Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

michaell a jestes w stanie udostepnic jakies schematy badz instrukcje jak przerobic komputer pokladowy p12 na pc

oczywiscie nie porownywalem a8 do p12 w takim sensie jak wy to odebraliscie , tylko w takim ze popelnilem w pewnym sensie blad nie poszedlem za sercem przy kupnie, a raczej

za rozumem :) no ale jak bym wygladal w a8 z wozkiem dla dziecka na dachu ?:)no i spalanie 4,2l w benie bierze w miescie 22l/100 mozna spalic mniej ale jakim kosztem ;)

 

Witam wczoraj rozmawiałem gościem z Rosji o tym .

Zobacz film.

Gość to sam zrobił

 

Odnośnie audi a8. Znajomy ma 3.0 TDI i to jest najlepszy silnik dla tego wozu .

Malo pali i ma 8 sek do 100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez montazu pc czy to bedzie lapek czy puszka sie nie obejdzie widzialem cos podobnego mianowicie

lcd przelozony na dol , to chyba lepsze rozwiazanie :) looknij
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zupełnie nowy na forum. Mam w planie zakup Primery P11 z 1999 r. Auto jest po lifcie i ma silnik 1,8 bez gazu. Sprzedającym jest mój wujek, więc auto jest sprawdzone i nie ma z nim problemów. Jedynym mankamentem jest korozja, która pojawiła się na mocowaniu przednich amortyzatorów pod maską na tych powiedzmy garbach i na błotniku. To drugie mnie specjalnie nie martwi, ale zastanawiam się czy problemem jest ta rdza na mocowaniu amorków. Czy ktoś z Was miał już taki problem i czy jest możliwość wyeliminowania tej wady? Może lepiej dać sobie spokój żeby mi za rok całe auto nie zardzewiało. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Ogólnie Primery mają niezłe opinie i uchodzą za udane auta z tego co czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdania podzielone jak zawsze...

sprawa wyglada tak ze moge to kupic za 21tys plus 1,5tys oplat z rejestracja

nyska 2005r, przejechane 184tys z ksiazkami.

nie malowana nic a nic, nigdzie nie robiona.

sprowadzona z uszkodzona delikatnie klapa i zderzakiem.

wszystko bedzie zrobione do konca tyg.

zaznaczam ze widzialem ja po przywiezieniu - poza tym to moj kolega sciagal wiec wiem co i jak.

 

warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie co mozesz na rynku kupic za te 23-25 tys (licze z ubezp i jakims przegladem) i wtedy sobie porownaj). IMHO warto

Negatywne opinie o wsplczesnych dieslach biora sie glownie od ludzi, co to kupia auta za ostatnie grosze lub na kredyt i pozniej jak cokolwiek sie stanie to jest placz... I jezdza az sie urwie, albo probuja sprzedac i niech kolejny sie martwi...

 

Trzeba sobie wkalkulowac, te 2-3 tys rezerwy na jakas naprawe i robic wszystko na biezaco, a powinno byc OK.

 

Z reszta liczac srednio kolo 6,5 ltr ON, gdzie porownywalna moca i gabarytami benzyna wezmie pewnie 8,5 sam sobie policz ile zaoszczedzisz na ewentualna naprawe:)

 

Pozdrawiam,

 

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21k za 2005 mozna powiedziec okazja tak jak mowi przedmowca dolicz se ze z 3k bedziesz musial wlozyc w poprawki no ja bym napewno rozrzad zrobil plyny sprawdzil zawieszenie , zanim kupisz popros o nr VIN i sprawdz go tutaj w odpowiednim dziale dostaniesz info co jak i kiedy bylo robione ,

przyjzyj sie wszystkiemu dokladnie pojedz na stacje diagnostyczna, podlacz do kompa zobacz co ci powiedza , ale moim zdaniem za 23k nie dostaniesz diesla z 2005 roku - w dobrym stanie i mowie tu o ofertach w PL nie o twoim przypadku tak wiec mysle ze to w pewnym sensie okazja ale przeryl bym auto od gory do dolu jak bede w domu moze znajde linkora na co trzeba lookac przy zakupie auta , ja sam nie wiedzialem ze jest tyle szczegołów ktore potrafia duzo powiedziec , no jak ci cos nie przypasi kupisz sobie inne prosta matematyka

