Jak myślicie? temat wary sprawdzenia? Auto wydaje się być w aż za dobrym stanie dlatego chcę się tam przejechać z czujnikiem lakieru i może da radę laptopa podłączyć w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok. Na co zwrócić szczególną uwagę? Boję się czy nie jest to auto po jakimś "szybkim i wściekłym"

 

Wszelkie rady i wskazówki mile widziane

 

A nie lepiej za te pieniądze kupić P12?

Dlaczego pytam - bo sam przymierzam się do powrotu do nismo:)

Była almera, pzesiadłem się do mazdy ale chyba wrócę do marki z tym że musi być kombi.

Przy okazji pytanko - stoi sobie P12 i w ogłoszeniu, że niby z xenonami, jednak na zderzaku nie ma spryskiwaczy.

Zderzak wymieniany, dołożona hińszczyzna, czy primera nie każda posiada spryskiwacze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak wymieniany, dołożona hińszczyzna, czy primera nie każda posiada spryskiwacze?

 

Jak jest ksenon to zawsze muszą być spryskiwacze. Czasami halogen też ma spryski. Żeby się dowiedzieć co tam było kombinowane musiałbyś zobaczyć czy jest samopoziomowanie lamp - jeśli jest to znaczy że zderzak wymieniany, jeśli nie ma to chiński ksenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej za te pieniądze kupić P12?

Moim zdaniem nie bo P12 to już właściwie Renault

 

Przy okazji pytanko - stoi sobie P12 i w ogłoszeniu, że niby z xenonami, jednak na zderzaku nie ma spryskiwaczy.

Zderzak wymieniany, dołożona hińszczyzna, czy primera nie każda posiada spryskiwacze?

Jeśli xenony fabryczne to były spryskiwacze jeśli reflektory to mogły być bez spryskiwaczy, więc albo wymieniony zderzak albo dołożone xenony niekoniecznie chińskie.

 

 

edit:

No to mnie ubiegłeś ;) pisaliśmy w tym samym czasie a xenon niekoniecznie chiński ja przecież właśnie wstawiam oryginał :D

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie bo P12 to już właściwie Renault

 

 

Moim zdaniem - Renault ale tylko w dieselach. PB pozostały nierenaultowskie.

W opisach pedwunastki czytam, że słabostką jest zawieszenie i że od 2004 r. to poprawiono. Jak to z tym jest, rzeczywiście sworznie wytrzymują 20-30kkm? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Mateusz_P11_144

Moim zdaniem - Renault ale tylko w dieselach. PB pozostały nierenaultowskie.

W opisach pedwunastki czytam, że słabostką jest zawieszenie i że od 2004 r. to poprawiono. Jak to z tym jest, rzeczywiście sworznie wytrzymują 20-30kkm? :(

Ja bym wolał P11.144 niz P12.

Mniej awaryjna,ponadczasowy wygląd, mało ich jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy i przymierzam się do zakupu swojego pierwszego nissanka, wybór padł na http://tablica.pl/oferta/nissan-primera-lpg-klimatyzacja-1999-CID5-ID3mOOT.html#34a147120b, byłem z mechanikami, oglądaliśmy sumiennie każdy zakamarek samachodu i podwozia, samochód w stanie b.dobrym, brak korozji, nigdzie nie jest pognity, lakier 100% orginał, normalne ślady użytkowania. Jedyne co jest w tym samochodzie to GAZ holenderski założony w roku 2008, i moje pytanie brzmi, jak to jest z tym gazem holenderskim, wiele osób go chwali ( z tego co czytałem na forach ) jestem z Niska ( okolice Stalowej Woli na podkarpaciu ), znalazłem 2 serwisy które się specjalizują w gazach holenderskich, ale mimo wszystko i tak mam obawy. Może szanowne grono forumowych miłośników nissana powie mi co mam zrobić. Jestem zdecydowany na zakup, bardzo przyjemnie się jeździło, na gazie autko śmigało pięknie, zero zgrzytów ani nic, po prostu wsiadać i jeździć...

 

Proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

A co powiedzie o tym egzemplarzu http://allegro.pl/show_item.php?item=3524837536 ?

Bardzo ładny egzemplarz.

Nie ma sie za bardzo do czego doczepić.

 

Tu masz linik na co zwracać uwage przy zakupie tego pojazdu.

 

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/89785-na-co-zwr%C3%B3ci%C4%87-uwag%C4%99-przy-zakupie-primery-p11144-sr20de-i-inne-benzynowe/

 

Wg mnie warto. Cena dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 60tys km na gazie to dla tego silnika dużo ?

W sedanie tylne siedzenia są składane ?

Na autocentrum max i min pojemność bagażnika jest taka sama ;]

Edytowane przez kaloryfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...