Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Uszkodzony sterownik silnika nissan primera p12


Xxslawoxx18xX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Otóż mam taki problem, że jakiś czas temu miałem naprawianą/wymienianą całą elektrykę w samochodzie, ponieważ się ona przepaliła. ''Specjaliści'' stwierdzili, że spalił się również sterownik silnika i trzeba go wymienić. I tutaj zaczyna się prawdziwy problem, gdyż elektrycy kupowali kolejne używane sterowniki, wysyłali gdzieś do klonowania, cudowali, czarowali i z każdym kolejnym sterownikiem pojawiają się inne błędy i migające kontrolki na blacie, aktualnie świeci mi się kontrolka check engine i nie działa tempomat i kilka błędów na komputerze, które jak się wykasuje to po ponownym rozruchu auta powracają. Jest tu ktoś, kto miał podobny problem żeby coś podpowiedzieć? Niestety nie stać mnie na nowy sterownik, bo w ASO krzykneli 5000 PLN i ogólnie jest ciężko dostępny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem sterownik, ale u mnie nie było problemów z elektryką, tylko z silnikiem i mechanik stwierdził, że sterownik jest winny (co okazało się nietrafioną diagnozą i kolejny wydatek w plecy). Kupiłem używany o tym samym symbolu, elektronik przegrał do nowego ze starego tylko kod immo i tyle. Żadnych problemów po tym przeszczepie nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2018 o 15:06, mercleb napisał:

Ja wymieniałem sterownik, ale u mnie nie było problemów z elektryką, tylko z silnikiem i mechanik stwierdził, że sterownik jest winny (co okazało się nietrafioną diagnozą i kolejny wydatek w plecy). Kupiłem używany o tym samym symbolu, elektronik przegrał do nowego ze starego tylko kod immo i tyle. Żadnych problemów po tym przeszczepie nie było.

 

A o jakim symbolu mowa dokładnie? Sam siądę, poszukam, dopasuje i może mi się uda znaleźć coś dobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, został mi gdzieś, jak go znajdę to dam znać. Miałem 2.2dci z 2002 roku i pamiętam że ciężko było mi znaleźć ten konkretny model sterownika. Ale z przegraniem ze starego do nowego tylko kodu immo z zachowaniem reszty nie było problemu.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...