Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Gość cornholio78

w sedanie tez się składa kanapa, fakt że luka bagażnika jest mniejsza, ale za to przy otwieraniu bagażnika nie wpada Ci do kabiny zimno i wiatr nie zawiewa sniegu do środka jak w przypadku liftbacka.

EDIT: poważnie kombi sa droższe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz, żeby samochód wyglądał bardziej elegancko to wybierz sedana (oczywiście to tylko kwestia gustu bo kto inny może stwierdzić, że dla niego ładniejszy jest hatchbag). W przypadku sedana ze względu na mniejszy prześwit załadunkowy, niestety możesz raczej zapomnieć o przewiezieniu czegoś w rodzaju szafki czy telewizora. Wózek dla dziecka może wejdzie :? . Nie da się ukryć, że hatchbag, (a raczej chyba liftback w przypadku Primery) jest praktyczniejszy i wydaje mi się, że lepiej sprawdzi się w roli auta rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam, że P11 lepiej wygląda w hatchbacku 8) . Poza tym jest wygodniejszy w użyciu. Łatwiej go załadować, wiem to z własnego doświadczenia. Miałam okazję przewozić coś sedanem, teraz sama mam hatchbacka i uważam, że jest o wiele lepiej. No i wózek mieści się bez problemu :D Specjalnie szukając P11 zwracałam uwagę na hatchbacka. Polecam 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze stwierdzenie że na kombi Cię nie stać jest dla mnie dość zagadkowe... Przecież kombiaki wcale nie są droższe...

 

Po drugie Paweł ma rację. Patrząc estetycznie, to sedan jest bardziej elegancki i chyba ładniejszy. Ale ma też swoje wady. Ja kiedyś bardzo chciałem kupić sedana, ale nie znalazłem i kupiłem hatchbacka. Parę dni temu miałem okazję pooglądać sedana Sławka (Velociraptora) i wnioski mam następujące:

- w porównaniu z hatchbackiem sedan ma wręcz mikroskopijny otwór załadunkowy. Ja do siebie wózek wrzucam jedną ręką, do sedana chyba musiałbym się napracować.

- w hatchback'u po rozłożeniu tylnych siedzeń uzyskujesz niemal płaską powierzchnię. W sedanie jest tylko wycięta dziura w przegrodzie między bagaznikiem a wnętrzem auta i jak dla mnie ta dziura jest malutka!

- w hatchback'u jest wycieraczka tylnej szyby, którą uwielbiam ;)

 

Wniosek:

Sedan jest ładniejszy, ale hatchback znacznie funkcjonalniejszy. Zresztą do hatchback'a można dokupić fajny spojler od SRi/GT i będzie naprawdę ładnie wyglądał.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stwierdzenia, że nie stać mnie na kombi... Po pierwsze, jest droższe o ok 2000 PLN w porównaniu do hatchbacka o tym samym przebiegu (rocznik '97). Po drugie, jest cięższe więc pewnie więcej pali (tak przypuszczam), co ma dla mnie duże znaczenie, gdyż sporo jeżdżę a nie chciałbym zakładać gazu (mam sporo nieprzyjemnych doświadczeń). Po trzecie, (z innej beczki), kombi wygląda kobylaście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

daj spokój kombi jest fajne :) spalanie nieco wyższe ale raczej ze względu na wieksze opory powietrza, ale bez przesady. Normalnie ceny sa podobne, poczekaj trafi się jakies tańsze kombi. Sedana sobie faktycznie odpuść jeśli masz zamiar wozic wózki itp, wybieraj raczej między liftbackiem i kombi

 

EDIT: zobacz na te ceny kombiaków, wcale nie są droższe od sedanów:

 

http://www.mobile.de/SIDeNTFjaaECND9.6zPbV...mp;doSearch.y=9

 

EDIT2: a tu masz za 3 tys euro jaki fajny sprzęcik:

http://www.mobile.de/SID.bMNhq1D0ntltYDufV...1191183808&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o P11 to ja brałbym hatchbacka. Moim zdnaiem jest o niebo ładniejszy (lubie wysokie tyłki... w autach), bardziej praktyczny w załadunku, bagażnik jest chyba nieco wiekszy. AAle kombi wcale nie sa droższe i nawet jest ich dużo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie hatchback. Po złożeniu siedzeń dwa rowery wchodzą bez problemu, przy przewożeniu szaf itp, trzeba uważać na tylną szybę, ale ogólnie pod względem funkcjonalności hb jest lepszy. Ma swoje minusy, półka czasem wydaję odgłosy no i teleskopy klapy lubią być zużyte.

 

A co do wyglądu to rzecz gustu, ja wole zdecydowanie hatchback'a, bo "stopniowany tył" jest zupełnie nie w moim guście. Zgadzam się ze zdaniem Piotrka, spoiler od GT może nadać bardziej wyrazistego charakteru.

