Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

mi sie wydaje ze duzo usterek w samochodach nowych powoduje elektronika - wszechobecne czujniki itp, do tego presja na ekonomie tez ma odbicie, bo trzeba tanszych materialow uzywac, wiec suma sumarum - mamy tansze wszystko ;)

 

co do turbo w 1,9 cdi to mysle ze jest to jeden z najciekawszych silnikow, ale wiekszosc ludzi nie umie dbac o to turbo - mam tu oczywiscie nie deptanie zaraz na zimnym silniku i nie gaszenie auta po szybkiej jezdzie, gdy turbina jest jeszcze bardzo rozgrzana....

 

mi sie P12 bardzo podoba, choc teraz pojezdzilbym vanem lub suv'em, ale jak czytam o nissanie Quest na forum w stanach to tez nie jest kolorowo...

 

zobaczcie opinie o Avensisie na http://www.autocentrum.pl/oceny_aut/Toyota_Avensis_II.html

to sie pocieszycie!!!!!!!!

 

wiec chyba takie czasy...

 

pozdrawiam wszystkich

p.s. mial ktos jakies doswiadczenia z Grand Voyagerem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primera jest bezpośrednim konkurentem mondeo, accorda, mazdy 6, octavii, 407, vectry itp

 

nie nie nie.. octavia nie jest samochodem tego segmentu... przynajmniej wedlug pisma ktore posiadam, "Auta Uzywane 2005" Octavia jest na podlodze golfa i to o wiele mniejsze auto.. to ze ceny ma wywindowane to juz inna sprawa :))

 

 

pozdrawiam

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość >IcEMaN<

Zdecydowałem się na Nissana po na mowie kolegi, który opowaidał mi iz jego teściu jeździ od dawna Primerami i tylko Primerami jedynie wymienia na model nowszy.

Jak na razie to moje zdanie jest takie że przy Nissanie zostanę :D

 

W Primerce wymieniłem :

- akumulator ( w poprzednim aucie to była też pierwsza rzecz jaką zrobiłem)

- no i musiałem pospawać rurkę wydechoiwą przy kolektorze zaraz pod flanszą bo się rozszczelniła na obwodzie.

 

Odpukac na razie to wszytko, acha do wymiany mam na linki czy co tam jest w tylnych prawych drzwiach bo słychac iż silniczek otwierający szybę działa ale szyba stoi w miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem kombi bo był tańszy :!: Czemu uważasz że jest droższy :shock: :?:

To tylko kwestia okazji na co się trafi :wink:

Najbardziej podoba mi się hatchback i takiej primierki szukałem :)

A tu kombi z gazem 2tys. tańszy na roczniku to kupiłem :wink:

Jest oki! ale hatchback ładniejszy :wink:

1.6 jest oszczędniejszy na benzynie jeżdżąc bez gazu!

Na gazie porównywalnie max 1 litr.

Za to dynamika bez porównania :!: na korzyść 2.0 :!: :wink:

Decyduj i daj znać co znalazłeś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do dyskusji ojciec ma primerke p12 rok 2002 2.2diesel.kupil go 2 lata temu z serwisu z przebiegiem 40tys teraz ma prawie 80 i zero problemow doslownie nic kompletnie nic nie robil poza tym ze na przegladzie byl w aso ze wzgledu na gwarancje wymienili olej i klocki filtry itd jedyna awarja jaka mial to troche zamek tylnej klapy warjowal(ogulnie kiepski pomysl z ta elektyka w zamku mikrostyki itd)ale nissan wymienil na nowy za friko gwara.sporo tym autkiem jezdze i jest naprawde super furka.jak juz wczesniej wspomniana zegary na srodku i navi ekstra szkoda ze nie ma map na polske.a ojciec kupil to auto bo mial dosyc omegi wiecej stala na warsztacie jak jezdzila.sam mam modeo i przyznaje ze nissan o niebo lepszy.tylko zawiecha troche sztywna ale moze to wina felg(17cali)pozdrawiam wlascicieli nissanow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honda produkowała civic 5d. ,CR-V i accord w Anglii!

