Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/it...z_poznania.html - świeżutka oferta - może ktoś zerknie i oceni. Interesująca oferta się wydaje.

 

i

 

http://www.otomoto.p...ow&id=C10020648 - może ktoś wie gdzie można sprawdzić nissan w pow. Czarnkowskim (wlkp) - czy xenony nie powinny mieć spryskiwaczy??

 

1. dostrzegam naszą smycz klubową

 

2. W tym powiecie niestety nie ma , w Pile kiedyś było które też zlikwidowano . Więc najszybciej to Poznań

 

ten egzemplarz powinien mieć spryskiwacze, koło sterowania elek. lusterkami jest przycisk od sprysków. Zapewne zderzak wymieniany był

Edytowane przez Sznurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o komentarz odnośnie takiego autka Primera P11.144

Może już ktoś go oglądał? Co prawda chciałem hatchback, ale może warto się takim również zainteresować?

 

Martwiło mnie to przeżółknięcie na pokrywie zaworów, ale to ponoć normalne.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o komentarz odnośnie takiego autka Primera P11.144

Może już ktoś go oglądał? Co prawda chciałem hatchback, ale może warto się takim również zainteresować?

 

Martwiło mnie to przeżółknięcie na pokrywie zaworów, ale to ponoć normalne.

 

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Auto w ładnym stanie. Wosk na pokrywie zaworów świadczy o tym, że przebieg jest raczej oryginalny - im go więcej, tym niższy przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank walony był z przodu od strony kierowcy - źle spasowany przedni błotnik, widać przy przejściu miedzy błotnikiem a słupkiem. Trzeba by sprawdzić szybę przednią czy oryginalna - jak nie to masz 2 dowód prawdopodobieństwa na to że był walony. Poza tym widać różnicę w szczelinach po między lewym a prawym błotnikiem. Ale właściciel nie napisał że bezwypadkowa, także ogłoszenie jak najbardziej do sprawdzenia.

 

Diagnostyka płyty podłogowej i sprawdzenie kompresji silnika dostarczy ci więcej informacji:). Koszt niewielki w porównaniu do ceny auta, a nadwątlonego spokoju po kupnie zdezelowanego samochodu Ci nikt nie zwróci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zrobione z pasją, kosztowało właściciela wiele pieniędzy i pracy własnej.

Zawalista gałka biegów, zegary mocno średnie, ogólny wygląda całkiem spoko, choć zdjęcia mocno kiepskiej jakości...

Klubowiczowie z Wawy mogliby pewnie więcej pomóc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co sądzicie o tym samochodzie?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9457620

 

Jest wart swojej ceny? Może ktoś z Was już go oglądał bo ogłoszenie jest już dosyć długo na necie?

Opis trochę okrojony. To jest wersja GT?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co sądzicie o tym samochodzie?

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9457620

 

Jest wart swojej ceny? Może ktoś z Was już go oglądał bo ogłoszenie jest już dosyć długo na necie?

Opis trochę okrojony. To jest wersja GT?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Ja też szukam nissana ale ja to jestem fetyszystą, znaczy idiotą :) Bo szukam idealnego :P No prawie idealnego. Ale w tym twoim wybranym moje 4 oczy widzą pewne, być może nieistotne ale jednak, braki

 

1. Nie podoba mi się spasowanie przedniego lewego (od kierowcy) błotnika (nr 1)- nierówne przejście między błotnikiem a maską na wysokości przedniej lampy;

2. Jak patrzysz na zdjęcie prawego przedniego błotnika (nr 3) - to albo za sprawą refleksów świetlnych albo za sprawą stłuczki :) - jakby inny odcień zderzaka jest - chyba ze tak primery P11.144 mają; - był wymieniany na bank - bo jest źle spasowany - Zdjęcia nr. 2 - źle spasowany na krańcach

3. Na zdjęciu (nr 3) jakby opadnięte lekko przednie drzwi ;/

4. Na zdjęciu (nr 9) zderzak z prawej strony "nie wygląda" i z tego kąta widać tylną maskę jakby niżej linii nadwozia z lewej strony

 

To tyle z moich fetyszystowskich spostrzeżeń. Czy są prawdziwe - to tylko sam właściciel wie :) Pozdrawiam

Edytowane przez vengosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vengosh masz chyba rację co do tego przedniego błotnika. Pytanie tylko czy po dzwonie byl wymieniany tylko błotnik i czy nie bylą np. uszkodzona przednia oś?

