Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę kupić Primerę z 1996 roku.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12626888

 

Zastanawiam się, czy warto przy tym przebiegu. Jest zagazowana. Jak ten silnik współpracuje z gazem i czy przy tym przebiegu trzeba już myśleć o remoncie silnika? Na co zwrócić uwagę kupując Primerę i jak najlepiej ocenić stan silnika.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Dino...

a cos wiecej mi napiszesz bo srednio w temacie diesla w p12 jestem.

poza tym jesli ktos cos moze skrabnac na forum bylbym wdzieczny bo mam doslownie dzien, dwa na odpowiedz.

fura stoi i czeka na moja decyzje ale tak nie bedzie w nieskonczonosc...

prosze innych uzytkownikow primer o wpisy, szczegolnie chodzi o diesla 1,9 dci

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

jak juz napisalem w innym temacie zamierzam sprzedac nissana primera p11 i zamierzam kupic cos nowszego.

w kregu zainteresowan mam primere kombi p12 z silnikiem 1,9 dci z roku 2005

fura ladna, dobrze wyposazona i ma najechane 184tys (jest ksiazka serw i wyglada na oryginal)

sa wszystkie dodatki jak nawet pakiet wypadkowy - aparat kredka i dlugopis :) heheh

ogolnie wszystko jest na miejscu.

klapa tylna zagieta i zderzak z tylu do pomalowania.

reszta mierzona czujnikiem lakieru i wszystko jest cacy.

kumpel chce ode mnie za nia 21tys i musialbym zrobic oplaty.

co sadzicie o tym modelu.

dodam z mojej p11 jestem strasznie zadowolony i po przejechaniu ponad 100tys w polsce wymienilem tylko gorny wahacz

alternatywa jest mondeo mk3 2.0 tdci 130 kucy ktory jest rok starszy ale najechane ma 115tys i pomimo tego ze ksiazek nie ma to stan jest naprawde reelacyjny.

primera ma zlamany uchwyt od podlokietnika i ten schowek zamykany pod wejsciem na cd - auto z holandii wiec wiadomo jak dbaja

poza tym usterek nie ma

beda w niej jeszcze opony do wymiany bo lysole prawie sa :)

 

 

prosze o porady na temat tej fury i tego silnika

czasu za wiele nie mam a musze dac odpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie i byłbyś zadowolony gdyby nie ten silnik, 1.9 to nic dobrego Ciebie z nim nie czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początku się przywitam. Mam na imię Michał i jestem z Częstochowy. Do tej pory jeździłem Renault Clio i jestem członkiem Klubu Renault Clio.

Jestem na etapie poszukiwań większego autka. Do wydania jest do 9000zł, to już razem z instalacją gazową. Może być bez LPG, ale wtedy odpowiednio taniej...

Moje pytanie dotyczy Primery P11. Jakiej wersji szukać? Na co zwrócić uwagę? Który z silników najlepiej współpracuje z LPG? Czy do wszystkich musi być sekwencja, czy też może są jakieś starsze silniki prostszej konstrukcji do których śmiało można założyć porządną instalkę II generacji?

Wczoraj oglądałem to autko: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12592011

Wszystko pięknie, ale w podłodze miała dziury na wylot... mniej więcej pod stopami kierowcy jedna, a druga pod stopami pasażera. Jak wsadziłem palec, to czułem wykładzinę... Czy to częsta dolegliwość w Primerach, czy ten model był coś nie teges? Czy to prawda, że blachy w P11 są ocynkowane?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

jak juz napisalem w innym temacie zamierzam sprzedac nissana primera p11 i zamierzam kupic cos nowszego.

w kregu zainteresowan mam primere kombi p12 z silnikiem 1,9 dci z roku 2005

fura ladna, dobrze wyposazona i ma najechane 184tys (jest ksiazka serw i wyglada na oryginal)

sa wszystkie dodatki jak nawet pakiet wypadkowy - aparat kredka i dlugopis :) heheh

ogolnie wszystko jest na miejscu.

