Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

A jakim mondeo jeździsz?

 

Jeśli coś starszego niż MkIII to radzę Ci pozostać przy Mondeo - tym razem MkIII z silnikiem 2.0 TDCi - będzie to zdecydowanie lepszy wybór niż primera z podobnego rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam słowa kolegi wyżej.Do samego samochodu nic nie mam gdyż bardzo je lubię,chodzi o silniki diesla w Primerach które nie nalezą raczej do udanych.Mowie to z doświadczenia z 1.9DCI a co do 2.2 nie mam zdania gdyż nie miałem okazji dłużej pojeździć na tym silniku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim mondeo jeździsz?

 

Jeśli coś starszego niż MkIII to radzę Ci pozostać przy Mondeo - tym razem MkIII z silnikiem 2.0 TDCi - będzie to zdecydowanie lepszy wybór niż primera z podobnego rocznika.

akurat mk3 z 2004 ale myślałem o zmianie na p12 z podobnego rocznika, i teraz nie wiem co zrobić

 

Witam

Potwierdzam słowa kolegi wyżej.Do samego samochodu nic nie mam gdyż bardzo je lubię,chodzi o silniki diesla w Primerach które nie nalezą raczej do udanych.Mowie to z doświadczenia z 1.9DCI a co do 2.2 nie mam zdania gdyż nie miałem okazji dłużej pojeździć na tym silniku.

Pozdrawiam

a jakich to niemiłych doświadczeń można się spodziewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy poszukajcie na forum jest o tych silnikach bardzo dużo, z tego co pamiętam to nie znajdziecie jednoznacznej odpowiedzi, jedni chwalą 1,9 drudzy 2,2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat mk3 z 2004 ale myślałem o zmianie na p12 z podobnego rocznika, i teraz nie wiem co zrobić

 

A ja ci nadal będę radził:

Zostań przy Mondeo.

 

Akurat Mk3 to bardzo udane auto, a zamiana na P12 byłaby to moim zdaniem zamiana na gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci nadal będę radził:

Zostań przy Mondeo.

 

Akurat Mk3 to bardzo udane auto, a zamiana na P12 byłaby to moim zdaniem zamiana na gorsze.

 

 

Ja mam takie zdanie. Jak juz chcesz Primere to z silnikiem 2.2 dci. 1.9 to Renault Laguna który nigdy nie byl udanym autem. Wystarczy ze jest francuski i juz kwalifikuje sie do lipy. Primera 2.2 dci to japonczyk i jak na taka pojemnosc to powiem ci ze ekonomiczny. Chyba ze masz cegle na bucie.Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze 2,2 (5 d. ) i bardzo sobie chwale, jazda głównie po miescie (warszawa) i spalanie miasto - 8 l., w trasie spada nawet do 6,5 ale średnio wychodzi 7,5 l. silnik moze ciut ospały ale i tak wystarcza, rozrzad na łańcuchu wiec tu problem z wymiana odchodzi, w sumie fajne auto, jezdze od 2 lat i jeszcze ani razu nic mi sie nie zepsuło ( tylko raz masa w tylnych lampach ale ponoc to standard w hatchbackach ), tak na marginesie moze ktos ma do sprzedania bagażnik dachowy do p12 5d, chetnie kupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy

A ja ci nadal będę radził:

Zostań przy Mondeo.

 

Akurat Mk3 to bardzo udane auto, a zamiana na P12 byłaby to moim zdaniem zamiana na gorsze.

 

generalnie zamiana na nissana po roku 2002/03 w górę to zamiana poza wyjątkami na gorsze, bo niczym te modele już nie wyróżniają się od konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeebro stan blacharski ładny, środek też zadbany silnik myślę, że ma trochę więcej przejechane dużym plusem jest spore wyposażenie.

 

Blazus silnik dci jest średnio polecany przez niektórych jego użytkowników i musisz się zagłębić w wiedzę o nim na forum trochę tego będzie, szkoda że nie ma zdjęć silnika i wnętrza i ten przebieg jakoś podejrzanie mały, bo z zewnątrz wygląda przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co sądzicie o tym autku http://otomoto.pl/nissan-primera-xenon-klimatronik-oplacony-C10883100.html Nie podoba mi się tylna lewa ćwiartka. Może to tylko takie zdjęcie a ja niepotrzebnie się zastanawiam...

