Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

sorki za nachalnosc ale sprawa jakby mnie troche nagli..

moglby mi ktos doradzic pomoc itd. ?

na co zwrocic uwage ?

 

przebieg jakiś dziwny, jak na taki wiek to za mały, ale jak ktos chce z małym przebiegiem to jest gitt, chyba, ze auto w rodzinie od nowości, instalacja gazowa jaka??, silnik ekonomiczny ale troche za mały, progi, nadkola, biegi czy 5 nie wypada podczas jazdy bo skrzynia do roboty,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stahoojedyn

1.jesli auto w rodzinie od nowosci to zle ?

2.jaka instalacja gazowa zdawalaby tu egzamin, a jakiej unikac ?

3.silnik: wiadomo kazdy/wiekszosc chce mocny ale wydaje mi sie ze 100KM jest w miare optymalne, tylko ze waga troche wiekieksza wiec tez juz inny przelicznik...

4.progi nadkola bardzo ruda lubi te samochody czy poprostu czasem wystepuje ?

5.normalnie podczas jazdy z gazem powiedzmy w podlodze biegi wypadaja ?

6.a jak z cena za to co widac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jesli auto w rodzinie od nowosci to zle ?

2.jaka instalacja gazowa zdawalaby tu egzamin, a jakiej unikac ?

3.silnik: wiadomo kazdy/wiekszosc chce mocny ale wydaje mi sie ze 100KM jest w miare optymalne, tylko ze waga troche wiekieksza wiec tez juz inny przelicznik...

4.progi nadkola bardzo ruda lubi te samochody czy poprostu czasem wystepuje ?

5.normalnie podczas jazdy z gazem powiedzmy w podlodze biegi wypadaja ?

6.a jak z cena za to co widac ?

 

ad1. to znaczy, że przebieg może być wirygodny, choć trzeba być realistą

ad2. napewno sekwencja, ale i blos da radę, ważnu jest montaż i serwis

ad3. troszke mały ale dla emeryta jest spoko ;)

ad4. raczej bardzo w tych modelach, zależy od właściciela

ad5. jak jedziesz i hamujesz silnikiem albo przyspieszasz wypada 5

ad6. nie wiem,

w końcu ostatnio synowi kupiłem rower i zapłaciłem 1800złociszy tylko, że nowy ;) ale wybrakowany bo nie ma błotników hahhaha, także wiesz cena jest sprawą umowną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stahoojedyn

w fiescie 1,6 104KM nawet fajnie sie buja, 1,8 130 juz ciekawsza jazda juz nie mowie jak jest turbinka :) nie jeden gowniarz boi sie wcisnac gaz w deche, acz kolwiek jest autko lzejsze niz primera :D

a ogolnie silnikowo i mechanicznie bardzo awaryjna ta primera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w fiescie 1,6 104KM nawet fajnie sie buja, 1,8 130 juz ciekawsza jazda juz nie mowie jak jest turbinka :) nie jeden gowniarz boi sie wcisnac gaz w deche, acz kolwiek jest autko lzejsze niz primera :D

a ogolnie silnikowo i mechanicznie bardzo awaryjna ta primera ?

 

mechanicznie NIE, silnikowo NIE WIEM zazwyczaj mam inne pojemności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tu jest z paskiem rozrzadu ? bo wyczytalem ze niby lancuszek ale to w kazdej wersji ?

Wszystkie silniki benzynowe są na łańcuchu tylko diesel na pasek .

Silniki są trwałe i mało kłopotów raczej sprawiają .

Przejrzeć dobrze zawieszenie i blacharkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mietekfoto

jestem rozczarowany....ogladałem nissana primere w kombi bo jest na miejscu w Opolu 2003 rok 1800 benzyna 88tys. , sprowadzone z włoch, swiatła z przodu zażółcone , na jednym nadkolu farba popekała i blache widac , w srodku wszystkie plastiki ktore sie otwieraja ,powyginane ,galka biegow zdarta, siedzenia w bardzo dobrym stanie, na zewnatz przy drzwiach(progach) naklejona folia -łuszczy sie,zawieszenie fajne , przy 120km/h juz jest głosno.

Generalnie troche sie rozczarowałem jakoscia wykonania,( nie wiem czy nie wróce do mondea lub awensis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale jeżeli to jest 1.8 czyli qg18 to poleciłbym jednak silnik 2.0 benzyna czyli qr20de przy którym nie było problemów z braniem oleju w przeciwieństwie do 1.8, palą mniej więcej tyle samo, a 2.0 ma skrzynię 6 biegową :)

 

Przy moim 1.8 nie ma problemu z braniem oleju ale ja mam na razie 23kkm przebiegu :rofl:

A 6 bieg to fajna sprawa :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrekkom

Cześć wszystkim!