klapa tylna zagieta i zderzak z tylu do pomalowania.

reszta mierzona czujnikiem lakieru i wszystko jest cacy.

kumpel chce ode mnie za nia 21tys i musialbym zrobic oplaty.

co sadzicie o tym modelu.

dodam z mojej p11 jestem strasznie zadowolony i po przejechaniu ponad 100tys w polsce wymienilem tylko gorny wahacz

alternatywa jest mondeo mk3 2.0 tdci 130 kucy ktory jest rok starszy ale najechane ma 115tys i pomimo tego ze ksiazek nie ma to stan jest naprawde reelacyjny.

primera ma zlamany uchwyt od podlokietnika i ten schowek zamykany pod wejsciem na cd - auto z holandii wiec wiadomo jak dbaja

poza tym usterek nie ma

beda w niej jeszcze opony do wymiany bo lysole prawie sa :)

 

 

prosze o porady na temat tej fury i tego silnika

czasu za wiele nie mam a musze dac odpowiedz.

pozdrawiam

 

Cześć

 

Mialem P12 1.9DCI z 2004 roku i powiem szczerze ze w moich oczach ten silnik to porażka,szczerze nie polecam.Duzo problemow z silnikiem pomimo małego przebiegu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początku się przywitam. Mam na imię Michał i jestem z Częstochowy. Do tej pory jeździłem Renault Clio i jestem członkiem Klubu Renault Clio.

Jestem na etapie poszukiwań większego autka. Do wydania jest do 9000zł, to już razem z instalacją gazową. Może być bez LPG, ale wtedy odpowiednio taniej...

Moje pytanie dotyczy Primery P11. Jakiej wersji szukać? Na co zwrócić uwagę? Który z silników najlepiej współpracuje z LPG? Czy do wszystkich musi być sekwencja, czy też może są jakieś starsze silniki prostszej konstrukcji do których śmiało można założyć porządną instalkę II generacji?

Wczoraj oglądałem to autko: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12592011

Wszystko pięknie, ale w podłodze miała dziury na wylot... mniej więcej pod stopami kierowcy jedna, a druga pod stopami pasażera. Jak wsadziłem palec, to czułem wykładzinę... Czy to częsta dolegliwość w Primerach, czy ten model był coś nie teges? Czy to prawda, że blachy w P11 są ocynkowane?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady i wskazówki.

 

kolego...

zobacz post powyzej mojego autorstwa

mam do sprzedania p11 w kombi z sekwencja wlasnie i nie mam zadnych dziur hehehe

fura w stanie b. dobrym, jestem 1 wl w polsce a na zachodzie tez miala jednego wlasciciela

jak chcesz wiecej info to dzwon.

pozdro

w celu ulatwienia lina: http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C11935110

Edytowane przez raTek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 1,9 dci kombi 2003r i jestem bardzo zadowolony , ostatnio padla mi pompa wspomagania i gdyby nie to ze mam silnik 1,9 dci f9q to mialbym nielada problem z dobraniem pompy a tak od laguny 2 1,9 dci wszsytko pasuje i pompe mam za 150zł a nie za 5k lub 4k w servisie lub sklepie , badz regenerowana koszt 600zł, auto ma ładne odejscie i fajne spalanie 6-6,5 l na trasie ale jak depnisz to spali wiecej , wkurzajaca jest niemozliwosc zmienienia sobie chocby radia w aucie na inne wiec jak bys chcial kupic zworoc uwage cz masz sprawne cd.