 

Pewnie podpicowana trochę, bo oprócz tych tylnych lewych drzwi to trudno się do czegoś po zdjęciach przyczepić. Pod maską może nawet za czysto. Na pewno warta obejrzenia.

(szybę przednią ma śmiesznie zaparowaną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik szengel dnia 14 grudzień 2009, 17:57 napisał

 

Cześć. Co sądzicie o tym autku http://otomoto.pl/ni...-C10883100.html Nie podoba mi się tylna lewa ćwiartka. Może to tylko takie zdjęcie a ja niepotrzebnie się zastanawiam...

 

jak dla mnie to cala ta lewa tylna cwiartka nie pasuje wystarczy zobaczyc na spasowanie klapy bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bionicman1

witam

poszukuje nissana p11 144 i trafilem na to ogloszenie

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=843794482

czy moze juz ktos ogladal to auto albo mieszka w plocku, zna sie troche na primerach i ma parenascie minut wolnego czasu;)??

ew czy po samym ogloszeniu ktos zauwazyl cos niepokojacego??

do plocka mam spory kawalek i nie chcialbym jechac na marne;)

pzdr i prosze o wypowiedzi nt http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=843794482

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

poszukuje nissana p11 144 i trafilem na to ogloszenie

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=843794482

czy moze juz ktos ogladal to auto albo mieszka w plocku, zna sie troche na primerach i ma parenascie minut wolnego czasu;)??

ew czy po samym ogloszeniu ktos zauwazyl cos niepokojacego??

do plocka mam spory kawalek i nie chcialbym jechac na marne;)

pzdr i prosze o wypowiedzi nt http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=843794482

 

Napisz najlepiej do kogoś z Płockiej grupy NKP jest ona prężna i zgrana i może ktoś mógłby od nich podskoczyć zobaczyć. Ze zdjęć wynika że przebieg jest prawdopodobny albo jest niedużo cofnięty bo zużycie materiałów ( kierownica, gałka, siedzenia) na to wskazują. Ze zdjęć nie powie się czy auto było bite ale wygląda, że nie a jeżeli tak to było dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Witam wszystkich. Proszę o opinie na temat tej primery:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=854588316

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-p11-C10864782.html

 

Może ktoś z Warszawy wie, gdzie przed zakupem można sprawdzić tego nissana lub zechciałby podjechać i obejrzeć, to byłbym zobowiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Witam wszystkich. Proszę o opinie na temat tej primery:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=854588316

 

http://otomoto.pl/nissan-primera-p11-C10864782.html

 

Może ktoś z Warszawy wie, gdzie przed zakupem można sprawdzić tego nissana lub zechciałby podjechać i obejrzeć, to byłbym zobowiązany.

 

Na temat tego auta wypowiedzi były parę postów wyżej. Ogólnie auto fajne tylko cena trochę wysoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz najlepiej do kogoś z Płockiej grupy NKP jest ona prężna i zgrana i może ktoś mógłby od nich podskoczyć zobaczyć. Ze zdjęć wynika że przebieg jest prawdopodobny albo jest niedużo cofnięty bo zużycie materiałów ( kierownica, gałka, siedzenia) na to wskazują. Ze zdjęć nie powie się czy auto było bite ale wygląda, że nie a jeżeli tak to było dobrze zrobione.

A czy zwróciłeś uwagę na pedał sprzegła? Troche to kontrastuje ze stanem gałki/kierownicy, co do siedzeń, to nie jestem tez pewien stanu siedzenia kierowcy. Ale to i tak czysta kosmetyka. A słyszałem o magikach, co potrafią tak auto odpicować, że wyglada jakby świezo z taśmy zjechało, i naprawdę nie potrzeba wiele wysiłku - sam to przerabiałem. Jak kupiłem w zeszłym roku swoje Tino, to fotele były w stanie "smród, bród, i malaria". Nie miałem kiedy podjechać na mycie tapicerki, a trafiłem w "Motorze" na artykł o samodzielnym myciu. Pod wpływem lektury zakupiłem środek do czyszczenia tapicerki (10-12PLN), raz dwa sie uwinąłem, a efekt był taki, ze żona nie chciała uwierzyć, ze to to samo auto.