Jak masz taki dobry sensor fetyszowskich spostrzeżeń to looknij na ten link:

http://moto.allegro.pl/item761005488_nissan_primera_klima_skory_bezwypadkowy_z_niemiec.html#gallery

 

z wyglądu robi wrażenie, ale może ja nie widze jakichś mankamentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vengosh masz chyba rację co do tego przedniego błotnika. Pytanie tylko czy po dzwonie byl wymieniany tylko błotnik i czy nie bylą np. uszkodzona przednia oś?

Jak masz taki dobry sensor fetyszowskich spostrzeżeń to looknij na ten link:

http://moto.allegro.pl/item761005488_nissan_primera_klima_skory_bezwypadkowy_z_niemiec.html#gallery

 

z wyglądu robi wrażenie, ale może ja nie widze jakichś mankamentów...

 

Sensoru/a nie mam, tylko jestem po prostu jeb... na tym punkcie:)

 

Ten z w/w linka jest tak śliczny, że aż za śliczny:) Cena oczywiście + opłaty. Na ciemnych lakierach tak niedociągnięć nie widać;/ ale ja bym go sprawdził. Zadzwoń. Poproś o zdjęcia silnika, Nr VIN, i zapytaj czy ma wszystkie szyby oryginalne, bo skoro taki piękny jest to z pewnością żaden kamyczek nie uszkodził przedniej szyby i nie była wymieniana.

 

Strasznie mi się podoba - dlatego jestem bardo podejrzliwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensoru/a nie mam, tylko jestem po prostu jeb... na tym punkcie:)

 

Ten z w/w linka jest tak śliczny, że aż za śliczny:) Cena oczywiście + opłaty. Na ciemnych lakierach tak niedociągnięć nie widać;/ ale ja bym go sprawdził. Zadzwoń. Poproś o zdjęcia silnika, Nr VIN, i zapytaj czy ma wszystkie szyby oryginalne, bo skoro taki piękny jest to z pewnością żaden kamyczek nie uszkodził przedniej szyby i nie była wymieniana.

 

Strasznie mi się podoba - dlatego jestem bardo podejrzliwy :)

 

vengosh, a co sądzisz o tym http://www.otomoto.p...ow&id=C10059459 ?? Odrobinę kiepskie zdjęcia.. chyba podjadę go obejrzeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw linka do ogłoszenia, bo coś nie łapie - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=c10059459

 

Trochę już leciwy, jednak 1997 rok. Ale widać że robiony z sercem i prawdopodobnie właściciel ma "Bzika" na pkt nissana, ale pewnie już zrobił w nim co chciał i nie ma dalej co robić, a szkoda mu wkładać więcej sary w stary samochód więc pewnie sprzedaje. Jeżeli silnik był katowany na gorąco to pojeździ :) Sprawdź kompresję i bierz jak Ci się podoba:) Co do wersji wyposażenia GT (fotele i spojlery) to ja blady jestem, nie wiem co powinno być na wyposażeniu oryginalnej GT. Ale chłopaki i dziewczyny z forum na pewno posiadają taką wiedzę i Ci pomogą. Poszukaj indywidualnie kto ma GT i popytaj.

 

Ładny kolor, samochód bardzo praktyczny, sztywno zawieszony więc bezpieczny dla szybkiej jazdy.