21 tys hmm nie wiem, lepiej doloz troche i kup od micena ma 1,9 dci 1wlasciciel, 55 tys przebieg jego cena to chyba 28tys czy jakos tak , no i 2005r tez w kombi.

ale jak bym mial kupowac jeszcze raz auto - kupilem w zeszlym roku , to posluchalbym serca i kupil bym audi a8 z 2000 roku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 1,9 dci kombi 2003r i jestem bardzo zadowolony ,

ale jak bym mial kupowac jeszcze raz auto - kupilem w zeszlym roku , to posluchalbym serca i kupil bym audi a8 z 2000 roku :P

 

nikt nie mówi, ze jest bardzo zły ale opinii nie za bardzo jest więcej od tych chwalących, A8 to chyba nie ten segment i raczej ciężko to porównać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo was prosze jako doswiadczonych uzytkownikow o wiecej porad i uwag na temat tej fury.

musze sie jakos zdecydowac na dniach.

obawiam sie nieco tego silnika ale chcialbym poznac wasze opinie i przemyslenia.

dzieki dino za podjecie tematu ale glownie zalezy mi bardziej na szczegolowych opiniach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 1.9dCi od Renuat uchodziły za problematyczne, chociaż znajomy poza wymianą turbiny nie narzekał (padające turbiny to standard w nowoczesnych konstrukcjach - bez względu na markę, no może poza Made in Japan :-) ).

Poza tym kombi w dieslu pachnie mi dużym przebiegiem, więc jak dla mnie zakup podwyższonego ryzyka, radzę dokładnie autko prześwietlić przed zakupem coby potem nie płakać.

 

p.s.

Mój znajomy mechanik z ASO Nissana odradza te autka i faktycznie ciągle na placu widzę u niego jakąś P12 z problemami, więc coś musi w tej obiegowej opinii być.

Na pewno nie będzie to stara poczciwa P11 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz mieć problemów to sobie odpuść ten silnik, szkoda zdrowia i kasy, po połączeniu z reno nissmo niestety straciło, to moja opinia i nie podlega dyskusji hahahha :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ciekawe ale troche daleko.

Póki co prosiłbym o odpowiedź na pytania z mojego poprzedniego posta, ogólnie o Primerze. Do czynienia do tej pory miałem sporo z Renówkami i Oplami, a o Nissanach tak naprawdę nie wiem nic i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ciekawe ale troche daleko.

Póki co prosiłbym o odpowiedź na pytania z mojego poprzedniego posta, ogólnie o Primerze. Do czynienia do tej pory miałem sporo z Renówkami i Oplami, a o Nissanach tak naprawdę nie wiem nic i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego autka.

 

 

kolego cocos...

z tego co ja wiem i czego dowiedzialem sie z forum i od mechanikow zanim kupilem primere to kazdy polecal silnik 2 litrowy.

1,8 niby lubi lykac olej i pali tyle samo co 2ltr a 1,6 jest slaby.

blachy w primerze nie powinny tak leciec jak to opisywales.

przynajmniej ja nie mam z tym problemow.

po zimie zrobilem male zaprawki i tyle - fura ma 11 lat.

jesli chodzi o sam silnik - pracuje idealnie ale wiadomo - jak kto dba tak ma

ja co 10tys zmieniam olej - leje castrola magnatec'a i dobry gaz i klopotow nie mam.

a co do mojej aukcji to zjade ci na paliwo :)

i zapewniam cie - ze dziur nie ma ani w progach ani w podlodze :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okey.

tyle mi chyba wystarczy zeby juz o tym aucie nie myslec.

poza tym wiele osob z mojego otoczenia ma podobne zdanie.

szkoda bo moja p11 naprawde fajnie sie smigalo i co wazne - nie robilem nic, nigdy nie stanalem na drodze i nie wiem jaki jest nr po lawete :)))

mialem do nissana zaufanie a ze chce diesla teraz sprobowac to chyba musze zmienic marke - niestety z ubolewaniem musze to stwierdzic.

coz...

 

dzieki za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ciekawe ale troche daleko.

Póki co prosiłbym o odpowiedź na pytania z mojego poprzedniego posta, ogólnie o Primerze. Do czynienia do tej pory miałem sporo z Renówkami i Oplami, a o Nissanach tak naprawdę nie wiem nic i nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy oglądaniu takiego autka.

Primery maja ocynk ale który szybko się utlenia .

