Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chcesz kupić primerę P10, P11, P12 - zapytaj tu i tylko tutaj


Gość strzelec
 Udostępnij

Czy jesteś zadowolony ze swojej Primery ?  

836 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jestes zadowolony z zakupu Primery i kupiłbys ją jeszcze raz ?

    • Tak
      80
    • Raczej Tak
      38
    • Raczej Nie
      3
    • Nie
      2
    • Napewno Nie. To najgorsze auto jakie mialem
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zainteresowany kupnem Nissana Primery P11 z 2000 roku z silnikiem 1,8 posiadającym 115 KM oto ona co sadzicie http://starplus.gratka.pl/ogl/11749645.html pozdrawiam

 

nie wiem czy mi sie wydaje ale maska przednia tak jakby troszke była za dużo wysunięta i jak by miała troszke ciemniejszy odcień ale może mi sie wydaje a lepiej inny silnik znaleźć bo tego trzeba pilnować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do koloru maski to chyba jest ok, na drugim zdjęciu to widać, co do 1.8 to całe pilnowanie polega na wyciągnięciu bagnetu poziomu oleju co parę tys km, co tak naprawdę należałoby robić w każdym siniku ;) ja latam na 1.8 i odpukać nie bierze oleju więc to chyba nie reguła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany kupnem Nissana Primery P11 z 2000 roku z silnikiem 1,8 posiadającym 115 KM oto ona co sadzicie http://starplus.gratka.pl/ogl/11749645.html pozdrawiam

Samochód ma zrobione zdjęcie po myciu, więc ciężko ocenić odcienie nadwozia, bo woda skutecznie je maskuje. Może się i czepiam, ale miałem kilka samochodów w życiu i nigdy w żadnym nie widziałem tak czystego silnika i całej komory silnikowej. Pytanie, po co komu tam taka czystość? Bo moim skromnym zdaniem to powinien tam być kurz itp. rzeczy. Czy ktoś z Was dokonując zabiegów "pielęgnacyjnych" w aucie, podnosi maskę i czyści wszelkiej maści przewody? Prawdę mówiąc jest to dla mnie mocno zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczyścić/podmalować/podpicować sobie można, ale na pewno nie przed sprzedażą. ja jak szukałem auta to unikałem samochodów z wyczyszczonymi sinikami, może to zwiastować spore wydatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miare wyglada chociaz silnik za czysty i wyplakowany.Lepiej jak za kurzony normalny jezdzacy i moze troche gdzies przepocony jak poprzednik pisal.Bo po jakies eksploatacji mozna sie zdziwic jakims czarnymi plamami.Wiem ze na takich aukcjach to na zdjeciu sie super prezentuje a jak sie jezdzi to mozna sie nie milo zdziwic i szkoda jazdy bylo ale zdarzaja sie wyjatki i dobre okazje.Ja mam td ,narazie bede jezdzil nim.A pozniej moze bede ogladal sie za primera p11 130KM w gazie zawsze szybsze i chyba polecane,a spalanie jest bdb w japoncach jak sie pilnuje wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daras46

Witam

 

Interesuje sie ta Primerka.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13256712

 

Niestety spory kawalek jak dla mnie aby jechac do Bialegostoku z Gdyni. I stad moje pytanie/prosba. Czy jest ktos w stanie sprawdzic ja dla mnie? Bede bardzo wdzieczny. A moz ktos juz ja ogladal i wie co i jak z Nia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek1051

Witam mam ogromna prosbe do znawcow tematu.Zastanawiam sie powaznie nad kupnem jakiegos auta.Wczesniej mialem tylko golfa 3 a teraz podczas przegladania ofert natrafilem na ten okaz http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13303297 I w zwiazku z tym autem mam kilka pytan.1-wiem,ze zdjecia ciezko cos powiedziec ale moze chociaz czy warto by bylo jechac i placic fachowcowi za ogledziny. 2-auto wyposazone jest w silnik 1,6 o mocy 105 KM a w necie znalazlem,ze primery z silnikiem 1,6 byly produkowane o mocy 90 i 99 KM.Czy to oznacza,ze do tego modelu bedzie ciezko dostac czesci?A jezeli juz to po bardzo wysokich cenach? Mam na zakup auta przeznaczone ok.6000zl. Moze macie jakies inne lepsze propozycje. Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje bo musze jezdzic czesto z synem na badania a szwagier nie zawsze moze pozyczac. Za jakiekolwiek odpisy z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dioda009

Witam

 

Interesuje sie ta Primerka.