 

 

o prosze znalazlem mi to pomoglo , pare aut tym zdyskwalifikowalem moze sie przyda

http://www.sprowadzanieaut.pl/06/jak-sprawdzic-stan-techniczny-samochodu-co-warto-sprawdzic/

 

 

i jeszcze looknijcie to

http://www.sprowadzanieaut.pl/03/ksiazka-serwisowa-jak-sprawdzic-przebieg-pojazdu-cofniety-licznik/

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto moge odgladac ile tylko sie da.

auto jest od mojego przyjaciela ktory to sciaga furki do PL.

dostalem duzy rabat od niego i nie liczac kosztow lakierownia zderzaka i klapy tylnej jak pisalem wczesniej chce ode mnie 21tys.

wiadomo ze oplaty beda po mojej stronie.

dzis wieczorem bede mial vin wiec wrzuce go tu na forum celem sprawdzenia.

powiedzcie mi jeszcze czy w nissanie po vinie bede znal historie serwisowa i przebieg?

ksiazka jest ale potwierdzenie by sie przydalo.

dodam ze mysle jeszcze nad mondeo 2 tdci 130 kucy ale tam po vinie przebiegu nie sprawdze a mundek ma strasznie niski przebieg choc jego stan jest perfekt.

jeszcze jedno...

czy w 1,9dci tez tak nagminnie leca wtryski i dwumasa jak w mundku?

zakladamy ze bede lal paliwo na bp, statoil, shell...

z tego co wiem wtryski w fordzie leca non stop i sprzeglo dlatego pytanie czy w nysce diesel jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mondeo w dieslu to tylko TDDI. Silniki TDCI są bardzo fochujące na jakość paliwa - byle gorsze paliwko i padają wtryski common rail. Naprawa tego idzie w tysiące. Podobnie jest z olejem - tylko najlepsze marki i wymiana tak jak producent nakazał ani kilometra więcej. Jesli mondeo to poszukaj TDDI, mają niższą kulturę pracy i są głośniejsze od TDCI ale znacznie mniej kłopotliwe w eksploatacji. O P12 za wiele nie powiem, ale konsola z zegarami na środku na mój gust może być upierdliwa w użytkowaniu.

 

A to że będziesz tankował na Shell czy Statoil nie gwarantuje że to dobre paliwo...

Edytowane przez megadave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie slyszalem ze dobre paliwko tdci lubi ale podobnie mowicie o 1,9dci

uwazam ze nowe diesle po prostu takiego paliwa potrzebuja.

mundek jest w stanie chyba lepszym nieco niz p12 i ma najechane 115tys, rok 2004 - dodam ze auto wyglada na jeszcze mniej co nie czesto sie zdaza.

p12 mnie kusi tez nieco stad tez pytania o ich awaryjnosc, eksploatacje etc.

chcialbym sie dowiedziec jaki jest koszt rozrzadu bo w mundku jest lancuch, jakie oleje lejecie etc.

poza tym czy sprzeglo dwumasowe (bo zakladam ze takie jest w p12) tez tak sie sypie jak w fordzie.

wtryski moga sie walic tu i tu zapewne...

ale jak wrzucilem gdzies w net forda to kolo mi napisal ze cena spoko ze moge brac, spr mi vin ale przebiegu w fordzie nie sprawdzisz - jedynie aso w ktorym to robiono przeglady!

