Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pytasz to ci odpowiem. Mało osób na forum będzie Ci polecać 1.6 w najbiedniejszej wersji wyposażenia - to nieciekawa opcja mimo ciekawego przebiegu, który moim zdaniem jak najbardziej może być rzeczywisty.

 

Szukając Primery, takiej na pewno bym nie szukał, no ale ponoć każda (...)...znajdzie swojego amatora.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez IvanH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ty chcesz mieć wyposażenie ? kawałek drewna ? proszę Cię, owszem, mozna i tak, w sprowadzanym (bez urazy) szrocie po taniości z rfn-u, gdzie 3/4 to bite bądź podtapiane egzemplarze ,znajdziesz full opcje bez skóry :) i będziesz gangsta, ale jeśli szuka się p11.144 krajowej to na palcach jednej ręki można policzyć takie oferty...

stan techniczny to piorytet a nie jakaś sklejka czy inne duperele ,

1.6 - no tak zapomniałem,że tu sami rajdowcy...

 

a tutaj ciekawostka :

 

http://www.allegro.pl/item675978416_nissan_primera_1_8_16v.html

 

ciasteczko,śliczna,higieniczna,silniczek bajka,tapicerka również,normalnie dziewica, 2000 rocznik !!! widzieliście kiedykolwiek lepszą... ;) ?

tylko dlaczego nie poszła...

a może ktoś szalał w photoshopie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że drewno, a jak jeszcze takie w kierownicy to już gangsta po całości. Do tego ksenony, skóra, zmieniarka, elektryka no i 2.0 pod maską, może być nawet z CVT - i wyobraź sobie, że można takie znaleźć w bdb stanie.

 

Akurat podany przez Ciebie przykład to zły przykład - 1.8 jest jeszcze gorsze niż 1.6, więc tym bardziej się nie sprzedaje. (Pozdrawiam posiadaczy 1.8 :) )

 

Oszczędź wstydu, zamieść ogłoszenie w odpowiednim dziale to wszystkim wyjdzie na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż wcale niekoniecznie.

Wszystko zależy od zamożności Twojego portfela i stylu jazdy :)

Jeżeli lubisz przycisnąć i nie narzekasz na finanse bierz 2.0, jeżeli chcesz mieć samochód w miarę ekonomiczny bierz 1,6, tylko jak już wcześniej się wypowiadali - nie w najuboższej wersji.

Na forum mało kto poleci Ci mały silnik ponieważ większość ludzi tutaj to fani danej marki a każdy z fanów poleca to co najlepsze - rozumując tutaj najmocniejsze :) Dlatego każdy będzie Ci polecał 2.0 :P

We wcześniejszym poście sam wypowiedziałem się że 1,6 to mały motor lecz nie napisałem że zły, ale to z racji tego że czasem lubię sobie przyszaleć :P

Innymi autkami z mniejszymi silnikami ludzie również jeżdżą i też są zadowoleni :)

 

Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy silników poniżej 2.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powoli nadchodzi czas zmiany auta, do tej pory jeżdżę N16 (QG18) i jestem bardzo zdecydowany pozostać przy marce Nissan (z wielu względów). Z tego co wyczytałem to ten benzynowy, dwulitrowy silnik jest konstrukcją Nissana. Chętnie poczytam opinii na temat tego silnika i w ogóle tego modelu. Z pobieżnej lektury forum na razie odnoszę wrażenie, że nie jest to auto "gorąco" polecane... Chciałbym się mylić, gdyż w wersji kombi bardzo by mi przypasowało.

 

Pozdrawiam, PetR

Edytowane przez PetR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2.0 benzyna (140 KM) w P11.144 sprawuje się całkiem nieźle, myślę że w P12 jest to ten sam silnik (z niewielkimi zmianami, jest bezawaryjny, elastyczny i jak się chce nawet ekonomiczny.

 

Nie wiem jak jak się ten silnik sprawdza w P12, ale myślę, że nie gorzej. P12 chyba przy tym silniku ma 6 biegową przekładnię.

 

Jednak nigdy nie jeździłem P12 z 2.0 benz. też jestem ciekaw opinii i porównań do innych silników w P12 np. do 2.2 diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc widać, że silniki benzynowe w P12 (zarówno 1.8 jak 2.0) pochodzą z poprzednich modeli nissana (1.8 mam teraz w Almerze) i to jest jak dla mnie dobra wiadomość. Natomiast diesle są francuskie. Pytanie czy wszystkie diesle. Bo gdzieś wpadło mi w oczy oprócz typu dci (czyli renault) chyba "di" albo "dti" - tu mogę się mylić i może była to jakaś literówka. Chętnie skusiłbym się na jakiegoś dieselka, ale nie "made by renault". Więc jeżeli innych silników diesla do P12 nie ładują - to zostaję przy poszukiwaniach 2.0 benzyniaka.

