Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.2 digT metaliczne rzęcholenie


kiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas dodawania gazu prawdopodobnie z komory silnika dochodzi metaliczne rzęcholenie. Odgłosy coś jakby jakaś osłona metalowa itp. Auto ma 30tys przebiegu. Po otwarciu maski nic niepokojącego nie znalazłem. Nie wiem co i gdzie szukać. Może spotkał się już ktoś z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co to znaczy metaliczne.

Raz takie miałem (przy 115 tys. km) i skończyło się wymianą rozrządu. Ale rzeczywiście „klekotał” łańcuch.

Teraz znów mam (150 tys. km), ale już bardziej przypomina bulgotanie. To nie ten sam dźwięk. No i teraz - jak na razie - nie ma diagnozy. Serwis raz to próbował zlokalizować i bezradnie rozłożył ręce. Zasugerowano potrzebę nabicia klimatyzacji. Na razie tego nie zrobiłem, ale na wyłączonej klimie dźwięk też jest. Więc sam nie wiem.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne objawy przy podobnym przebiegu.W aso najpierw stwierdzili że to sprzęgiełko alternatora i to wymienili.Po miesiącu objawy się powiększyły i został wymieniony alternator.Teraz jest ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przystawiam ucho to wydaje mi się że grzechotanie dochodzi z samego silnika. I tylko przy gazowaniu. Czyżby to naprawdę łańcuch się odzywał już po 30 tys ?? Obawiam się że bez wizyty w aso się nie obejdzie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przystawiam ucho to wydaje mi się że grzechotanie dochodzi z samego silnika. I tylko przy gazowaniu. Czyżby to naprawdę łańcuch się odzywał już po 30 tys ?? Obawiam się że bez wizyty w aso się nie obejdzie:/


Moją rolą nie jest cię straszyć, ale od mechanika słyszałem, że i po 30 tys. potrafią się skończyć.

PS
Jak trzymasz olej? Grubo ponad połowę stanu cały czas? Bo tak trzeba.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum znalazłem oto taki wpis. Pozwolę sobie zacytować:

"Panowie, odnośnie rozrządów Nissan odkrył że są one wadliwe i wprowadził program Good Will  każdy pojazd po gwarancji 3lata lub  100 tyś km. Nissan deklaruje pokryć koszty wymiany oraz części do 5 lat po końców trwania gwarancji. Jednak warunkiem jest wcześniejsze wykonywanie przeglądów w ASO. Takie info dostałem od  ASO Kraków."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. Ja wymieniałem w 2017, samochód nie miał jeszcze sześciu lat. Płaciłem niestety z własnej kieszeni.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kiss napisał:

Kiedy przystawiam ucho to wydaje mi się że grzechotanie dochodzi z samego silnika. I tylko przy gazowaniu. Czyżby to naprawdę łańcuch się odzywał już po 30 tys ?? Obawiam się że bez wizyty w aso się nie obejdzie:/

W aucie mojej żony było podobnie. Wymiana rozrządu przy trochę ponad 40.000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majwar napisał:

W aucie mojej żony było podobnie. Wymiana rozrządu przy trochę ponad 40.000 km.

W trakcie trwania gwarancji, czy już po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o wadzie w silniku 1.2, czy powyższe wady dotyczą również innych jednostek?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kiss napisał:

W trakcie trwania gwarancji, czy już po?

Zdecydowanie po gwarancji; auto miało ok. 4 lat. Żona jeździ niewiele.

5 godzin temu, neq napisał:

Piszecie o wadzie w silniku 1.2, czy powyższe wady dotyczą również innych jednostek?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

W moim przypadku dotyczy to 1.6 190 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majwar napisał:

Zdecydowanie po gwarancji; auto miało ok. 4 lat. Żona jeździ niewiele.

Można zapytać jak Cię policzyli za tą wymianę rozrządu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Panowie ręce mi opadły. Minęło zaledwie 4 mies. zrobione 3tys. przebiegu i rozrząd od nowa rzęcholi i to jeszcze bardziej, niż przed naprawą. 

Czy można coś w tej sprawie zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Z dnia na dzień wyciszyło się. Silnik pracuje idealnie cicho, żadnego metalicznego rzęcholenia. Jakieś cuda - samo się naprawiło. Nie wiem co myśleć.
Boje się tylko że problem powróci:/ 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy moje odgłosy są metaliczne czy nie, ale sprawa jest dość dziwna. Objawia się to tylko przy odpalaniu i krótko po nim, jeżeli auto stało na zewnątrz i zawilgło. Szczególnie głośno tłucze się po deszczu. Jak auto stoi w garażu to odpala normalnie. Odkryłem to przypadkowo dopiero na tych wakacjach. W nocy była ulewa, a rano auto rzęziło jak traktor.

Szkoda, że nie ma możliwości dodania pliku dźwiękowego, bo udało mi się raz nagrać to komórką.

Macie może pomysły co może być przyczyną takiego zachowania? Auto z października 2017 r., silnik 1,6 117 KM, skrzynia CVT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może któraś cewka ma przebicie i nie pali tak jak powinna stąd objaw traktorka.Wilgoć by to tłumaczyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawniej sprawdzało się wyjmując fajkę ze świecy,czy w 1.6 też tak można nie pokaże błędu? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...