Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

MamP11 2,0TD 1997od listopada 1999.Miała wtedy 41tys.km.Teraz ponad200tys km i ma się dobrze.jest pakowna 5 drzwi i ekonomiczna.

 

[ Dodano: Wto 12 Cze, 2007 05:31 ]

MamP11 2,0TD 1997od listopada 1999.Miała wtedy 41tys.km.Teraz ponad200tys km i ma się dobrze.jest pakowna 5 drzwi i ekonomiczna.SUPER oby tak dalej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Autko o które pytam to: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2853853

 

Gość chce koło 16tys, do 15,500 gładko zejdziemy (-:

 

Autko oglądałem, wszystko sprawne, ma 166tys przejechane, z faktur zogłoszenia to wymieniany był przegub, rozdzielacz zapłonu, olej, drobne rzeczy. Są nowe tarcze i nowe klocki. Jeździłem nim chwilkę, nic nie stuka nie puka, coś tam delikatnie popiskuje z tyłu z tapicerki (nie wahacze (-: wiem jak piszczą wahacze (-:) silnik chodzi ładnie, klima chłodzi. W środku zadbany.

 

Miałem takiego samego tylko sedana, no ale się zkreszował (-: ale chcę przełożyć sobie gaz tanim kosztem co jest dla mnie dużym argumentem za.

 

 

Pytanie mam następujące czy się opłaca - no ale to pytanie z gatunku co lepsze czy czereśnie czy wiśnie (-:

 

Ale pytanie mam co do silnika itd. Był wymieniany rozdzielacz zapłonu i jest malowniczo ciapnięty jakąś fioletową farbą. Ale co ciekawsze - cały silnik z góry - wygląda tak jakby był pomalowany cieniutko żółtą farba i się łuszczy. Gość z komisu mówił, że to konserwacja silnika, że nowe silniki w nowych autach mają coś takiego i to po jakimś czasie odpada. Mi to wygląda na ściemę, tylko nie mogę skumać skąd i po co ta żółta farba na silniku? Niestety nie mam zdjęć.

 

 

pozdrawiam

pj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pancin_007

co do fioletowego kolorku?tak oznaczaja czesci szwaby na szchrotach...juz w paru bylem i z tym sie spotkalem...a zolty kolor?u mojego starego jest to samo na silniku w opelku a tez byz sprowadzany wiec to chyba napewno jest jakas konserwacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały silnik z góry - wygląda tak jakby był pomalowany cieniutko żółtą farba i się łuszczy.

 

Konserwacja. Z tego co widziałem, to nie wszystkie silniki były tym pryśnięte. Nie wiem od czego to zalezało. Ale widzę, że nawet na niektórych GA jeszcze się to uchowało. Wystarczy myjnia ciśnieniowa czy nawet sprężone powietrze i ta powłoka we fragmentach odlatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały silnik z góry - wygląda tak jakby był pomalowany cieniutko żółtą farba i się łuszczy.

 

Konserwacja. Z tego co widziałem, to nie wszystkie silniki były tym pryśnięte. Nie wiem od czego to zalezało. Ale widzę, że nawet na niektórych GA jeszcze się to uchowało. Wystarczy myjnia ciśnieniowa czy nawet sprężone powietrze i ta powłoka we fragmentach odlatuje.

 

u mojego taty z 1996 roku jest taki żółty natrysk do dziś ja z 1998 roku mam i już niemam tego może dlatego ze mam ja sprowadzoną ze Szwajcarii a on z Niemiec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter-urs

Jak kupowałem to znaczy chciałem kupić primerke w Białymstoku to byłem z nią na przeglądzie w serwisie NISSANA i pan mi powiedzaił że złoty nalot na silniku sam zchodzi po 200-250tyś wychodzi na to że jak jest to autu niema jeszcze 200tyś i to by sie zgadzało tamta miała 117tyś i cała pokrywa była złota ja kupiłem w konću w belgi 152tys i nalot złoty jest ale troche mniejszy a obie to 1.6. 1998.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 1.6 GA16DE kombi tylko z 2000r. Żółty nalot też jest na silniku :D. Ja bym sprawdził na Twoim miejscu w serwisie - tracisz 200zł ale masz spore szanse, że nie kupisz złomu. Silnik 100konny jest dość słaby do wyścigów, ale dla mnie - człowieka z 2 dzieci IDEALNY. Obejrzyj opony (bo spory wydatek) posłuchaj łańcucha rozrządu, zajrzyj za uszczelki czy nie był malowany. A z ceną (moim zdaniem) mógłyś powalczyć - przynajmniej o 1000zł. Pozdrawiam - i daj znac jak kupisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to żółtawe drażniło i spolerowałem całą pokrywe papierem wodnym i pastą tempo :D

