Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T-30 rurka odpływu skroplin klimatyzacji


chojnaś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś jest w stanie zlokalizować rurkę odpływu skroplin klimatyzacji? Klima chodzi i nie widzę wody pod autem. Poza tym po odgrzybianiu nadal czuć że zagrzybione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze u mnie jak jeżdżę na klimie, zgaszę i pójdę na zakupy to pod autem kałuża wody...nie mam warunków aby np zrobić foto odpływu...gdzieś na wysokości może półoś...może za nimi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 22:01, chojnaś napisał:

Witam. Czy ktoś jest w stanie zlokalizować rurkę odpływu skroplin klimatyzacji? Klima chodzi i nie widzę wody pod autem. Poza tym po odgrzybianiu nadal czuć że zagrzybione...

Odgrzybianie jest robione po to głownie aby tez i nie śmierdziało z klimy.Jak śmierdzi dalej ,to znaczy ,że usługa została źle wykonana i powinna zostać powtórzona w ramach reklamacji.

Czy był równoległe wymieniony filtr przeciw pyłkowy?

Nie jest reguła,ze kiedy klima jest włączona to tez od razu widać pod autem  kałuże ze skraplacza.

To jest zależne od temp.i wilgotności powietrza.Nie zawsze jest tak,że  skraplacz ma co skraplać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, filtr wymieniony, klima nabita, pół godziny ozonowania, ale smród pojawia się tylko przy starcie klimy przez około pół minuty... Poprzedni właściciel miał źle zamontowany filtr kabinowy, nie wiem czy nie wpadły głębiej jakieś liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też opcja, że wężyk spadł z mocowania w skraplaczu i woda ze skraplacza (przy ostatnich upałach na 1000% jest) zamiast wydostawać się odpływem pod auto zacieka do środka i nasiąka nią wykładzina (przeważnie po stronie pasażera w okolicy konsoli środkowej). 

 

Inna sprawa, że obiaw smrodu o którym mówisz może sugerować zgrzybiałą porządnie chłodnicę powietrza w tunelu powietrznym i w tym przypadku tylko i wyłącznie jej mechaniczne wyczyszczenie coś pomoże.

 

Obstawiam opcję nr 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojnaś napisał:

Tak, filtr wymieniony, klima nabita, pół godziny ozonowania, ale smród pojawia się tylko przy starcie klimy przez około pół minuty... Poprzedni właściciel miał źle zamontowany filtr kabinowy, nie wiem czy nie wpadły głębiej jakieś liście.

Z praktycznego doświadczenia wiem ,ze same ozonowanie nie usunie smrodu a tylko wprowadzenie  porządnej chemii do układu zlikwiduje  wydobywanie się smrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...