Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania przy przyspieszaniu powyżej 100 km/h


Majkel31
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem półosie: lewa (450zł) prawa (480zł), z wymianą we własnym zakresie. Strasznie Cię kolego skroili za tą regenerację, gdzie krzyżaki (pasują również od toyoty hilux) kosztują średnio 200zł. 

Znalazłem przez przypadek jeszcze jeden trop - jak się zabieg powiedzie, będę wiedział jutro. Dam znać czy jeden szalony skubaniec miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Larfen napisał:

 

Znalazłem przez przypadek jeszcze jeden trop - jak się zabieg powiedzie, będę wiedział jutro. Dam znać czy jeden szalony skubaniec miał rację.

OK,czekam co wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia automat 2.0dci 150kmh.

Wymieniane swożnie z obu stron, felgi, filtry i olej (wiadomo podstawa), mechanik po ogledzinach twierdzi że wszystko wygląda ok, ale jednak te wibracje dają takie dziwne odczucia. Od jakiegoś czasu słyszę podczas jazdy takie... Zabrzmi zabawnie, takie (Łu Łu Łu Łu), czym szybciej jadę tym szybszy ten odgłos. Do tego wszystkiego na zimnym silniku pojawiają się czasem takie lekkie drgania obrotów. 

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eryk93 napisał:

Skrzynia automat 2.0dci 150kmh.

Wymieniane swożnie z obu stron, felgi, filtry i olej (wiadomo podstawa), mechanik po ogledzinach twierdzi że wszystko wygląda ok, ale jednak te wibracje dają takie dziwne odczucia. Od jakiegoś czasu słyszę podczas jazdy takie... Zabrzmi zabawnie, takie (Łu Łu Łu Łu), czym szybciej jadę tym szybszy ten odgłos. Do tego wszystkiego na zimnym silniku pojawiają się czasem takie lekkie drgania obrotów. 

Jeśli chodzi o wycie względem prędkości sprawdził bym łożyska kół , ciśnienie opon oraz same opony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, radekradek7155 napisał:

Jeśli chodzi o wycie względem prędkości sprawdził bym łożyska kół , ciśnienie opon oraz same opony 

Opony są nowe, mają ledwo rok, ciśnienie  jest w normie, sprawdzę jeszcze łożyska może faktycznie one są winne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to, że za późno wróciłem z pracy, nie zdążyłem zrobić wszystkiego co miałem w planie. Będę kończył w sobotę, więc dam jeszcze znać.

 

Edit: niestety, wymiana olejów w moście (jeden Anglik na YT po wymianie pozbył się wibracji przy przyspieszaniu) i skrzynce rozdzielczej nie pomogły... Ale! Mam pewien trop, a mianowicie luzy na przegubach przy dyferencjale. Jak pogoda pozwoli to w przyszłym tygodniu będzie demontaż i ekspertyza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam troszkę inny problem ale również związany z wibracjami mianowicie czasem jak jadę to auto zaczyna wpadać w wibracje i takie głośne opisane wcześniej ŁuŁuŁu i co najciekawsze im szybciej tym częstsze ŁuŁu a jak stanę np na światłach to przy ponownym poruszaniu się do przodu czasem ŁuŁu jest a czasem nie ma i można normalnie jechać.

ktoś ma jakieś pomysły

U mnie trzeba było wymieć taki przycisk pod pedałem hamulca. kolega co wymiał powiedział że on podaje informacje do tempomatu że wciśnięto hamulec i rozłącza tempomat. jak jest popsuty to tempomat się nie włączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgłupiałem... Przy przełączeniu napędu na auto (4wd) zamiast 2wd problem zniknął. Whiskey Tango Foxtrot
Któryś kolega pisał, że też tak ma. Co raz bardziej jestem skłonny do wymiany tylnych półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja problem rozwiązałem rozwalając auto.

ubezpieczalnia zaproponowała naprawe lub że mogą odkupić więc zdecydowałem sie pozbyć.

szkoda może nie duża ale jak chcieli kupić to nie będe sie sprzeczał :)

IMG_20191106_114307.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, michal771 napisał:

ja problem rozwiązałem rozwalając auto.

ubezpieczalnia zaproponowała naprawe lub że mogą odkupić więc zdecydowałem sie pozbyć.

szkoda może nie duża ale jak chcieli kupić to nie będe sie sprzeczał :)

IMG_20191106_114307.jpg

W takim przypadku  mocno sie traci po kieszeniu ,szczegolnie kiedy ubezpieczyciel dokonuje wyceny..

Dlatego to proponuja teraz...

Oba te elementy  sa plastikowe -tak wiec auto mogloby dalej "robic"jako bezwypadkowe..

P.S.

To co widac ze zdjecia ,to na pewno zderzak,błotnik do wymiany.Te dwa elementy to koszt paru stówek pln -oczywiście używane.Kolor dość popularny , mozna wiec nawet podebrac gotowe i lakiernika nie angazowac.

Napisz ile Ci zaproponowali za auto?

 

 

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet zbytnio nie straciłem,jak bym chciał sprzedać to na pewno nie dostał bym tego co zaproponowała mi ubezpieczalnia.

ten sam rocznik (2008) z przebiegiem 250 tyś był wystawiony za 750 tyś isk ja miałem coś około 230 tyś i zaproponowali 840 tys isk.

jak bym chciał go sam sprzedać nie przez komis to może bym dostał 500-600 tyś

(100 tyś isk=3100pln)

Edytowane przez michal771
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem że hardkorowe podejście do eliminacji drgań.

A ja zmieniłem opony na zimowe, i podczas wymiany podgoiłem te blachy które od strony półosi które osłaniają tarcze hamulcowe i o dziwo pomogło na razie 500 km nic nie wyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, czy ktoś tutaj z zainteresowanych dalej wałkował problem z wibracjami , ????

Też walczę z tym problemem . Wymienione wahacze , Prawa pół oś , wał napędowy zregenerowany wyważony , i dalej występują,,,,,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zostało tylko wymienić tylne zawieszenie, sprawdzony cały przód z poduszkami silnika, wymienionymi półosiami, kołami, i jazdą bez wału napędowego włącznie. Zauważyłem, że jeśli mam trochę gratów w bagażniku, to mniej telepie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , widzę że i ja mam podobny problem ale w inny sposób reagujący choć zbliżony .

Walczę u siebie z takim lekkim telepaniem ale podczas wciśnięcia pedału gazu na maxa , najbardziej na 2 biegu potem telepanie już mniej odczuwalne , .

Wymieniłem Poduszkę górną silnika oryginał , poduszkę dolną silnika oryginał , poduszkę górną na febi z powrotem zamontowałem bo febi była gorsza jakościowo od oryginału 6 letniego , wahacze kompletne oryginał , amortyzatory z tyłu( nie związane ze sprawą ) , regeneracja wału napędowego włącznie z wymianą krzyżaków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...