Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

tylko czy ta klima działa, z tyłu korby jak i lusterka ręcznie ustawiane , fotel pewnie wtarty bo zdjęcia nie zamieścili. Jakiś czas temu w tym dziale pisał też jeden użytkownik podpalił się na kombi jak dobrze pamiętam 2 dni się cieszył że może jeszcze ją sprzeda z zyskiem itp. a tu nagle zonk , w sumie jaka cena takie auto :whistle:

 

korby z tyłu by nawet pasowały, bo ojciec nie raz zamiast przód to tył otwierał. Lusterka fakt, nie zauważyłem.

Ale Sznurek bez obrazy, po to zamieściłem tutaj tego posta, aby ktoś z Klubowiczów mieszkających w okolicach Olsztyna, z dobrymi chęciami, obejrzał to auto. Ja się nie napalam, a samochód ma być przede wszystkim do jazdy, na parę kolejnych lat, a nie sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie zderzaków to wiem że były malowane bo rozmawiałem z jakimś człowiekiem z komisu. Nie był mi tylko w stanie powiedzieć czy właśnie było jakoś mocno walnięte czy nie. Zresztą jak się dobrze przyjrzeć to widać, że były malowane. Kwestia tego jakiego rodzaju był to dzwon, i dlatego chciałem by ktoś podskoczył i obejrzał to autko. Z Lubelskiego to jednak kaaawał drogi.

 

Kolego wszystkie 4 drzwi pochodzą z modelu przed liftem a ogólnie zdjęcia są kiepskiej jakości .

Szkoda chyba km tyle jechać z lubelskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystkie 4 drzwi pochodzą z modelu przed liftem a ogólnie zdjęcia są kiepskiej jakości .

 

Zawsze te modele miały płaskie szerokie listwy ??? Czy zdarzało się właśnie tak jak tutaj ????

 

Szkoda chyba km tyle jechać z lubelskiego.

 

Z tym się zgodzę. Bez pewności co do auta to na pewno szkoda jechać.

Edytowane przez Toio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze te modele miały płaskie szerokie listwy ??? Czy zdarzało się właśnie tak jak tutaj ????

 

 

 

Z tym się zgodzę. Bez pewności co do auta to na pewno szkoda jechać.

Kolego rocznik 2000 powinien mieć listwy szerokie ,może zamieszane coś z rocznikiem tego auta.Był przejściowy model P11.120 rocznik 1999 ) który miał wąskie listwy ale klima była manualna a tu jest climatronic .W P11.144 zamek tylko powinien występować tylko pod stronie kierowcy .

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystkie 4 drzwi pochodzą z modelu przed liftem.

Jesteś w błędzie.

W biednych (najtańszych na polski rynek) P11.144 były właśnie takie drzwi z wąskimi listwami, to wersja z polskiego rynku (wszystko na to wskazuje), więc ma właśnie takie drzwi.

 

 

Kolego rocznik 2000 powinien mieć listwy szerokie ,może zamieszane coś z rocznikiem tego auta

Jak już raz napisałeś tą bzdurę to jej nie powtarzaj. ;)

 

 

W P11.144 zamek tylko powinien występować tylko pod stronie kierowcy .

I tutaj też niestety mijasz się z prawdą. Wersje bez fabrycznego alarmu miały właśnie zamki po dwóch stronach.

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się mylę ale nie spotkałem jeszcze takiej primery P11.144 z wąskimi listwami a szczególnie z 2000 rocznika.

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice-wawa

widziałeś tylko nie pamiętasz ;)

Moja kombi p.11.144 z 2000 roku też ma takie wlasnie wąskie listwy. Takie byly tylko w ubogich wersjach kupionych w PL, tak samo tak ta z ogłoszenia też mam lusterka manualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamków i lioste Tychy http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10467549 Płock http://moto.allegro.pl/item806167401_nissan_primera_2_0_td_estate_oplacony.html Kamień Pomorski http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10470152Kraków http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10095511 Ta to pewnie malowana bo wcale nie ma http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9053369Ten 2000 to był przełomowy jak i cały lifting P11 Zależy z którego miesiąca jest i jaki kraj pochodzenia. W 2000 następowały zmiany np zdjęto uszczelki z drzwi zmieniono układ lampek na zegarach, Przeniesiono diode NATS do zegarów z kokpitu. Pozbyto sie właśnie zamka od drzwi pasażera i dokonano jeszcze paru zmian w wyglądzie W sumie około 200 elementów uległo zmianie w stosunku co do wersji P11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice-wawa

widziałeś tylko nie pamiętasz ;)

Moja kombi p.11.144 z 2000 roku też ma takie wlasnie wąskie listwy. Takie byly tylko w ubogich wersjach kupionych w PL, tak samo tak ta z ogłoszenia też mam lusterka manualne

 

Widziałem ale myślałem że masz rocznik 1999 model P11.120 .

 

AND_PEC dzięki za linki , teraz będę mądrzejszy a ten z Kamienia Pomorskiego nawet ma klime manualna .

Czyli P11.144 2000rok to mix.

