Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Gość jacekr2

Dziękuję bardzo za informacje, teraz już (mniej więcej) wiem na czym stoję, a z tym olejem to sobie chyba jakoś poradzę. Jak już pisałem to ma być samochód dla żony która w miesiącu robi około 2000 km.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Obecnie mam nissanka sunnego N14 ale chyba czas na coć większego. Znalazłem coś takiego ale chyba potrzebna opinia fachowców :)

Proszę o info o:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12941979

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez Jummbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica wyślizgana jak by miał nalatane z 200 tys.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek8301

...kierownica to najmniejszy problem - w nissanach (a miałem ich 4 - od nowości!!) kierownica jest zrobiona z miękkiego materiału łatwo ścieralnego i nawet po 80 tys.km widać spore zużycie.

auto trzeba zobaczyć na oczy ,bo na tych zdjęciach nie widać dokładnie ani przodu ,ani tyłu - wszystkie zdjęcia sa z profilu lub z otwartymi "klapami".Trudno cokolwiek zobaczyć, jeżeli mieszkasz niedaleko jedź i sprawdż. Zabierz z sobą miernik gr. lakieru , a przy jeździe próbnej sprawdź czy piszczy przednie zawieszenie - jeżeli tak jest ,to do wymiany są górne wahacze (ok.600zł)

Co do silnika 1.8 to miałem taki w Almerze Tino i złego słowa na niego nie napiszę , ale co do "zagazowania" to słyszałem że te silniki "tego" nie tolerują...

Na zimnym silniku może być słyszalny łańcuch rozrządu, jeżeli się zagrzeje i go nie słychać to wszystko jest OK - a jeżeli słychac "go" dalej samochód ma do wymiany rozrząd i przejechane jakieś 190-250 tys.km.

...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzak666

Witam.

Szybko i do rzeczy:

http://moto.allegro.pl/item1026658077_nissan_primera_2_0_b_g.html

Co mu może dolegać (kwestia silnika), i ile może kosztować naprawa plus odpowietrzenie ukł. hamulcowego, a w przyszłości może naprawa progów.

Chodzi po prostu o doprowadzenie go do stanu jeżdżącego.

 

Generalnie szukam sobie taniego auta, którym miesięcznie będę robił średnio 150-200 km. Niestety, jestem próżnym i zakompleksionym człowiekiem, i chcę coś co da odrobinę komfortu, i będzie ludzko wyglądało. I wymagam wspomagania kiery oraz gazu. Dlatego tico czy CC odpadają :).

Samochód taki potrzebuję na rok, może półtora, bo mam już na początek 2012 roku zaklepaną na prawdę wypieszczoną lagunę :).

 

Dzięki za zrozumienie i odpowiedzi.

 

Pozdrówka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sztef99

Co o tym sądzicie czy dobry silnik do zagazowania . Dzięki

http://moto.gratka.p...6c15fd3e56f2a6f,1

 

 

 

Witam!

Obecnie mam nissanka sunnego N14 ale chyba czas na coć większego. Znalazłem coś takiego ale chyba potrzebna opinia fachowców :)

Proszę o info o:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12941979

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

 

w obu przypadkach auta sprzedawane przez komisy, które przy wszystkich swoich ogłaszanych auta piszą - bezwypadkowy, garażowany (Nieważne, czy auta za 5tys czy 40tys.), co jest niemożliwością przy kilkudziesięciu sprzedawanych samochodach. To zwykli naciągacze, zresztą tak jak większość komisów w PL.

Traktujcie te ogłoszenia jakby tych słów, tak bardzo przez nas - kupujących, lubianych, po prostu w tych ogłoszeniach nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer 81

Witam

Tesc szuka jakiegos auta. Znajomi kolegi maja do sprzedania taka Primere:

http://moto.allegro.pl/item1023339660_nissan_primera_kombi.html

Zastanawiam sie czy warto. 200 tys przebiegu to troche duzo. Na co powinnismy zwrocic uwage przy ogladaniu auta?

 

 

Za dużo informacji i zdjęć nie ma czyli zwykła Primera + zwykły opis autka,chyba będziesz musiał ich osobiście przycisnąć i uzyskać jakieś informacje.

 

Witam!

Obecnie mam nissanka sunnego N14 ale chyba czas na coć większego. Znalazłem coś takiego ale chyba potrzebna opinia fachowców :)

Proszę o info o:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12941979

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

 

 

Ładne autko,ale np.opis mówi o światłach przeciwmgielnych ( halogenach ),a ich nie ma !

Spotkałem się już z wieloma takimi opisami Auta,no i nie wiem czy Handlarz nie wie co sprzedaje,czy ubarwia rzeczywistość auta które wystawia na sprzedaż.

