Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze - ciężarowy. Przeglądy droższe, "przerobienie" na osobówkę kosztuje kilka stówek. Po drugie silnik. Moim zdaniem dobra jednostka, ale opinie są skrajne na jego temat (czytająć ten dział można się sporo dowiedzieć). Tyle na szybko, niestety nie mam za wiele czasu żeby pooglądać fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś śmiesznie mały przebieg (125 tys) i cena niska strasznie ... Albo sprzedawca coś na siłę chce ukryć i pozbyć się złoma albo rzeczywiście potworna okazja ... Poproś o VIN i niech historię serwisową odczytają znawcy z forum. Jak ma jakieś wpisy z przebiegiem to oceni się, czy to co mówi ten pan jest w miarę prawdziwe. Jak tak, to zaciągnąć do Nissana na kontrolę jak mechanicy nie przyczepią się to brać i jeździć! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam Nissana najlepiej z woj . Lubelskeigo do 8 tys. Obojętne czy benzyna z gazem czy diesel. Wpadło mi w oko parę ofert. Jakieś opinie na ten temat macie? Czy wogóle dostane w tej cenie ten model?

1 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11797095

2 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9706785 maska widac od razu inna

3 http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12189346

i mój faworyt http://www.allegro.pl/item986938460_nissan_primiera_2_0_td_godny_zainteresowania.html

 

Czekam na opinie i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziś podczas poszukiwań następcy Brava 1,6 LPG oglądałem Nissana Primerę.

Silnik 1,8 nadwozie Kombi. Auto sprowadzone z Niemiec i po oględzinach wydaje się OK.

Jedyna rzecz która mnie zaniepokoiła to falowanie obrotów w zakresie 800-1000. Bardzo widoczne było to obrotomierzu tak jak na tym filmiku tyle że zakres dużo mniejszy:

 

Czy to jakaś powtarzająca się usterka w tych modelach typu silnik krokowy, przepustnica ?

Jakich kosztów spodziewać się po takiej przypadłości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziś podczas poszukiwań następcy Brava 1,6 LPG oglądałem Nissana Primerę.

Silnik 1,8 nadwozie Kombi. Auto sprowadzone z Niemiec i po oględzinach wydaje się OK.

Jedyna rzecz która mnie zaniepokoiła to falowanie obrotów w zakresie 800-1000. Bardzo widoczne było to obrotomierzu tak jak na tym filmiku tyle że zakres dużo mniejszy:

 

Czy to jakaś powtarzająca się usterka w tych modelach typu silnik krokowy, przepustnica ?

Jakich kosztów spodziewać się po takiej przypadłości?

 

 

Miałem podobnie w identycznym aucie (1.8 kombi). Wyczyściłem krokowy + przepustnice, plus wymiana przepływomierza (troche mniej niz 700pln za nowego Bosha), i teraz obroty trzymają się wzorowo.

Edytowane przez snowak1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w identycznym aucie (1.8 kombi). Wyczyściłem krokowy + przepustnice, plus wymiana przepływomierza (troche mniej niz 700pln za nowego Bosha), i teraz obroty trzymają się wzorowo.

 

Czy takie falowanie będzie także na LPG - zamierzam od razu zamontować instalację.

Aha, jeszcze jedno, podczas pracy na wolnych obrotach odkręciłem korek wlewu oleju. Nie było żadnego dymu, spalin czy dużych przedmuchów ale dość mocno chlapało olejem. Czy w tych silnikach to norma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupowalem tez odkrecalem korek i dmuchalo zamontowalem instalacje gazowa i jezdze juz prawie rok i nic sie nie dzieje zadnych ubytkow oleju kopcenia czy cos w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupowalem tez odkrecalem korek i dmuchalo zamontowalem instalacje gazowa i jezdze juz prawie rok i nic sie nie dzieje zadnych ubytkow oleju kopcenia czy cos w tym stylu

 

jaki przebieg miał jak zakładałeś LPG ? Jaka instalka i ile przejechałeś już na gazie?

BTW. Tak się zastanawiam czy ten 1,8 trochę nie za słaby do w sumie dość sporego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki przebieg miał jak zakładałeś LPG ? Jaka instalka i ile przejechałeś już na gazie?

BTW. Tak się zastanawiam czy ten 1,8 trochę nie za słaby do w sumie dość sporego auta ?