Edytowane przez nice-wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już znalazłem wyjście. Ojciec niech jedzie zagranice i tam szuka czegoś atrakcyjnego. Jeździć po całej Polsce i wydawać kasę na paliwo za jednym samochodem, to już lepiej dać za przewóz i pojechać do Rajchu. Dzięki chłopaki nie sądziłem, że aż tak się zmieniło w tym modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9868458

 

Znalazłem taką Primerę i prosił bym o doradzenie lub jak by ktoś blisko mieszkał to zerknął bo ja jestem z mazowieckiego i trochę mam kilometrów do Ząbkowic Śląskich Pozdrawiam

 

hmmm TDI,ESP....nie ma to jak wiedzieć co się sprzedaję masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9868458

 

Znalazłem taką Primerę i prosił bym o doradzenie lub jak by ktoś blisko mieszkał to zerknął bo ja jestem z mazowieckiego i trochę mam kilometrów do Ząbkowic Śląskich Pozdrawiam

 

po pierwsze zobacz inne ogłoszenie tego komisu - same bezywpadkowe, pierwszy właściciel, serwisowane w aso, a większość dodatkowo garażowane. :-)

to ewidentne kłamstwo, które handlarz będzie tłumaczył, że "wszyscy tak piszą to i on".

po drugie rzuć okiem na tylną deskę, nabitą głośnikami. to z dużym prawdopodobieństwem może świadczyć, że ostatnie parę lat jeździł tym niewyżyty młodzian co może (ale nie musi) świadczyć o ponadnormalnym zużyciu wszelakich części.

po trzecie nie podano przebiegu, ale na mniej jak 300 000 km to bym nie liczył. oczywiście w tej chwili pewno będzie max. 170 000km, .

ja na twoim miejscu darowałbym sobie taką daleką podróż, no ale rozumiem że CCC (cena czyni cuda).

pozdr

 

ja mieszkając w mazowieckim kupiłem w wawie, bo jazda za autem po polsce w 90% kończy się porażką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem nowy na forum i mam kilka pytań,a mianowicie mój znajomy chce kupić primerę p12 2.0 manual 6 biegów i jako że jestem mechanikiem i trochę się już tego naoglądałem prosił mnie abym pojechał to obejrzeć,auto jest z roku 2002 przywiezione przez handlarza jeszcze nieopłacone,po oględzinach wyszło że jeden reflektor nowy i malowany zderzak a mechanicznie kilka mankamentów min.niedziałająca sonda za katalizatorem i uszkodzona jedna z cewek dzięki czemu silnik troszkę ma nierówne wolne obroty no ale to głupoty do ogarnięcia niewielkim kosztem,natomiast zaciekawiła mnie skrzynia i tu prosiłbym o opinię czy tak ma być a mianowicie biegi wchodzą lekko a nawet bardzo lekko z takim charakterystycznym głośnym kliknięciem,przypomina to raczej operowanie dżojstikiem na mikrostykach niż tradycyjnym lewarkiem,ja sam poruszam się bmw e39 i tam biegi wchodzą cicho z lekkim oporem jak w każdym normalnym aucie a w tej p12 taka niespodzianka.Druga sprawa która mnie zaciekawiła to to że auto jest w kolorze srebrny metalik a komorę silnika ma w kolorze jakby brudno-białym,pierwszy raz widze samochód niby bezwypadkowy który ma komorę w innym kolorze niż nadwozie,czy to też taki wymysł czy może ktoś malował,dodam że nie widziałem jakichś uszkodzeń ani śladów po klepaniu,złącza pociągnięte masą uszczelniającą w podobnym kolorze i wyglądało to na oryginał,reszta podzespołów sprawna,przebieg niby 127 tyś ale wiadomo że raczej nierealny choć nie ma większych śladów zużycia wewnątrz.Prosiłbym o opinię fachowców co do tej charakterystycznej pracy skrzyni i koloru komory silnika,dziękuję

Edytowane przez cezark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako nawy na dzień dobry zapytam o autko klubowe http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10345715 jeden z kolegów już je tu pokazywał. Ktoś coś wie nt historii tego autka, a może ma ktoś namiary na właściciela?

 

Pozdrawiam :)

Emil

Edytowane przez gofer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem WP11.144 2000r z przebiegiem 132tysie. Nie powiem forum bardzo mi pomogło w wyborze, siedziałem chyba tydzień i czytałem o Nissanikach, bo miał być passat, vectra, astra itp. Wkońcu zdecydowałem na Primerke kombi.....miała być 1.8 ale skoro miała palić tyle co 2.0 a jeździć jak 1.6 wkońcu trafiłem na 2.0 benzynka;) Po zakupie odrazu tankowanie do pełna i przy kolejnym miłe zaskoczenie - Trasa W-wa--Łódź + jazda po Łodzi wyszło 7,9l. Kolejny zbiornik przejechany przy zużyciu 8,3l także jak tu narzekać, a i przyjemność podczas wdepnięcia przy 140 kucach ;) Cały czas sie zastanawiam z założeniem gazu....przy takim spalaniu, i czy nie szkoda silnika;) Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem WP11.144 2000r z przebiegiem 132tysie. Nie powiem forum bardzo mi pomogło w wyborze, siedziałem chyba tydzień i czytałem o Nissanikach, bo miał być passat, vectra, astra itp. Wkońcu zdecydowałem na Primerke kombi.....miała być 1.8 ale skoro miała palić tyle co 2.0 a jeździć jak 1.6 wkońcu trafiłem na 2.0 benzynka;) Po zakupie odrazu tankowanie do pełna i przy kolejnym miłe zaskoczenie - Trasa W-wa--Łódź + jazda po Łodzi wyszło 7,9l. Kolejny zbiornik przejechany przy zużyciu 8,3l także jak tu narzekać, a i przyjemność podczas wdepnięcia przy 140 kucach ;) Cały czas sie zastanawiam z założeniem gazu....przy takim spalaniu, i czy nie szkoda silnika;) Pozdrowienia