poza tym dodal ze mam szykowac kolo 7tys bo przy okolo 150tys bede robil i wtryski i sprzeglo dwumasowe wlasnie ;/

dlatego pytanie jak to jest w p12

 

pozdrawia szczesliwy posiadacz p11 :) - jest na sprzedaz tak na marginesie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jesteś szczęśliwy z p11 to daj sobie spokój z wymianą fury. Poczekaj nieco a na pewno trafi ci się lepsza maszyna na wymianę, bo tak szczerze i mundek i p12 to nie są najciekawsze propozycje rynkowe za 20-25 tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego tak z tych postów widać, że jesteś napalony i żadne racjonalne opinie nie są w stanie odwieść Ciebie od zakupu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie...

nie jestem napalony.

po prostu chce zmienic fure poki mam kase i poki dziecko mi sie nie rodzi :)

pozniej bedzie dramat :)

zaproponujcie cos w zamian za ta kase skoro i p12 i mudek sa sredniakami.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup paska , i pamietaj nic na F :), albo tą p12 , ja leje przewaznie na lukoil i jezdzi sie super , szczerze nie slyszalem zeby byly klopoty z wtryskami (byc moze za krotko mam to auto ) :) Powiem ci szczerze ze bagol w kombi p12 jest mniejszy niz np w lagunie czy w mondeo , tez mam male dziecko i dla niego kupilem wlasnie kombi :) dość plytki jest bagol ale wszystko mi sie miesci , a do forda wejdzie wiecej :)ale czy duzo?

moze jakąs a6 fajna wyhaczysz albo niech ci kumpel sciagnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 koła powinno też starczyć na vectre c, a to dość potężna i pakowna fura, i jakoś nic o niej nie słychać żeby była upierdliwa i fochująca w użytkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Znalazłem taką P11 z 2001 po lifcie: http://www.allegro.pl/item997877089_nissan_primera_2_0_16v_p11_144.html

 

Z informacji właściciela wynika, że auto wymaga drobnych poprawek typu wymiana pękniętego światła z tyłu czy też niewielkich kosmetycznych jeśli chodzi o lakier. Poza tym była w nim robiona przekładka kierownicy. Co o tym sądzicie? Warte auto w takim stanie takich pieniędzy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość inz.damian

A kolego volvo s60? 2.4 (rzedowa 5) diesel podobno silnik genialny, kolega ma i sobie chwali, ja nigdy nie prowadzilem osobiscie, tylko bylem przewozony, siedzi sie jak na tronie komfort mega, silnika prawie w ogole nie slychac moc 163km a spalanie takie jak 1.9tdi w a4(pomimo masy), do tego malo awaryjny, minusy takie ze za te pieniadze(25-30tys) raczej bedzie poczatek produkcji, gdzies czytalem ze zawieszenie moze ostro dac popalic po portfelu i wejscie do bagaznika mega lipa, z uwagi na duze swiatla tylne(do tego sedan, w kombiaku masz to samo w v70 - jest tansze i mega pakowne w porownaniu z s60, mi osobiscie srednio sie podoba-gust), i z zagranizy kosmos z oplatami(motorek 2.4) takze trzeba by sie ograniczyc tylko do krajowego rynku(oplaconych). To tylko taka propozycja.

 

I rowniez ubolewam nad tym ze w tych segmentach nismo nie ma nic konkretnego do pokazania (pier..olone renault)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie pomóżcie! chce kupić te autko

 

http://www.rencar.com.pl/uzywane.php?oferta=569

 

 

po opisie wyposażenie całkiem ładne, fizycznie też byłem ogladałem, prowadzi się znakomicie

 

ale znajomy mechanik mówi ze to mogą nie być oryginalne xenony

nie mogę tez znaleźć zmieniarki cd.

 

mam vin

SJNTEAP11U0527206

 

czy ktoś by mógł mi powiedzieć coś więcej o tym samochodzie

przede wszystkim chodzi mi o dokładne wyposażenie + ewentualnie przebieg serwisowy

z góry dziękuję za pomoc

 

szczerze chętnie bym kupił te sztukę

 

jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 koła powinno też starczyć na vectre c, a to dość potężna i pakowna fura, i jakoś nic o niej nie słychać żeby była upierdliwa i fochująca w użytkowaniu

Nie słychać o niej na forum Nissana.Poczytaj na forum Vectry np tu : http://www.forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=14975 czy ta fura jest taka bezawaryjna.