Mnie bardziej interesuje podany przebieg auta z roku 2001 (160kkm = 20kkm/rok) w konfrontacji z faktami. A fakty są takie, że niemcy, tak jak nie oszczędzają na przeglądach/serwisie (choć ostatnio ponoć i to się zmieniło), tak samo kupują auta w konkretnym celu. Zatem jak to autko jest z Niemiec, jest to combi, i w dodatku z gazem - to prędzej ma nabite 360kkm, i licznik został cofnięty baaardzo dużo. Nie uwierzę w tak "malutki przebieg", bo ten niemiec, poprzedni własciel musiałby nie być niemcem, tylko chyba mną. Mną bo ja rocznie robię ok 10kkm (3km do pracy, i czasem wypad do rodzinki 5-20km), mój brat co pomyka do roboty pod Orlen (7km), troche wypadów do stolicy (100km), nabija rocznie ok 20kkm - przy tak małych przebiegach opłacalność założenia gazu, jest zerowa.

Dla lepszej wyrazistości przekrętu przebiegu, proponuję popatrzeć po aukcjach aut 2-3 letnich, i przyjrzeć się ich przebiegom, jest sporo podchodzacych pod "setkę", albo z przekroczeniem, no to miałbym uwierzyć, że 8-mioletni zagazowany niemiecki combi, ma ledwie 160 kkm(co by oznaczało, że włąściciel auta, z roku na rok coraz mniej jeździ/nabija?)? I co ciekawe wiekszość sprowadzanych aut tak ma, tzn na licznikach 150-180kkm. Tylko potem po zakupie "niechcący" wychodzi szydło z worka, jak w przypadku jednego znajomka, co to kupił takie sprowadzone autko z przebiegiem ok 180kkm, a gdy po paru miesiacach robił konkretne porządki, zauważył kartke która wślizgneła się jakoś gdzieś pod tapicerkę, wyciagnął, okazało sie że to protokół z przeglądu 1,5 roku wcześniej, VIN auta się zgadzał, pozostałe dane też (silnik itd), tylko przebieg stanowił "zagadkę" bo wpisane było i jak byk stało 250kkm. Ot ciekawostka ;)

No i może już dosyć z mego wymądrzania, bo znowu mi "powieść wyszła" ;)

 

Pozdrawiam i życzę tylko udanych zakupów :)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu, bo nie widzę?

 

Przepraszam zagalopowałem się faktycznie w tym temacie nic o tym egzemplarzu nie było. Autko fajne tylko nie wiem co oznacza regulowana wysokość nadwozia bo coś takiego nie było montowane fabrycznie.

 

Roobalek jak dla mnie ten pedał sprzęgła nie jest odniesieniem wystarczy, że ktoś jeździ tylko i wyłącznie po mieście. A co do zwrotu instalacji gazowej zwraca się ona trochę szybciej niż 20k kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość borys2001

witam użytkowników nissana

noszę się z zamiaram kupna

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9514715

cena 15500

sprzedawca ostrzegł mnie o uszkodzonym czujniku wałka rozrządu

 

pytanie czy to duży problem tzn. wymienie go, lecz czy to że był uszkodzony nie poniesie za sobą innych następstw

ponadto po odpaleniu wskazówka obrotomierz drga

jaka może być przyczyna

 

bardzo proszę o poradę jutro chciałbym go kupić i mam te dylematy

w ostateczności jeżeli sprzedawca się zgodzi podjechać (pojazd nie ma tablic) na serwis aby tam sprawdzili przyczynę i inne dolegliwości

i tu pytanie cze znacie koszty takiego przeglądu

 

i być może ktoś widział ten wóz

Edytowane przez borys2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...