3 i 4d civic i inne modele już w Japonii :!:

Ale n.p. accord nie spełniał norm jakościowych firmy i :lol::lol::lol:

Poszli po rozum do głowy i nowy model accorda już jest składamy w Japonii :wink:

 

A tak wogule to co sie psóje w P12 :?: :?:

Jakieś pierdoły czy coś konkretnie :?:

Czytałem testy P12 po 50 tys. i drugi po 100tys. nic konkretnego się nie popsuło :shock:

Testujący chwalili to auto :D

W P11 też psują się pierdoły! i co? kochamy nasze nyski :wink:

 

A statystyki nie do końca to co się psuje odzwierciedlają :!:

To jest liczone w % To może zależy na który % się trafi :wink: :lol:

 

A z innej beczki-

Mercedes jest w tej chwili najbardziej awaryjnym autem w Niemczech :!:

Ale co się psuje? Elektronika :!: :!: :!:

Toyota większość modeli zaczęła składać w europie i co :?:

Psuje się :lol:

Mazda czysty Japoniec i co? chyba ma 1 miejsce w statystykach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mario2601

moją primerke posiadam od listopada 2005, na razie wymienilem w niej, w kolejnosci:

-radio :D

-pompę wody

-opony

-klocki(tylko tył)

-olej

znaczy to nie mniej nie wiecej TAK dla primerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm trudno powiedziec co i jak. Autko mi sie podoba i to bardzo.

Mam ja od wczoraj.. W10 2.0d 12/93 jeśli chodzi o usterki to mi przekaźnik kierunków wysiadł :D w nocy na autostradzie pod Hanoverem.... i trzeba było cała drogę do Polandii kombinować bez kierunków.. hehe

Spalanie niecałe 7l /100 przy 100-150km/h

 

Pozdrawiam

Mam nadzieje że nissanek będzi mi służyl solidnie...

 

a tak wogóle to Witam na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wojtek72

Jeżdzę Primejrą P10 2.0 SLX 1994 dopiero 22 miesiące. Dotychczas nie zawiodła. Żadnych poważnych napraw. Jedynie wymiana zużywających się ulementów.

Ocena pozytywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się dorzucę.

Primerkę mam od pół roku. Kupiłem ją za śmieszne pieniądze z padniętą sondą lambda, więc nie wliczam jej w koszta napraw. Poza nią wymieniłem parę dni temu gumy stabilizatora tylnego, bo wytłukły się strasznie na naszych dziurach. Cała zabawa kosztowała 50zł... A jako że założyłem gaz, to profilaktycznie wymieniłem kable WN i filtr powietrza.

Historię samochodu znam od przywiezienia z Niemiec 18 miesięcy temu. W ciągu tego czasu inne wydatki to jedynie normalne rzeczy eksploatacyjne, które się zużywają: olej, świece, tarcze i klocki z tyłu. A i jeszcze tłumik końcowy.

Silniczek w doskonałym stanie, trzyma kompresję jak nowy, oleju nie bierze. Borykałem się tylko z dużym spalaniem i na benzynie i na gazie. Wkurzało już mnie to naprawdę mocno, ale wygląda na to że to była kwestia regulacji zapłonu, który nie wiedzieć dlaczego było mocno opóźniony. Teraz i lepiej się wkręca i mniej pali. I znów uważam to za świetne auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
witam.

niedawno kupiłem primere w11 2001r.

gdzie ona była montowana,anglia czy japonia?

Wszystkie.... Powtórzę wyraźniej... WSZYSTKIE P11 i W11 były montowane w UK.

Jeśli chcesz potwierdzić moje smutne informacje, sprawdź VIN swojego auta. Jeśli zaczyna się od SJN to jest to angol. Jeśli zaczyna się od JN1 to jest japończyk, mało tego, jest to wyjątkowy, magiczny, niepowtarzalny i całkowicie unikalny japończyk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRANGER A TY WIESZ COŚ O SILNIKU 18DE?

KUPIŁEM SAMOCHÓD W NIEMCZECH ,LEKKO USZKODZONY,DOPIERO JEDZIE DO KRAJU I CHCIAŁBYM SIE COŚ DOWIEDZIEĆ O TEJ JEDNOSTCE NAPĘDOWEJ.

CHCIAŁBYM WIEDZIEĆ ILE PALI ,JAK SIE ZBIERA I JAK WSPÓŁPRACUJE Z GAZEM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRANGER A TY WIESZ COŚ O SILNIKU 18DE?