Jestem nowy na forum, chcę kupić p11, jestem studentem i autko ma mi posłużyć koło 10 lat albo i dłużej :) Co sądzicie o tych dwóch:

http://www.allegro.pl/item1032274633_nissan_primera_kombi_p11_144_2001r.html

1.8, delikatne wgniecenie na grillu po lewej.

http://www.allegro.pl/item1042105158_nissan_primera_p11_1999r_2_0i_klimatyzacja.html

2.0, tyle, że stoi pod niemiecką granicą w Gubinie, warto jechać po to?

Dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeus1313

Witam forumowiczów jestem na kupnie nowego pojazdu jednak wracam do nissana zastanawiam się nad takim czy ktoć może powiedzieć coć na ten temat vmoże ktoś oglądał albo zna ten samochód i jeszcze jak się sprawują automaty w p12 dzięki za info pozdrawiam oto link http://otomoto.pl/nissan-primera-navi-kamera-automat-C12566154.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciej__

Ze zdjec to ciezko cokolwiek wywnioskowac.

 

Ale jest to chyba najtansza oferta na otomoto z tego rocznika, a to nie wrozy nic dobrego.

Po drugie samochod jest w komisie, wiec oni tez musieli na nim zarobic...

 

Jak dla mnie to mocno podejrzana sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeus1313

szuka ale sam juz nie wiem co wybrać czy automat czy manual jest troszkę w małopolsce ale ceny niektórych też z kosmosu jest jeszcze jedna w proszowicach co o niej myślicie oto link http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-i-salon-polska-6-biegow-C13044475.html http://otomoto.pl/nissan-primera-1-8-16v-navi-serwis-idealna-C13014015.html jest pare typów i sam nie wiem co robić może ktoś z was wie o jakiejś godnej polecenia którą warto kupić z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy i noszę się z zamiarem kupna P11. Znalazłem coś takiego :http://moto.allegro.pl/item1043079617_nissan_primera_2001_rok_2_0_lpg_sekwencja.html

Co myślicie? Czy ta gra będzie warta tej bryczki? pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szuka ale sam juz nie wiem co wybrać czy automat czy manual jest troszkę w małopolsce ale ceny niektórych też z kosmosu jest jeszcze jedna w proszowicach co o niej myślicie oto link http://otomoto.pl/nissan-primera-2-0-i-salon-polska-6-biegow-C13044475.html http://otomoto.pl/nissan-primera-1-8-16v-navi-serwis-idealna-C13014015.html jest pare typów i sam nie wiem co robić może ktoś z was wie o jakiejś godnej polecenia którą warto kupić z góry dzięki za pomoc

zielona i bezowa całkiem ładnie wyglądają, ja bym ze względu na silnik polecał 2.0, po pierwsze ten silnik nie miał problemu z braniem oleju w przeciwieństwie do 1.8 (wiem, wiem nie wszystkie 1.8 biorą ale problem ogólnie znany i nie wiadomo na jaki silnik trafisz), po drugie spalanie obu silników jest zbliżone lub takie samo, po trzecie dynamika 2.0 znacznie lepsza, po czwarte 2.0 posiada skrzynie 6 biegową co jest bardzo przydatne. Nie wiem do czego auto będzie służyło, od razu uprzedzam że sedan ma mały otwór pomiędzy bagażnikiem a częścią pasażerską, bezowego będzie łatwiej załadować. przy felgach 17 zwróć uwagę na stan opon, ori rozmiar jest trochę drogi.

Ogólnie polecam 2.0, mam w takiej specyfikacji jak ten zielony i też sedan, bardzo przyjemne autko :D

Co do cen, imho ten 1.8 trochę drogi, a 2.0 ciut za tani :lol: ogólnie niedogodzisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawlos_p10

Witam wszystkich klubowiczów! Jestem nowym użytkownikiem waszego forum, więc proszę o wyrozumiałość;)Mam nadzieję, że temat dodałem w odpowiednim dziale. Stoję przed wyborem swojego pierwszego auta i znalazłem, jeden ciekawy egzemplarz Nissana Primera P10:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12187084

Co o nim myślicie?? Czytając trochę wasze forum, dowiedziałem się, że te nissany mają problemy z wypadającym 5-tym biegiem i półośkami, korozją progów. W podanym przeze mnie egzemplarzu, progi chyba były robione, bo wyglądają dobrze, chyba, że ktoś zawczasu zainwestował w konserwację. Co jeszcze jest czułym punktem tych, aut który warto sprawdzić?? Jaką trwałość ma łańcuszek rozrządu w tym silniku?? I czy gaźniki w tych silnikach są problematyczne?? W aucie nie zamierzam montować LPG, gdyż chyba jest to dosyć ekonomiczne autko. Mam okazję jeździć Corolla E10 1.6 (114KM) i średnie spalanie wynosi 7,5l/100km. Więc myślę że nissan będzie palił podobne ilości paliwa. Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje i Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nissmo z niemiec, ma prawie 20l i 165kkm przebiegu, czyli jeździł około 23km dziennie, z tego 11L u helmutów, hmm no można być oszczędnym ale są granice kręcenia licznika, to tylko taka moja myśl :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów! Jestem nowym użytkownikiem waszego forum, więc proszę o wyrozumiałość;)Mam nadzieję, że temat dodałem w odpowiednim dziale. Stoję przed wyborem swojego pierwszego auta i znalazłem, jeden ciekawy egzemplarz Nissana Primera P10:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C12187084