Tylna klapa też chyba nie za bardzo leży co do tylnych świateł,ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nowykoleś

Witam serdecznie po raz pierwszy na tym forum Znalazłem ciekawą ofertę sprzedaży Nissana Primery niedaleko mnie i w związku z tym mam pytanie czy uda się coś powiedzieć wam na pierwszy rzut oka na ten model? http://moto.allegro.pl/item1027406662_nissan_primera_kombi_gaz_sekwencyjny_brc.html Mam pytanie czy są w nim może ksenony? I jak silnik Nissana reaguje na gaz? W tym aucie jest od około 3 lat Po ilu latach zasilania gazem mogą się pojawić problemy w silniku? Instalacja BRC wydaje się być dobra? Z góry dziękuję za wszelkie porady Jako alternatywę do obejrzenia mogę zastanowić się również nad tym modelem Nissana - http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12660279 ale silnik 1,6 wydaje mi się za słaby do tego samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie po raz pierwszy na tym forum Znalazłem ciekawą ofertę sprzedaży Nissana Primery niedaleko mnie i w związku z tym mam pytanie czy uda się coś powiedzieć wam na pierwszy rzut oka na ten model? http://moto.allegro....ncyjny_brc.html Mam pytanie czy są w nim może ksenony? I jak silnik Nissana reaguje na gaz? W tym aucie jest od około 3 lat Po ilu latach zasilania gazem mogą się pojawić problemy w silniku? Instalacja BRC wydaje się być dobra? Z góry dziękuję za wszelkie porady Jako alternatywę do obejrzenia mogę zastanowić się również nad tym modelem Nissana - http://www.otomoto.p...ow&id=C12660279 ale silnik 1,6 wydaje mi się za słaby do tego samochodu

 

ma xenony, BRC to dobra instalacja, kłopoty z silnikami zasilanymi LPG są wtedy jak jest źle zamontowana, ja mam 110kkm przelatane a ktoś na forum ma mikrę i ponad 400kkm na gazie i jest gitt, także opowieści o złym wpływie gazu na silnik są takie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nowykoleś

Aha To teraz mam pytanie odnośnie ksenonów Czy są duże koszty eksploatacji takich świateł Bo nigdy takich nie miałem i szczerze to wolałbym tradycyjne rozwiązanie Co trzeba wymieniać w lampach ksenonowych, jak czesto i ile to moze kosztować w przybliżeniu? Auto kusi mnie tym że jest to drugi właściciel więc może nie jest tak dobite chociaż to się okaże po obejrzeniu Po przeczytaniu kilku stron na forum wyczytałem że silniki 1,8 potrafią wziąć olej i troche mnie to "przeraża" W sumie wolałbym silnik 2,0 i może hatchbacka bo ładniej wyglądają ale nie ma w okolicy takich modeli Ogólnie teraz jest więcej diesli niż benzynowych w ogłoszeniach a z gazem to juz w ogóle rzadkośc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha To teraz mam pytanie odnośnie ksenonów Czy są duże koszty eksploatacji takich świateł Bo nigdy takich nie miałem i szczerze to wolałbym tradycyjne rozwiązanie Co trzeba wymieniać w lampach ksenonowych, jak czesto i ile to moze kosztować w przybliżeniu? Auto kusi mnie tym że jest to drugi właściciel więc może nie jest tak dobite chociaż to się okaże po obejrzeniu Po przeczytaniu kilku stron na forum wyczytałem że silniki 1,8 potrafią wziąć olej i troche mnie to "przeraża" W sumie wolałbym silnik 2,0 i może hatchbacka bo ładniej wyglądają ale nie ma w okolicy takich modeli Ogólnie teraz jest więcej diesli niż benzynowych w ogłoszeniach a z gazem to juz w ogóle rzadkośc

 

koszt żarnika to około 150złociszy wymieniany co jakieś 5 - 6 lat jak się zacznie wypalać, także w przeliczeniu na zwykłe żarówki wychodzi taniej a do tego lepiej świeci, mam kombi i jestem zadowolony nie zamienił bym na sedana, ale to kwestja gustu, zbiornik w kole mam 62 litry ;) także robię ponad 500km na LPG a do tego cały bagażnik wolny (poza kołem) , 2.0 jasne ze było by lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nowykoleś

Słuchaj Dino Mam jeszcze pytanie skąd masz pewność o xenonach w tym aucie bo dorwałem instrukcję od tego samochodu i widzę we wnętrzu interesującego mnie modelu pokrętło do regulacji wysokości świateł czego chyba w xenonach nie powinno być I mam pytanie czy jest taka możliwość że są zwykłe lampy a jest zamontowany spryskiwacz No chyba że się mylę z tym pokrętłem Jeśli się orientujesz to napisz co o tym sądzisz Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj Dino Mam jeszcze pytanie skąd masz pewność o xenonach w tym aucie bo dorwałem instrukcję od tego samochodu i widzę we wnętrzu interesującego mnie modelu pokrętło do regulacji wysokości świateł czego chyba w xenonach nie powinno być I mam pytanie czy jest taka możliwość że są zwykłe lampy a jest zamontowany spryskiwacz No chyba że się mylę z tym pokrętłem Jeśli się orientujesz to napisz co o tym sądzisz Pozdro