Silnik w P11 ( czyli primera od 1996 do 1999 ) i po liftingu P11.144 roczniki 1999 do 2001)

Silniki najlepsze do 2000 w benzynie gaz 2 generacji juz starcza

Rdza bardzo lubi przednie kielichy , i tylna klape w kombi. Jak auto nie mialo wypadku to blacha sie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 Dci to silnik jest udany .

Jedynym jego mankamentem jest jego wrażliwość na jakość paliwa .

Jak ropa jest lewa to nim nie pojeździsz .

Turbina jest dobra . 90 % usterek dotyczące turbiny wynikają z niewiedzy .

Właściciele 1,9 dci podczas gdy silnik jest zimny rozpędzają się na jedynce pod kreskę. A TEGO NIE WOLNO ROBIĆ.

Druga sytuacja jest taka że auto jest rozgrzana i bez wychłodzenia auta gasimy silnik.

Ten problem jest we wszystkich turbo dieslach. W przypadku choćby BMW to turbiny lecą po 30 tyś w takim nie właściwym eksploatowaniu.

Jak mogę jedno powiedzieć w Niemczech znajomy miał primera od nowości z 2002 z tym silnikiem i przebieg 340 tyś i silnik chodził super .

 

Pamiętaj ty decydujesz a nie inni

 

Jeszce do użytkownika który porównuje auto A8 do Nissan Primera. Chłopak to są dwa inne auto pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha, A8 to jest syf dopiero. To już wole Renówke DCI. Usiedziałem sie pod takim niemcem kiedyś.

Silnik TDI, wałki rozrzadu co chwile leciały, mała kolizja była, to problem urósł do problemu wielkości pałacu kultury, bo sie aluminium cieżko klepie, a to jest praktycznie całe z alu zrobione, jak dla mnie A8 to kosmiczny wynalazek, chociaż jeździło się bosko, to koszty serwisu w porównaniu do Renault Primera (hehehe) są dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie nie ma co porownywac a8 do nissana p12 ogolnie , wychodzi ze nissan to crap , moj ojciec mial a8 95 rok od nowosci a pozniej a8 z 2003 roku silniki 4,2 w benzynie i nadal podtrzymuje ze p12 gasnie przy tym aucie i rzeczywiscie nie ma czego porownywac to jak bym mial porownac dzien do nocy :) oczywiscie na korzysc a8 , btw lisek siedziales pod a8 heh szkoda ze nie w srodku ja siedzialem w Ósemce z 10lat i wiem co mowie 300km do 120 :) i lecisz nisko nad asfaltem zawsze zapas mocy piekne wykonczenie wnetrza - ale to juz tez od wersji zalezy , przestrzen i wygoda a nissan co typowe rodzinne auto wzialem kombi bo jezdze teraz z wozkiem i malym dzieckiem i caly ten sprzet do 8 by mi sie nie zmiescil , a kto servisuje fure w aso to mu wspolczuje, zanim kupilem p12 co bylo nagle i nie przemyslane do konca przeliczylem sobie wydatki zwiazane z a8 z tym co musze przy niej zrobic jesli kupie - rozrzad plyny hamulce ew olej w skrzyni i wyszlo tyle samo co w p12.... btw jak dbasz tak masz:D

a odnosnie p12 1,9 dci auto spoko i bralbym wlasnie ten silnik F9q to ten co w lagunach 2 , kumpel ma lagune 2 ja mam p12 obaj jestesmy zadowoleni , jak ktos szuka perpetum mobile to niestety nie powinien kupowac auta na tym kontynencie tylko w USA gdzie na gwarancji za nic sie nie placi :)