KUPIŁEM SAMOCHÓD W NIEMCZECH ,LEKKO USZKODZONY,DOPIERO JEDZIE DO KRAJU I CHCIAŁBYM SIE COŚ DOWIEDZIEĆ O TEJ JEDNOSTCE NAPĘDOWEJ.

CHCIAŁBYM WIEDZIEĆ ILE PALI ,JAK SIE ZBIERA I JAK WSPÓŁPRACUJE Z GAZEM?

Wydaje mi się, że to nie jest dobre miejsce do rozmowy na ten temat. Sugeruję założyć nowy wątek, albo poszperać w archiwum. Proponuję również przeszukać forum Almera, tam jest relatywnie więcej użytkowników aut z silnikiem QG18.

 

Proszę o nie kontynuowanie tematu w tym wątku.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_dg1

Witam

Jeszcze nie posiadam Primerki ale zamierzam taką kupić diesla i oczywiście kombi z roku 98-99. Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o tych sympatycznych autkach. Interesują mnie wiadomości techniczne czyli spalanie i osiągi a także ceny części. Jakie rodzaje silników występują? czy to są D czy TD a może TDi ? Na co mam zwrócić uwagę przy kupnie może są jakieś drobnostki o których przy naprawach powypatkowych mechanicy zapominają. Za wszystkie informacę dziękuję. Mam nadzieję, że w nie długim czasie dołączę do szczęśliwych posiadaczy nissanów i tym samym stanę się pełnowartościowym klubowiczem. biggrin.gif

Pozdrawiam

Marcin wink.gif

 

Tutaj trochę informacji zebranych przez Ivana H. Dobra robota. Dzięki.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/56689-chcesz-kupiae-primere-poprawione-linki/page__p__659561__fromsearch__1&?do=findComment&comment=659561

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Primerka od końca 96 do 2001r to tylko "TD".Wcześniej było "D". Spalanie jak na diesla tragiczne -w mieście niektórzy piszą że potrafi łyknąć pod 10l/100km, a dynamika ...hmm taka se.

Ceny materiałów eksploatacyjnych typu filtry i inne które są dedykowane do diesla droższe niż odpowiedniki do wersji benzynowej.

Jak sie zaczną problemy z układem pompowo-wtryskowym ...to koszty duże. Mało fachowców od diesla zna ten model.

Ja osobiście nigdy więcej nie kupie Primery w TD -tylko 2l benzyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mam do sprzedania swoję ;)

 

Dobrze Ci radzę kup sobie P11 z rocznika jaki napisałeś ale z dwu litrowym silnikiem benzynowym. Na pewno wielu użytkowników P11 z silnikiem diesela się ze mną nie zgodzi i powie, że przemawia przeze mnie gorycz (to prawda), ale z perspektywy czasu bardzo żałuję, że kupiłem ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast przerwę passe narzekania, choć rozumiem Pawła i Andrzeja którzy mieli niezłe przeboje z silnikami w swoich autkach. Powiem tak: moim zdaniem primera z silnikiem CD20T to dobre auto, tylko trzeba znać jej przeszłość, a w trakcie użytkowania nie traktować jej na sportowo. Ja mam swoją primerę 6-ty rok, znam te auto i wiem czego się mogę zgrubsza po niej spodziewać. Jeśli chcesz kupić auto z tym silnikiem to przed zakupem pojedź do serwisu na odczyt błędów komputera, a na pewno dowiesz się więcej o stanie technicznym auta i nie wpakujesz się w dodatkowe kłopoty.

Poza tym te modele na zachodzie robią duże przebiegi - sam kupiłem swoją jak miała 2 lata i przebieg ok 75 tys km - więc nie licz że auto z tego okresu będzie miało poniżej 200 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry samochód, bezawaryjny, spalanie u mnie 5,5-8 pierwsze trasa prędkość 90-120 to drugie w zimie (czy skrobaliście kiedyś samochód 40min? -mi się zdarzyło). Wygodny nieźle wyposażony. Sprawdza się na długie trasy. Silniki raczej nie są awaryjne powinny spokojnie przejechać 300-400 tys. bez remontów. Części nie są wcale drogie. Największe problemy - sprawdź forum... Kiedy słyszę o problemach z innymi samochodami i myślę o tym że ja ich w zasadzie nie mam, wiem że dobrze wybrałem. Teraz liczy się dla mnie ekonomia, ale za parę lat może kupię 2,0 benzynę i to na pewno nie po to żeby zakładać gaz :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...