 

A swoją drogą to warto jechać do ASO i pooglądać od spodu, pod koło zapasowe a nóż widelec było zatopione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że silnik 1.6 to trochę za mało na taki samochód. Kombi trochę waży a jak włączysz klimatyzację i jeszcze będziesz wyprzedzał to wtedy widać różnicę, no i musisz się liczyć że z tym silnikiem nie będzie mało palił. Mam takią samą Primerę tylko 2 litry i to jest O.K.. :580:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Wlasnie sprzedalem moja primerke P11.144, ale jako staly milosnik marki (juz 4 nissan) Chce zakupic w ciagu tygodnia nowsza primerke juz w dieslu (rok 2002/2003). Mam pytanie, ktory z tych silnikow jest najlepszy, tzn najmniej awaryjny. 2,2 Di, 2,2 Dci, czy 1,9 Dci. Który odradzilibyście od razu. Przeszukałem kilka stron wstecz ale nic ciekawego nie znalazlem. Prosze o pomoc nissanowiczów :-) Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... z czystym sumieniem moge polecić mój silnik... czyli 2.2 dci 138KM. Jesli chodzi o silnik to nie moge powiedziec nic złego. Mocny, napewno mocniejszy nic 2.2di... (wiem bo sie probowałem) Moze sporo pali jak na diesla ale to w moim przypadku raczej kwestia szerokich opon.

 

PS. Mam pytanie do innych użytkowników P12 z silnikiem 2.2dci, a mianowicie chodzi mi o obroty silnika jakie macie odpoeirdnio przy 100 i 120 km/h (oczywiście na 6 biegu). Pytam dlatego ze zastanawiam się czy licznik mnie nie przeklamuje przy moich kolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to teraz już całkiem zgłupiałem myślałem że Primki P12 mają tylko silniki w dizlu 2.2 dci. A wogóle to czym one sie różnią i jak to sprwdzić bo ja byłem przekonany że mam dci ( lub dti nie wiem za bardzo w czym ta różnica czy tylko w pisowni) Bardzo proszę o wyjąsnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden silnik ma 127KM a 2 silnik ma 138KM. Ten 138konny ma kolanko czarne na rurce która idzie do turbiny... (po tym mozna je rozróżnić najłatwiej) jak poszukasz to gdzies juz o tym była mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden silnik ma 127KM a 2 silnik ma 138KM. Ten 138konny ma kolanko czarne na rurce która idzie do turbiny... (po tym mozna je rozróżnić najłatwiej) jak poszukasz to gdzies juz o tym była mowa.

 

126km :D nie dodawaj

 

a z tymi obrotami to dzisiaj sprawdzalem ale ja ma motor 126km wiec n9ie wiem czy bedzie to samo,chociaz skrzynie chyba te same sa.

wiec tak przy 100 ok 1600-1700 a przy 120 2000.

 

co do wyboru to sie musisz zastanowic czy oszczednosc czy osiagi ja mam 126km i narazie jest ok.

jesli sie zdecydujesz na 2.2 to w 2002 byly tylko silniki 126km a w 2003 te i te wiec trzeba uwazac przy kupnie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jade w czwartek po 2.2 Di (126km). Podobno mają łańcuch w rozrzadzie. W wersji Tekna, Łącznie z navi, jakims ogrzewaniem postojowym, xenonami. Kupuje u Dealera w NIemczech używany i daje mi jeszczer rok gwarancji, takze mysle, ze zakup bedzie dobry. Przebieg 110 tys, rok 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm kurde ja amm przy 100km/h 2000 a przy 120 okolo 2500 ;/ nie wiem czemu tak jest...;/ ja kporównuje z innym autem i jedziemy kolo siebie to niby pokazuje mi dobrze...;/ obroty sa zalezne tylko od przelożen w skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...