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13256712

 

Niestety spory kawalek jak dla mnie aby jechac do Bialegostoku z Gdyni. I stad moje pytanie/prosba. Czy jest ktos w stanie sprawdzic ja dla mnie? Bede bardzo wdzieczny. A moz ktos juz ja ogladal i wie co i jak z Nia.

 

Pozdrawiam

 

 

To słóchaj ziomal z Gdingen...

Po pierwsze jak masz ochotke kupować samochód w białym lakierze to spoko, o gustach sie nie dyskutuje :D

Po drugie, ten model 2.0 to bajka więc nawet jak coś będzie nie tak to wynagrodzi Ci wrarzeniami z jazdy...

Po trzecie wnętrze wygląda na zadbane, silniczek przybrudzony jak trzeba i raczej niewidac wycieków.

W tym roczniku posprawdzaj nadkola i rant tylnej klapy bagarznika, lubi je podjadać rdzawy szkodnik, jak ma elektryczną antene to też sie nią pobaw bo sie zacinaja sprawdz jak chodzi wspomaganie czy nie chałasuje i podczas jazdy sprubuj wrzucić 5 bo wypadają (synchronizatory)

Ze zdjęć nawet całkiem niezła, ale jak na zywca nie przetestujesz to niebędziesz wiedział .

Powodzonka dla sąsiada...

 

Witam mam ogromna prosbe do znawcow tematu.Zastanawiam sie powaznie nad kupnem jakiegos auta.Wczesniej mialem tylko golfa 3 a teraz podczas przegladania ofert natrafilem na ten okaz http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C13303297 I w zwiazku z tym autem mam kilka pytan.1-wiem,ze zdjecia ciezko cos powiedziec ale moze chociaz czy warto by bylo jechac i placic fachowcowi za ogledziny. 2-auto wyposazone jest w silnik 1,6 o mocy 105 KM a w necie znalazlem,ze primery z silnikiem 1,6 byly produkowane o mocy 90 i 99 KM.Czy to oznacza,ze do tego modelu bedzie ciezko dostac czesci?A jezeli juz to po bardzo wysokich cenach? Mam na zakup auta przeznaczone ok.6000zl. Moze macie jakies inne lepsze propozycje. Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje bo musze jezdzic czesto z synem na badania a szwagier nie zawsze moze pozyczac. Za jakiekolwiek odpisy z gory dziekuje i pozdrawiam.

 

 

Znawcą może nie jestem ale wtrące swoje 3 grosze, co do 105KM to możesz byc spokojny to normalny silnik serji QG czyli nowszej generacji i wystarcza do spokojnej jazdy, co do LPG to sam mam wontpliwości bo odradzano mi takie rozwiazanie ( Patrz forum Lpg do 1.6 16v 1999) i czekam na opinie mądrzejszych od siebie... części w zamiennikach są tańsze jak u "niemców" albo porównywalne więc niemasz sie co martwić , silnik na łańcuchu to i kłopot z głowy egzemplaż wydaje się interesujący choć wydaje sie ze miała robiony tył (lewa strona) pytanie czy mała stłuczka czy przejazd kolejowy:)

a prawda jest taka że niema jak dobry japoniec

Owocnych łowów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem o krok od kupienia auta:

NISSAN PRIMERA 2.0L Rok produkcji: 2000, 230 000 km,

Skrzynia

biegów:

manualna, Moc: 140 KM (103 kW), Pojemność skokowa: 1998 cm3.

NR VIN: SJNFCAP11U0486044

Chcialbym sie jednak dowiedziec od was czy na podstawie nr vin mozecie

mi podac czy ta wersja Primery ma standardowe zawieszenie czy moze jest ono

"usportowione" i nie pasuja do niego elementy (np. sprezyny, amortyzatory)

od standardowej wersji 2.0l ? Bylbym niezmiernie wdzieczny za podanie mi takiej

informacji. Nie chcialbym po zakupie odkryc ze wiekszosc podzespolow trzeba

specjalnie zamawiac i kosztuja 3krotnie wiecej...

:rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tragedia7

Witam!

