Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz na to:

http://moto.allegro.pl/item162550815_nissa...erwisowany.html

 

Samemu mi się gały świecą do tego autka, bo cena atrakcyjna, dobrze wyposażone, silnik taki jakiego szukasz i na zadbaną wygląda. Dla mnie trochę za daleko do sulechowa żeby pooglądać i zresztą mam z tego samego rocznika.

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

I kolorek fajny. Trzeba by dokładnie obejrzeć. Coś przebieg mały, ale korekty to standard u naszych handlarzy. No i cena fajna aż za fajna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na to:

http://moto.allegro.pl/item162550815_nissa...erwisowany.html

 

Samemu mi się gały świecą do tego autka, bo cena atrakcyjna, dobrze wyposażone, silnik taki jakiego szukasz i na zadbaną wygląda. Dla mnie trochę za daleko do sulechowa żeby pooglądać i zresztą mam z tego samego rocznika.

 

wyglada ciekawie. ale ten rocznik troche mi przeszkadza. to jest dla mnie teraz dolna granica wiekowa. no i raczej koles nie poczeka do przelomu kwietnia i maja bo wtedy zamierzam cos kupic. może do tego czasu jakis forumowicz zdecyduje sie sprzedac jakas ciekawa primerke. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgenik troche ta prima dziwna,niby full wypas,a ma tylko jedną poduche,do tego pisze ze kupione od baby,wiec sprzęgło ma do wymiany na 100%,ja kupilem tez od prywatnego dziadka w Niemczech,bez handlarzy i mam przejechane 97tys i tez sprzęgło siedzi,starzy ludzie nie zdejmują nogi ze przęgła,tylko traktują to jak podstawke,auto igla,wszystko w nim hula jak ta lala,ale sprzęgło padnięte,dlatego juz nigdy nie kupie auta od dziadka

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jurgenik

Oczywiście że macie racje. Ja tylko coś takiego wypatrzyłem na Allegro i absolutnie nikogo nie namawiam ani się nie podniecam. Zimna krew i dokładna kontrola, bo na fotkach to wszystko pięknie wygląda. Wymyty wypolerowany nawet silnik świeci jak psu jaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze powiedziec ze PRIMERA jest udanym samochdem. Ja mam model P11 KOMBI z 1998 roku z silnikiem 2.0 benzynka plus LPG ;) Autkiem zrobilej juz ponad 30 000 w pol roku i jak narazie spisuje sie rewelacyjnie. Troszke mam zastrzezen do przedniego zawieszenia, bo wydaje mi sie zbyt delikatne na nasze polskie "autostrady" :kosci: przez ten okres wymienilem koncowki stabilizatora i lozysko w jednej ze zwrotnic (chodzi o to górne) Koszty tych wymian sa niewielkie (wymiany dokonywalem sam, moze dlatego :diabel: ) Tapicerke wymienilem z oryginalnej na skorzana PRIMERY SRI albo GT (wtedy nie zwracalem uwagi jaki to model) jest zdecydowanie ladniej i wygodniej w srodku niz w oryginale. Troszke mnie drazni zmiana automatycznej skrzyni biegow tzn. niebardzo jest dostosowana do jazdy po miescie, poniewaz na 4 bieeg przezyca po przekroczeniu ok. 70km/h i ok. 2500obr/min. Jest to troszke niewygodne, a raczej nieekonomiczne, bo trzeba lamac prawo w miescie :diabel2: pozaty skrzynia automatyczna spisuje sie rewelacyjnie ;);) Dodajmy do tego ABS,ASR klime i naprawde jest autko godne polecenia :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BENEVENTUM

Niestety nie jestem zadowolony. W sumie jestem zmuszony jeździć moim autem do jego fizycznego żywota (91rok produkcji - sprzedaż nieopłacalna. Za pieniądze jakie bym za nia dostał mógłbym kupić rower :diabel2: ).

Największym błędem było kupno auta z gaźnikiem. Jest bardzo skomplikowany i jak się coś zwali to nikt tego nie potrafi naprawić, nawet ASO :zdziw: . Ceny części są kosmiczne (amortyzatory, łożyska kół,). Mimo ocynku nieobca jest jej także rdza, czasem w hardcorowym wydaniu.

Musiałem wymienić też górną część rozrządu .

Primera jeśli jest wiekowa (tak jak moja) - lepiej ją sobie odpuścić.Szkoda czasu i pieniędzy. Ekploatacja starego japończyka potrafi człowieka nieźle dobić finansowo. To moje zdanie z perspektywy 2 lat eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Dodajmy do tego ABS,ASR klime i naprawde jest autko godne polecenia :):)

 

