Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

...czy to ze w p11 tylne zawieszenie jest gorsze niz w p10 bardzo sie odczywa podczas jazdy? p10 bylo swietne w zakretach...

A dlaczego niby jest gorsze? Przecież belka skrętna przestrzennie prowadzona jest też w P12 i w Maximie. Zapewnia świetną trakcję i jest praktycznie bezobsługowa. Jeśli nie masz luzów z przodu, prawidłową zbieżność i sprawne amortyzatory to autko prowadzi się wyśmienicie - i Mondeo ze swoim tylnym wielowahaczowym zawieszeniem może się schować!!!

 

cytat:

"[...]Poprzeczna belka skrętna, prowadzona przestrzennie zespołem drążków sprawia, że tylne koła auta zawsze ustawiają się prostopadle do drogi, nawet wtedy, gdy wykonujemy głęboki skręt przy dużym pochyleniu nadwozia. W konsekwencji auto ma dobrą przyczepność i prowadzi się je pewnie, nawet w ekstremalnych warunkach[...]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruda jeździłem i laguną 2.2 DCI i Mondeo 2.2 TDCi i masz racje,na początku naprawde ciągnie,ale szybko kończy się bieg i razem z nim frajda....w Lagunie przy 80km/h trzeba juz wbić 4 bo kończą się obroty...a mondeo pracuje jak sieczkarnia...

W zasadzie ta polemika nie ma sęsu,bo diesle mają swoich swolenników i przeciwników i tak naprawde to temat rzeka więc żeby nie prowadzić bezsęsownej dyskusji oficialnie mówie że DIESLE SĄ OK ;)

 

Blandman wielkie sorki za tą dyskusję która tu się rozkrenciła... więc teraz ci powiem tak naprawde co myśle o tym wszystkim. Nie wiem ile pali diesel wiec porównasz sobie moją opinie ktorą ci dam na temat benzynki, ja jadąc po trasie jak wiozłem mojego tate ( on nie lubi ze mną jeździć ) to prędkośc wahała się od 90 do 110 to spalanie komputer wykazał 6.3 litra i to nie jest blef,jak ktos ma w P11 komputer to może sobie to sprawdzić, a po mieście jak spokojnie sie obijasz od swiateł do swiateł na klimie to w 9 litrach utrzymasz, dopowiem ci ze mam 17" felgi a oponki 215/45/17 więc to tez w jakis sposób wpływa na ekonomie. do tego dolicz sobie że silniki 2.0 w P11 jaki mam nie jest awaryjny,nie ma turbiny,wtrysków itd jak disel,ale tez nie mówie ze diesel jest awaryjny bo mnie tu zaraz znowu okrzyczą,wiec praktycznie silnik jest bezobsługowy,lejesz i jeździsz. Możesz wsadzić gaziwo do auta ale podlicz czy az tak duzo jeździsz i czy to sie kalkuluje bo z gazem juz nie jest tak do końca silnik bezobsługowy ;) czasem może ci strzelic gazem,albo coś sie rozregulować i palić 13 litrów w miescie.

 

Taka jest moja opnia na temat P11 2.0 16V 131 KM

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy to ze w p11 tylne zawieszenie jest gorsze niz w p10 bardzo sie odczywa podczas jazdy? p10 bylo swietne w zakretach...

A dlaczego niby jest gorsze? Przecież belka skrętna przestrzennie prowadzona jest też w P12 i w Maximie. Zapewnia świetną trakcję i jest praktycznie bezobsługowa. Jeśli nie masz luzów z przodu, prawidłową zbieżność i sprawne amortyzatory to autko prowadzi się wyśmienicie - i Mondeo ze swoim tylnym wielowahaczowym zawieszeniem może się schować!!!

