Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie diesel kusi ekonomią,ale kurna wychowałem się na benzynkach to już chociaż kumam co i gdzie rozkręcić;)a dieselka musiałbym poznawać na nowo;)

 

hehe - mój dziadek wychował się na kartce i długopisie i komputera nie chce używać :-) bierz diesla! nauczysz się czegoś nowego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W p11.144 2,0 to SR20DE a w P12 QR20DE, wiec juz troche inne silniki ale moc ta sama czyli 140 KM" - tak jak powiedziałem wcześniej różnice są niewielkie, a co do 2.2 diesel w P12, to nie jest to silnik dla bardzo oszczędnych, nie da się tu spalania porównać do diesla VW 1.9 TDI, pojemność robi swoje i 2.2 spala już więcej ON, osobiście jestem na etapie sprzedaży swojej P11.144 2.0 bezn. mam też P12 2.2 diesel, po sprzedaży mam zamiar kupić kolejny samochód i cały czas podsumowując za i przeciw, obstaję za silnikiem benzynowym, ponieważ nie robię dużych przebiegów, kupuję używane auto ( benzyna ma zawsze mniejszy przebieg ) , użytkuję je do 3 lat i sprzedaje, więc nie zawsze ten diesel się zwróci.

Podsumowując wnioski, wybór silnika zależy od potrzeb i warunków użytkowania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskliwacze sa. Przebieg spory, auto jezdzilo w firmie (kratka). Jedyne pocieszenie ze moze sporo tras za granice robilo po lepszych drogach... Jak sie uda to jutro je sprawdze na stacji dokladnie i wtedy zobaczy sie :)

 

Nie każdy używa auta po to żeby jeździć tylko do kościoła więc przebieg taki sobie-duży tj jak po roku ma 160 000km nakulane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym aucie? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9701964

Nie ma zdjęcia spod maski, przebiegiem równiez bym się nie sugerował, choc po wnetrzu mozna domniemywac ze zblizony do podawanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błyszczy się ślicznie, wypicowana ślicznie, ładny silniczek, zawaliste alumy,

Cena spora, choć na taką wersję nie przegięta strasznie,

Co do przebiegu można tu medytować, raczej babcia wnuczka do przedszkola tym nie woziła :)

Mogłyby byś jeszcze ciemne szybki i byłoby super :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obecnie między używaną benzyną a dieslem nie ma zbyt dużej różnicy. Mimo wszystko diesel jest oszczędniejszy i co za tym idzie jazda jest tańsza nawet przy niedużych przebiegach. No ale kazdy wybiera taki silnik jaki uważa za najlepszy dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herson autko wygląda fajnie itd ale z tym przebiegiem to moim zdaniem może być trochę lipa... ale ogólnie biorąc cene do wyglądu i stanu ze zdjeć warta uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IvanH na pewno felgi nie są od SE.

Nie ma zdjęć silnika i zdjęcie tyłu nie wyraźne, duży przebieg i kiera pomimo że skórzana to wydaje mi się że powinna być z uwypukleniami nad poduchą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tym aucie? http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9701964

Nie ma zdjęcia spod maski, przebiegiem równiez bym się nie sugerował, choc po wnetrzu mozna domniemywac ze zblizony do podawanego

Auto po malowaniu zarowno przod jak i tyl musial być bity, z przodu nerki od zwykłej wersji a z tylu brak lotki, jak dobrze zrobione to godne uwagi chyba ze jakis kowal w stodole ja klepal :lol: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że drewno, a jak jeszcze takie w kierownicy to już gangsta po całości. Do tego ksenony, skóra, zmieniarka, elektryka no i 2.0 pod maską, może być nawet z CVT - i wyobraź sobie, że można takie znaleźć w bdb stanie.

 

Akurat podany przez Ciebie przykład to zły przykład - 1.8 jest jeszcze gorsze niż 1.6, więc tym bardziej się nie sprzedaje. (Pozdrawiam posiadaczy 1.8 :) )

 

Oszczędź wstydu, zamieść ogłoszenie w odpowiednim dziale to wszystkim wyjdzie na dobre.

