Jump to content
Części Nissana - iParts.pl
Shadq

Auto nie odpala po wymianie akumulatora

Recommended Posts

vahanar

no teraz wierzyć czy nie? chyba wiedzieli co robią.że nie był to dystrybutor Centry,.ale mam nadzieję że będzie ok i będziesz zadowolony.znikną problemy,uwierz, pozdrawiam.

anthraxx

Witam. Przyłączam się do tematu. Auto po 1mc nie zapaliło.Podładowałem i żyje. Pomiar sprawności na 660A ma 485A. Mam tak jeździć do przyszłej zimy lub jak padnie wcześniej przyjechać na wymianę. Z tego co wiem, będzie problem bo inna rozmiarówka. Ponoć trzeba tylko plastikową podstawkę wywalić i wejdzie już inny rozmiar aku. Moje pytanie jest następujące. Po tym rozładowaniu zniknęły mi dwie opcje na zegarach. Chasis i rozdział napędu na osie. Tego nie da się włączyć z poziomu licznika. Ma ktoś pomysł jak to przywrócić? Reset z poziomu licznika nic nie daje. Dzięki z góry za każdą dobrą radę.

vahanar
Posted (edited)

dziwisz się pomiarami ? jak ma to chodzić ? czeka Cie wymiana aku to pewne,W pierwszej kolejności szwankuje elektronika,póżniej system wyłącza  układy  związane z ekologią .a dba o bezpiezeństwo.{koszty sądowe}. wygasza i wyłącza te które są energochłonne  wykazywane są często na kontrolkach.{błędy} dzisiejsza technologia aut  zwłaszcza elektronika  też często i mechanicznie  opiera się na dobrym akumulatorze.Masz chyba  aku Panasonica ? ile lat auto? wymiana nie jest problemem.,trwa 15 min z tymi innymi wymiarami.

Edited by vahanar

anthraxx

Panasonic. 2016r

vahanar

będziesz się męczył z tym aku. nikt nie lubi pojawiających się błędów,ładowanie to nie remedium .czeka Cię wymiana

karibox1

Dłużej niż 4-5 lat nie da rady, to nie t30.

JackSet
W dniu 4.05.2020 o 21:35, vahanar napisał:

no teraz wierzyć czy nie? chyba wiedzieli co robią.że nie był to dystrybutor Centry,.ale mam nadzieję że będzie ok i będziesz zadowolony.znikną problemy,uwierz, pozdrawiam.

pojechałem zgodnie z radami do autoryzowanego Centra Mocy. Widocznie takie to autoryzacje ; zresztą jak większość w Polsce pseudofachowców.

vahanar

to bolączka dzisiejszych czasów. nie są w temacie a się mądrzą i są pewni swoich argumentów. mają też sponsorów im również ulegają,to nie dotyczy tylko motoryzacji,wejdż do elektromarketu czym Cię trawią ? ale fachowca powinieneś poznać i wyczuć.U mnie nie było na Centrze Mocy marketingu, Gość wyszedł na zewnątrz z z tzw grabiami,Trochę się przeraziłem w badaniu.dym jak cholera. Podał wynik z wydrukiem że padło się robi.To wszystko. nie było propozycji kupna.

JackSet

Zamontowalem czujnik tmp pod maską przy sciance przedniej  aku. Jazda pod 3 tys obrotow przez 40 km przy tmp zew. 10 st.

A 2-gi test temp zew. 15 a czujnik przy tylnej sciance i tez 40 km przy ponad 2.5k obrotow.

Jakie byly temperatury?

pakar

Też mam taki problem po 4 latach padł akumulator .

Ale mam pytanie czy słaby akumulator może być problemem otwarcia klapy bagażnika gdzie samochód odpala prawidłowo ?

vahanar
4 godziny temu, pakar napisał:

Też mam taki problem po 4 latach padł akumulator .

Ale mam pytanie czy słaby akumulator może być problemem otwarcia klapy bagażnika gdzie samochód odpala prawidłowo ?

być może wydać to się dziwne i nie mające związku,ale chyba tak. Komputer wykrywa słabnący akumulator i wyłącza układy nie związane z bezpieczeństwem.Na podładowanym tak samo reaguje ? Napisz jeszcze czy problem występuje na uruchomionym silniku czy wyłączonym.

pakar
19 godzin temu, vahanar napisał:

być może wydać to się dziwne i nie mające związku,ale chyba tak. Komputer wykrywa słabnący akumulator i wyłącza układy nie związane z bezpieczeństwem.Na podładowanym tak samo reaguje ? Napisz jeszcze czy problem występuje na uruchomionym silniku czy wyłączonym.