 

Jak Nissan to najlepiej w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem zainteresowany zakupem auta na wyjazd wakacyjny do hiszpani

auta stosunkowo taniego a niezawodnego, słyszałem dobre rekomdacje tego modelu

oto konkretnie sztuka

 

ma 2700000 km przejaechane

 

http://moto.allegro.pl/item982484064_nissan_primera_kombi_1995r_2_0_diesel.html

 

bądź opcja nr 2

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12515122

 

mało strasznie ma przejechane ale fatycznie ładnie wgląda

 

na pierwszy rzut oka ??????

chyba ze ma ktoś z forumowiczów jakies auto godne uwagi za rozsądną cenę /jakies 6000/

 

pozdrawiam

Edytowane przez drozdzu4t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Nissan to najlepiej w dieslu

 

To chyba zalezy jakiego rocznika kolega szuka.

Bo ciezko polecac stare 2,0TD.

 

Ja mimo wszystko bym sie ograniczyl do szukania benzyny 2,0 i zamontowal LPG.

 

Pzdr,

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziś podczas poszukiwań następcy Brava 1,6 LPG oglądałem Nissana Primerę.

Silnik 1,8 nadwozie Kombi.

 

Jaki przebieg ma ta Primera ? W Twoje Bravie nie falują obroty, bo w moim Fiacie był to odwieczny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dziś podczas poszukiwań następcy Brava 1,6 LPG oglądałem Nissana Primerę.

Silnik 1,8 nadwozie Kombi.

 

Jaki przebieg ma ta Primera ? W Twoje Bravie nie falują obroty, bo w moim Fiacie był to odwieczny problem

 

Primera wg. licznika miała coś koło 170 tyś - wpisy w książce serwisowej kończą się w 2008 z wpisem chyba około 140 tys.

W Fiacie gaz spisuje się idealnie. Odpalam na benzynie i nie czekając na nagrzanie przerzuca na gaz. Nie gaśnie nie muli, nie strzela. Takim sposobem zrobiłem 100 tys. i wymieniłem parownik (nie chciało mi się bawić w wymiany membranek). Na nowym parowniku mam już 50 tysia i chodzi idealnie. Oleju nie dolewam od wymiany do wymiany ( na liczniku 250 tysia)

 

Jak Nissan to najlepiej w dieslu

 

dziś oglądałem TD 90km. Ładnie utrzymany ale powiem tyle: "To nie jedzie wcale..."

Nie chcę takiego muła roztrzęsionego.

 

To chyba zalezy jakiego rocznika kolega szuka.

Bo ciezko polecac stare 2,0TD.

 

Ja mimo wszystko bym sie ograniczyl do szukania benzyny 2,0 i zamontowal LPG.

 

Pzdr,

 

Maciej

 

czy 2.o mają też problemy z wyciągającym się łańcuchem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

http://gielda.autocentrum.pl/nissan-primera-C8701092.html

 

upatrzyłem Nissana Primerę P11, posiada przebieg ok 195 tyś km.

moje pytanie wiąże się z ceną, czy nie jest wygórowana,

oraz czy jest ktoś z okolic Zawiercia, kto mógłby obejrzeć to autko

razem ze mną i ocenić stan techniczny, oczywiście nie za darmo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

jak juz napisalem w innym temacie zamierzam sprzedac nissana primera p11 i zamierzam kupic cos nowszego.

w kregu zainteresowan mam primere kombi p12 z silnikiem 1,9 dci z roku 2005

fura ladna, dobrze wyposazona i ma najechane 184tys (jest ksiazka serw i wyglada na oryginal)

sa wszystkie dodatki jak nawet pakiet wypadkowy - aparat kredka i dlugopis :))) heheh

ogolnie wszystko jest na miejscu.

klapa tylna zagieta i zderzak z tylu do pomalowania.

reszta mierzona czujnikiem lakieru i wszystko jest cacy.

kumpel chce ode mnie za nia 21tys i musialbym zrobic oplaty.

co sadzicie o tym modelu.

dodam z mojej p11 jestem strasznie zadowolony i po przejechaniu ponad 100tys w polsce wymienilem tylko gorny wahacz :)

alternatywa jest mondeo mk3 2.0 tdci 130 kucy ktory jest rok starszy ale najechane ma 115tys i pomimo tego ze ksiazek nie ma to stan jest naprawde reelacyjny.

primera ma zlamany uchwyt od podlokietnika i ten schowek zamykany pod wejsciem na cd - auto z holandii wiec wiadomo jak dbaja :D

 

prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...