 

cytat:

"[...]Poprzeczna belka skrętna, prowadzona przestrzennie zespołem drążków sprawia, że tylne koła auta zawsze ustawiają się prostopadle do drogi, nawet wtedy, gdy wykonujemy głęboki skręt przy dużym pochyleniu nadwozia. W konsekwencji auto ma dobrą przyczepność i prowadzi się je pewnie, nawet w ekstremalnych warunkach[...]"

nie moge się z tym zgodzić miałem p10 i mogłem na wiele sobie pozwolić wchodząc w zaket z wiekszą predkością a przechyły auta były minimalne w p10 jest zaieszenie wielowahcaczowe, niezależne i tylko takie rozwiązanie zapewnia max bezpieczeństwa i prowadzenie kół prostopadle do drogi oczywiście pamiatając o prawach fizyki abelka pozostanie zawsze belką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazek, mialem to samo ze swoją p10. szkdoa ze p10- tki sa takie stare...

jeslii chodzi o zakladanie gazu to jakos ostatnio zrobilem sie przeciwnikiem mimo iz w swojej primie problenow z tym nie mialem (palila max 11 litrow), teraz jezdze sunny tylko na benzynce i jest ok. nie martwie sie o filterki i duperelki zwiazane z gazem.

chyba najlepiej bedzie umowic sie z kims na jazde testowa :)

możę Ruda :) przy okazji odbioru kubka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam porównania jeśli chodzi o zawieche w P10 i w P11 bo jeździłem tylko P11,ale za to moge pochwalic to zawieszenie w P11 w porównaniu do Mitsubishi bo mitsu nie trzyma sie tak drogi i jest miekkie jak g...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nissan wyeliminował usterki które nękały p10 to byłby najlepszy i bezawaryjny samchód w klasie i wobecnym czasie , nie przładowany elektroniką w miarę prosta budowa, trwałe i oszczędne silniki, szkoda ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby jeszcze popracować nad designem wnętrza jeśli chodzi np o P11 bo nie ma polotu patrząc np na wnętrze carismy z tego samego roku albo vectre B czy 406,ale ogolnie Nyska się nie psuje i za to jej chwała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby jeszcze popracować nad designem wnętrza jeśli chodzi np o P11 bo nie ma polotu patrząc np na wnętrze carismy z tego samego roku albo vectre B czy 406,ale ogolnie Nyska się nie psuje i za to jej chwała

:659:

Bez urazy - ale teraz to przesadziłeś jeszcze bardziej niż z tymi dieslami!!!!

Porównywać przyjemne, pięknie zaoblone, subtelnie podświetlone i idealnie proporcjonalne kształty kokpitu P11 do czarnego tłuka z pomarańczowym podświetleniem w Vectrze B czy rozklekotanym w każdym calu wnętrzem Carismy z obiciem drzwi jak w Polonezie...

:kosci: :kosci: :kosci: :kosci: :kosci: :kosci: :kosci: :kosci: :kosci: :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SORKI jeśli kogoś uraziłem swoją opinią ale takie właśnie odnosze wrażenie codziennie rano jak wsiadam do swojego auta...dla mnie to nie ma sexu w sobie,ale każdy może miec swoje zdanie prawda? Jurgenik dla mnie w P11 wystający air bag pasażera wygląda troche archaicznie,plus wystający cybuch ( gałka zmiany biegów ) ale musze przyznać że kolor podświetlenia w P11 jest OK. Musze tu stanąc w obronie Carismy,bo siedziałem w niej wiele razu i moim zdaniem deska jest duzo ładniejsza,szczegolnie z climatroniciem, patrząc do P11 to jakby dzieliły ich lata świetlne...w P11 jest troche staro ale to tylko moje osobiste odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czarnego tłuka z pomarańczowym podświetleniem w Vectrze B
- w jaka vectra ma pomarańczowe podświetlnie ?? Chyba Ci się z "C" pomyliło - choć nie widziałem aby i "C" takie miała. Vectra "B" jak i każda Astra ma białe podświetlanie :P

 

