Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana żarówki świateł przednich postojowych Nissan Qashqai (2012)


krzysztof_g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,  czy do wymiany żarówki świateł postojowych w Qashqai-u potrzebne są jakieś specjalne narzędzia.

Dostęp jest, delikatnie mówiąc, dość utrudniony. Nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać.    Z góry dziękuję za odpowiedź. Krzysztof_G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczypce dlugie, plaskie i dasz rade zlapac i przekrecic plastikowa oprawe. najlepiej chyba wlozyc od razu LEDy - teoretycznie mniej awaryjne. 

U mnie przepalaja sie zwykle zarowki raz w roku akurat jak przychodzi pora na przeglad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja chciałem wymienić żarówki na ledy w postojowych i jak zobaczyłem, jaki tam jest dostęp, to sobie odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W jaki sposób wymienić żarówkę w światłach przeciwmgłowych ?

Nissan Qashqai J10 2013 rok

 

uuu.JPG

Edytowane przez xyz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, xyz77 napisał:

W jaki sposób wymienić żarówkę w światłach przeciwmgłowych ?

Najprościej bez nadmiernych kombinacji demontując nadkole.

Szczegółowy opis zamieścił kol. Nes
Zerknij też na przepis zamieszczony przez kol. tomkek1912

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 10:18, cezzar1 napisał:

Ja chciałem wymienić żarówki na ledy w postojowych i jak zobaczyłem, jaki tam jest dostęp, to sobie odpuściłem.

I bardzo dobrze, bo na LEDy nie ma homologacji. Polecam Osram W5W Cool Blue Intense. Świecą prawie na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2019 o 10:18, cezzar1 napisał:

Ja chciałem wymienić żarówki na ledy w postojowych i jak zobaczyłem, jaki tam jest dostęp, to sobie odpuściłem.

Ja właśnie jestem po wymianie postojówek, niestety byłem zmuszony bo jedna się przepaliła - dostęp faktycznie bardzo kiepski, ale za drugim podejściem użyłem zakrzywione szczypce i cała operacja trwała max 15 min. przy żarówce od strony kierowcy faktycznie musiałem odpiąć dolot ale jest on na dwóch spinkach i całość obraca się do góry bez ściągania rur. oprawkę żarówki przekręcamy szczypcami w prawo i wychodzi nam bezproblemowo :)

założyłem philips X-treme 6000k led i efekt jest bardzo fajny szczególnie dobrze komponują się z xenonami :)

IMG_2875.jpg

Edytowane przez pnysa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.01.2020 o 14:58, xyz77 napisał:

W jaki sposób wymienić żarówkę w światłach przeciwmgłowych ?

Nissan Qashqai J10 2013 rok

 

uuu.JPG

Sory ,że cytuję siebie 

Żarówka została wymieniona w bardzie prosty sposób - nie trzeba odkręcać nadkola itp.

wjechałem na kanał i od spodu wykręciłem i założyłem nową żarówkę:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jestem świeżo po wymianach pozycyjnych i lewego halogena. Prawe pozycyjne wychodzi bez użycia narzędzi kręcąc oprawką w stronę pasażera - czas 1 minuta. Lewe pozycyjne wychodzi bez użycia narzędzi kręcąc oprawką w stronę pasażera po odpięciu i obróceniu rury, która przy nim przechodzi - czas 2 minuty. Lewy halogen jest dostępny po odkręceniu dwóch wkrętów trzymających osłonę od dołu, nie trzeba ponosić samochodu. Wkładamy dłoń od dołu do środka, ściągamy w dół wtyczkę, obracamy żarówkę w stronę przeciwną do wskazówek zegara, wyciągamy starą, wkładamy nową i składamy wszystkim w odwrotnej kolejnosci - czas 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.06.2024 o 16:11, texel napisał:

Lewe pozycyjne wychodzi bez użycia narzędzi kręcąc oprawką w stronę pasażera po odpięciu i obróceniu rury, która przy nim przechodzi

Potwierdzam, też mi się udało to wymienić w kilka minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...