 

jak są spryskiwacze to na 99% xenon, regulacja w aucie jest jeśli jest zwykły reflektor, a instrukcja jest jedna opisująca wszelkie możliwości zamontowanych podzespołów w aucie.

moze być spryskiwacz przy zwykłych lampach ale raczej nie montowany fabrycznie

a najlepiej zadzwonić do sprzedającego i się podpytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nowykoleś

Wiem wiem Jutro i tak jadę obejrzeć i będę wiedział ale właśnie są spryskiwacze a na zdjęciu wnętrza w tym samochodzie jest pokrętło regulacji czyli sprzeczność Dlatego mnie to zastanawia A co do instrukcji to właśnie chciałem zobaczyć czy to pokrętło które zauważyłem służy do regulacji i okazało się że tak OK To jutro się okaże Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem Jutro i tak jadę obejrzeć i będę wiedział ale właśnie są spryskiwacze a na zdjęciu wnętrza w tym samochodzie jest pokrętło regulacji czyli sprzeczność Dlatego mnie to zastanawia A co do instrukcji to właśnie chciałem zobaczyć czy to pokrętło które zauważyłem służy do regulacji i okazało się że tak OK To jutro się okaże Pozdro

 

jakie pokrętło?? to może być pokrętło do regulacji ale lusterek L i P , a takie inne to do ściemniania tablicy ;)

 

jakie pokrętło?? to może być pokrętło do regulacji ale lusterek L i P , a takie inne to do ściemniania tablicy ;)

 

to nissmo jest z gazem, to jak będziesz oglądał to zrób zdjęcie instalacji i zapodaj, popytaj się co to za instalka i od jakiego czasu siedzi w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamierzam kupić Nissana Primere 2.0TD z 2000-2001r i chce sie conieco dowiedzieć na temat tego autka. Mianowicie interesuje mnie czy w ów silniku są zastosowane pompo-wtryskiwacze, koło dwumasowe. Jak jest rozwiązane zawieszenie z przodu i z tyłu. Jak jest z trwałością blacharki. Mile widziane opinie użytkowników którzy użytkują ten samochód na codzien i mogą mi polecić lub odradzić kupno tego autka. Szukałem dużo informacji na ten temat na różnych stronach w internecie ale nie znalazłem w sumie nic ciekawego więc pisze tutaj. Prosze o odpowiedź i z góry dziękuje za fatyge.

Pozdrawiam Panki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum jest sporo

2.0 td 90 KM silnik dosyć stara konstrukcja ,, stylizacja ładna jak dla mnie zawieszenie proste z przodu i takie samo jak w 2uh modelach niżej co oznacza taniość ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nicchi

Pompowtryski to domena VAG, tutaj jest pompa wtryskowa sterowana elektronicznie. Koła dwumasowego brak. Silnik nie czyni z auta demona prędkości, ale da się nim rozsądnie jeździć, nawet wtedy, gdy auto jest zapakowane po dach. Konstrukcja jest w miarę prosta, ma swoje wady i zalety. Spalanie nie jest powalająco niskie, ale akceptowalne. Da się lubić te samochody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja dodam tylko tyle że dobrze jak się kupi ten samochód z pewnego źródła bo jak ktoś poprzedni nie szanował samochodu to możesz się liczyć z wymianą uszczelki lub głowicy ewentualnie turbosprężarki. Poza tymi rzeczami jak ktoś umie jeździć z głową dieslem to silnik praktycznie bezawaryjny. Z zawieszenia tak jak pisano wcześniej - z tyłu belka, praktycznie bezobsługowa a z przodu jedyne co lubi czasem siadać to wahacze górne ale bez obaw - nowy wahacz kompletny to koszt ok. 150 zeta, wymiana dla wprawionego mechanika trwa chwilę. Poza tym to tak jak pisano nie spodziewaj się spalania 5l/100 przy codziennej jeździe bo raczej sprawa średnio wykonalna. Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest TD a nie TDi i te 90KM to nie demon Przyśpieszenie na zdrowej sztuce 15s/100 Spalanie w mieście tak 7-8/100 Trasa 6,5, no chyba że będziesz sunął na emeryta to z 0,5-0,7 litra zaoszczędzisz Silnik prosty z lat 80 zasilany pompą rotacyjną VP37 sterowaną elektronicznie poprzez nastawnik HDK. Głowica silnika czuła na przegrzanie. Jeli silnik był choć raz przegrzany to zastanawiał bym się nad jego kupnem. Rozrząd na pasku Zawieszenie przód ; kolumna sztywna zawieszona na dwóch wahaczach, a do niej umocowana zwrotnica koła na łożyskach. Lecą wahacze górne lub po dużym przebiegu łożyska zwrotnicy na sworzniu królewskim. Koszty wymiany nowych to wahacz 150 łożyska 80+ robota 60 storna albo szrot 50 wahacz i 30 cały zespół wysięgnika z łożyskami+30 minut wolnego czasu Zawiecha tył jest praktycznie bezobsługowa poza lecącymi amorkami i poduchami zwłaszcza w hatchbackach. Koła dwumasowego brak to nie TDi VW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...