Według mnie obojętnie jaka marka ,jak się dba tak się ma.Kolejna rzecz ludzie kupują samochody sprowadzane z zachodu z niepewną przeszłością i są później zaskoczeni dlaczego wszystko się psuje.Ja szukałem samochodu ponad ROK, nie miałem ciśnienia na żadną markę powiedziałem sobie co się trafi to kupię, 90 % oglądanych samochodów to były samochody po przejściach lub z niepewną ilością przejechanych km, udało trafić się primerę z silnikiem 1,8 który ma opinię silnika biorącego olej, ja tego problemu nie mam.Dlatego jeżeli chodzi o primerę w temacie jeżeli to jest twój prawdziwy kolega to chyba wie najlepiej w jakiej kondycji jest samochód który ma na sprzedaż, jeżeli chodzi o alternatywę w postaci mondeo z przebiegiem 115 tys to pomyśl " Nie ma książek serwisowych ma przebieg stosunkowo mały, ale za to prezentuje się rewelacyjnie" może ktoś chce żeby prezentował się rewelacyjnie. Zastanów się czy nie lepiej kupić samochód z większym ale pewnym przebiegiem niż samochód z niepewną przeszłością ale niższym wskazaniem licznika.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumujac powyzsze.

o p12 pisalem wczesniej a teraz wam nakresle temat mondeo

a wiec tak forumowicze...

jestem po ogledzinach auta.

byl ze mna kolega ktory zna sie na furach napewno lepiej ode mnie i ktory jest przede wszystkim osoba postronna w zakupie auta.

auto bylo testowane przez ok 40-50km na kazdej predkosci na kazdym biegu na kazdej nawierzchni.

zero stukow pukow etc.

silnik i skrzynia bez najmniejszych uchybien.

zero wyciekow zero niedociagniec.

auto posiada jednak ks. serw. (poczatkowo myslalem ze jej nie ma) i po sprawdzeniu z innymi dokumentami niemieckimi i naklejkami na aucie wszystko sie zgadza - miejscowosci, dlugopisy, podpisy, wpisy, km itd.

auto przez 6 lat u 1 wlasciciela przejechalo 67tys.

w grudniu 2008 (po serwisie - wymiana chyba plynu wspomagania, hamulcowego, klima i chyba cos jeszcze) trafilo do 2 wl.

drugi wl. w maju 2009 na przegladzie mial niecale 76tys, jest wpis w ks. serw juz z innego miasta ktore pokrywa sie z danymi w innych papierach dot. drugiego wl.

naklejki na wewnetrznej stronie drzwi informuja iz nastepna inspekcja ma byc przy 120tys - na dzis auto ma ok 111600.

auto po malej stluczce (widzialem foto) zostalo sprowadzone ok 2tyg temu do polski.

jest zrobione i to dobrze, lampa wymieniona na nowa a nie od jakiegos anglika.

mam paragon do wgladu na blotnik zderzak i lampe wlasnie.

jedyne co bylo reanimowane a nie jest nowe to nadkole.

srodek auta kompletnie niezniszczony - sa dwa zabrudzenia na podsufituwce - reszta ideal.

cena 23tys, dla mnie za 21 bo to dobry znajomy jest. oplaty po mojej stronie.

 

moim zdaniem warto, a waszym?

 

ps. mundki niby mialy jakas zmiane w silniku wlasnie w 2004r co skutkowalo mniejsza wadliwoscia turbiny i wtryskow czy jakos tak?

zamontowana w nim jednostka jest wlasnie po tej modernizacji.

to prawda ze takowa zmiana byla stosowana?