 

PS. Osobiście - pozbawiłbym go części tuningu - zdjął bym te nakładki pedałów, wywalił neony na stopy i zmienił podświetlenie zegarów, sprawdził homologację tylnych lamp (misiaczki bardzo lubią dowody zabierać - przynajmniej u mnie w województwie - za tego typu ulepszenia) i zdjął tą kapitalną naklejkę z tylnej szyby. Jeżeli wydech jest Magna Flow to łeb rozwala :)

 

Wg mnie ten samochód lepiej jak wygląda delikatnie wtedy robi większe wrażenie na ulicach:)

 

 

Sprawdź silnik, jak dobry to bierz, bo w tych rocznikach to blach już idealnych pewnie nie będzie - w końcu to 12, prawie 13 latek

 

Poza tym to prawdopodobnie klubowicz, a klubowicze to ludzie pozbawieni rozumu w sensie pozytywnym jeżeli chodzi o Nyski.

Edytowane przez vengosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co sądzicie o tym samochodzie?

http://www.otomoto.p...how&id=C9457620

 

Jest wart swojej ceny? Może ktoś z Was już go oglądał bo ogłoszenie jest już dosyć długo na necie?

Opis trochę okrojony. To jest wersja GT?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

 

Wersje GT skończyły się na P11, to jest model po lifcie P11.144.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem oględziny i niestety nie zdecydowałem sie mimo iż cene można było jeszcze poprawić.

http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-C9638719.html

 

Z książki serwisowej wynikało że miała naprawiany blok silnika i wymieniony kompletny rozrząd.

Pod klamkami , na rogach , na drzwiach , masce itd. ogniska rdzy.

Niechlujnie wyklepany po stłuczce (lewy tył i lewy przód).

Aparat zapłonowy do wymiany , mokro między skrzynią a silnikiem.

Reflektory wymienione - zwykłe zamiast xenonów.

Poza tym w środku niezniszczony , wszystko działa - świetna skrzynia , koła zimowe.

Pas przedni , chłodnice OK , wiec nie był mocno bity.

Nie wiem co sądzicie o tej sztuce , ale ja odpuściłem.

 

Nadal poszukuje P11 2001 rok , hatchback , automat.

Jeżeli coś wiecie o takim egzemplażu , dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej: http://www.otomoto.p...ow&id=C10150266 ? Ktoś już oglądał albo zna więcej szczegółów? Dzięki! :)

 

kolejny diesel sporowadzony z przebiegiem 100 tysi.... masakra :/ i jeszcze walony z przodu... Informacji n/t silnika nie ma (jaka pojemność) ? Pewnie 1.9 dci czyli szybko sypiący się motorek z renault..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorek jak motorek ale w tą elektronikę to osobiście bym się nie pchał. Mam uprzedzenie jakoś do niej. Za dużo tego jak dla mnie w tych P12

Problewy z wyświetlaczem na panelu to już stały się chyba rutyną, tak jak niekiedy widok z kamery cofania podczas jazdy do przodu

Motorek jak dobrze traktujesz to długo będzie służył, ale musi on być z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Gdańska dysponujący wolnym czasem i podstawową maniacką wiedzą na temat nissanów zechciałby podskoczyć i obczaić poniższy model:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9826728

 

Odwdzięczę się z nawiązką :) Ale do Gdańska mam ponad 500 km od domu więc jechać dla samej jazdy to trochę kiła. A wiadomo że przez telefon się wszystkiego nie dowiem:)

 

Z góry dziękuję i czekam na jakiś kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensoru/a nie mam, tylko jestem po prostu jeb... na tym punkcie:)

 

Ten z w/w linka jest tak śliczny, że aż za śliczny:) Cena oczywiście + opłaty. Na ciemnych lakierach tak niedociągnięć nie widać;/ ale ja bym go sprawdził. Zadzwoń. Poproś o zdjęcia silnika, Nr VIN, i zapytaj czy ma wszystkie szyby oryginalne, bo skoro taki piękny jest to z pewnością żaden kamyczek nie uszkodził przedniej szyby i nie była wymieniana.

 

Strasznie mi się podoba - dlatego jestem bardo podejrzliwy :)

 

 

Ale numer! Sprzedawca zmienił całkowicie zdjęcia samochodu.

http://moto.allegro.pl/item761005488_nissan_primera_klima_skory_bezwypadkowy_z_niemiec.html#gallery

Już nie ma kremowej skóry, fajnych drewnopodobnych wykończeń i szyberdachu...a cena ta sama. Do gościa się nie można dodzwonić bo ciągle w Rajchu siedzi.

