Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zielona P11 z polskiego rynku jest do sprawdzenia jeśli chodzi o historię serwisową. Trochę poobcierana i jest to wersja GX, praktycznie bez żadnego ciekawego wyposażenia - interesująca wtedy, jeśli realny przebieg jest niewysoki. Ważne, że pod maską jest 2.0

 

Chociaż brakuje zdjęć z wielu stron i ze środka...

 

 

O reszcie aut nic nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co sadzicie na temat tej primerki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10359464

wczesniej jezdziłem P11 2.0 TD z 1997 roku i bylem bardzo zadowolony. Ale miałem stłuczke i sprzedałem. I czym ruzni sie ten model od mojej tzn jezeli hodzi o awaryjność? Poniewaz zdaje mi sie ze maja te same silniki? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co sadzicie na temat tej primerki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10359464

wczesniej jezdziłem P11 2.0 TD z 1997 roku i bylem bardzo zadowolony. Ale miałem stłuczke i sprzedałem. I czym ruzni sie ten model od mojej tzn jezeli hodzi o awaryjność? Poniewaz zdaje mi sie ze maja te same silniki? Pozdrawiam

Nie różni się zasadniczo. Ma hydrauliczne sprzęgło i bodajże gaz na potencjometrze a nie na linkach jak w P11.

Co do tej okazji - przebieg raczej kręcony, bo gałka i kierownica trochę za mocno wytarte jak na ten przebieg (ja mam przekroczone 200 tysi i wygląda to lepiej), poza tym fotel kierowcy przetarty do sporej dziury.

Edytowane przez fragles13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co sadzicie na temat tej primerki http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10359464

wczesniej jezdziłem P11 2.0 TD z 1997 roku i bylem bardzo zadowolony. Ale miałem stłuczke i sprzedałem. I czym ruzni sie ten model od mojej tzn jezeli hodzi o awaryjność? Poniewaz zdaje mi sie ze maja te same silniki? Pozdrawiam

i co sadzicie jeszcze o tej http://moto.allegro.pl/item820424454_nissan_primera_2_2_dci_climatr_zarejestr_okazja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się Kolegom.

 

Chciałbym kupić Primerę Kombi P12, z silnikiem najlepiej diesla (podobno 2,2 dci najlepszy silnik - możecie to potwierdzić?)

 

Znalazłem takie ogłoszenie: http://www.otomoto.p...ow&id=C10672945 autko wygląda trochę na ubrudzone wewnątrz ale to do odczyszczenia jest.

 

Czy możecie mi powiedzieć, co sądzić o silnikach 1,9 dci i 2,0 DTI w Primerach? Ten 1,9dci pochodzi od Renault Laguna, a wiem że tam te silniki się strasznie paprały, głównie przez turbinę. Jak wygląda awaryjność silniów 2,0 dti i 2,2 dci? Czy obydwa są na łańcuchach?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co prawda nie jestem zainteresowany kupnem całej primerki ale interesuje mnie silnik i tu moje pytanie ponieważ znalazłem taką oto aukcję http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=812124684 gość oczywiście zarzeka się że wszystko jest cacy i w ogóle ale zaniepokoił mnie ten czerwony silikon pod pokrywą zaworów, czy w nowszych primkach tak uszczelniali czy może coś było robione i uszczelnili żeby się nie pociło...z góry dzięki za pomocne informacje pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem u tego samego sprzedawcy też sr`ke z zerwanym rozrządem co mnie martwi... może oba miały coś z głowicą i tego naprawili tanim kosztem, a tego co się nie dało naprawić za grosze wystawili z zerwanym łańcuszkiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Rodzinka mi się powiększyła, więc poszukuję większego auta. Rozglądam się za kombi P11.144, silnik 1.6-1.8 benzyna. Co myślicie o tej ofercie?

http://otomoto.pl/nissan-primera-C10268653.html

Planuje założenie instalacji LPG IV generacji.

Będę wdzięczny za informacje. Jeśli ktoś posiada informacje o takim aucie z dobrego źródła to chętnie się z nimi zapoznam. Mieszkam w Gdańsku, może ktoś z trójmiasta ma ciekawe informacje.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Rodzinka mi się powiększyła, więc poszukuję większego auta. Rozglądam się za kombi P11.144, silnik 1.6-1.8 benzyna. Co myślicie o tej ofercie?

http://otomoto.pl/nissan-primera-C10268653.html

Planuje założenie instalacji LPG IV generacji.

Będę wdzięczny za informacje. Jeśli ktoś posiada informacje o takim aucie z dobrego źródła to chętnie się z nimi zapoznam. Mieszkam w Gdańsku, może ktoś z trójmiasta ma ciekawe informacje.

Pozdrawiam

Tomek

Hej posiadałem ten sam problem, powiększenie rodziny itp. Piszesz że silnik 1.6-1.8 ja tez tak brałem pod uwagę ale forumowicze przekonali mnie do 2.0 benz i nie żałuje;) 140 Kucy to tak w sam raz dla tego autka , a spalenie takie same jak 1.8. Mi już kolejny zbiornik pokazał ze ok 8l.

Odnośnie kupna zwróć uwagę na spody drzwi i wgłębienia podklamkowe, tam lubi być przeżarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej posiadałem ten sam problem, powiększenie rodziny itp. Piszesz że silnik 1.6-1.8 ja tez tak brałem pod uwagę ale forumowicze przekonali mnie do 2.0 benz i nie żałuje;) 140 Kucy to tak w sam raz dla tego autka , a spalenie takie same jak 1.8. Mi już kolejny zbiornik pokazał ze ok 8l.

Odnośnie kupna zwróć uwagę na spody drzwi i wgłębienia podklamkowe, tam lubi być przeżarte.

Dzięki za informacje. Cieszę się, że trafiłeś dobry egzemplarz. Na forum są podzielone zdania co do silników. Ten 2.0 jest starszej konstrukcji natomiast 1.8 ma już zmienne fazy rozrządu. Niektórzy piszą, że te nowsze silniki są bardziej wadliwe inni na odwrót - komentarz serwisanta z Nissana była taki, że jest mniej kłopotów z silnikami 1.8 niż 2.0. Ja generalnie myślę, że wszystko zalezy od kierowcy i jak zechce to zakatuje każdy motor. Mój sunny też był zaniedbany ale sporo włożyłem czasu i pieniędzy by ten stan zmienić. Nie chciałbym jednak powtórzyć tego błędu i tym razem kupić sprawdzone auto.

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomi 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komentarz serwisanta z Nissana była taki, że jest mniej kłopotów z silnikami 1.8 niż 2.0.

Pewnie ten serwisant chciał się z Tobą zobaczyć jeszcze kiedyś przy okazji na przykład wymiany czujnika położenia wału w 1.8;)

SR20 jest uznawana za jedna z najlepszych jednostek benzynowych na świecie - chyba nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytałem dla mnie to nie problem jestem mechanikiem.pracuje w serwisie tylko że toyoty

A w jaki sposób sprawdzisz to, czy skrzynia pracuje poprawnie przed zakupem? Ciekaw jestem na czym polega to uszkodzenie silnika swoją drogą.. Bo naprawa tej skrzyni może mocno przekroczyć koszt wymiany silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób sprawdzisz to, czy skrzynia pracuje poprawnie przed zakupem? Ciekaw jestem na czym polega to uszkodzenie silnika swoją drogą.. Bo naprawa tej skrzyni może mocno przekroczyć koszt wymiany silnika.

podobno łancuch szczelił.auto widzialem w sumie jest bardzo ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...