 

Jak czytam takie wywody to pękam ze śmiechu. IvanH wypunktuj proszę w czym jest 1.8 gorsze od 1.6 ? Ja jeździłem 1.6 i porównując do 1.8 jest kolosalna różnica np w przyspieszaniu spalanie prawie identyczne. Ja kupilem 1.8 z pełnym przekonaniem i do dzisiaj jeżdżę bez problemu. Bez najmniejszego wkładu leję benzynkę i śmigam. A i byś przy wypunktowywaniu nie pisał o braniu oleju bo to jest nie prawda. Minus 1.8 jest jeden tego silnika się nie gazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

 

przymierzam się do zakupu primery w dieslu. co sądzicie to tym egzemplarzu?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9724892

 

Nisanku-Mały :) Auto wygląda ładnie, żeby powiedzieć coś więcej musiałbyś poprosić jakiegoś speca żeby z Tobą podjechał obejrzeć co i jak,

jednak zapis w ogłoszeniu spalanie 6l/100km to mała nieścisłość, bo takie spalanie jest rzeczywiście na trasie podczas bardzo delikatnej jazdy :)

W mieście możesz spokojnie liczyć 10 litrów, a jak lubisz sobie docisnąć to i 11-12 weźmie :]

Ja długo chorowałem na punkcie diesla tylko w wersji po lifcie, lecz nie mogłem takowego znaleźć co by mnie zainteresował no i została benzynka :P

 

Minus 1.8 jest jeden tego silnika się nie gazuje.

 

Oj kolego, mylisz się co do tego,

1,8 również robi się na gaz, tylko w grę wchodzi sekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam takie wywody to pękam ze śmiechu. IvanH wypunktuj proszę w czym jest 1.8 gorsze od 1.6 ? Ja jeździłem 1.6 i porównując do 1.8 jest kolosalna różnica np w przyspieszaniu spalanie prawie identyczne. Ja kupilem 1.8 z pełnym przekonaniem i do dzisiaj jeżdżę bez problemu. Bez najmniejszego wkładu leję benzynkę i śmigam. A i byś przy wypunktowywaniu nie pisał o braniu oleju bo to jest nie prawda. Minus 1.8 jest jeden tego silnika się nie gazuje.

 

 

Nie wiedziałem, że się nie gazuje... Dlaczego nie?

Ja zagazaowałem, przejechałem już 17tys na LPG i nic złego się nie dzieje...

Z tego co wiem to Fordów się nie gazuje;-), bo się psują (zresztą bez instalacji LPG też).

A co do 1.8 - to taki formumowy folklor - po kimś/czymś trzeba "jeździć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teść chce kupic jakis samochód na ropę kombi tanio i znalazł taką ofertę http://otomoto.pl/nissan-primera-C9180081.html

Czy znacie tą W10 i wiecie przypadkiem czemu nie odpala? Szczerze mówiąc nie podoba mi się ta oferta, ale teść się uparł, a że jest mechanikiem to naprawi.

Powiedzcie mi jaka jest różnica w jezdzie między Y10 a W10 z dieslem CD20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wladek0706

Poszła za 12500, bo stówkę wyżebrałem na nowe świece. Witoo nie żałuj, bo rakieta to to nie jest (Jeśli się nią przejechałeś, to wiesz o czym piszę). Mój stary Golf III 1.8 kombi 75KM momentami zbiera się lepiej. ;) Poprzednicy dobili ją troszkę tym gazem. Wziąłem, bo to była okazja, ale zastanawiam się czy zostawić ją dla siebie. Myślę, że na handel jeszcze z tysiacza wyjdę do przodu. Pozdrawiam

 

 

Witoo bądź szczęśliwy, że nie kupiłeś tej Nyski od typa z Krakowa. Po 2 tygodniach eksploatacji okazało się, że brak mocy auta to wynik nie starych świec, tylko słabego ciśnienia w cylindrach (kolejno 8-10-12-10 barów) czyli auto praktycznie nie pracuje na pierwszym tłoku. Wszyscy mechanicy mówią to samo - auto posiada przepięknie ukryty papierami przebieg i musiało co najmniej 100tyś.km dostawać ostro w "d*pę" na LPG. Efekt - wewnątrz wsio ponadpalane i bez kapitalki silnika lub jego wymiany mocy nie odzyskam. Kupiłem tę Nyskę z przebiegiem 184 tyś i myślałem, że to już nie mało, ale okazuje się, że w 8 lat można zrobić o wieele więcej. :) Zamiast zarobić z 1000PLN wydam na tego kloca ze 3000PLN. Niech moja wpadka będzie przestrogą dla innych - NIE KUPUJCIE AUTA OD POLAKA -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witoo bądź szczęśliwy, że nie kupiłeś tej Nyski od typa z Krakowa. Po 2 tygodniach eksploatacji okazało się, że brak mocy auta to wynik nie starych świec, tylko słabego ciśnienia w cylindrach (kolejno 8-10-12-10 barów) czyli auto praktycznie nie pracuje na pierwszym tłoku. Wszyscy mechanicy mówią to samo - auto posiada przepięknie ukryty papierami przebieg i musiało co najmniej 100tyś.km dostawać ostro w "d*pę" na LPG. Efekt - wewnątrz wsio ponadpalane i bez kapitalki silnika lub jego wymiany mocy nie odzyskam. Kupiłem tę Nyskę z przebiegiem 184 tyś i myślałem, że to już nie mało, ale okazuje się, że w 8 lat można zrobić o wieele więcej. :) Zamiast zarobić z 1000PLN wydam na tego kloca ze 3000PLN. Niech moja wpadka będzie przestrogą dla innych - NIE KUPUJCIE AUTA OD POLAKA -