 

 

Lewy przód zawieszenie, na zdjęciu świeżutkie śruby widać, warto dowiedzieć się czemu, ja w swojej p10 mam inny troszkę welur na fotelach, ale to się wyciera, więc może dobrze jak wymienione ;) auto ma hak... raczej nie dla spzanu, pewnie troszkę ciągało ... no i lewy przedni błotnik... chyba wymieniany ale po zdjęciach wyraźnie nie widać, wydaje się, że szczeliny są inne miedzy maską po prawe i lewej stronie. jeśli auto ma faktycnie taki przebieg jaki ma to jeszcze ze 100 000 zrobi na miękkiej gumie ;)no i zawse wydawało mi się, że SLX miała szyby elektryczne, a tu tylko lusterka... dziwna kombinacja zawsze dawali najpierw szyby potem ludterka... ale może ten rocznik tak ma... ja mam 92

 

nissmo z niemiec, ma prawie 20l i 165kkm przebiegu, czyli jeździł około 23km dziennie, z tego 11L u helmutów, hmm no można być oszczędnym ale są granice kręcenia licznika, to tylko taka moja myśl :devil:

 

moja ma 18 lat i 180 tys ;) więc jest możliwe 10 tys. rocznie, z tym,że moja stała prawie 3 lata na parkingu pod plandeką, zanim ją odziedziczyłem i zanim sprawa spadkowa się skończyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moja ma 18 lat i 180 tys ;) więc jest możliwe 10 tys. rocznie, z tym,że moja stała prawie 3 lata na parkingu pod plandeką, zanim ją odziedziczyłem i zanim sprawa spadkowa się skończyła...

 

a przez 11L jeździła w niemczech??? nie 18 tylko 15 lat jeździła czyli mamy 12000 rocznie to już jest wiarygodniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawlos_p10

Co do przebiegu, to moim zdaniem, jest cofany, tylko ciekawe o ile?? Na to akurat, chyba nie ma sposobu, można jedynie przypuszczać. A ze zdjęcia wnętrza, na ile oceniacie przebieg?? Te szczeliny pomiędzy maską a błotnikami też mnie martwią, są zdecydowanie nierówne, no i ten hak, jak wspomniał jackC, na pewno nie dla szpanu;)W starej gazecie "Auto Świat" znalazłem pewien opis dotyczący wyposażenia Primery p10 z silnikiem 2.0: "W standardzie wariantu SLX znalazły się: airbag kierowcy, ABS, elektryczne sterowane szyby i zderzaki w kolorze nadwozia", więc nie wiem co o tym myśleć? Czy wyposażenie z silnikiem 1.6, różniło się od tego w 2.0??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, od nowości PL ;)

 

a w Reichu to i odległości wszędzie większe...

aczkolwiek jak patrzę na używane auta w ogóle przebiegiem się staram nie sugerować, bo wszystkie są kręcone... zwłaszcza te z zachodu. a jak nie kręcone to bite, bo niemiec dobrego samochodu by tanio nie oddał, a jak już walnięty to lepiej nowy kupić ;)

 

i jeśli chodzi o wyposażenie wnętrza to się różni tylko między LX, SLX i chyba GT, bo GX to się chyba przy P11 dopiero pojawiło, ale rozmiar silnika na wyposażenie kabiny nie miał wpływu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat mam hak w aucie, i w ciągu tego czasu: 6 razy holowałem jacht odległość około 25km w jedną stronę, raz lawetę ze szczecina odl 140km, i może ze 4 razy małą przyczepkę ze złomem dookoła domu, także hak o niczym nie świadczy ale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pawlos_p10

Wiem, że sam hak, niczego nie oznacza, ale warto to mieć na uwadze ;) A co powiecie, o tych silnikach 1.6, jak tam ten gaźnik się sprawuje?? Bo nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezowa fajna, zielona mierna:)tylko cos ty sie uparl na benzyniaka :) bierz diesla!

btw wybral bym wersje bez navi jak sie uda znalesc bo to tylko w tym przypadku zawyza cene auta

nissan nie ma navi na polskę wiec nie warto sie tą navi nawet sugerować, a lepiej miec miejsce by sobie inne radyjko podlaczyc bo znajac zycie to ktore tam jest jest wyjechane bez mp3 a zima sie nim nie nacieszysz bo nie bedzie czytac ci plyt , ot dolegliwosc sprzetu audio w p12, do niedawna martwil mnie fakt ze "niby " nie mozna zamontowac sprzetu innego niz to co tam jest , bzdura mozna wsadzic wszystko :)byle by nie wyciagac macierzystego radia no chyba ze nie zamierasz sluchac muzyki w czasie jazdy .

sprawdz auto po vinie przed zakupem jest tu taka mozliwosc

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...