 

pozdrawiam i zycze udanego zakupu - moze jakis passacik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo A8 i P12 to różne segmenty, A8 możesz raczej porównywać z maximą i tu o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie nie ma co porownywac a8 do nissana p12 ogolnie , wychodzi ze nissan to crap , moj ojciec mial a8 95 rok od nowosci a pozniej a8 z 2003 roku silniki 4,2 w benzynie i nadal podtrzymuje ze p12 gasnie przy tym aucie i rzeczywiscie nie ma czego porownywac to jak bym mial porownac dzien do nocy :) oczywiscie na korzysc a8 , btw lisek siedziales pod a8 heh szkoda ze nie w srodku ja siedzialem w Ósemce z 10lat i wiem co mowie 300km do 120 :) i lecisz nisko nad asfaltem zawsze zapas mocy piekne wykonczenie wnetrza - ale to juz tez od wersji zalezy , przestrzen i wygoda a nissan co typowe rodzinne auto wzialem kombi bo jezdze teraz z wozkiem i malym dzieckiem i caly ten sprzet do 8 by mi sie nie zmiescil , a kto servisuje fure w aso to mu wspolczuje, zanim kupilem p12 co bylo nagle i nie przemyslane do konca przeliczylem sobie wydatki zwiazane z a8 z tym co musze przy niej zrobic jesli kupie - rozrzad plyny hamulce ew olej w skrzyni i wyszlo tyle samo co w p12.... btw jak dbasz tak masz:D

a odnosnie p12 1,9 dci auto spoko i bralbym wlasnie ten silnik F9q to ten co w lagunach 2 , kumpel ma lagune 2 ja mam p12 obaj jestesmy zadowoleni , jak ktos szuka perpetum mobile to niestety nie powinien kupowac auta na tym kontynencie tylko w USA gdzie na gwarancji za nic sie nie placi :)

 

pozdrawiam i zycze udanego zakupu - moze jakis passacik :)

 

nie no to nie ma co porównywac, Jako że sporo grzebe w bebechach autek, to P12 jest nawet gorzej wykonana od Laguny (Zajrzyjcie w obu autach do wnętrza drzwi, niby to samo, a jednak to co w Lagunie porządnie zrobione z tworzywa lub metalu to w P12 jakieś taśiemki). A8 to oczywiscie że inny segment, i inna marka - dla innego odbiorcy, natomiast zaznaczyłem tylko że ktoś żałuje że takiego autka nie kupił. Na pewno w komforcie by było nieporównywalnie, ale po małym dzwonku naprawde sie robi nieprzyjemnie w A8 ;/ Wiem bo próbowałem to klepać ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no to nie ma co porównywac, Jako że sporo grzebe w bebechach autek, to P12 jest nawet gorzej wykonana od Laguny (Zajrzyjcie w obu autach do wnętrza drzwi, niby to samo, a jednak to co w Lagunie porządnie zrobione z tworzywa lub metalu to w P12 jakieś taśiemki). A8 to oczywiscie że inny segment, i inna marka - dla innego odbiorcy, natomiast zaznaczyłem tylko że ktoś żałuje że takiego autka nie kupił. Na pewno w komforcie by było nieporównywalnie, ale po małym dzwonku naprawde sie robi nieprzyjemnie w A8 ;/ Wiem bo próbowałem to klepać ;/

 

Jak w każdym przypadku DINO ma racje.

Audi A8 to klasa S a Primera D .

Primera to klasa ta sama co a4 .

Co jest lepsze w Primerze w porównaniu z A8 ??????

Komputer pokładowy plus navi w Nissanie nie ma problemu z przerobieniu go na PC który ma Windowsa a w a8 to jest nie do zrobienia ponieważ blokuje się wszystko.

No i oczywiści spalania w primerze przy właczony tempomat 120 km/h palił mi 5 litrów a audi a8 w silniku 3.0 w6 pali na trasie 8 litrów .

Reszta na korzyść audi A8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michaell a jestes w stanie udostepnic jakies schematy badz instrukcje jak przerobic komputer pokladowy p12 na pc

oczywiscie nie porownywalem a8 do p12 w takim sensie jak wy to odebraliscie , tylko w takim ze popelnilem w pewnym sensie blad nie poszedlem za sercem przy kupnie, a raczej

za rozumem :) no ale jak bym wygladal w a8 z wozkiem dla dziecka na dachu ?:)no i spalanie 4,2l w benie bierze w miescie 22l/100 mozna spalic mniej ale jakim kosztem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...