Wątpie w ASR !!! Ja mam P11.144 i tam w żadnym modelu ASR nie było

Ktoś może potwierdzić rewelacje kolegi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże Primerką od kilku miesięcy, i uważam że samochodzik jest OK. To co mi przeszkadza - to stosunkowo mały promień skrętu (w porównaniu z Mondeo hatchback, którym dotychczas jeździlem), który odczuwalny jest zwłaszcza na parkingach oraz dość wysoka podłoga bagażnika, która mogłabyć o 12cm niższa, bo i tak ten schowek pod podłogą do niczego nie potrzebny (prawie). Być może to wita tego, że to kombi, ale ogólnie polecam autko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywając kazde auto ma jakies wady,ale tez ma i zalety...moim zdaniem w P11 jest zbyt głośno w kabinie, silnik jest zbyt słyszalny, wkurza długi lewarek zmiany biegów ( ja juz u siebie skróciłem i powiem szczerze jest za***ista rożnica,duzo lepiej sie biegi zmienia ) mała średnica zawracania w porównianiu do innych aut tej klasy, ale za to ma duzo miejsca w srodku,duzy bagażnik, w miare rozsądne spalanie jak na taki silnik SR20DE, mi osobiście w miare wygodnie sie siedzi na miejscu kierowcy,mozna sobie znaleźć dobrą pozycje, ja mam u siebie jeszcze regulacje lędźwia wiec można jeżdzić i sie nie męczyć, do tego dochodzi szklany szyberdach,klima i inne elektryczne gadzety ktore umilają jazde. Powiem krótko - cena adekwatna do samochodu, bo w tej klasie mozna np kupic avensis ktora jest fajniejsza,ale drozsza,albo galanta ktory tez jest przyjemniejszy,ale bardziej wadliwy

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.moim zdaniem w P11 jest zbyt głośno w kabinie

Ja mialem p10 z ga16ds i bylo cichutko nawet przy wyzszych predkosciach. Co do promienia skretu to faktycznie jest do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są jakies dziwnie dzwieki,ale dochodzą one gdzieś od skrzyni i mam na to kilka patentów,po pierwsze wymieniam na dniach sprzęgło kompletne na nowe,po drugie zmienie olej w skrzyni,a po trzecie pekła mi spręzynka od lewarka ktorą trzyma lewar sztywno w pionie,a teraz jak ciągne do siebie to idzie lekko,nie ma oporu,a od siebie jest opór,wiec ta spręzyna mi strzeliła i drży co przenosi nieprzyjemny rezonans do auta....ale jak to wszystko porobie to ci powiem ci to juz znikło...mam bynajmniej taką nadzieje..bo ten dzwięk to typowy rezonans zalezny od obrotów silnika,coś jakby blaszka lezała na skrzyni i drgała...lipa straszna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak jestem bardzo zadowolony z mojej Primerki P10 , jedno co mnie martwi to olej mi bierze i zastanawiam się czy głowice ściągać i robić czy nowy silnik kupić (silnik używany jak wiadomo) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siamana

Jestem nowy na forum ale ujezdzam juz druga Primere. Najpierw P10 kombi a teraz P12 ( od pol roku ). Mam tylko nadzieje, ze nowa bedzie tez tak niezawodna jak poczciwa 10-ka ( ukradli skurczybyki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krajesek

jeszcze raz zwracam się z prośbą o pomoc przy zakupie P11 po face liftingu

interesuje mnie 1,8 lub 2,0 benzyna

powiedzcie jak silniczek lepszy i który mniej awaryjny

oprócz tego jak trzymają się blachy (bo przecież to angol) i gdzie najszybciej szukać jakiś pierwszych obrazów gnicia

oraz na co jeszcze warto zwrócić uwagę...

oczekuję konstruktywnych podpowiedzi a propos tego modelu

z góry dziękuje i pozdrawiam !!!

 

krajesek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świerzak = nie bić, nie krzyczeć ; )

Dobra nie będe :diabel2: -żart

-jesli po liftingu to nie P11 ale P11.144

-silnik -2.0

-blacha- nie ma problemu, w P11 zdarza się korozja od spodu drzwi

-słaby punkt w zawieszeniu-górny wahacz

 

wszystko to znajdziesz jeśli użyjesz opcji "szukaj" -temat wałkowany kilkadziesiąt razy

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 jest najlepszy

 

Ale i tak brakuje,powinni wkladać 3.0 V6 jak w Lagunach, 406, nawet mondeo i vectra mają widelca pod maską....tu duzy minus dla nissana

 

Pozdrówka i sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 jest najlepszy

 

Ale i tak brakuje,powinni wkladać 3.0 V6 jak w Lagunach, 406, nawet mondeo i vectra mają widelca pod maską....tu duzy minus dla nissana

 

Pozdrówka i sorki za OT

 

najlepszy z dostepnych :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 jest najlepszy

 

Ale i tak brakuje,powinni wkladać 3.0 V6 jak w Lagunach, 406, nawet mondeo i vectra mają widelca pod maską....tu duzy minus dla nissana

 

Pozdrówka i sorki za OT

 

najlepszy z dostepnych :one:

 

I tak zamało.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie napaliłem na Peugeota 406 coupe 3.0 V6, ładny samochód,tylko nie wiem jak to sie będzie spisywać,bo u mnie w pracy jest ST220 i jak bedzie mial 4 lata to będzie mozna go kupic,a dyrektor handlowy to moj kolega wiec może będzie bez przetargu,ale on sie czesto psuje i troche sie boje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie napaliłem na Peugeota 406 coupe 3.0 V6, ładny samochód,tylko nie wiem jak to sie będzie spisywać,bo u mnie w pracy jest ST220 i jak bedzie mial 4 lata to będzie mozna go kupic,a dyrektor handlowy to moj kolega wiec może będzie bez przetargu,ale on sie czesto psuje i troche sie boje...

Gringo P11.144 to pierwszy mój samochód po wielu francuzach i powiem ci że jest to też pierwszy samochód przy którym mojego mechanika nie widzę raz na miesiąc.

Peugeot 406 coupe jest piękny i to chyba nie ulega dyskusji ( chociaż napewno znajdą się jacyś malkontenci którzy temu zaprzeczą ). Ceny części do Peugeota nie należą do najtańszych a do tego coupe to ceny są naprawde duże. Oczywiście jeśli koszty utrzymania samochodu cię nie przerażają to bardzo polecam bo ten samochód jest poprostu piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...