A tak parafrazując to co z tego, ze gość mi powie, że szyby są oryginalne. Jak to sprawdzić?

Edytowane przez Cartman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer! Sprzedawca zmienił całkowicie zdjęcia samochodu.

http://moto.allegro....ec.html#gallery

Już nie ma kremowej skóry, fajnych drewnopodobnych wykończeń i szyberdachu...a cena ta sama. Do gościa się nie można dodzwonić bo ciągle w Rajchu siedzi.

A tak parafrazując to co z tego, ze gość mi powie, że szyby są oryginalne. Jak to sprawdzić?

 

ale te włączniki od podgrzewania foteli to nie wiem skąd je wziął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer! Sprzedawca zmienił całkowicie zdjęcia samochodu.

http://moto.allegro.pl/item761005488_nissan_primera_klima_skory_bezwypadkowy_z_niemiec.html#gallery

Już nie ma kremowej skóry, fajnych drewnopodobnych wykończeń i szyberdachu...a cena ta sama. Do gościa się nie można dodzwonić bo ciągle w Rajchu siedzi.

A tak parafrazując to co z tego, ze gość mi powie, że szyby są oryginalne. Jak to sprawdzić?

 

Oryginalnie w Nissanach są szyby TripleXXX - przynajmniej w P11 tylko tylna szyba nie ma oznaczenia TripleXXX za to ma kropeczki zakończone cyfrą (numery w lewym górnym rogu) która to oznacza rok produkcji. Więc łatwo sprawdzić czy się zgadza z tym co w dowodzie.

 

 

Co do P11.144 to tak jak wyżej, ale widziałem że małe szybki tylnych drzwi są Pilkingtona dla Nissana, ale nie wiem czy to reguła czy akurat ten model który oglądałem tak miał.

 

Aha i 99% Nissanów Kombi w Dieslu (bo takie tylko oglądałem) ma naklejone naklejki z jakimś takim niby Orłem na szybach przednich drzwi, zarówno pasażera jak i kierowcy. Naklejka znajduje się na wysokości klamki. Także jak oglądany nie ma to coś też nie ten tego.

 

 

Co do przełączników podgrzewania foteli to ja taki w instalacji Zavoli do Gazu mam :) Nie chce mi się wierzyć, że Nissan takie montuje :) Śmierdzi mi tu coś i to nie jest "bąk"

Edytowane przez vengosh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do P11.144 to tak jak wyżej, ale widziałem że małe szybki tylnych drzwi są Pilkingtona dla Nissana, ale nie wiem czy to reguła czy akurat ten model który oglądałem tak miał.

 

Aha i 99% Nissanów Kombi w Dieslu (bo takie tylko oglądałem) ma naklejone naklejki z jakimś takim niby Orłem na szybach przednich drzwi, zarówno pasażera jak i kierowcy. Naklejka znajduje się na wysokości klamki. Także jak oglądany nie ma to coś też nie ten tego.

U siebie w almerze, wszystkie oprócz przedniej ( była wymieniana ) mam Pilkington Nissan. Cyfra oznacza dany rok, a kropeczki miesiące. Jeśli są np 3 kropki przed cyfrą, oznacza, że są z marca danego roku, jeżeli kropczeki są po cyfrze, oznacza, że są z drugiej połowy roku, a kropka oznacza kolejny miesiąc.

Co do znaczKa z orłem, to system NATS ( Nissan Anti Theft System ) i z tego co mi wiadomo, wszystkie N16 i P11 powinny to mieć.

 

Co do przełączników podgrzewania foteli to ja taki w instalacji Zavoli do Gazu mam smile.gif Nie chce mi się wierzyć, że Nissan takie montuje smile.gif Śmierdzi mi tu coś i to nie jest "bąk"

 

Bąk czy nie, sprawdzić bardzo prosto. Wystarczy włączyć i poczuć czy grzeją. Zdarza się, że niektórzy montują sobie maty grzewcze, ale z tego co się orientuje, większość robiła to przy skórzanej tapicerce.

Edytowane przez herson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...