 

jestem tutaj nowy nie mam nic pojęcia o nissanach,czytam właśnie forum i co nieco wiem. Proszę o ocene tego czegoś wiem że dużo osób tutaj ma duże pojęcie o nissanach,zainteresowało mnie to ogłoszenie

http://otomoto.pl/nissan-primera-2-2-tdi-parktronik-klima-C12173884.html

z tego co wiem jest z belgi sprowadzone do tej ceny trzeba około 3 tyś doliczyć opłat + ewentualne wymiany olejów itd.. z 2,5 tyś Co myślicie o tym aucie warto w ogóle jechać oglądądać,jakie bolączki ma wersja tej primery, na co szczególnie zwracać uwagę,nie chcem jakiegoś złoma kupić.Pomożcie:)

 

dziękuję z góry wszystkim i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja golas, z monochromatycznym wyświetlaczem, to duży minus. Poza tym przedni zderzak oraz (chyba) tylne prawe drzwi mają inny odcień, nie przekreśla to pojazdu bo mogły to być drobne stłuczki, sprawdź podłogi czy są oryginalnie zabezpieczone (taką gumo-konserwacją). Cena atrakcyjna więc jeśli jeździ prosto to można się zastanowić. Sprawdź przekładnię kierowniczą czy się nie poci bo to częsta usterka a naprawa jest kosztowna (700zł-1000zł)

Edytowane przez KNRD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tragedia7

Dzięki za odpowiedz KNRD ,jeśli pojadę to i tak wezmę ją do serwisu żeby ją sprawdzili dokładnie,możecie jeszcze coś o niej powiedzieć,jest to bardzo ważne dla mnie.Dzięki!!!

 

Możecie mi powiedzieć coś na temat silnika,jakie ogólnie są o nim opinie itd... i jak to auto ogólnie się sprawuje bo nie miałem nigdy nissana,silnik chyba z renault?

Edytowane przez tragedia7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pfijalski

Witam jestem w tej chwili posiadaczem Nissana Micry 1.0L Ale czas najwyższy zmienić samochód. Co sądzicie o tej?

http://otomoto.pl/nissan-primera-po-lifcie-gaz-sekw-klimatronic-C13348617.html

Trochę czytałem na temat tego silnika 1.8 i słyszałem, że lubi łyknąć olej, czy jest jakiś sposób aby sprawdzić to na oględzinach samochodu? W niektórych opiniach spotykałem narzekania na niski promień skrętu.

Edytowane przez pfijalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzak ma chyba inny kolor, ale to szczegół.

co do 1.8 to ponoć faktycznie pije olej bardziej niż choćby 2.0. u mnie takie coś nie występuje. nie wydaje mi się by było możliwe sprawdzenie tego przy oględzinach pojazdu, ale może ktoś zna na to sposób, to sam chętnie poznam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tragedia7

Dzięki za odpowiedz KNRD ,jeśli pojadę to i tak wezmę ją do serwisu żeby ją sprawdzili dokładnie,możecie jeszcze coś o niej powiedzieć,jest to bardzo ważne dla mnie.Dzięki!!!

 

Możecie mi powiedzieć coś na temat silnika,jakie ogólnie są o nim opinie itd... i jak to auto ogólnie się sprawuje bo nie miałem nigdy nissana,silnik chyba z renault?

 

Prosze o odpowiedz skrzynia 5 czy 6 biegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pfijalski

Mi osobiście wydaje się, że lepsza była by 6 biegowa. Ale to jest moje zdroworozsądkowe przekonanie. Więcej przełożeń to lepsze wykorzystanie mocy silnika i pewnie większa ekonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piątkę, szóstka w 1.8 chyba nie występowała. Moim zdaniem sześciobiegowe skrzynie są lepsze szczególnie w dieslach (np. Mondeo MKIII - poezja) z uwagi na przebieg momentu.

Generalnie można przyjąć że 6 lepsze niż 5, ale z tezą

Więcej przełożeń to lepsze wykorzystanie mocy silnika i pewnie większa ekonomia.

się nie do końca zgodzę bo zależy to od silnika. Fakt że w większości to się potwierdza ale nie zawsze, vide stare Skody lepiej latały na skrzyniach 4 niż na 5 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany to ja mam do sprzedania zadbaną primkę http://moto.gratka.pl/tresc/nissan-primera-kombi-2-0-diesel-11666795.html?ko=12711592680f2c1b5fd7ee827fb1b530 już z dwa lata ją sprzedaje i sprzedać nie mogę, niestety ludzie wolą kupować sprowadzone szroty i jeździć później po warsztatach kolega Niebora bardzo dobrze ujął ten problem w dziale Kupię /sprzedam itd. Więc tak jak napisałem do sprzedaży mam naprawdę fajne i zadbane autko , moim zdaniem za cene adekwatną do stanu. Cena w aukcji jest trochę zawyżona, jestem już u skraju cierpliwości i jestem skłonny oddać go za 12500zł do negocjacji lekkiej

 

Sorry że tu się z tym ogłaszam ale nie mogę napisać oferty w odpowiednim dziale ze względu na ilość swoich postów

Edytowane przez d@fit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...