 

teraz dopiero jestem w kropce bo jeden i drugi maja dokumenty na przebieg, mondeo jest chyba mniej wyeksploatowane etc.

pasek i a6 odpada bo mega kradna - nie mam garazu

jesli chodzi o vectre to za 23-24tys nie dostane z takim przebiegiem i z fajnym dieslem - najtanszy diesel to 2.0dti 101 kucy.

1.9 cdti wcale takie super nie sa a 2,2 dti odpada ze wzgledu na akcyze.

poza tym bedzie to rok 2002/3 a chcialem auto jak najmlodsze.

mysle... ;/ i nie wiem nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz młodsze to zejdź segment niżej, dobry kompakt w kombi też jest mega pakowny, dzieciak z wózkiem się zmieści. Mam dwoje dzieci i jeździłem z nimi i dwoma wózkami, wanienką i innymi pierdółkami Daewoo Nexią sedan i było ok. Chevy Lacetti za 20 koła może być nawet z 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz młodsze to zejdź segment niżej, dobry kompakt w kombi też jest mega pakowny, dzieciak z wózkiem się zmieści. Mam dwoje dzieci i jeździłem z nimi i dwoma wózkami, wanienką i innymi pierdółkami Daewoo Nexią sedan i było ok. Chevy Lacetti za 20 koła może być nawet z 2007

 

 

nie nie kolego, nie da rady.

ja mam 197cm wzrostu i nie wiem czy jestes w stanie sobie to wyobrazic ale mi ciezko sie pomiescic w takich furach jak bmw3, audi a6, moja p11 i tak dalej.

najgorzej mam jak jest mocno zabudowany panel- tunel srodkowy - nie mam gdzie schowac nogi ;/

w vw jest dobrze a w a6 juz lipa.

w p12 lepiej jak w p11 przez to ze wszystko jest u gory, w mondeo niezle calkiem.

jestem malo wymiarowy, dluuuugie nogi mam i mam lipe w doborze auta.

poza tym musze i chce miec wielkie kombi!

jak juz bede mial 2 dzieci to zakupie sobie vana.

aaaa i jeszcze cos...

poluje w weekendy wiec miejsca na bron ciuchy i dziczka miec musze - zero kompromisu co do wielkosci!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może suv? np. bmw x5. wielki i potężny samochód. Może robić i za kombi dla rodziny i do lasu wjedzie bez problemu. Mozna polować nie wysiadając z szoferki :-)...Albo Octavia. Mój kumpel, były koszykarz zawodowy 206cm 98kg, właśnie kupił w kombiaku jeździ z rocznym dzieciakiem i żonką i bardzo sobie chwali. A prawdopodobieństwo trafienia dobrej i pewnej Octavii jest dużo większe niż mundka i p12.Skoro ta p12 Tobie odpowiada i masz udokumentowane co i jak z nią było, to bierz Primerke. Ale miej świadomość że nie będzie tak bezproblemowa i trwała jak p11. W ogóle samochody z drugiej połowy lat 90. były jakieś trwalsze i mniej awaryjne i moim zdaniem dużo ładniejsze.

Edytowane przez megadave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Znalazłem taką P11 z 2001 po lifcie: http://www.allegro.pl/item997877089_nissan_primera_2_0_16v_p11_144.html

 

Z informacji właściciela wynika, że auto wymaga drobnych poprawek typu wymiana pękniętego światła z tyłu czy też niewielkich kosmetycznych jeśli chodzi o lakier. Poza tym była w nim robiona przekładka kierownicy. Co o tym sądzicie? Warte auto w takim stanie takich pieniędzy?

 

Pozdrawiam

brak zamka w lewych drzwiach-albo dzwi od angola albo całe auto,xenony powinny być bo to wersja top sport, a nie ma spryskiwaczy lamp czyli.... :whistle: coś było robione ...czyli mogła być przekładka ale nie kierownicy ino całego kokpita :rolleyes:.co do sportowego zawieszenia to kit no chyba że było coś zakładane przez właściciela i kucy ma 140 :whistle: czyli handlarz kolorysta

Edytowane przez peryskop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...