Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje ze z tym lancuchem to wy tylko tak... ja slyszalem ze sa dozywotnie a co do poloski to mi, osobiscie... prawa poszla ale o ile na poczatku po kupnie nie bylem przekonany to z czasem, a teraz to juz zupelnie sie w niej zakochalem :!: oczywiscie w mojej primerce

 

nic nie jest dożywotnie ;-(

 

Chociaż u ojca w Mercedesie 123 (beczka) 800 tyś i łańcuch nie ruszany ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys skąd ty wziełeś takie spalanie ja mam p11 1.6 i trudno mi utrzymać w mieście 9.5/100 przeważnie 10/100 w miescie i nie depcze analiza spalin wzorowa i leje 98ok

 

[ Dodano: Sob 29 Wrz, 2007 12:10 ]

sorry nie BORYS TYLKO RAK777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borys skąd ty wziełeś takie spalanie ja mam p11 1.6 i trudno mi utrzymać w mieście 9.5/100 przeważnie 10/100 w miescie i nie depcze analiza spalin wzorowa i leje 98ok

 

[ Dodano: Sob 29 Wrz, 2007 12:10 ]

sorry nie BORYS TYLKO RAK777

 

Na Pb95 czujnie jeżdżąc można się zamknąć w 9. Zmieniłem na Pb98 ,ale tylko z jednej sieci /nie Orlen ani Shell ;) / i spadło nawet do 7,5-8. Jak daje w podłogę to wiadomo. Na trasie 130-140 pali do 8. Taki się trafił ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch urwał się mnie - przy 100.000km z tego co wiem i co mówili w serwisie jest to jedyny przypadaek zerwania łańcucha w historii serwisu. Auto bylo prwidłowo serwisowane a wiec musiałabyć to wada utajona danego egzemplarza łańcucha. Ale bez przesady nie ma się co bać - silnik na ALLEGRO nie jest taki drogi :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie znajomy z serwisu ASO opowiadal ze tez mieli taki przypadek, ale lancuch byl wymieniony na jakas podrobke, strzelil po 30 tys od zalozenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam posty tematy na forum i powoli chyba zrezygnuję z zakupu primerki p11.144

bo zaczynam się bać

 

Na forum nikt się nie chwali, że ma dobre auto tylko pisze wtedy jak ma problem. Tych z problemami jest garstka a MILIONY jeżdżą bez problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi KonradzieC...

jezeli nie jestes przekonany to po prostu nie kupuj tej primery!! prosta pilka!!

my - uzytkownicy nissanow, a w tym i Nissanow Primer P11.144 - bardzo sobie te marke chwalimy. Jak juz wiele osob zaznaczalo, zaden samochod nie jest wieczny. Nawet w najlepszej marce trafi sie gorszy model. Moj samochod po 6 latach i 150tys. km nie mial robione nic!! tylko leje i jezdze.

tak wiec radze Ci z dobrego serca - nie jestes pewny - nie kupuj! bo pozniej pretensje beda do nas, ze namawialismy, a trafi Ci sie akurat ten gorszy model i bedzie kupa...

swoja droga pragne zaznaczyc, ze marka Nissan nalezy mysle obok toyoty do najmniej awaryjnych marek na rynku. sprawdz sobie renault lub peugeot - tam w serwisie jest sie 5x czesciej jak z japonczykiem.

powiedzialem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam nadzieję, że bierzesz pod uwagę tylko japończyka.

O francuzach zapomnij, a niemcy - opinie podzielone. Jeśli niemiec, to brał bym nowe mondeo. Fajnie jeździ się audi, ale za cenę p11.144 kupisz chyba 10 latka.

Avensisy i accordy też są droższe. Wszystko zależy od portfela.

Jak za tę kasę (ok. 20 tys. za 2000r) to nie ma konkurencji - no chyba że wystarczy ci 3-drzwiówka, to bierz civica. A jak masz ok. 30tys. to zastanów się nad accordem lub avensisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam Primerę P 11.144 2,0 TD 2002r jestem bardzo rozczarowany. Po pierwsze:

starasznie głośno pracuje, po drugie plastiki są sztywnę i juz skrzypią ( aż strach pomyśleć co bedzie zimą) , po trzecie drgania i wibracje na wolnych obrotach no i kosmiczne ceny części. Dodam tylko ,że mam jeszcze Almerę 2,0 D 1997 r i nawet nie ma porównania .Oczywiście na korzyść Almery. Jestemn coraz bliższy podjęcia decyzji o sprzedaniu Primery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roberts - moja P11.144 z 2000r. - ma nakręcone 180 tysięcy i nic w niej nie skrzypi. Podobnie jak w dwu innych p11 którymi jeździłem. Co prawda ja mam benzynę :D a więc pewnie wszystko skrzypi jedynie w dieslach :diabel2: . Jeśli możesz to napisz jaka część do primy kosztuje kosmiczne pieniądze...