 

Wracając do tematu. Jeśli chodzi o kombi, to nominalnie bagażnik jest mniejszy, ale mamy wtedy "szuflade" pod podłogą, regularne kształty pozwolą nie mieć problemów z większymi przedmiotami.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zarania dziejów podobały mi się sedany, dlatego mam sedana, a gdyby nie to że butla z gazem jest poważnych rozmiarów to z powodzeniem wózek by wszedł, ale jak pociecha już porusza się o własnych siłach to już wózka nie trzeba, przynajmniej u mnie.

A faktem jest, że po złożeniu tylnych siedzeń (oczywiście podział asymetryczny) otwór jest rzeczywiście mizerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudne pytanie. Twoja N16 jest zadbana i bezawaryjna, czy znajdziesz taką P11 :?: Musiałbyś się naszukać, bo i w P11 i zapewne P11.144 coś się czasem lubi zepsuć. Spalanie w 2.0 jest na akceptowalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
... butla z gazem jest poważnych rozmiarów to z powodzeniem wózek by wszedł...

 

a myślałes o wywaleniu zbiornika benzyny i wpasowaniu w jego miejsce butli z gazem? Jest pewnie nieregularnych rozmiarów ale pewnie dałoby to sporo miejsca na butlę + drugą w miejsce koła zapasowego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lift ze spojlerem moim skromnym zdaniem wyglada bardziej sportowo. rozne sa gusta i w pelni rozumiem jesli ktos mowi, ze sedan dla niego wyglada lepiej ale jesli chodzi o funkcjonalnosc to juz racze nie ma problemu z werdyktem. po zlozeniu siedzen spalem bez problemow w dwie osoby z nogami w bagazniku. 505 litrow pojemnosci, wysoko unoszaca sie klapa, mozliwosc szybkiego zdjecia polki to niezaprzeczalne zalety. osobiscie zdecydowanie polecam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
Trudne pytanie. Twoja N16 jest zadbana i bezawaryjna, czy znajdziesz taką P11 :?: Musiałbyś się naszukać, bo i w P11 i zapewne P11.144 coś się czasem lubi zepsuć. Spalanie w 2.0 jest na akceptowalnym poziomie.

np moja jest zadbana, bezwypadkowa, z małym przebiegiem, z polskiego salonu i się nie psuje :) chciałem ją sprzedać w wakacje ale się rozmyśliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pół roku temu kupiłem Primerę 1,8 16V z full wypasem (z 2001) i jestem bardzo z niej zadowolony: dynamikę ma wcale nie taką małą, prowadzi się super - i w mieście i na trasie, problemów z wyprzedaniem nie mam (a lubię jeździć dość szybko), spalanie jest naprawdę niskie - średnie w lecie to 7,4 l/100, a w zimie o litr więcej (tutaj jestem mile zaskoczony), no i przede wszystkim jest bardzo wygodny. Uważam, że warto kupić ten samochód - oczywiście nie za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p11 144 z silnikiem 2.0 TD faktycznie troche mułowaty ale odgólnie podoba mi się jego prowadzenie. wygodny. spalanie to 7-8l/100 km .jeśli chodzi o samochód na gaz....... gaz to jest dobry w kuchenkach gazowych;););)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... butla z gazem jest poważnych rozmiarów to z powodzeniem wózek by wszedł...

 

a myślałes o wywaleniu zbiornika benzyny i wpasowaniu w jego miejsce butli z gazem? Jest pewnie nieregularnych rozmiarów ale pewnie dałoby to sporo miejsca na butlę + drugą w miejsce koła zapasowego :roll:

Nie chce robić OT, ale gdybym miał już coś u siebie zmieniać, to tylko zamiast butli za tylną kanapą poszła by w wnękę po zapasie. Ale takie już kupiłem i w sumie nie przeszkadza mi.

P.S. Jakby ktoś miał na zbyciu okazyjnie toroidalną to może....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78
mialem N16 i wg mnie warto zmieniac ale tylko na 2.0 benzyne, od razu czuc ze to inna klasa

 

ale jak kolega teraz jeździ 1.5 i mu to wystarcza, to pewnie z primery 1.8 też by był zadowolony. ważne jest tylko by nie montować prostej instalki gazowej a jedynie 4 lub 5 generacji, wtedy spalanie średnie wyjdzie mu z 10 litrów gazu i poniżej 9 benzyny no i brak kłopotów z użytkowaniem takiej instalacji (oczywiście że musi być do tego dobrej jakości i porządnie zamontowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Chyba nie muszę się już zastanawiać nad sedanem - poszukam hatchbacka, pardon, liftbacka.

 

Dziękuję bardzo za tak szeroki odzew. Nawet nie przypuszczałem, że tyle osób zechce odpowiedzieć na moje pytania. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...