[ Dodano: Sro 24 Sty, 2007 12:49 ]

dla mnie w P11 wystający air bag pasażera wygląda troche archaicznie,

mnie osobiście też to drażni :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nie chodzi o podswietlenie w Vectrze ale o sam wygląd deski,ona ma jakis polot,coś tam sie dzieje,ale w P11....to juz rzecz gustu,do tego dochodzi jakość spasowania elementów,np w carismie plastiki tak nie tłuką jak w nissanie,ja na szczęcie mam z plastikami spokoj bo sam pojechalem do niemiec i sprowadzilem sobie auto od prywatnego niemca,ktorego nagrala mi kuzynka ktora tam mieszka na stale,ale jechalem kiedys ze znajomym ktorego P11 przejechala po Polsce juz kilka tysięcy kilometrów i słychac to i owo,a najbardziej drga zasuwka od szyberdachu-ta z podsufitką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymeq napisał:

w jaka vectra ma pomarańczowe podświetlnie ?? Chyba Ci się z "C" pomyliło - choć nie widziałem aby i "C" takie miała. Vectra "B" jak i każda Astra ma białe podświetlanie

masz rację co do zegarów, ale mnie chodziło o te ochydne pomarańczowe cyferki na wyświetlaczu centralnym od kompa i radia

 

jakość spasowania elementów,np w carismie plastiki tak nie tłuką jak w nissanie [...] jechalem kiedys ze znajomym ktorego P11 przejechala po Polsce juz kilka tysięcy kilometrów i słychac to i owo, a najbardziej drga zasuwka od szyberdachu-ta z podsufitką...

:651:

moją przejechałem po polskich dziurawych drogach ponad 130kkm a nowa nie była jak ją nabyłem i niebita też nie, a jedynym nipożądanym dźwiękiem wydobywającym się podczas jazdy to pykanie w zawiasach drzwi, i ewentualnie lewarek czasem zaklekocze na 5 biegu.

Nawet tylna półka (5D) ani nie mruknie. Szyberdachu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Banaszek

Jestem bardzo zadowolony - obym tylko nie przechwalił.

Primera jeżdżę już od 5 lat zrobiłem nia grubo ponad 100 tys. z czego 101 tys. na gazie i jak dotąd nie zamierzam się przesiadać na coś innego.

Pozdrawiam wszyastkich klubowiczów i włascicieli "nysy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam P11

 

jak każe auto ma swoje plusy i minusy,zalezy co sie oczekuje od auta,jesli chodzi o wygląda to z racji wieku auto juz wygląda wiekowo,ale tez nie jest tragedia,jesli obkupi sie go w pakiet GT ( co własnie uczyniłem ) to wygląda duzo lepiej. Silnik SR20DE moim zdaniem wystarczy zeby napedzac takie auto,jeśli chodzi i wnetrze to moge powiedzieć ze nie słychac zeby jakis plastik trzeszczał,żeby coś gdzies wkurzało itd,ale jeśli chodzi o jej wygląd to mozna miec zastrzeżenia,szczególnie do wystającego lewarka pod sufit i sterczącej poduszki psażera. auto ma fajne zawieszenie,w miare twarde co daje sie odczuc na polskich drogach,ale po trasie spisuje sie rewelacyjnie,a spalanie w trasie na poziomie 6.3 litra przy jezdzie od 90 do 120 km/h ( wskazania komputera ) Ogolnie bryczka za tą cenie jest super,nie kupicie auta za taką cene tak dobrego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja posiadam P11 GT, za***isty samochodzik, dobrze trzyma się drogi, ładnie przyspiesza. Jedyny mankament to przednie zawieszenie, szczególnie górne wahacze jeden już wymieniłem teraz odezwał się drugi.

 

Samochód godny polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Tomaszek, widze ze masz taki sam problem jak ja mialem u siebie,jesli moge ci coś doradzić to wymieniaj na wahacze firmy 555, są troszke droższe ale są naprawde super,ja mialem jeden stukający,ale wymienilem odrazu dwa,ktos mi powiedzial ze lepiej wymieniac parami.jak możesz to podeślij jakies fotki swojej nyski na maila.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Spoko dzięki za rade, własnie tej firmy będe zakładał, a co do ceny to nie będzie źle bo pracuje w firmie motoryzacyjnej :).