 

Konrad - daj znać za jakiś czas jak się Toyka sprawuje i czy jesteś zadowolony. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Incas skoro podzuszka pod skrzynią kosztuje ( przynajmniej w Łodzi 750 zł ) to nie jest to chyba mało.Podobno wystepuje tylko w oryginale. Być moze tylko moja Primera jest taka pechowa albo ja zbyt wiele od niej wymagam. Jeśli ,ktoś ma taką samą to chetnie poczytam jego opinie na temat tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że im starsza nyska tym lepsza. Od ponad dwóch lat jeżdżę WP 11 2.0TD z 1999 r. Ma przejechane 190kkm ( w tym moje 50kkm). Nic nie stuka, nie trzeszczy i w zasadzie nic się nie psuje. Przepływka - była padnięta przed kupnem, górny prawy wahacz - wymieniony raz 40kkm temu, kierunkowskazy padły - ale zaraz same wróciły. I to tyle! W/g mnie to mniej niż zero! Fakt że głośna, no i trochę mułowata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc już zdecydowałem się na Toyote Avensis 2.0Pb 200r

 

drodzy moderatorzy widać że założyciel tematu już się zdecydował a więc można zamknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedałem kilka sztuk uzywanych P11 144 ludze leją i jadą,musiz przestrzegać tylko kilku zasad:

 

a) zmieniaj olej co 9-10tys km

B) lej tylko oleje zaczynajace się od 10W... najlepiej syntetyk - musi być klasy 10W!!!

c) jak zacznie ci coś grzechotac w silniku to sprawdz co to w 99% bedzie to napinacz - wumiń jak najszybciej - żebynie załatwić łańcucha

 

jedyne co sie psuje to górne wahacze

 

najlepszy silnik to 2.0 140KM nie do zdarcia a pali tyle co 1,8 a w trasie mniej niż 1,6!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem zadowolny:/ jedno naprawiam to drugie leci;/ a teraz jeszcze problem z tym cisnieniem, wladowalem w niego kupe forsy i kupe jeszcze musze wladowac, mialem wczesnie vectre A 1,7D komfort jazdy ten sam a byla wyzsza i miej sie psula szkoda ze mi ja KOBIETA rozbila;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po nieudanym zakupie Hondy Accord '91 czas na zmiany i teraz pod lupę jest brana Primera P11. Interesuje mnie sedanik z silniczkiem 2.0. I teraz mam pytania a mianowicie:

1. na co zwracać szczególną uwage przy zakupie Primerki?

2. Ile oznaczeń i czym się różnią poszczególne silniki benzynowe 2.0 ( pytam ponieważ Accordy 4 gen miały silnik 2.0 o oznaczeniach: gaźnik F20A2, A3, A4, A6 a wtryski to były F20A5 i A8 a u mnie był mix czyli dół od F20A2 a góra od F20A5 :D )

 

Przeglądałem ostatnio troche m.in. alledrogo i tam zauważyłem dziwną rzecz że Primerki z 1.6 silniczkiem maja dużo wypasu czyli elektryki welury a nawet pół skóry a znów 2.0 przeważnie tylko poduchy i już... Totalna bida :/

A jednak elektryka musi być( przyzwyczajenie z Accorda :D )

 

ps: stworzylem ten temat bo w innym, zbiorowym temacie nikt sie tym nie zainteresowal a jednak opinie uzytkownikow sa wazne przy zakupie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. na co zwracać szczególną uwage przy zakupie Primerki?

poszukaj w archiwum tematów nt. kupna primery, zaczynają się przeważnie od : " chcę kupić"...

 

2. Ile oznaczeń i czym się różnią poszczególne silniki benzynowe 2.0

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2680

 

warto używać wyszukiwarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...