Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana żarówek cofania na led


Bernard1972
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, J11 przy cofaniu "na kamerkę" przy fabrycznych żarówkach widać tyle, że trzeba pomagać sobie światłem stop

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Andrzej G
W dniu 5.04.2020 o 10:08, rogu22 napisał:

Witam;

Andrzej podaj pełne oznaczenie żarówek LED einparts do bagażnika W5W 9 oraz do światła wewnętrznego C5W 6.

dzięki

Przecież na poprzedniej stronie w tym temacie masz wymienione żarówki które zastosowałem, włącznie z "obrazkami" przed i po zastosowaniu https://forum.nissanklub.pl/topic/115442-wymiana-żarówek-cofania-na-led/?do=findComment&comment=1246509

Dopowiem tylko, bo nie wiem czy zauważysz na zamieszczonej tam fotce, że długość kabinowej C5W = 31 mm. Musiałem lekko rozchylić styki w kloszu, by 31 mm się tam zmieściła. Od razu podpowiem - wyjmij lampkę sufitową, rozłącz styk ... na stole będzie Ci łatwiej zarówno zdjąć klosz, jak i rozszerzyć styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam pytanie czy ktoś może polecić jakei żarówki LED wymienić w J11 ,ale konkretnie ;

  • Panel podsufitowy przedni - 3 żarówki    ?
  • Panel podsufitowy tylny - 2 żarówki       ?
  • Oświetlenie bagażnika - 1 żarówka        ?

Nikt NIC więc ja powiem tak co u siebie w J11 zamontowałem

Panel podsufitowy przedni - 3 żarówki 119942785_4xarwkaW5WT105diodLEDSMDcanbuscanbus.jpg.8489ac0dd8829182030d1f10a952cad2.jpg

Oświetlenie bagażnika - 1 żarówka     Zarowka-W5W-T10-5-diod-LED-SMD-canbus-can-bus.jpg.773255fc229ce6be1f2d1ebbd8f3208d.jpg

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panel podsufitowy tylny - 2 żarówki    

LED 12 SMD 4014 canbus C5W C10W CAN BUS 31 mm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i mnie też przyszła pora wymienić spaloną żarówkę cofania  w Q J11 i pewnie już na LED.  Tutaj mam pytanie :

- jakie są zatrzaski w plastikowej osłonie klapy bagażnika , bo pewnie jakiś mi pęknie .

- jakie LED polecacie  z W16W  ? 

- ponoć LED-y nie wchodzą i trzeba odkręcać cała lampę tylną ?

B.  proszę o podpowiedź  , żeby przed demontażem być odpowiednio uzbrojonym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też wymieniłem żarówki cofania na led , nie musiałem odkręcać lamp ani listwy . 

Zastosowałem takie żarówki z Ali :

https://pl.aliexpress.com/item/4000117530674.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.48c123c23o3cv0 - świecą jak wściekłe są nie wiele większe niż oryginalne .

Co do  żarówek W5W to zastosowałem takie :

https://pl.aliexpress.com/item/1005001538918165.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.7d8e2accoJk2P2 - także działają nie kosztują dużo złotówek .

Żarówki do kierunków :

https://pl.aliexpress.com/item/1005001304574969.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.1b0374ac8VfRSm - świecą , myślę że nawet za mocno , ale to jeszcze zweryfikuję .

Przesyłka z CHRL do trzech tygodni .

Edytowane przez Wojtek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,  te od "małych rączek" niczego sobie  .

Ja mam takie jak powyżej i świecą extra.

 

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej.

Ja z kolei myślę też nad żarówkami przy lusterkach w osłonach przeciwsłonecznych.

Rozebrałem tą osłonę i okazało się, że są tam malutkie żaróweczki z trzonkiem R5 12V 1,3W.

Znalazłem zamienniki na Alle o jasności deklarowanej 50lm.

Nie wiem, czy jest sens ich wymiany, bo używa się tego rzadko, a jasność tych ledów jest wątpliwa.

Choć z drugiej strony 2 x po 50lm z dwóch stron lusterka daje 100lm, a to już jest coś.

Czy ktoś z Was wymieniał je już, a jeśli tak , to czy jest jakaś znacząca poprawa?

Dla potomności udokumentowałem rozbiórkę tej osłony, aby pokazać jej konstrukcję.

Przy wymianie żarówek stanowczo zalecam wyjęcie bezpiecznika od oświetlenia wnętrza, by go nie spalić (co mi się przytrafiło).

qq1.jpg

qq2.jpg

qq3.jpg

qq4.jpg

qq5.jpg

qq6.JPG

qq8.jpg

qq7.jpg

Edytowane przez melonowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 23.01.2020 o 09:09, Andrzej G napisał:

Ja mam fabryczne LED mijania i nie widzę problemu bez względu czy droga sucha czy mokra. Natomiast widzę inny problem - lampy w Pulsarze są tak zestrojone, że jeżeli ustawię mijania tak, żeby było widać dalej do przodu, to jak włączę długie, to walą po koronach drzew. Jak ustawiłem "kompromis", to niestety mijania nie świecą zbyt daleko, więc na pewno nikogo nie oślepią. Żeby nie było - na przełomie roku byłem na przeglądzie diagnostycznym i okazało się, że światła mam ustawione idealnie.
W Almerze miałem Osramy H4. Świeciły elegancko na suchej nawierzchni, ale na mokrej to była tragedioza. Ktoś mi doradził, bym wymienił na Philipsy z taką niebieską obwódką w górnej części bańki. Nie pamiętam nazwy, ale w nazwie było "White Vision", czy jakoś tak. To były super żarówki. Dawały o wiele jaśniejsze światło i nie było różnicy, czy na suchej, czy mokrej nawierzchni. Tanie nie były, ale to najlepsze żarówki jakie miałem z przodu i były warte swojej ówczesnej ceny.

... wracając do tematu, dzisiaj powinien do mnie dotrzeć taki komplecik
 

Edit.
W5W przetestowałem i pozostawiłem w bagażniku, a C5W jak planowałem - trafiła do kabiny.
 

Hej.

Co mógłbyś powiedzieć na temat tych żarówek po dwóch latach użytkowania?

Udany zakup, czy spaliły się szybciej niż przewidziałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...