Swego czasu wymieniłem prawy wahacz no i okazało się że niedługo czekałem aż odezwał się drugi.

 

Zdjęcia prześle wieczorkiem jak bede w domu, ale uprzedzam że samochód nie jest jeszcze skończony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,

 

a co masz juz zrobione,a co masz w planach? Ja tez wlasnie przygotowuje się do pewnych zmian stylistycznych swojej P11,pokupilem juz troche gratów,ale chętnie jeszcze coś dokupie. Widze że masz zdymione szyby i jakies alu,ale gdybys mogl wyslać jakis wiekszy opis wykonanych prac i planowanych to bedziemy mogli powymieniac sie info. Chetnie obejze fotki

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie w planach mam kupno motoru więc nie moge zabardzo szaleć z wydatkami na samochód, ale powoli cały czas coś robie.

Myśle że do wiosny skończe robić muzyke w samochodzie, a dokładnie zabudowe bagażnika, wyciszenie drzwi, wzmacniacz na przód i różne kosmetyczne sprawy, jak skończe to prześle zdjęciówki.

Potem na pierwszy ogień pójdzie stożek, srebrne ramki zegarów, chciałbym też założyć zegary indiglo ale jeszcze nie robią do mojego modelu :( , musze jeszcze pomalować konsole środkową na jakiś srebrny matowy kolor.

 

To tak na początek ale pomysłow jest dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja objeżdziłem kilka P11ek i P11 144 dlatego ze auto mi sie podaobało pod kilkoma względami:

- małe jak na 2l spalanie

- dosyć przestrone wnętrze

- mała usterkowość

Dlatego w lipcu przywiozłem sobie P11 GT miała nejchane 107tyś km serwisowana itp.

Po przejechaniu 7tyś km zmieniłem zawias na niższy, wymieniłem amortyzatory,kable WN,tarcze i klocki z tyłu

dzisiaj auto ma przejechane 125200km nic sie nie psuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

"Swierzak" ze mnie bo P11 ujezdzam dopiero 2 miesiace ale naprawde autko pozytywnie mnie zaskoczylo, w sumie planowalem zupelnie inny zakup ale trafil mi sie naprawde ciekawy ezgemplarz (bardzo niski i zarazem bardzo prawdopodobny przebieg, rewelacyjny stan jak na 98r[az znajomy mechanik zwatpil:P], dobre wyposazenie) i sie skusilem. Na dzien dzisiejszy tylko leje paliwo i jade - oby ta tendencja utrzymala sie jak najdluzej :D

Nie pasuje mi tylko slaby promien skretu, parowanie szyb i to pseudo-plastiko-drewienko pod galka zmiany biegow.

 

Gringo - prosba do Ciebie - mozesz mi podeslac jakies wieksze fotki swojej Primerki? Po miniaturce wyglada super i przede wszystkim podziel sie informacja co to za felgi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jakosci wykonania tego auta nie mam watpliwosci. dla mnie jest zadowalająca.

Chyba jednak zdecyduje sie na benzynke, nie mialem nigdy diesla i jakoś nie mam przekonania. Może to sie zmieni. Chce miec nie tylko dobre auto ale również frajde z jazdy. skoro p10 była dla mnie wystarczajaca to mam nadzieje ze nie zawiode sie na p11.

Bede szukał 2.0 benzyne, w hatchbacku, z klimą i elektryką, przydałaby sie półskóra. Mam nadzieje ze znajde.

Dzieki wszystkim za porady w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Zobacz na to:

http://moto.allegro.pl/item162550815_nissa...erwisowany.html

 

Samemu mi się gały świecą do tego autka, bo cena atrakcyjna, dobrze wyposażone, silnik taki jakiego szukasz i na zadbaną wygląda. Dla mnie trochę za daleko do sulechowa żeby pooglądać i zresztą mam z tego samego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...