 

Pozdrawiam, PetR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

Witam,

 

Kolego masz złe informacje. Silnik 2.2 dci diesel zarówno w wersji 126km, jak i 139 km to samodzielna konstrukcja nissana na bezobsługowym łańcuszku rozrządu. Mogę śmiało polecić ten silnik. Jest dynamiczny, pali w granicach 7 litrów i ja osobiście przez 2 lata posiadania primki poza wymianami oleju i filtrów wogóle do niego nie zaglądałem. Zresztą w teście auto świata ,,używane'' P12 z tym silnikiem został bardzo pozytywnie opisany. Silnik został przedstawiony jako o wiele mniej awaryjny niż inne nowoczesne jednostki z wtryskiem common rail. Także ja ze swojej strony mogę Ci polecić zarówno auto jak i ten silnik. 1.9 dci made by renault to generalnie bardziej ryzykowny wybór. Padają tam turbosprężarki, choć w nissanach podobno mniej niż w lagunach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailman, ksenony były montowane fabrycznie dużo wcześniej niż w 2002 roku, lecz w tym ogłoszeniu jest mały niuans...

Otóż przy światłach ksenonowych fabrycznie montowane są również spryskiwacze których na tym ogłoszeniu nie widzę...

no chyba że się mylę, ale wydaje mi się ze jeżeli ma ksenony to nie są fabryczne.

A przebieg 197 tys na 2002 rok to zdecydowanie dużo , moja z 99 tyle nie ma a wcale tak mało nie jeżdżę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rafalfloyd1

-> gladky

 

Dziękuję kolegom za dobre wieści. To, że benzynka jest od nissana to wiedziałem. Natomiast tym dieslem 2.2 to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony :-)

No i jeszcze łańcuszek w dieslu... Mogę więc szukać auta. Dzięki jeszcze raz.

 

Pozdrawiam, PetR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailman, ksenony były montowane fabrycznie dużo wcześniej niż w 2002 roku, lecz w tym ogłoszeniu jest mały niuans...

Otóż przy światłach ksenonowych fabrycznie montowane są również spryskiwacze których na tym ogłoszeniu nie widzę...

no chyba że się mylę, ale wydaje mi się ze jeżeli ma ksenony to nie są fabryczne.

A przebieg 197 tys na 2002 rok to zdecydowanie dużo , moja z 99 tyle nie ma a wcale tak mało nie jeżdżę :P

 

 

Spryskliwacze sa. Przebieg spory, auto jezdzilo w firmie (kratka). Jedyne pocieszenie ze moze sporo tras za granice robilo po lepszych drogach... Jak sie uda to jutro je sprawdze na stacji dokladnie i wtedy zobaczy sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko jestem właśnie w trakcie sprzedawania swojego aktualnego wozu i ciągle po głowie chodzi mi Primera P12,bardzo podoba mi się stylistycznie. Dużo jednak czytam opinii o kiepskim zawieszeniu i szwankującej elektronice. Jak to jest w Waszych Primciach ?Ile też kosztują srednio elementy zawieszenia jak łączniki stabilizatora itp.Jeszcza poza silnikiem 1,9 co robili wspólnie z żabojadami?

Edytowane przez skull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zawieszeniem chyba jest równorzędnie z p11.144 natomiast głównie szwankuje elektryka i jakość wykończenia troche podupadła. Nie wiem czy te auta są jeszcze za drogie ale na forum nie widzę jakiegoś dużego zainteresowania P12 a też jestem ciekaw za czym będe się oglądał za jakiś czas - na razie obstawiam Honde :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko jestem właśnie w trakcie sprzedawania swojego aktualnego wozu i ciągle po głowie chodzi mi Primera P12,bardzo podoba mi się stylistycznie. Dużo jednak czytam opinii o kiepskim zawieszeniu i szwankującej elektronice. Jak to jest w Waszych Primciach ?Ile też kosztują srednio elementy zawieszenia jak łączniki stabilizatora itp.Jeszcza poza silnikiem 1,9 co robili wspólnie z żabojadami?

moim skromnym, to silnik 1.9 co go zrobili żabojady jest najlepszym dieslem w P12. Zabojady zrobili, a japońce poprawili słabe strony, czyli jest i ekonomiczny i trwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat gruźlika nie biorę pod uwagę;)tylko martwi mnie marna jakość P12.Kumpla sąsiad ma P12 i opinie ma taką:

"plastikowe gówno,to samo co Laguna".Weź tu bądź mądry,chyba też jak coś pozostanę przy Hondzie 2,0 Vtec napewno nie zawiode się;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba przyznać, że jakość P12 odbiega nieco w dół od poprzednich modeli, jednak P12 została opracowana prawie w całości przez nissana jeszcze przed fuzją z renault, także powinna być bardziej niezawodna niż laguna (a o to nietrudno - coś wiem na ten temat). Po mariażu z francuzami doszły tylko bajerki i to one lubią popisać się francuską niezawodnością.... No, ale honda to faktycznie inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W p11.144 2,0 to SR20DE a w P12 QR20DE, wiec juz troche inne silniki ale moc ta sama czyli 140 KM

 

Ja bym polecił silnik 2,2 Diesel z pierwszych modeli ten 136 KM. Trudno dorwac, ale jest naprawde spoko

faktycznie diesel kusi ekonomią,ale kurna wychowałem się na benzynkach to już chociaż kumam co i gdzie rozkręcić;)a dieselka musiałbym poznawać na nowo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...