Wierz mi, po ponad 90kkm na gazie (przejechane mam ponad 260kkm) nie mam zadnych problemow. Trzeba dbac i tyle. Swiece, plyny, filtry na czas zmieniane i jeszcze troche drygu, zeby samemu reduktor zregenerowac, wtryskiwacze wymienic i malina. Autem mam nadzieje pojezdzic jeszcze kilka lat. Pozniej rozstane sie pewnie z marka bo P12 i nowsze wynalazki z Francji to juz nie to samo. Ale SR20 to mocna jednostka, super znosi gaz.

 

Co do gazu - musisz sprawdzic czy Ci sie bedzie kalkulowac. Zalezy ile jezdzisz. Czy na instalacje + czestsze przeglady nie wydasz tyle co przez kilka lat tankowania wahy. Spalaniem tym sie nie sugeruj. Jak ja swoja Primere przywiozlem z Gdanska do Olsztyna - spalila 6,8 w trasie. Tyle ze 120km/h to byl max i raczej sporadyczny. Dzis korzystam z gornych zakresow obrotow, bo to po prostu czysta przyjemnosc. Pali mi 11-12 gazu. Po emerycku wyciagne 9 w trasie, ale co to za jazda. I czy dla tych 5 PLN warto z przyjemnosci rezygnowac? Najwyzej po przyjezdzie do rodzicow tego piwka z ojcem nie wypije. No moze jednak wypije. Totolotka raz nie puszcze - i tak nigdy nie wygrywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam che kupic cos takiego http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10583180 czy mozecie cos doradzic w tym temacie gdyz jest to moje 1 auto czy mozna do niego dolozyc klime jaki kosz tego?? no i co do motrou to jest niby swap od ver GT jakie obawy a jaki pozytek??

Edytowane przez zlef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam che kupic cos takiego http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10583180 czy mozecie cos doradzic w tym temacie gdyz jest to moje 1 auto czy mozna do niego dolozyc klime jaki kosz tego?? no i co do motrou to jest niby swap od ver GT jakie obawy a jaki pozytek??

 

To nie jest GT tylko seryjne SRi. GT z tych lat miało inny kolor pokrywy zaworów.

W dziale Nissan Power Team masz opisane silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się Kolegom.

 

Chciałbym kupić Primerę Kombi P12, z silnikiem najlepiej diesla (podobno 2,2 dci najlepszy silnik - możecie to potwierdzić?)

 

Znalazłem takie ogłoszenie: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10672945 autko wygląda trochę na ubrudzone wewnątrz ale to do odczyszczenia jest.

 

Czy możecie mi powiedzieć, co sądzić o silnikach 1,9 dci i 2,0 DTI w Primerach? Ten 1,9dci pochodzi od Renault Laguna, a wiem że tam te silniki się strasznie paprały, głównie przez turbinę. Jak wygląda awaryjność silniów 2,0 dti i 2,2 dci? Czy obydwa są na łańcuchach?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było omawiane kilkakrotnie. To anglik po przekładce.

 

czyli chyba najlepiej będzie pojechać do Niemiec po konkretne auto.Mam jeszcze pytanie odnośnie automatu w P11.144.wie ktoś może jak się sprawują?chodzi mi o charakterystyke pracy i koszty związane z ewentualnym zużyciem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli chyba najlepiej będzie pojechać do Niemiec po konkretne auto.Mam jeszcze pytanie odnośnie automatu w P11.144.wie ktoś może jak się sprawują?chodzi mi o charakterystyke pracy i koszty związane z ewentualnym zużyciem .

Z tego co wiem trzeba pilnować wymiany oleju (wymiana tylko na Nissan CVT NS-1), inaczej metalizowany pasek może ulec uszkodzeniu a z tym się wiążą spore koszty. Jeździ się podobno bardzo przyjemnie.

Edytowane przez fragles13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

po paru wizytach u znajomych mechaników moje poszukiwania samochodu skończyły się na primerze

i w tej kwestii mam prośbę o ocenę tych czterech egzemplarzy:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-primera-2-0-benzyna-10535864.html

 

http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-primera-sedan-2-0-benzyna-11181591.html

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10694387

 

http://moto.allegro.pl/item817184787_nissan_primera_lift_1_8_16v_klima_navi_gps.html

 

 

proszę o pomoc i wyrozumiałość dla nowicjusza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...