Po zdjęciu klemy bagażnik otworzy się dwa razy zatrzyma się w pozycji otwartej i już trzeba zamknąć ręcznie.

Kiedy zostanie zamknięty to już nie można otworzyć mechanicznie jak i z automatu po ponownym rozłączeniu klemy sytuacja jest taka sama i nie  ma znaczenia czy pojazd jest odpalony czy też wyłączony.

Mogę tylko otworzyć od wewnątrz mechanicznie przysuwając blokadę w klapie.

vahanar
Posted (edited)

spróbuj podładować aku dobrym prostownikiem,jeśli masz możliwość to poproś kogoś znajomego o podmianę aku{ patrz by był podobnych parametrów} ewentualnie podjedż do Centry Mocy.wykaz stacji masz na ich stronie.Zbadają Ci akumulator gratis,powinni też mieć na stanie akumulatory które można podmienić na chwilę.Chodzi o to by określić czy akumulator jest przyczyną problemów z klapą.Od tego musisz zacząć.Badanie trwa chwilę.Pozdrawiam.

Edited by vahanar

pakar
17 godzin temu, vahanar napisał:

spróbuj podładować aku dobrym prostownikiem,jeśli masz możliwość to poproś kogoś znajomego o podmianę aku{ patrz by był podobnych parametrów} ewentualnie podjedż do Centry Mocy.wykaz stacji masz na ich stronie.Zbadają Ci akumulator gratis,powinni też mieć na stanie akumulatory które można podmienić na chwilę.Chodzi o to by określić czy akumulator jest przyczyną problemów z klapą.Od tego musisz zacząć.Badanie trwa chwilę.Pozdrawiam.

Dzięki za pomoc spróbuję podmienić aku

Pozdrawiam,

pakar
W dniu 19.05.2020 o 13:39, pakar napisał:

Dzięki za pomoc spróbuję podmienić aku

Pozdrawiam,

Wymieniłem aku i jest tak samo

W dniu 18.05.2020 o 19:56, vahanar napisał:

Wymieniłem aku i jest tak samo

vahanar

No to aku odpada.coś z elektryką ewidentnie ,sprawdż przewody,być może wilgoć ? o ile pamiętam koledzy z T31 mieli podobny problem spróbuj tam,może pomogą i Cię nakierują . napisz jeśli uda się to w jakikolwiek sposób naprawić.Nic fajnego wskakiwać do bagażnika od środka i odblokowywać klapę.Pozdrawiam.

pakar
17 godzin temu, vahanar napisał:

No to aku odpada.coś z elektryką ewidentnie ,sprawdż przewody,być może wilgoć ? o ile pamiętam koledzy z T31 mieli podobny problem spróbuj tam,może pomogą i Cię nakierują . napisz jeśli uda się to w jakikolwiek sposób naprawić.Nic fajnego wskakiwać do bagażnika od środka i odblokowywać klapę.Pozdrawiam.

Nie wiem czy może mieć to związek z uszkodzoną wiązką w drzwiach przednich 20190325_210450.thumb.jpg.0f24571926ea4665ff5e58da2536edcd.jpg

• Like 1

vahanar

chyba nie, na drzwiach masz jedynie sterowanie zamkiem, lusterkami i szybami.Wątpię by tam szła wiązka do bagażnika.Ale jeśli znalazłeś takie uszkodzenia przewodów w drzwiach to być może gdzieś są takowe z połączeniem bagażnika.

karibox1
Posted (edited)

Powtórka z t30 hmmm ciekawe ciekawe, albo to z renault takie przewody? chodzi mi o tę wiązkę

Edited by karibox1

Smakor

Centralny komputer jest w drzwiach? Boziu ile kabli... 

vahanar

teraz wiemy gdzie te dodatkowe funkcje Connecta poszły.Ale  brakuje wyświetlacza tam.chyba że mamy tryb incognito na stale.