 

Polak czy Niemiec nieważne zapamiętaj że nikt nie jest kretynem i nie sprzedaje dobrego samochodu za śmieszne pieniądze. Okazje się nie zdażają. Od początku wiedziałem że coś z tym autem jest nie halo - obyś naprawił to co jest źle i śmigał dalej;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coobcio już dawno temu pisał, że 1.8 potrafi sprawić taki problem i mamy kolejny przypadek powyżej.

 

mini77 ja się bardzo cieszę, że Twoje auto sprawuje się znakomicie, ale częściej się tu przez kilka lat czytało o problemach z 1.8 niż 1.6 czy 2.0 (stąd ten forumowy folklor)

 

Nasze, jak to nazwałeś "wywody" nie są wyssane z palca, a oparte o obserwację tego co się dzieje i działo. Nie rozumiem też dlaczego piszesz, że branie oleju przez 1.8 to nie prawda. To, że Twój nie bierze, nie znaczy, że wszystkie nie biorą, albo że wszystkie biorą. Skoro piszemy, że 1.8 bierze olej, tzn. że w przypadku tego silnika były takie problemy opisywane na forum.

 

Trochę więcej obiektywnego podejścia do sprawy i nie będziesz musiał z byle powodu "pękać ze śmiechu".

Edytowane przez IvanH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto po malowaniu zarowno przod jak i tyl musial być bity, z przodu nerki od zwykłej wersji a z tylu brak lotki, jak dobrze zrobione to godne uwagi chyba ze jakis kowal w stodole ja klepal :lol: pozdro

 

Brak wiedzy widzę się kłania.

 

Po 1-sze grill ori.

Po 2-gie jest to wersja Top Sport (m.in. z pomarańczowymi kierunkami i niebieskimi wstawkami na kierze) i żadna nie miała lotki.

 

Po 3-cie na zdjęciach widać tylko że, przedni zderzak był malowany, aczkolwiek w Niemczech "odświeżanie zderzaków" to norma, więc nie przesądza to o wypadku.

Po tych fotkach trudno stwierdzić czy miała dzwona albo dachowała w rzece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wiedzy widzę się kłania.

 

Po 1-sze grill ori.

Po 2-gie jest to wersja Top Sport (m.in. z pomarańczowymi kierunkami i niebieskimi wstawkami na kierze) i żadna nie miała lotki.

 

Po 3-cie na zdjęciach widać tylko że, przedni zderzak był malowany, aczkolwiek w Niemczech "odświeżanie zderzaków" to norma, więc nie przesądza to o wypadku.

Po tych fotkach trudno stwierdzić czy miała dzwona albo dachowała w rzece.

NadiR jak zawsze fachowo i konkretnie - dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak wiedzy widzę się kłania.

 

Po 1-sze grill ori.

Po 2-gie jest to wersja Top Sport (m.in. z pomarańczowymi kierunkami i niebieskimi wstawkami na kierze) i żadna nie miała lotki.

 

Po 3-cie na zdjęciach widać tylko że, przedni zderzak był malowany, aczkolwiek w Niemczech "odświeżanie zderzaków" to norma, więc nie przesądza to o wypadku.

Po tych fotkach trudno stwierdzić czy miała dzwona albo dachowała w rzece.

Pomarańczowe kierunki i niebieskie wstawki w kierze miała każda GT, niezależnie czy TopSport czy nie. TopSport różni się od zwykłej GT m.in. tym, że ma boczne poduszki powietrzne w fotelach przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...